Bekijk ook: Sterke daling van de gasprijzen!

Vlag van Kaapverdië Migratie uit Kaapverdië en Kaapverdische inwoners in Nederland

Bekijk de informatie over Nederlanders met een migratieachtergrond uit Kaapverdië (Republiek Kaapverdië), over inwoners in Nederland waarvan de nationaliteit Kaapverdisch is en over personen met geboorteland Kaapverdië.
Bekijk de informatie over Nederlanders met een migratieachtergrond uit Kaapverdië (Republiek Kaapverdië), over inwoners in Nederland waarvan de nationaliteit Kaapverdisch is en over personen met geboorteland Kaapverdië.
Inhoudsopgave Inhoud en meer informatie:

Migratie uit Kaapverdië / Nationaliteit Kaapverdisch / Geboorteland Kaapverdië / Migratie uit Kaapverdië per provincie en gemeente / Land Kaapverdië / Ranglijst migratie per gemeente / Alle landen en nationaliteiten

Kaapverdië is een land in Afrika. Bekijk ook diverse statistieken over het land Kaapverdië.

Definities
Totaal aantal inwoners in Nederland met een migratieachtergrond uit Kaapverdië, een Kaapverdische nationaliteit of Kaapverdië als geboorteland






Even geduld alsjeblieft...

de grafiek met migratiegegevens naar leeftijd wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners met een migratieachtergrond uit Kaapverdië, onderverdeeld naar 1e generatie en 2e generatie met 1 of met 2 in Kaapverdië geboren ouders (gegevens voor 2022). Daarnaast wordt het aantal inwoners in Nederland met de Kaapverdische nationaliteit getoond (gegevens voor 2022). Bovendien wordt het aantal inwoners in Nederland dat in Kaapverdië is geboren getoond (gegevens voor 2022).

De migratieachtergrond geeft weer met welk land een persoon verbonden is op basis van het geboorteland van de ouders of van zichzelf. Er wordt onderscheid gemaakt tussen personen die zelf in het buitenland zijn geboren (de eerste generatie) en personen die in Nederland zijn geboren (de tweede generatie). Bij personen met een tweede generatie migratieachtergrond is er ook een onderscheid tussen personen met één of twee in het buitenland geboren ouders. Het aantal inwoners onder de noemer nationaliteit geeft aan hoeveel in Nederland ingeschreven personen wettelijk onderdaan zijn van de staat Kaapverdië (Kaapverdisch staatsburgerschap). Het aantal inwoners in het geboorteland geeft aan hoeveel in Nederland ingeschreven personen in Kaapverdië zijn geboren.

Verdeling naar leeftijdsgroepen van inwoners met een migratieherkomst uit Kaapverdië
Inwoners met een migratieachtergrond uit Kaapverdië (totaal 23.150 in 2022)

Gebruik het filter boven de grafiek om het totaal aantal inwoners met een migratieachtergrond te tonen (standaard selectie), of om het aantal inwoners met een eerste of tweede generatie migratieachtergrond te tonen.






Even geduld alsjeblieft...

de grafiek met migratiegegevens per jaar wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners in Nederland met een migratieachtergrond uit Kaapverdië per jaar.

In 2022 waren er in totaal 23.150 Nederlanders met een migratieachtergrond met als herkomstland Kaapverdië. Daaronder vallen zowel mensen die in Kaapverdië zijn geboren (de eerste generatie), als inwoners die in Nederland zijn geboren en van wie ten minste één van hun ouders immigrant was (de tweede generatie).

Per gemeente
Leeftijd van inwoners met een Kaapverdische migratieachtergrond






Even geduld alsjeblieft...

de grafiek met migratiegegevens naar leeftijd wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners met een migratieachtergrond uit Kaapverdië in 2022 per leeftijd.

Inwoners met de Kaapverdische nationaliteit (totaal 1.038 in 2022)






Even geduld alsjeblieft...

de grafiek met nationaliteiten per geslacht per jaar wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners in Nederland met de Kaapverdische nationaliteit per jaar.

In 2022 waren er in totaal 1.038 inwoners in Nederland met Kaapverdisch als primaire nationaliteit (personen kunnen meerdere nationaliteiten hebben, in de hier gebruikte tellingen is aan personen met meerdere nationaliteiten slechts één nationaliteit toegekend op basis van de volgorde: Nederlands, nationaliteit van één van de Benelux-landen, nationaliteit van een staat binnen de Europese Unie, andere Europese nationaliteit, niet-Europese nationaliteit, staatloos).

Leeftijd van inwoners met de Kaapverdische nationaliteit

Gebruik het filter boven de grafiek om het totaal aantal inwoners te tonen (standaard selectie), of om het aantal vrouwelijke inwoners of het aantal mannelijke inwoners te tonen.






Even geduld alsjeblieft...

de grafiek met gegevens over deze nationaliteit wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners met de Kaapverdische nationaliteit. Met het filter boven de grafiek kan het geslacht van de inwoners gekozen worden (totaal, vrouwen of mannen).

In Kaapverdië geboren personen (totaal 11.805 in 2022)






Even geduld alsjeblieft...

de grafiek met nationaliteiten per geslacht per jaar wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners in Nederland dat in Kaapverdië is geboren per jaar.

11.805 inwoners die in 2022 in Nederland woonden zijn in Kaapverdië geboren.

Leeftijdsverdeling van de in Kaapverdië geboren personen






Even geduld alsjeblieft...

de grafiek met geboorteland-leeftijdsgroepen wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners dat in Kaapverdië is geboren per leeftijdsgroep. Met het filter boven de grafiek kan het geslacht van de inwoners gekozen worden (totaal, vrouwen of mannen). De gegevens gelden voor het jaar 2022.

In 2022 waren er in totaal 5.811 inwoners in Nederland in de leeftijdsgroep van 45 tot 65 jaar die in Kaapverdië zijn geboren. Dit is 49,22% van alle in Kaapverdië geboren inwoners in Nederland.

Tabel met het aantal inwoners met een migratieachtergrond uit Kaapverdië per regio per jaar

Onderstaande tabel toont het totaal aantal inwoners met een migratieachtergrond uit Kaapverdië per jaar en per regio. De gegevens worden getoond voor Nederland, per provincie en per gemeente. De rijen per regio in de tabel zijn gesorteerd op het aantal inwoners met Kaapverdië als herkomstgroepering in 2022. Door op een kolomnaam te klikken worden de rijen in de tabel gesorteerd. De tabel kan gefilterd worden door een regionaam in het zoekveld in te voeren. Klik op een regionaam om de pagina met alle informatie voor die regio weer te geven.

RegionaamSoort regio2022202120202019201820172016201520142013201220112010
NederlandLand23.15022.98022.84722.63222.40522.28522.15721.93321.71421.55021.49421.21821.006
Zuid-HollandProvincie20.60120.46120.39120.19720.02619.95819.88719.69119.46619.34019.31719.08218.907
RotterdamGemeente15.16815.27615.41915.47715.41115.45315.47515.41915.32415.31315.40115.30115.307
SchiedamGemeente1.5221.5041.4761.4261.4231.3941.3751.3071.2571.2031.1671.1331.073
Noord-HollandProvincie1.3151.3331.3191.3151.3081.3001.2781.2591.2811.2831.2631.2521.217
Capelle aan den IJsselGemeente700683678633626594595585576557550542517
NissewaardGemeente548505487448432442421414geen datageen datageen datageen datageen data
AmsterdamGemeente528534543544554548536543562559546543524
ZaanstadGemeente515531538545538531530520525535536528518
Den HaagGemeente368361364369359378386392399386372366357
VlaardingenGemeente314295274255232223223220203206204193171
GroningenProvincie274270261264258261268272266261262261259
BarendrechtGemeente271254242236230222206205208214197191176
Noord-BrabantProvincie241231221214204189181177171148145131137
EemsdeltaGemeente188184geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
LansingerlandGemeente1881671461331371331311119684706053
RidderkerkGemeente1821591411271221111021019699968977
FlevolandProvincie165156150150146142140136123123120117112
UtrechtProvincie15715714713912812110710610899108104107
AlbrandswaardGemeente15414812211211411611310710799987669
DordrechtGemeente138130124120111110103104108112116111114
AlmereGemeente1251171111091061061051039291918785
GelderlandProvincie104989385858376797978737574
FrieslandProvincie96908791848284828387898788
ZoetermeerGemeente81767272677064585957524951
Krimpen aan den IJsselGemeente74726763645954463734272423
ZuidplasGemeente71595238353234323330302725
MaassluisGemeente69656160594944444643454738
DelftGemeente69625857545553555253505057
Hoeksche WaardGemeente67555558geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
LimburgProvincie66605656514643414844383334
GroningenGemeente62616161596160594744404235
OverijsselProvincie58555150464035363440313031
GoudaGemeente58555246464037343237373738
ZeelandProvincie49464845454540424132373529
ZwijndrechtGemeente48474546444647454038404338
HellevoetsluisGemeente48413636343532393638353426
UtrechtGemeente48484946404034333132303334
RijswijkGemeente46444442444140383128292625
TilburgGemeente45454339373331302824242428
Hendrik-Ido-AmbachtGemeente42393431312526212121211818
HaarlemmermeerGemeente40403128272926293032303230
KrimpenerwaardGemeente3838352923212221geen datageen datageen datageen datageen data
LeeuwardenGemeente36333033323130302927232224
BredaGemeente35373633353434303220181415
PurmerendGemeente31323029313031323230312829
Pijnacker-NootdorpGemeente30272424222120192422192119
AmersfoortGemeente28282723211814141617161618
ArnhemGemeente27262518141412101081189
WaddinxveenGemeente27272623242226232120222222
Leidschendam-VoorburgGemeente27272629252119201716161311
LelystadGemeente26262829292828262425232423
Goeree-OverflakkeeGemeente26262721191716161818geen datageen datageen data
AmstelveenGemeente251915131011961111999
HaarlemGemeente25222123242420182019191821
WestlandGemeente242317161412101189756
DrentheProvincie24232326241818121415111111
EindhovenGemeente2215172118171311111191012
Alphen aan den RijnGemeente2225211715191516151181011
WaadhoekeGemeente1920182019geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
PapendrechtGemeente18161614141412131615151517
BrielleGemeente1816161312991088555
WoerdenGemeente1817171718161617169131111
GorinchemGemeente17161715161717181717171715
KatwijkGemeente171312101099766664
AlkmaarGemeente161514121112121266877
LeidenGemeente16181818181921202116171615
EnschedeGemeente151410101197455434
WestvoorneGemeente1515151616151513121214119
HoornGemeente1513111212111213111111107
SmallingerlandGemeente131211111188891012109
Bodegraven-ReeuwijkGemeente13126541112111geen data
RoermondGemeente131187676564665
Den BoschGemeente121113121110108107745
HarlingenGemeente12121312101012121211131314
ZwolleGemeente11101199879911778
NijmegenGemeente11111111121110151321192424
Schouwen-DuivelandGemeente1113141213131214149999
OldambtGemeente1112121412111213131412911
BeverwijkGemeente111088554573334
SliedrechtGemeente119911678988985
VlissingenGemeente10998776565767
HelmondGemeente1010101010108121110977
VenloGemeente10998866675554
HilversumGemeente1091091211129810101010
MaastrichtGemeente10119121311111010111067
DrontenGemeente10978765555442
MoerdijkGemeente9877666667888
KampenGemeente9865653333333
TeylingenGemeente91089867777445
DiemenGemeente9979554333444
GoesGemeente8776666666753
Stichtse VechtGemeente888878799676geen data
Bergen op ZoomGemeente8999766664432
Den HelderGemeente81312966777881111
VelsenGemeente8776578862112
DeventerGemeente89910877966678
OosterhoutGemeente8766664679734
SteenbergenGemeente89787777999910
WaalwijkGemeente8666665544445
BaarnGemeente7544443222323
Dijk en WaardGemeente7geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
Hardinxveld-GiessendamGemeente7664444565553
VenrayGemeente7688987997566
DrechterlandGemeente7777877744777
WormerlandGemeente7665576555565
AlblasserdamGemeente7876655545554
Midden-GroningenGemeente77665geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
HengeloGemeente7877445667544
Etten-LeurGemeente6768653333333
CulemborgGemeente6552222322221
VoorschotenGemeente6665433334433
HalderbergeGemeente6334333443222
Súdwest-FryslânGemeente665766666659geen data
NieuwegeinGemeente6667754365654
Utrechtse HeuvelrugGemeente6845665433400
HeemskerkGemeente6666555544452
VijfheerenlandenGemeente5555geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
OostzaanGemeente5665555111111
RoosendaalGemeente5686544432233
Bergen (Noord-Holland)Gemeente5444000000000
TielGemeente5222333230000
Horst aan de MaasGemeente5544322332110
AltenaGemeente5422geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
MiddelburgGemeente555657710107883
ZeistGemeente56556578566610
MolenlandenGemeente5544geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
AssenGemeente5457864112111
ZundertGemeente5454423333333
VeenendaalGemeente4442122222332
KapelleGemeente4222111111133
NoordoostpolderGemeente4444322222222
SoestGemeente4422334321111
IJsselsteinGemeente4433220001100
SluisGemeente4444440000000
KoggenlandGemeente4444444444221
TerneuzenGemeente4233335332322
LeiderdorpGemeente4444322222222
Sint-MichielsgestelGemeente4443342000000
MeierijstadGemeente452000geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
MedemblikGemeente4433410000000
Loon op ZandGemeente4466644444441
LeusdenGemeente4444444444455
Land van CuijkGemeente4geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
NunspeetGemeente4444444444443
GeertruidenbergGemeente4422224443444
OudewaterGemeente4444444487666
WaterlandGemeente4500000000000
HeerenveenGemeente4353332222323
HarderwijkGemeente4566655555554
WijchenGemeente4444444450000
ZutphenGemeente4312242312201
Gilze en RijenGemeente4444455552222
Heeze-LeendeGemeente4544333333333
BarneveldGemeente3331101110000
HeerlenGemeente3334120042111
DoetinchemGemeente3211131001001
TynaarloGemeente3001111000000
OegstgeestGemeente3321000011112
MaashorstGemeente3geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
Midden-DrentheGemeente3222223255222
EdeGemeente3443423223111
Gooise MerenGemeente3322253geen datageen datageen datageen datageen datageen data
Midden-DelflandGemeente3444422211111
OverbetuweGemeente3332120000012
BeuningenGemeente3000000000000
WeertGemeente3344322222223
NoordwijkGemeente3344001002010
CoevordenGemeente3333344444333
BestGemeente3332210000000
LarenGemeente3335555655444
Noardeast-FryslânGemeente3223geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
EmmenGemeente3655423114444
KerkradeGemeente3231101101100
Berg en DalGemeente2111000geen datageen datageen datageen datageen datageen data
Nuenen Gerwen en NederwettenGemeente2111211111111
Ouder-AmstelGemeente2233555440000
ZevenaarGemeente2222200000000
ApeldoornGemeente2335667685896
Sittard-GeleenGemeente2335542112211
ErmeloGemeente2112223323433
NederweertGemeente2000000000000
WassenaarGemeente2111155111110
OldenzaalGemeente2232333333333
MeppelGemeente2202211110000
DongenGemeente2111123333334
Kaag en BraassemGemeente2121001121100
WeespGemeente2122333022011
HillegomGemeente2265433333300
WesterkwartierGemeente2222geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
Het HogelandGemeente2222geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
BrunssumGemeente2211111110000
WesterveldGemeente2333111110000
De BiltGemeente2111000000000
LingewaardGemeente2111201021123
UithoornGemeente2544332111111
TytsjerksteradielGemeente2110000000000
LosserGemeente2000000000000
CranendonckGemeente2211111111111
AalsmeerGemeente2221111112110
RhedenGemeente1011111100000
SchagenGemeente1111110001000
BrummenGemeente1111111111111
RenkumGemeente1111000000000
RucphenGemeente1111111322221
ReimerswaalGemeente1100000000000
BorseleGemeente1333310000111
Oude IJsselstreekGemeente1000000000000
Stede BroecGemeente1111111000000
SteenwijkerlandGemeente1000000000000
AchtkarspelenGemeente1122111000000
AlmeloGemeente1134321113111
ZoeterwoudeGemeente1111111111111
ZaltbommelGemeente1121221122000
WoensdrechtGemeente1111112222321
WijdemerenGemeente1211110000000
Bergen (Limburg)Gemeente1000000000000
WesterwoldeGemeente11111geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
WestervoortGemeente1222444445545
West Maas en WaalGemeente1111111111100
WageningenGemeente1110000100010
WaalreGemeente1000000000000
VughtGemeente1111133322000
VeendamGemeente1111100000000
BlaricumGemeente1111111111111
TexelGemeente1111112222233
SteinGemeente1100011010000
PuttenGemeente1111112222222
Aa en HunzeGemeente1110000000100
NoordenveldGemeente1122111210011
Olst-WijheGemeente1111112000000
Hof van TwenteGemeente1100000000000
HeemstedeGemeente1111111111000
LisseGemeente1111111222332
HeusdenGemeente1111111100000
BurenGemeente1111110000000
DrutenGemeente1112211111122
HeumenGemeente1111111121000
DrimmelenGemeente1111211111111
LopikGemeente1111222222333
HeilooGemeente1111232223212
De Ronde VenenGemeente1111210002343
Noord-BevelandGemeente1000000000000
NijkerkGemeente1100000010000
NieuwkoopGemeente1111112122222
Mook en MiddelaarGemeente1111112223333
LeudalGemeente1110000011100
MontfoortGemeente1100000000000
Edam-VolendamGemeente1000000000000
EpeGemeente1212111111100
De WoldenGemeente1111200000000
HoutenGemeente1221111110010
HuizenGemeente1100112111110
Echt-SusterenGemeente1110000000000
EnkhuizenGemeente1111000011000
OpmeerGemeente1110000000000
EerselGemeente1111000000000
Eijsden-MargratenGemeente111000000200geen data
OssGemeente1221112111112
LaarbeekGemeente1122211000000
Hollands KroonGemeente00000000000geen datageen data
WierdenGemeente0000000000000
HeerdeGemeente0001000000000
WeststellingwerfGemeente0000000000000
DoesburgGemeente0000000000000
HellendoornGemeente0000000000000
BerkellandGemeente0100000112002
HoogeveenGemeente0010000000000
HulstGemeente0011211110000
DinkellandGemeente0000000000000
West BetuweGemeente0000geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
DeurneGemeente0000000000121
HilvarenbeekGemeente0000000000000
BunnikGemeente0000000000000
HattemGemeente0000000000000
Wijk bij DuurstedeGemeente0000000000000
AaltenGemeente0000000000000
Alphen-ChaamGemeente0111100000000
ElburgGemeente0000000000000
AmelandGemeente0000000001100
AstenGemeente0000000000000
Baarle-NassauGemeente0000000000000
Geldrop-MierloGemeente0100011100000
BeekGemeente0000000000000
ZwartewaterlandGemeente0000000000000
Gemert-BakelGemeente0000000000110
GennepGemeente0000000000000
BeekdaelenGemeente0000geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
DuivenGemeente0000000001000
BeeselGemeente0000000000001
GoirleGemeente0000000011111
ZeewoldeGemeente0000100000000
ZandvoortGemeente0333223111000
Gulpen-WittemGemeente0000000000000
WoudenbergGemeente0000000000000
HaaksbergenGemeente0000000000000
BergeijkGemeente0000000000000
HardenbergGemeente0111010001110
WinterswijkGemeente0000000010000
VoorstGemeente0000010000010
DantumadielGemeente0000000000000
VoerendaalGemeente0000000010000
Son en BreugelGemeente0000000000000
OirschotGemeente0000000000000
BloemendaalGemeente0000001101000
OisterwijkGemeente0000100000000
BoekelGemeente0000000000000
OldebroekGemeente0000000000000
SimpelveldGemeente0000000000000
Borger-OdoornGemeente0000000000000
SchiermonnikoogGemeente0000000000000
BorneGemeente0000000000000
ScherpenzeelGemeente0000000000000
OmmenGemeente0000000111110
RozendaalGemeente0000000000000
Oost GelreGemeente0322331212111
OoststellingwerfGemeente0000000000000
BoxtelGemeente0000113200000
RoerdalenGemeente0000000000000
BronckhorstGemeente0000000001110
Rijssen-HoltenGemeente0000000000000
RhenenGemeente0000000000221
OpsterlandGemeente0000000000100
Reusel-De MierdenGemeente0000000000000
RenswoudeGemeente0000000010000
BunschotenGemeente0000000000000
RaalteGemeente0000000000000
Peel en MaasGemeente0000000000000
SomerenGemeente0000000000000
StadskanaalGemeente0000000000000
BernhezeGemeente0000001100111
StaphorstGemeente0000000000000
VlielandGemeente0000000000000
LandgraafGemeente0001002001100
LandsmeerGemeente0000100000000
De Fryske MarrenGemeente0000000geen datageen datageen datageen datageen datageen data
PekelaGemeente0000000000000
VeldhovenGemeente0000000000000
VeereGemeente0000111102011
DalfsenGemeente0000000000000
ValkenswaardGemeente0000000000000
Valkenburg aan de GeulGemeente0000000000000
VaalsGemeente0000010100000
BladelGemeente0000000000000
UrkGemeente0000000000000
LochemGemeente0000001100000
UitgeestGemeente0000000000000
MaasdrielGemeente0000000000000
TwenterandGemeente0000000000000
TubbergenGemeente0001100000000
MaasgouwGemeente0000000000000
MeerssenGemeente0000000001023
TholenGemeente0000011100100
MontferlandGemeente0000000000000
TerschellingGemeente0000000000000
Neder-BetuweGemeente0001111111111
CastricumGemeente0000000000000
EemnesGemeente0000000000000
Toelichting op de tabel:

Bovenstaande tabel toont het aantal inwoners met een migratieachtergrond uit Kaapverdië per jaar, voor Nederland, per provincie en per gemeente. De data in deze tabel is zo actueel mogelijk en is het meest recent bijgewerkt op 29 november 2022.

Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld rechts bovenin de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).
Gemeenten
Definities
Kaapverdië is een land in Afrika.
Kaapverdië Kaapverdische Eilanden.
Internationale namen: Duits: Kap Verde, Engels: Cape Verde, Frans: Cap-Vert, Nederlands: Kaapverdië.
Officiële internationale namen: Duits: Republik Kap Verde, Engels: Republic of Cape Verde, Frans: République du Cap-Vert, Nederlands: Republiek Kaapverdië.
Migratieachtergrond
De migratieachtergrond is een kenmerk dat weergeeft met welk land een persoon verbonden is op basis van het geboorteland van de ouders of van zichzelf. Een persoon heeft een migratieachtergrond als ten minste één van de ouders in het buitenland is geboren. Er wordt onderscheid gemaakt tussen personen die zelf in het buitenland zijn geboren (de eerste generatie) en personen die in Nederland zijn geboren (de tweede generatie).
Een persoon met een eerste generatie migratieachtergrond heeft als migratieachtergrond het land waar hij of zij is geboren. Een persoon met een tweede generatie migratieachtergrond heeft als migratieachtergrond het geboorteland van de moeder, tenzij dat ook Nederland is. In dat geval is de migratieachtergrond bepaald door het geboorteland van de vader.Bij personen met een tweede generatie migratieachtergrond is er ook een onderscheid tussen personen met één of twee in het buitenland geboren ouders.
Nationaliteit
Het wettelijk onderdaan zijn van een bepaalde staat (staatsburgerschap).
Personen kunnen meerdere nationaliteiten hebben. Om dubbeltellingen te voorkomen wordt in statistische overzichten aan personen die meerdere nationaliteiten hebben, slechts één nationaliteit toegekend. Daartoe worden prioriteringsregels gesteld. Die komen erop neer dat iemand met de Nederlandse nationaliteit in de statistiek steeds Nederlander is. Voor mensen die niet de Nederlandse nationaliteit bezitten, geldt de volgorde: nationaliteit van één van de Benelux-landen, nationaliteit van een staat binnen de Europese Unie, andere Europese nationaliteit, niet-Europese nationaliteit. Personen die geen nationaliteit hebben, zijn staatloos.
Geboorteland
Het geboorteland is het land waar een persoon geboren is.
Aantal inwoners
In de bevolkingsaantallen zijn uitsluitend personen begrepen die zijn opgenomen in het bevolkingsregister van een Nederlandse gemeente. In principe wordt iedereen die voor onbepaalde tijd in Nederland woont, opgenomen in het bevolkingsregister van de woongemeente. Personen die tot de bevolking van Nederland behoren, maar voor wie geen vaste woonplaats valt aan te wijzen, zijn opgenomen in het bevolkingsregister van de gemeente Den Haag. In de bevolkingsregisters zijn niet opgenomen de in Nederland wonende personen waarvoor uitzonderingsregels gelden met betrekking tot opneming in de bevolkingsregisters (bijvoorbeeld diplomaten en NAVO-militairen) en personen die niet legaal in Nederland verblijven.
Migratieachtergrond ten opzichte van nationaliteit en geboorteland
De migratieachtergrond is een eigen afleiding door het CBS op basis van "herkomstgroepering". Herkomstgroepering gebeurt op basis van het geboorteland van de persoon en van zijn ouders. Nationaliteit krijg je door geboorte. Daarnaast kan een persoon van nationaliteit wijzigen. Als de persoon met een buitenlandse nationaliteit de Nederlandse nationaliteit aanneemt, wordt zijn oorspronkelijke buitenlandse nationaliteit niet meer bijgehouden. Wanneer zo’n persoon in het buitenland geboren is uit minstens 1 in het buitenland geboren ouder, dan heeft deze persoon als herkomstgroepering het betreffende buitenland maar wel de Nederlandse nationaliteit.
Wanneer een persoon meerdere nationaliteitscodes heeft, dan tellen we alleen de nationaliteit met de laagste code. Dat hoeft niet overeen te komen met zijn geboorteland. Inwoners naar geboorteland geven 'slechts' het land weer waar iemand is geboren. Het aantal inwoners naar geboorteland hoeft niet gelijk te zijn aan het aantal inwoners met een 1e generatie migratieachtergrond. Bij het aantal inwoners naar geboorteland wordt alleen naar het geboorteland van de persoon zelf gekeken, bij het aantal inwoners naar migratieachtergrond telt ook het geboorteland van de ouders. Met name de aantallen voor België voor personen die in België geboren zijn maar van wie beide ouders in Nederland zijn geboren maken dit duidelijk: deze personen hebben niet als migratieachtergrond België maar vallen onder de categorie personen met een Nederlandse achtergrond. Ook hun nationaliteit is Nederlands. Het aantal inwoners naar geboorteland voor een bepaalde groep zal dan ook altijd hoger zijn dan (of gelijk aan) het aantal inwoners met die bewuste migratieachtergrond.
Gebruikte databronnen
Voor de gegevens op deze pagina zijn de bevolkingsdata van het Centraal Bureau voor de Statistiek over migratie, nationaliteiten en geboortelanden gebruikt.
Interessant? Blijf op de hoogte!

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Bedankje voor "alle cijfers"

Jouw steun in de vorm van een donatie (bijvoorbeeld voor een kopje koffie) of het verder bekend maken van AlleCijfers door deze pagina met anderen te delen is van harte welkom!

Inspireer anderen en deel deze pagina!:

Facebook logo

LinkedIn logo

Twitter logo