Ranglijst: autochtoon en migratieachtergrond van de inwoners per buurt in de gemeente Rhenen

Ranglijst: autochtoon en migratieachtergrond van de inwoners per buurt in de gemeente Rhenen

Welke buurten in de gemeente Rhenen hebben het hoogste percentage autochtone inwoners? En in welke buurten wonen juist veel personen met een migratieachtergrond? Bekijk hier de data voor alle buurten in de gemeente Rhenen.

Welke buurten in de gemeente Rhenen hebben het hoogste percentage autochtone inwoners? En in welke buurten wonen juist veel personen met een migratieachtergrond? Bekijk hier de data voor alle buurten in de gemeente Rhenen.

Top 10 buurten met het hoogste percentage autochtone inwoners of het hoogste percentage inwoners met een migratieachtergrond in de gemeente Rhenen

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de top 10 buurten met het hoogste percentage autochtone inwoners of het hoogste percentage inwoners met een migratieachtergrond in de gemeente Rhenen. De gegevens gelden voor 2026.

De buurt Heuvelrug Elst heeft met 46% het hoogste percentage inwoners met een overige niet-westerse achtergrond van alle buurten in de gemeente Rhenen.

Toon volledige tabel
Definitie

Deze pagina toont informatie over het percentage autochotone inwoners en het percentage inwoners met een migratieachtergrond per buurt in de gemeente Rhenen. Nederlanders met een migratieachtergrond zijn personen van wie ten minste één ouder in het buitenland is geboren.

Autochtone inwoners zijn inwoners die Nederland als herkomstland hebben. Dit zijn personen een Nederlandse achtergrond: personen van wie de beide ouders in Nederland zijn geboren. Herkomst: Kenmerk dat weergeeft in welk land iemand geboren is of waar diens ouders geboren zijn. Bij personen die in Nederland geboren zijn, wordt de herkomst bepaald door het geboorteland van de ouders. Wanneer beide ouders in het buitenland zijn geboren, is het geboorteland van de moeder leidend in het bepalen van de herkomst. De geboortegegevens van de moeder zijn vaker bekend dan die van de vader. Wanneer de moeder in Nederland is geboren of het geboorteland van de moeder onbekend is, dan wordt het geboorteland van de vader gebruikt.

Verdeling van het percentage autochtone inwoners per buurt in de gemeente Rhenen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Taartdiagram met de verdeling van de buurten in de gemeente Rhenen naar het percentage autochtone inwoners per buurt. Om dit overzicht te maken zijn alle buurten in de gemeente Rhenen in een percentage autochtoon klasse ingedeeld. Deze percentage autochtoon klasse bestaat uit de volgende categorieën: <70%, 70%-75%, 75%-80%, 80%-85%, 85%-90%, 90%-95% en 95%+. Deze categorieën zijn zo bepaald dat elke klasse uit de percentage autochtoon klasse bij de verdeling voor alle buurten in Nederland ongeveer even groot is.

Frequentieverdeling van het percentage autochtone inwoners per buurt in de gemeente Rhenen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de 'cumulatieve verdeling' van de buurten met het percentage autochtonen inwoners in de gemeente Rhenen. De cumulatieve verdeling toont elk van de 30 buurten in de gemeente Rhenen als een stip. Klik op de stippen om de gegevens te tonen. Hierbij toont de horizontale as van de grafiek het percentage autochtone inwoners per buurt. De verticale as toont van 0% tot 100% toont hoeveel procent van de buurten minimaal dit percentage autochtone inwoners hebben.

Ranglijst van de migratieachtergrond van inwoners per buurt in de gemeente Rhenen

Onderstaande tabel toont het percentage autochtone inwoners en inwoners met een migratieachtergrond per buurt. Er zijn 30 buurten in de gemeente Rhenen waarvoor de gegevens over het percentage van de bevolking dat een Nederlandse herkomst heeft bekend zijn. Deze worden allemaal in onderstaande tabel getoond. Door op een kolomnaam te klikken worden de rijen in de tabel gesorteerd. De tabel kan gefilterd worden door een buurtnaam in het zoekveld in te voeren. Klik op een buurtnaam om de pagina met alle informatie voor die buurt weer te geven.

Buurtnaam% Herkomst Nederland% Herkomst buiten Nederland% Herkomst Europa% Herkomst buiten Europa% Geboren in Nederland met herkomst Nederland% Geboren in Nederland met herkomst Europa% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa% Geboren in Nederland% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa% Geboren buiten Nederland
Rhenen Binnenstad81%19%9%10%81%3%8%5%90%6%5%10%
Cunera83%17%11%6%83%5%8%3%91%6%3%9%
Vogelenzang82%18%9%9%82%5%11%6%93%4%4%8%
Grebbekwartier Zuid87%13%4%9%88%2%6%4%94%3%4%7%
Grebbekwartier Noord86%14%5%9%86%2%8%5%94%2%4%6%
Bruine Eng90%10%4%6%90%2%6%3%96%1%3%4%
Molenberg81%19%6%13%81%3%9%6%90%3%7%10%
Donderberg89%11%3%8%89%1%5%4%95%1%4%5%
Koerheuvel86%14%6%8%86%3%8%4%93%3%4%7%
Rhenen Hoog70%30%5%25%70%2%13%11%83%3%14%17%
Domineesberg84%16%5%10%84%3%8%6%93%3%4%7%
Helling Bergweg79%21%14%7%76%2%5%2%81%12%2%14%
Grebbeberg80%20%10%10%80%10%20%10%100%10%0%10%
Randzone97%3%1%2%98%1%3%2%101%0%1%1%
Veeneind89%11%6%5%90%2%6%4%96%4%2%6%
Rhenendael92%8%4%4%92%2%4%2%96%2%2%4%
Prattenburg67%33%33%0%67%17%17%0%83%17%0%17%
Binnenveld94%6%2%5%94%1%5%4%98%1%2%2%
Achterberg95%5%3%3%95%1%3%2%98%2%1%3%
De Horst94%6%2%4%96%2%2%0%98%0%0%0%
Achterberg West94%6%2%3%94%2%3%1%98%0%1%1%
Uiterwaarden Rhenen92%8%2%6%92%0%4%4%96%2%2%4%
Remmerden86%14%14%0%86%0%7%7%93%7%0%7%
Heuvelrug Rhenen85%15%5%10%85%0%5%5%90%5%10%15%
Heuvelrug Elst54%46%38%8%62%0%0%0%62%38%8%46%
Uiterwaarden Elst100%0%0%0%133%0%0%0%133%0%0%0%
De Vordel87%13%6%7%87%2%5%4%92%4%4%8%
Elst Centrum88%12%3%9%88%1%5%4%93%2%5%7%
Het Bosje95%5%2%3%95%1%2%1%97%1%1%1%
Elst West87%13%4%9%87%1%7%6%94%3%3%6%

Bovenstaande tabel toont de gegevens per buurt in de gemeente Rhenen. De data in deze tabel is zo actueel mogelijk en is het meest recent bijgewerkt op vrijdag 30 oktober 2026.

Ranglijsten
Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron