Ranglijst: leeftijdsgroepen van de inwoners per buurt in de gemeente Stichtse Vecht

Ranglijst: leeftijdsgroepen van de inwoners per buurt in de gemeente Stichtse Vecht

Welke buurten in de gemeente Stichtse Vecht hebben het hoogste percentage senioren en in welke buurten wonen juist de meeste jongeren? Bekijk hier de data over de leeftijdsgroepen voor alle buurten in de gemeente Stichtse Vecht.
Welke buurten in de gemeente Stichtse Vecht hebben het hoogste percentage senioren en in welke buurten wonen juist de meeste jongeren? Bekijk hier de data over de leeftijdsgroepen voor alle buurten in de gemeente Stichtse Vecht.
Inhoud en meer informatie:

Deze pagina toont informatie over het percentage inwoners per leeftijdsgroep voor de buurten in de gemeente Stichtse Vecht. Hierbij zijn de inwoners in de volgende leeftijdsgroepen verdeeld: 0 tot 15 jaar, 15 tot 25 jaar, 25 tot 45 jaar, 45 tot 65 jaar en 65 jaar of ouder.


Het percentage inwoners per leeftijdsgroep is bepaald op basis van het aantal personen zoals dat op 1 januari 2021 in het bevolkingsregister van de gemeenten bekend was. Data over leeftijdsgroepen worden vaak gebruikt om de verhouding tussen het aantal personen dat werkt en het aantal personen dat niet werkt te berekenen. Hierbij worden de jongeren soms de groene druk genoemd en de inwoners van 65 jaar en ouder de grijze druk. Samen vormen zijn als meestal minder productieve deel van de bevolking de demografische druk. Zie ook de analyse over de demografische druk in Nederland.

Top 10 buurten met het hoogste percentage inwoners per leeftijdsgroep in de gemeente Stichtse Vecht

Kies een categorie met het filter boven de grafiek:






Even geduld alsjeblieft...

de ranglijstgrafiek wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont de top 10 buurten met het hoogste percentage inwoners per leeftijdsgroep in de gemeente Stichtse Vecht. De gegevens gelden voor 2021.

De buurt Begraafplaats Maarssen heeft met 50% het hoogste percentage inwoners in de leeftijd van 65 jaar of ouder van alle buurten in de gemeente Stichtse Vecht.

Toon tabel
Verdeling van het percentage inwoners van 65 jaar en ouder per buurt in de gemeente Stichtse Vecht






Even geduld alsjeblieft...

het taartdiagram met de verdelingen wordt geladen!







Taartdiagram met de verdeling van de buurten in de gemeente Stichtse Vecht naar het percentage inwoners van 65 jaar en ouder per buurt. Om dit overzicht te maken zijn alle buurten in de gemeente Stichtse Vecht in een percentage leeftijdsgroep klasse ingedeeld. Deze percentage leeftijdsgroep klasse bestaat uit de volgende categorieën: <12%, 12%-15%, 15%-18%, 18%-20%, 20%-25%, 25%-30% en 30%+. Deze categorieën zijn zo bepaald dat elke klasse uit de percentage leeftijdsgroep klasse bij de verdeling voor alle buurten in Nederland ongeveer even groot is.

Frequentieverdeling van het percentage inwoners van 65 jaar en ouder per buurt in de gemeente Stichtse Vecht






Even geduld alsjeblieft...

de cumulatieve frequentieverdeling wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont de 'cumulatieve verdeling' van de buurten met het percentage inwoners van 65 jaar en ouder in de gemeente Stichtse Vecht. De cumulatieve verdeling toont elk van de 97 buurten in de gemeente Stichtse Vecht als een stip . Klik op de stippen om de gegevens te tonen. Hierbij toont de horizontale as van de grafiek het percentage inwoners van 65 jaar en ouder per buurt. De verticale as toont van 0% tot 100% toont hoeveel procent van de buurten minimaal dit gemiddelde inkomen hebben.

Ranglijst van het percentage inwoners per leeftijdsgroep voor de buurten in de gemeente Stichtse Vecht

Onderstaande tabel toont het percentage inwoners per leeftijdsgroep per buurt. Er zijn 97 buurten in de gemeente Stichtse Vecht waarvoor de gegevens over het percentage inwoners van 65 jaar en ouder bekend zijn. Deze worden allemaal in onderstaande tabel getoond. Door op een kolomnaam te klikken worden de rijen in de tabel gesorteerd. De tabel kan gefilterd worden door een buurtnaam in het zoekveld in te voeren. Klik op een buurtnaam om de pagina met alle informatie voor die buurt weer te geven.

Buurtnaam% 0 tot 15 jaar% 15 tot 25 jaar% 25 tot 45 jaar% 45 tot 65 jaar% 65 jaar of ouder
Maarsseveen18%11%20%33%18%
Bethunepolder-zuid10%13%15%33%28%
Otterspoorbroek14%5%22%32%27%
Op Buuren27%6%32%25%11%
Zandweg-Oostwaard18%11%17%33%22%
Staatsliedenbuurt16%8%22%25%29%
Omgeving Goudestein14%5%14%27%41%
Componistenbuurt20%12%15%31%23%
Lanenkwartier15%6%17%23%39%
Centrum ten zuiden van de Vecht18%10%23%30%19%
Reizende man21%10%19%25%25%
Schilderskwartier11%9%22%26%33%
Zogwetering18%15%17%38%12%
Park Vechtenstein25%25%25%25%0%
Zeeheldenbuurt15%9%22%28%26%
Hogebrug22%10%17%29%23%
Friezenbuurt17%11%27%28%17%
Centrum ten noorden van de Vecht8%12%26%26%26%
Begraafplaats Maarssen0%0%0%50%50%
Polder Kortrijk18%15%12%32%24%
Polder Breukelen Proosdij18%12%12%33%25%
Polder Klein Oud Aa14%14%21%29%21%
Kievitsbuurt0%17%17%50%17%
Polder Breukelerwaard23%8%15%31%23%
Polder Nijenrode7%14%18%32%29%
Breukelen Noord16%12%20%27%24%
Corridor0%11%33%44%11%
Landgoed Nijenrode2%76%18%2%2%
Kanaalzone Zuid Breukelen0%0%0%0%0%
Scheendijk7%9%18%42%24%
Broeckland14%16%17%37%16%
Breukelen Zuid17%11%19%33%20%
Kanaalzone Noord Breukelen50%0%50%0%0%
Breukelen Midden15%9%20%25%32%
Rode Dorp16%11%47%16%11%
Polder Holland22%12%19%28%19%
Polder Garsten27%20%20%20%13%
Polder Oud Over17%13%13%35%22%
Kanaalzone Loenen aan de Vecht0%0%0%0%0%
Kanaalzone sector Vreeland0%0%0%0%0%
Mijnden21%12%15%39%12%
Hoefijzer12%9%17%36%27%
Driehoven16%10%19%22%33%
Oudover22%8%12%37%20%
Loenen Dorpskern19%8%16%35%23%
Cronenburgh33%13%20%30%4%
Kerklaan15%12%19%31%23%
Polder Oukoop17%17%23%31%12%
Nieuwer Ter Aa24%13%20%25%17%
Polder Portengen14%19%14%37%17%
Polder Groot Oud Aa17%14%19%31%19%
Polder Spengen16%9%19%31%25%
Polder Kockengen13%13%13%40%20%
Kockengen Dorp16%12%19%27%25%
Portengense Brug24%10%29%29%10%
Welgelegen15%8%20%26%31%
Groenlust15%17%20%38%11%
Vierde kwadrant Kockengen25%14%32%23%7%
Hoeker Polder14%9%18%36%23%
Polder Dorssewaard19%11%15%33%22%
Vreeland Dorp18%10%21%30%20%
Vreeland25%8%25%25%17%
Molenpolder12%9%25%38%17%
Bethunepolder-Noord22%14%14%27%24%
Tienhoven-Oud Maarsseveen12%13%16%38%21%
Polder Aetsveld18%11%11%29%32%
Polder Garsten Noord8%15%8%38%31%
Kanaalzone sector Nigtevecht0%0%0%0%0%
Nigtevecht Dorp19%12%21%31%17%
Nigtevecht Garsten19%14%10%38%19%
Polder Mijnden10%19%5%38%29%
Polder Angstelkade0%17%17%50%17%
Polder Sticht17%8%17%42%17%
Polder Het Honderd7%14%14%36%29%
Nieuwersluis12%12%23%37%17%
Angstelkade20%20%20%20%20%
Kanaalzone sector Nieuwersluis0%0%0%100%0%
Poldergebied Loenersloot8%17%17%42%17%
Loenersloot Binnenweg11%11%19%30%30%
Loenersloot Dorp11%11%17%34%27%
Poldergebied Loenersloot0%0%0%0%0%
Oud-Zuilen18%12%17%37%18%
Verbindingswegen10%20%40%20%10%
Industrieterrein Maarssenbroek3%26%66%4%1%
Fazantenkamp21%9%26%24%20%
Boomstede17%9%21%27%27%
Reigerskamp19%9%27%29%16%
Zwanenkamp18%12%23%34%12%
Valkenkamp17%11%25%32%14%
Duivenkamp19%11%27%22%20%
Bloemstede17%10%22%28%22%
Zebraspoor19%9%31%26%15%
Pauwenkamp14%10%22%27%27%
Kamelenspoor19%9%27%27%18%
Antilopespoor14%10%36%28%11%
Bisonspoor6%5%30%16%42%
Spechtenkamp22%9%35%23%11%
Toelichting op de tabel:

Bovenstaande tabel toont de gegevens per buurt in de gemeente Stichtse Vecht. De data in deze tabel is zo actueel mogelijk en is het meest recent bijgewerkt op 20 december 2021.

Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld rechtsbovenin de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).
Ranglijsten
Interessant? Blijf op de hoogte!

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Bedankje voor "alle cijfers"

Jouw steun in de vorm van een donatie (bijvoorbeeld voor een kopje koffie) of het verder bekend maken van AlleCijfers door deze pagina met anderen te delen is van harte welkom!

Inspireer anderen en deel deze pagina!:

Facebook logo

LinkedIn logo

Twitter logo