Migratie uit Rusland en Russische inwoners in Nederland

Migratie uit Rusland en Russische inwoners in Nederland

Bekijk de informatie over Nederlanders met een migratieachtergrond uit Rusland (Federatie Rusland) en over inwoners in Nederland waarvan de nationaliteit Russisch is.
Bekijk de informatie over Nederlanders met een migratieachtergrond uit Rusland (Federatie Rusland) en over inwoners in Nederland waarvan de nationaliteit Russisch is.
Inhoud en meer informatie:

Migratie uit Rusland / Nationaliteit Russisch / Migratie uit Rusland per provincie en gemeente / Land Rusland / Ranglijst migratie per gemeente / Alle landen en nationaliteiten

Definities
Totaal aantal inwoners in Nederland met een migratieachtergrond uit Rusland of een Russische nationaliteit






Even geduld alsjeblieft...

de grafiek met migratiegegevens naar leeftijd wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners met een migratieachtergrond uit Rusland, onderverdeeld naar 1e generatie en 2e generatie met 1 of met 2 in Rusland geboren ouders (gegevens voor 2021). Daarnaast wordt het aantal inwoners in Nederland met de Russische nationaliteit getoond (gegevens voor 2020).

De migratieachtergrond geeft weer met welk land een persoon verbonden is op basis van het geboorteland van de ouders of van zichzelf. Er wordt onderscheid gemaakt tussen personen die zelf in het buitenland zijn geboren (de eerste generatie) en personen die in Nederland zijn geboren (de tweede generatie). Bij personen met een tweede generatie migratieachtergrond is er ook een onderscheid tussen personen met één of twee in het buitenland geboren ouders. Het aantal inwoners onder de noemer nationaliteit geeft aan hoeveel in Nederland ingeschreven personen wettelijk onderdaan zijn van de staat Rusland (Russisch staatsburgerschap).

Verdeling naar leeftijdsgroepen van inwoners met een migratieherkomst uit Rusland
Inwoners met een migratieachtergrond uit Rusland (totaal 33.179 in 2021)

Gebruik het filter boven de grafiek om het totaal aantal inwoners met een migratieachtergrond te tonen (standaard selectie), of om het aantal inwoners met een eerste of tweede generatie migratieachtergrond te tonen.






Even geduld alsjeblieft...

de grafiek met migratiegegevens per jaar wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners in Nederland met een migratieachtergrond uit Rusland per jaar.

In 2021 waren er in totaal 33.179 Nederlanders met een migratieachtergrond met als herkomstland Rusland. Daaronder vallen zowel mensen die in Rusland zijn geboren (de eerste generatie), als inwoners die in Nederland zijn geboren en van wie ten minste één van hun ouders immigrant was (de tweede generatie).

Per gemeente
Leeftijd van inwoners met een Russische migratieachtergrond






Even geduld alsjeblieft...

de grafiek met migratiegegevens naar leeftijd wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners met een migratieachtergrond uit Rusland in 2021 per leeftijd.

Inwoners met de Russische nationaliteit (totaal 12.185 in 2020)






Even geduld alsjeblieft...

de grafiek met nationaliteiten per geslacht per jaar wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners in Nederland met de Russische nationaliteit per jaar.

In 2020 waren er in totaal 12.185 inwoners in Nederland met Russisch als primaire nationaliteit (personen kunnen meerdere nationaliteiten hebben, in de hier gebruikte tellingen is aan personen met meerdere nationaliteiten slechts één nationaliteit toegekend op basis van de volgorde: Nederlands, nationaliteit van één van de Benelux-landen, nationaliteit van een staat binnen de Europese Unie, andere Europese nationaliteit, niet-Europese nationaliteit, staatloos).

Leeftijd van inwoners met de Russische nationaliteit

Gebruik het filter boven de grafiek om het totaal aantal inwoners te tonen (standaard selectie), of om het aantal vrouwelijke inwoners of het aantal mannelijke inwoners te tonen.






Even geduld alsjeblieft...

de grafiek met gegevens over deze nationaliteit wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners met de Russische nationaliteit. Met het filter boven de grafiek kan het geslacht van de inwoners gekozen worden (totaal, vrouwen of mannen).

Tabel met het aantal inwoners met een migratieachtergrond uit Rusland per regio per jaar

Onderstaande tabel toont het totaal aantal inwoners met een migratieachtergrond uit Rusland per jaar en per regio. De gegevens worden getoond voor Nederland, per provincie en per gemeente. De rijen per regio in de tabel zijn gesorteerd op het aantal inwoners met Rusland als herkomstgroepering in 2021. Door op een kolomnaam te klikken worden de rijen in de tabel gesorteerd. De tabel kan gefilterd worden door een regionaam in het zoekveld in te voeren. Klik op een regionaam om de pagina met alle informatie voor die regio weer te geven.

RegionaamSoort regio202120202019201820172016201520142013201220112010
NederlandLand33.1796.0145.0504.3293.7763.3252.8992.5192.2261.9711.7151.529
Noord-HollandProvincie9.6931.8121.4091.135902730582486407348294257
Zuid-HollandProvincie8.5901.5341.2651.1271.000897748628579499429376
AmsterdamGemeente4.8509457215824273342391731341097358
Noord-BrabantProvincie3.798623554478443376331312277259236205
GelderlandProvincie2.497428397335295272234231215197175169
UtrechtProvincie2.30840034227725922620117714911110589
Den HaagGemeente2.22845636833427726622217814712910695
LimburgProvincie1.780325290265226206208181155142124112
RotterdamGemeente1.730427333309290248185148127917461
OverijsselProvincie1.27623021519519617417513912211710692
GroningenProvincie95429024122416916615211795886555
UtrechtGemeente94722217513111695766445271816
FlevolandProvincie920147114968586736957575247
EindhovenGemeente89618315212410890655951443728
AmstelveenGemeente822178145124115102906451453732
AlmereGemeente68611792786760493935302725
GroningenGemeente6572472001731241161006448442421
HaarlemGemeente56510982674728212322171415
FrieslandProvincie528105102969697917972705955
HaarlemmermeerGemeente4629373574334303229201816
MaastrichtGemeente4371411331058170685133241815
DrentheProvincie4265356414440424547382930
EnschedeGemeente4229384787973724638282321
ZeelandProvincie4096765606155625551454142
NijmegenGemeente404101104826153453831241916
HilversumGemeente4008875575938241915131513
DelftGemeente3998694705842262120171413
LeidenGemeente3968064544439373032231819
ArnhemGemeente3298969625751393524202215
AmersfoortGemeente3163428272630272524151612
BredaGemeente3055856414236302922201812
TilburgGemeente3027476796545363321161413
Leidschendam-VoorburgGemeente2864333282723181820211410
ZaanstadGemeente2833525221517141514131413
ApeldoornGemeente2573833312628252925222019
Den BoschGemeente254383125222120151613119
ZoetermeerGemeente2493528262218221820212120
VenloGemeente2304840383939362723191212
Capelle aan den IJsselGemeente214352218201818141210810
DiemenGemeente200674322912891111
AlkmaarGemeente195353023242219211613118
LeeuwardenGemeente192564848384033302317119
DeventerGemeente18936312733293322141177
DordrechtGemeente187292013151513121313108
SchiedamGemeente1811513101210868767
RijswijkGemeente177291916201491191197
WestlandGemeente1682118211914966344
Alphen aan den RijnGemeente1612318191517161091098
PurmerendGemeente1541611131312111010965
VlaardingenGemeente1491717121112967573
HoornGemeente1461111887535434
HeerlenGemeente1461919181211121213131512
Gooise MerenGemeente138322212128geen datageen datageen datageen datageen datageen data
Pijnacker-NootdorpGemeente1351711856765667
LansingerlandGemeente1331112822342554
NieuwegeinGemeente12922201917151299575
WassenaarGemeente1271819171411111011111111
EdeGemeente126171311111111108896
EmmenGemeente1221920192123212221121010
GoudaGemeente1202723191714131111988
ZwolleGemeente1202521201816141415131311
Sittard-GeleenGemeente1161389107777886
HelmondGemeente11317181819111298998
LelystadGemeente1111210988674434
RoermondGemeente1091197688116755
VelsenGemeente108201612109967556
AlmeloGemeente10720191617162119171386
HengeloGemeente107161514121010109886
MeierijstadGemeente10719191414geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
Bergen op ZoomGemeente104151468111198875
VeldhovenGemeente10317101184443233
BarendrechtGemeente10123233222221
NissewaardGemeente9812109789geen datageen datageen datageen datageen data
OssGemeente931213111110777778
AssenGemeente9213117981166555
AlbrandswaardGemeente906666611118776
HuizenGemeente891312109101097777
HeerhugowaardGemeente89117444553333
WageningenGemeente86118101310869957
ZeistGemeente841917181612161312898
RoosendaalGemeente8464565656444
Stichtse VechtGemeente8410767565522geen data
HoutenGemeente8399544233444
NoordwijkGemeente83114112222111
ZwijndrechtGemeente828911109997767
Geldrop-MierloGemeente821310678777777
WeespGemeente8021311113311
De Ronde VenenGemeente788101089978664
Nuenen, Gerwen en NederwettenGemeente77131111119785666
Utrechtse HeuvelrugGemeente77671088855555
Ouder-AmstelGemeente7617131077777667
AalsmeerGemeente769101074231121
TerneuzenGemeente7516159781012121087
MiddelburgGemeente751819181717161511898
Etten-LeurGemeente721213111212131514111112
Den HelderGemeente7152248739332
OosterhoutGemeente7067866566554
ZandvoortGemeente701211874444433
Súdwest-FryslânGemeente69101210911116677geen data
KerkradeGemeente6977222432201
VoorschotenGemeente6916121095442251
TeylingenGemeente6855443211111
ZuidplasGemeente6746667667774
RhedenGemeente661097771054444
VlissingenGemeente6612101113111487854
VijfheerenlandenGemeente641516geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
ZevenaarGemeente63119965555442
RidderkerkGemeente6364444544322
GorinchemGemeente6222233333343
BaarnGemeente6233224553331
WaalwijkGemeente6153343411111
HeemstedeGemeente61116745553333
De BiltGemeente5989755553211
SchagenGemeente59111211121213128885
WeertGemeente5894523234333
BeverwijkGemeente5742113333332
ZutphenGemeente5758795566434
SoestGemeente5677663343333
Midden-GroningenGemeente56444geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
Echt-SusterenGemeente5566768855564
RenkumGemeente5455354577644
SmallingerlandGemeente541614121299105546
UithoornGemeente5488785333322
DoetinchemGemeente5478345444143
WijchenGemeente53111414117444222
BestGemeente53119788777665
DrontenGemeente53118454175533
HellevoetsluisGemeente5365666466644
BloemendaalGemeente5154352332232
PapendrechtGemeente51109775554556
TielGemeente5159633221115
WoerdenGemeente5086787665676
NijkerkGemeente5011112233334
OegstgeestGemeente5067663332222
OverbetuweGemeente50129656665665
MedemblikGemeente5032322333200
HillegomGemeente4943333213111
Hoeksche WaardGemeente4941geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
UdenGemeente4933444333332
KampenGemeente4944332222111
LeiderdorpGemeente4832233222222
HeusdenGemeente48148734332221
Bergen (Noord-Holland)Gemeente4852321123333
CastricumGemeente481212999910118118
TynaarloGemeente4855321222111
ValkenswaardGemeente4868899866544
WesterkwartierGemeente4765geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
LeudalGemeente47238971178896
KatwijkGemeente4612161611141312161596
West BetuweGemeente46108geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
Het HogelandGemeente4588geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
WaadhoekeGemeente45765geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
GoesGemeente4577666865444
VeenendaalGemeente4334455543211
WinterswijkGemeente431611999513151176
Hollands KroonGemeente43322224434geen datageen data
HoogeveenGemeente42611352001111
AltenaGemeente4232geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
HarderwijkGemeente4255422222222
LochemGemeente4222211111000
VughtGemeente4254444432821
Son en BreugelGemeente4110001123334
OldambtGemeente4155545532332
LarenGemeente4077621222632
LandgraafGemeente4043344222222
LeusdenGemeente4053245221111
CulemborgGemeente3932222223333
LingewaardGemeente3836322110111
VenrayGemeente3823444411222
HalderbergeGemeente3853333335456
Gilze en RijenGemeente3845563435411
OisterwijkGemeente3746677799666
MontferlandGemeente3743322210000
NoordoostpolderGemeente36523413161411161613
Peel en MaasGemeente3633553333333
HulstGemeente3523321122234
WaalreGemeente3566433110000
Kaag en BraassemGemeente3432342222222
ZaltbommelGemeente3466323111433
Edam-VolendamGemeente3436544444444
Bodegraven-ReeuwijkGemeente332322223322geen data
Berg en DalGemeente3356421geen datageen datageen datageen datageen datageen data
MaassluisGemeente3233311000001
MoerdijkGemeente3243333411110
Schouwen-DuivelandGemeente3244445655556
BeekdaelenGemeente3252geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
KrimpenerwaardGemeente31885576geen datageen datageen datageen datageen data
AlblasserdamGemeente3121000012100
OldenzaalGemeente3156442222222
BernhezeGemeente3121233322200
HeilooGemeente3045332223444
GeertruidenbergGemeente3021011111111
EemsdeltaGemeente30geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
BeeselGemeente3022222222222
HardenbergGemeente2921110000121
WesterwoldeGemeente29332geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
HeerenveenGemeente2922556444566
IJsselsteinGemeente2944342344434
VeendamGemeente2999101010997765
LisseGemeente2933446221121
CuijkGemeente2854443332222
LangedijkGemeente2866542001210
Goeree-OverflakkeeGemeente2853334222geen datageen datageen data
Eijsden-MargratenGemeente283542133111geen data
BlaricumGemeente2865552211000
EnkhuizenGemeente2755555553211
HeemskerkGemeente2765643442333
Sint-MichielsgestelGemeente2733322333111
LosserGemeente2734444444444
BurenGemeente2712211000000
Oude IJsselstreekGemeente2621121223345
BerkellandGemeente2600022210111
Midden-DelflandGemeente2643322322210
ZeewoldeGemeente2600000000010
Krimpen aan den IJsselGemeente2622112111121
WoensdrechtGemeente2600000031311
Hendrik-Ido-AmbachtGemeente2655421111122
Horst aan de MaasGemeente2533434454443
WestervoortGemeente2513233356422
BrunssumGemeente2500000000000
VeereGemeente2522132002200
BeuningenGemeente2523211111103
SteinGemeente2565653332222
BronckhorstGemeente2532343355755
RoerdalenGemeente2452333344334
BoxmeerGemeente2410111111222
VaalsGemeente2489931334422
MeerssenGemeente2465665233332
GennepGemeente2354333444544
WijdemerenGemeente2332332000000
Oost GelreGemeente2344444444422
LaarbeekGemeente2345321245556
BergeijkGemeente2366421111100
HilvarenbeekGemeente2211111112311
DeurneGemeente2221111222231
CranendonckGemeente2210010122222
EpeGemeente2255212222222
Noardeast-FryslânGemeente2223geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
Valkenburg aan de GeulGemeente2175454456531
MeppelGemeente2111111111111
SteenwijkerlandGemeente2132222222222
BarneveldGemeente2166664222443
Bergen (Limburg)Gemeente2100001111122
BrielleGemeente2125445544333
AaltenGemeente2121000000000
SluisGemeente2032355555567
BoxtelGemeente2031101000111
Hardinxveld-GiessendamGemeente2023311111110
Midden-DrentheGemeente2034111245556
SteenbergenGemeente2024222222222
SomerenGemeente2022222111111
WeststellingwerfGemeente2022232211111
Rijssen-HoltenGemeente2034321111222
WaddinxveenGemeente2001100111120
ElburgGemeente1942221112222
LopikGemeente1933312212322
MaasdrielGemeente1901211000000
NoordenveldGemeente1900000000000
Wijk bij DuurstedeGemeente1823366555544
UitgeestGemeente1811001000000
Hof van TwenteGemeente180002002113112
LandsmeerGemeente1800000000000
WaterlandGemeente1822132222222
DuivenGemeente1824444221012
HeumenGemeente1753334433332
MaasgouwGemeente1722220001000
De Fryske MarrenGemeente1711222geen datageen datageen datageen datageen datageen data
PuttenGemeente1700011112311
GraveGemeente1700001332595
OmmenGemeente1785545411100
RucphenGemeente1731310000000
VoerendaalGemeente1724444422233
Gemert-BakelGemeente1633332333333
OirschotGemeente1601101000000
Borger-OdoornGemeente1622311100111
DrimmelenGemeente1622222222244
NieuwkoopGemeente1624454333300
StadskanaalGemeente1622723545456
OoststellingwerfGemeente1622223322235
EerselGemeente1511111000001
RaalteGemeente1522343233244
BunnikGemeente1564111110000
MolenlandenGemeente1541geen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen datageen data
TubbergenGemeente1513344222244
ZundertGemeente1522321123333
CoevordenGemeente1531111289733
HarlingenGemeente1500000000012
AchtkarspelenGemeente1422222221000
VoorstGemeente1432212221111
Aa en HunzeGemeente1400000000000
TytsjerksteradielGemeente14155131414118341
LanderdGemeente1454343444555
De WoldenGemeente1411222222211
SimpelveldGemeente1400223344333
Loon op ZandGemeente1333222221111
Sint AnthonisGemeente1333222232220
TwenterandGemeente1310000000000
BladelGemeente1322222233333
NederweertGemeente1312212222222
BeekGemeente1300000011102
DongenGemeente1312221000000
HaaksbergenGemeente1214411000000
BorneGemeente1222100000113
EemnesGemeente1233210000020
Mook en MiddelaarGemeente1210000000001
OpsterlandGemeente1212110004411
NunspeetGemeente1201111113333
BrummenGemeente1220000000111
Stede BroecGemeente1200000000032
BunschotenGemeente1200040000011
SliedrechtGemeente1201111111111
WestvoorneGemeente1111110001000
TholenGemeente1122000110000
ZwartewaterlandGemeente1111111122222
Heeze-LeendeGemeente1111100000000
WormerlandGemeente1122222222222
ErmeloGemeente1111123323444
Gulpen-WittemGemeente1142100000000
GoirleGemeente1022131212010
ZoeterwoudeGemeente1000010112211
BoekelGemeente1033222200000
DoesburgGemeente910000000000
RhenenGemeente900001122222
Neder-BetuweGemeente911111111100
HeerdeGemeente933300034333
HellendoornGemeente800000001111
WoudenbergGemeente823211111222
KoggenlandGemeente811100111000
Alphen-ChaamGemeente800000000000
UrkGemeente822211122222
TexelGemeente821000011111
DalfsenGemeente800111111111
DrechterlandGemeente821111122222
WierdenGemeente812211111344
HattemGemeente712343522222
BorseleGemeente700330000001
West Maas en WaalGemeente700000000000
DrutenGemeente711112223323
KapelleGemeente700000100000
OldebroekGemeente711111000000
ReimerswaalGemeente611210012111
DinkellandGemeente623111123344
Reusel-De MierdenGemeente600000011111
OudewaterGemeente611111111111
MontfoortGemeente600000000000
Olst-WijheGemeente601111122224
Noord-BevelandGemeente500000000000
ScherpenzeelGemeente500000000000
Baarle-NassauGemeente500000000000
StaphorstGemeente511111111100
AmelandGemeente433111223344
AstenGemeente411000100111
OpmeerGemeente420001000000
PekelaGemeente411133895454
BeemsterGemeente300000000000
OostzaanGemeente300000000000
RozendaalGemeente300000000000
DantumadielGemeente300000000000
WesterveldGemeente300110000311
SchiermonnikoogGemeente200000000000
RenswoudeGemeente200000000000
Mill en Sint HubertGemeente200000000000
VlielandGemeente000000000000
TerschellingGemeente000000000000
Toelichting op de tabel:

Bovenstaande tabel toont het aantal inwoners met een migratieachtergrond uit Rusland per jaar, voor Nederland, per provincie en per gemeente. De data in deze tabel is zo actueel mogelijk en is het meest recent bijgewerkt op 23 december 2021.

Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld rechtsbovenin de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).
Gemeenten
Definities
Rusland is een land in Europa.
Nieuw land ontstaan uit de opsplitsing van de Sovjet-Unie in 1991. Niet te verwarren met het oude Rusland dat een ander grondgebied bestrijkt. In de registers die het CBS gebruikt wordt dit land pas sinds deze opsplitsing apart onderscheiden. Voor bevolkingscijfers geldt Tot en met 2020 alleen personen die na de opsplitsing zijn geboren worden tot deze migratieachtergrond gerekend. Vanaf 2021 in de voorlopige cijfers worden alleen personen die na de opsplitsing zijn geboren tot deze migratieachtergrond gerekend. In de definitieve cijfers worden ook personen geboren in de voormalige Sovjet-Unie tot deze migratieachtergrond gerekend als hun geboorteplaats daar volgens de huidige landgrenzen ligt. Voor bevolkingsontwikkeling geldt Tot en met 2019 alleen personen die na de opsplitsing zijn geboren worden tot deze migratieachtergrond gerekend. Vanaf 2020 in de voorlopige cijfers worden alleen personen die na de opsplitsing zijn geboren tot deze migratieachtergrond gerekend. In de definitieve cijfers worden ook personen geboren in de voormalige Sovjet-Unie tot deze migratieachtergrond gerekend als hun geboorteplaats daar volgens de huidige landgrenzen ligt.
Internationale namen: Duits: Russland, Engels: Russia, Frans: Russie, Nederlands: Rusland.
Officiële internationale namen: Duits: Föderation Russland, Engels: Federation Russia, Frans: Féderation de Russie, Nederlands: Federatie Rusland.
Migratieachtergrond
De migratieachtergrond is een kenmerk dat weergeeft met welk land een persoon verbonden is op basis van het geboorteland van de ouders of van zichzelf. Een persoon heeft een migratieachtergrond als ten minste één van de ouders in het buitenland is geboren. Er wordt onderscheid gemaakt tussen personen die zelf in het buitenland zijn geboren (de eerste generatie) en personen die in Nederland zijn geboren (de tweede generatie).
Een persoon met een eerste generatie migratieachtergrond heeft als migratieachtergrond het land waar hij of zij is geboren. Een persoon met een tweede generatie migratieachtergrond heeft als migratieachtergrond het geboorteland van de moeder, tenzij dat ook Nederland is. In dat geval is de migratieachtergrond bepaald door het geboorteland van de vader.Bij personen met een tweede generatie migratieachtergrond is er ook een onderscheid tussen personen met één of twee in het buitenland geboren ouders.
Nationaliteit
Het wettelijk onderdaan zijn van een bepaalde staat (staatsburgerschap).
Personen kunnen meerdere nationaliteiten hebben. Om dubbeltellingen te voorkomen wordt in statistische overzichten aan personen die meerdere nationaliteiten hebben, slechts één nationaliteit toegekend. Daartoe worden prioriteringsregels gesteld. Die komen erop neer dat iemand met de Nederlandse nationaliteit in de statistiek steeds Nederlander is. Voor mensen die niet de Nederlandse nationaliteit bezitten, geldt de volgorde: nationaliteit van één van de Benelux-landen, nationaliteit van een staat binnen de Europese Unie, andere Europese nationaliteit, niet-Europese nationaliteit. Personen die geen nationaliteit hebben, zijn staatloos.
Geboorteland
Het geboorteland is het land waar een persoon geboren is.
Aantal inwoners
In de bevolkingsaantallen zijn uitsluitend personen begrepen die zijn opgenomen in het bevolkingsregister van een Nederlandse gemeente. In principe wordt iedereen die voor onbepaalde tijd in Nederland woont, opgenomen in het bevolkingsregister van de woongemeente. Personen die tot de bevolking van Nederland behoren, maar voor wie geen vaste woonplaats valt aan te wijzen, zijn opgenomen in het bevolkingsregister van de gemeente Den Haag. In de bevolkingsregisters zijn niet opgenomen de in Nederland wonende personen waarvoor uitzonderingsregels gelden met betrekking tot opneming in de bevolkingsregisters (bijvoorbeeld diplomaten en NAVO-militairen) en personen die niet legaal in Nederland verblijven.
Migratieachtergrond ten opzichte van nationaliteit en geboorteland
De migratieachtergrond is een eigen afleiding door het CBS op basis van "herkomstgroepering". Herkomstgroepering gebeurt op basis van het geboorteland van de persoon en van zijn ouders. Nationaliteit krijg je door geboorte. Daarnaast kan een persoon van nationaliteit wijzigen. Als de persoon met een buitenlandse nationaliteit de Nederlandse nationaliteit aanneemt, wordt zijn oorspronkelijke buitenlandse nationaliteit niet meer bijgehouden. Wanneer zo’n persoon in het buitenland geboren is uit minstens 1 in het buitenland geboren ouder, dan heeft deze persoon als herkomstgroepering het betreffende buitenland maar wel de Nederlandse nationaliteit.
Wanneer een persoon meerdere nationaliteitscodes heeft, dan tellen we alleen de nationaliteit met de laagste code. Dat hoeft niet overeen te komen met zijn geboorteland. Inwoners naar geboorteland geven 'slechts' het land weer waar iemand is geboren. Het aantal inwoners naar geboorteland hoeft niet gelijk te zijn aan het aantal inwoners met een 1e generatie migratieachtergrond. Bij het aantal inwoners naar geboorteland wordt alleen naar het geboorteland van de persoon zelf gekeken, bij het aantal inwoners naar migratieachtergrond telt ook het geboorteland van de ouders. Met name de aantallen voor België voor personen die in België geboren zijn maar van wie beide ouders in Nederland zijn geboren maken dit duidelijk: deze personen hebben niet als migratieachtergrond België maar vallen onder de categorie personen met een Nederlandse achtergrond. Ook hun nationaliteit is Nederlands. Het aantal inwoners naar geboorteland voor een bepaalde groep zal dan ook altijd hoger zijn dan (of gelijk aan) het aantal inwoners met die bewuste migratieachtergrond.
Bron van de data
Bevolkingsdata van het Centraal Bureau voor de Statistiek in combinatie met data van Eurostat en de Wereldbank.
Interessant? Blijf op de hoogte!

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Bedankje voor "alle cijfers"

Jouw steun in de vorm van een donatie (bijvoorbeeld voor een kopje koffie) of het verder bekend maken van AlleCijfers door deze pagina met anderen te delen is van harte welkom!

Inspireer anderen en deel deze pagina!:

Facebook logo

LinkedIn logo

Twitter logo