Ranglijst: kenmerken van de woningen per buurt in de gemeente Groningen

Ranglijst: kenmerken van de woningen per buurt in de gemeente Groningen

Bekijk het percentage woningen naar eigendom (koop of huur), bouwperiode, bewoning en type (eengezins of meergezins) voor de buurten in de gemeente Groningen.

Bekijk het percentage woningen naar eigendom (koop of huur), bouwperiode, bewoning en type (eengezins of meergezins) voor de buurten in de gemeente Groningen.

Top 10 buurten met het hoogste percentage woningen per kenmerk in de gemeente Groningen

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de top 10 buurten met het hoogste percentage woningen per kenmerk in de gemeente Groningen. De gegevens gelden voor 2025.

Er zijn 2 buurten met het hoogste percentage koopwoningen van 100% per buurt in de gemeente Groningen.

Toon volledige tabel
Definitie

Deze pagina biedt informatie over het percentage woningen naar eigendom-, bewoning-, type- en bouwperiode per buurt in de gemeente Groningen. De gegevens gelden voor 2025.

Woningen naar eigendom: Koopwoningen zijn eigendom van de bewoner(s) of in gebruik als tweede woning. Huurwoningen worden niet bewoond door de eigenaar van de woning. Huurwoningen worden verdeeld in (1) woningen in bezit van een woningcorporatie of andere instelling. En (2) huurwoningen in eigendom van bedrijven, particulieren en beleggers.

Woningen naar bewoning: Een woning is bewoond als er volgens de Basisregistratie Personen minimaal 1 persoon stond ingeschreven op het bijbehorende adres. Alle overige woningen worden beschouwd als onbewoond.

Woningen naar type: Een woning is meergezins wanneer het samen met andere woningen of (bedrijfs)ruimten een geheel pand vormt. Hieronder vallen flats, galerij-, portiek-, beneden- en bovenwoningen, appartementen en woningen boven bedrijfsruimten. Alle overige woningen hebben het type eengezins.

Woningen naar bouwjaar: Het bouwjaar is het jaar waarin een pand, waarin een woning zich bevindt, oorspronkelijk is opgeleverd. Bouwjaar heeft hier twee waarden: (1) in of na het jaar 2000 gebouwd en (2) vóór het jaar 2000 gebouwd.

Verdeling van het percentage koopwoningen per buurt in de gemeente Groningen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Taartdiagram met de verdeling van de buurten in de gemeente Groningen naar het percentage koopwoningen per buurt. Om dit overzicht te maken zijn alle buurten in de gemeente Groningen in een woningwaardeklasse ingedeeld. Deze woningwaardeklasse bestaat uit de volgende categorieën: <40%, 40%-50%, 50%-60%, 60%-70%, 70%-80%, 80%-90% en 90%+. Deze categorieën zijn zo bepaald dat elke klasse uit de woningwaardeklasse bij de verdeling voor alle buurten in Nederland ongeveer even groot is.

Frequentieverdeling van het percentage koopwoningen per buurt in de gemeente Groningen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de 'cumulatieve verdeling' van de buurten met het percentage koopwoningen in de gemeente Groningen. De cumulatieve verdeling toont elk van de 160 buurten in de gemeente Groningen als een stip. Klik op de stippen om de gegevens te tonen. Hierbij toont de horizontale as van de grafiek het percentage koopwoningen per buurt. De verticale as toont van 0% tot 100% toont hoeveel procent van de buurten minimaal dit percentage koopwoningen hebben.

Ranglijst van het percentage woningen per kenmerk voor de buurten in de gemeente Groningen

Onderstaande tabel toont het percentage woningen per kenmerk per buurt. Er zijn 160 buurten in de gemeente Groningen waarvoor de gegevens over het percentage koopwoningen bekend zijn. Deze worden allemaal in onderstaande tabel getoond. Door op een kolomnaam te klikken worden de rijen in de tabel gesorteerd. De tabel kan gefilterd worden door een buurtnaam in het zoekveld in te voeren. Klik op een buurtnaam om de pagina met alle informatie voor die buurt weer te geven.

Buurtnaam% Koopwoningen% Huurwoningen% Huurwoningen woningcorporaties% Huurwoningen overige verhuurders% Eigendom onbekend% Eengezinswoningen% Meergezinswoningen% Bewoond% Onbewoond% Appartementen% Tussenwoningen% Hoekwoningen% Twee-onder-één-kap woningen% Vrijstaande woningen% Woningtype onbekend
Binnenstad-Noord13%87%18%69%0%11%89%89%11%85%12%2%0%1%0%
Binnenstad-Zuid12%87%24%63%1%8%92%90%10%88%8%2%1%1%0%
Binnenstad-Oost12%88%31%57%0%13%87%94%6%86%11%2%0%0%0%
Binnenstad-West13%87%16%71%0%11%89%90%10%87%10%1%0%0%0%
Noorderplantsoen44%54%18%35%100%33%67%94%6%0%0%0%0%0%0%
Hortusbuurt-Ebbingekwartier24%76%28%48%0%19%81%92%8%79%17%4%1%0%0%
UMCG28%70%54%27%100%10%90%96%4%0%0%0%0%100%0%
Stationsgebied60%40%0%40%0%5%95%90%10%94%3%0%1%2%0%
De Meeuwen58%42%13%29%0%47%53%95%5%53%39%8%0%0%0%
Oosterpoort29%71%25%46%0%32%68%94%6%68%26%5%1%1%0%
Herewegbuurt39%61%6%55%0%27%73%95%5%73%23%3%1%1%0%
Rivierenbuurt27%72%34%38%1%3%97%95%5%97%2%1%1%0%0%
Grunobuurt28%72%46%26%0%2%98%97%3%98%1%0%0%0%0%
Badstratenbuurt21%79%27%52%0%24%76%92%8%77%18%3%1%1%0%
Zeeheldenbuurt27%73%16%57%0%3%97%95%5%96%3%1%0%0%0%
Laanhuizen55%45%3%42%0%13%87%97%3%87%7%4%1%0%0%
Stadspark75%25%0%0%100%65%35%99%1%0%0%0%0%100%0%
Martini Trade Park57%43%0%76%100%14%86%98%2%0%0%0%0%0%0%
Peizerweg0%0%0%0%100%0%0%0%0%25%0%0%25%50%0%
Oranjebuurt43%57%31%26%0%22%78%95%5%78%17%3%2%0%0%
Noorderplantsoenbuurt41%59%14%45%0%35%65%95%5%65%30%4%1%0%0%
Schildersbuurt36%63%10%53%1%25%75%94%6%74%21%5%0%0%0%
Kostverloren26%74%49%25%0%11%89%97%3%89%9%2%0%0%0%
Indische buurt16%84%61%23%0%11%89%97%3%88%10%2%0%0%0%
Professorenbuurt31%69%20%49%0%13%87%95%5%86%11%2%0%0%0%
De Hoogte10%90%73%17%0%22%78%96%4%79%18%3%1%0%0%
Bedrijventerrein De Hoogte9%91%78%11%100%22%78%97%3%0%0%0%0%100%0%
Gorechtbuurt28%72%30%42%0%10%90%95%5%90%9%1%0%0%0%
Vogelbuurt15%85%61%24%0%16%84%95%5%83%14%3%0%0%0%
Bloemenbuurt23%77%66%11%0%41%59%97%3%58%32%7%3%0%0%
Florabuurt53%47%27%20%0%31%69%98%2%69%25%6%0%0%0%
Damsterbuurt18%82%61%21%0%11%89%97%3%89%7%2%0%1%0%
De Linie71%29%8%21%0%36%64%97%3%64%13%3%12%8%0%
Europapark24%76%15%61%0%5%95%91%9%96%2%1%0%1%0%
Kop van Oost49%50%18%32%1%23%77%93%7%77%17%6%0%0%0%
Woonschepenhaven0%0%0%0%100%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%
Driebond27%69%0%74%100%81%19%54%46%0%0%0%0%100%0%
Eemspoort27%69%0%66%100%81%19%54%46%0%0%0%0%100%0%
Euvelgunne27%69%0%69%100%81%19%54%46%0%0%0%0%100%0%
Winschoterdiep47%51%32%19%100%28%72%90%10%0%0%0%50%50%0%
Stainkoel’n0%0%0%0%100%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%
Roodehaan0%0%0%0%100%0%0%0%0%0%0%0%0%100%0%
Waterhuizen47%51%0%0%100%28%72%90%10%0%0%0%0%100%0%
Eemskanaal-Noord47%51%34%17%100%28%72%90%10%0%0%0%0%100%0%
Eemskanaal-Zuid47%51%36%18%100%28%72%90%10%100%0%0%0%0%0%
Sterrebosbuurt72%27%0%27%1%46%54%96%4%57%22%10%4%7%0%
Coendersborg60%40%13%27%0%37%63%95%5%64%22%9%2%2%0%
Klein Martijn89%11%0%11%0%79%21%96%4%21%29%8%14%27%0%
Villabuurt95%5%0%5%0%72%28%95%5%28%3%2%12%54%0%
Helpman51%49%21%28%0%16%84%95%5%84%11%4%1%0%0%
De Wijert32%68%40%28%0%16%84%94%6%85%10%5%0%0%0%
De Wijert-Zuid85%15%7%8%0%69%31%96%4%38%35%14%7%6%0%
Corpus den Hoorn31%69%52%17%0%17%83%95%5%83%12%5%1%0%0%
Hoornse Meer41%59%36%23%0%35%65%97%3%65%24%7%2%2%0%
Hoornse Park88%12%0%12%0%89%11%96%4%11%16%9%13%50%0%
Van Swieten0%100%0%100%0%0%100%78%22%100%0%0%0%0%0%
Piccardthof99%1%0%1%0%88%12%98%2%11%13%3%35%37%0%
Bruilweering46%51%0%76%100%46%54%95%5%0%0%0%0%100%0%
Hoogkerk Dorp45%55%44%11%0%84%16%96%4%17%22%15%25%21%0%
Hoogkerk-Zuid64%36%31%5%0%83%17%98%2%17%51%21%8%4%0%
Westpoort72%28%0%29%100%91%9%95%5%0%0%0%0%100%0%
Vierverlaten71%29%0%29%0%91%9%93%7%9%4%7%36%45%0%
Zuidwending65%35%0%35%100%100%0%90%10%0%0%0%12%88%0%
Leegkerk86%14%0%14%0%68%32%82%18%32%0%0%0%68%0%
Gravenburg91%9%8%1%0%100%0%100%0%0%33%12%43%12%0%
Bangeweer87%13%0%13%0%95%5%96%4%5%1%2%64%28%0%
De Buitenhof92%8%7%1%0%100%0%99%1%0%50%13%13%24%0%
Kranenburg87%13%0%26%100%100%0%99%1%0%0%0%0%100%0%
De Kring7%93%89%4%0%100%0%96%4%0%40%46%14%0%0%
Vinkhuizen-Noord24%76%60%16%0%41%59%98%2%59%30%9%2%0%0%
Vinkhuizen-Zuid24%76%69%7%0%44%56%95%5%56%32%10%1%0%0%
Hoendiep87%13%0%13%0%95%5%90%10%0%8%11%63%18%0%
Reitdiepswaard0%100%6%94%0%7%93%97%3%97%3%0%0%0%0%
Reitdiep55%45%2%43%0%55%45%95%5%45%21%7%16%11%0%
Dorkwerd76%24%0%24%0%95%5%97%3%5%0%0%27%68%0%
De Held87%13%10%3%0%86%14%99%1%14%47%12%16%11%0%
Westpark76%24%0%24%0%14%86%100%0%86%0%0%5%10%0%
De Suikerzijde-Noord78%22%0%0%100%75%25%99%1%85%11%4%0%0%0%
De Suikerzijde-Zuid88%12%0%0%100%96%4%98%2%0%0%0%0%0%0%
De Nieuwe Held0%100%0%100%0%54%46%94%6%46%35%18%0%0%0%
Selwerd23%77%53%24%0%29%71%96%4%70%23%7%0%0%0%
Paddepoel-Zuid22%78%58%20%0%27%73%98%2%73%20%5%1%0%0%
Paddepoel-Noord27%73%52%21%0%29%71%96%4%71%20%7%1%0%0%
Zernike Campus0%0%0%0%100%0%0%0%0%71%7%14%0%7%0%
Selwerderhof0%0%0%0%100%0%0%0%0%0%0%0%0%100%0%
Tuinwijk22%77%54%23%1%13%87%96%4%87%11%1%0%0%0%
Beijum-West63%36%25%11%1%70%30%98%2%31%46%20%2%1%0%
Beijum-Oost34%66%61%5%0%54%46%98%2%47%38%14%1%0%0%
De Hunze97%3%0%3%0%98%2%99%1%2%56%19%12%11%0%
Van Starkenborgh98%2%0%2%0%100%0%99%1%0%49%30%8%13%0%
Noorderhoogebrug79%21%0%21%0%84%16%99%1%15%13%10%29%33%0%
Het Witte Lam77%23%0%22%100%85%15%93%7%19%0%0%0%81%0%
Koningslaagte73%27%0%27%0%92%8%100%0%8%0%0%0%92%0%
Hunzeboord87%12%0%0%100%97%3%98%2%0%0%0%0%100%0%
Lewenborg-Noord37%63%55%8%0%51%49%98%2%49%37%14%0%0%0%
Lewenborg-Zuid59%41%38%3%0%69%31%99%1%31%48%19%2%0%0%
Lewenborg-West81%19%0%19%0%69%31%99%1%31%51%18%0%0%0%
Hunzepark95%5%0%0%100%99%1%100%0%0%0%0%0%0%0%
Zilvermeer100%0%0%0%0%100%0%100%0%0%7%14%37%42%0%
Kardinge95%5%0%0%100%99%1%100%0%0%0%0%0%100%0%
Drielanden93%7%7%0%0%100%0%100%0%0%65%19%5%12%0%
Noorddijk93%7%0%7%0%91%9%91%9%5%12%14%14%56%0%
Ruischerbrug76%24%20%4%0%92%8%98%2%8%17%11%31%33%0%
Ruischerwaard93%7%5%2%0%100%0%99%1%0%63%14%23%0%0%
Bedrijventerrein Oosterhoogebrug32%68%0%68%0%82%18%82%18%24%5%0%8%63%0%
Oosterhoogebrug61%39%31%8%0%73%27%96%4%27%35%16%10%12%0%
Ulgersmaborg76%24%17%7%0%96%4%99%1%3%63%23%8%4%0%
Bedrijventerrein Ulgersmaborg-Zuid74%26%15%10%100%94%6%98%2%65%0%0%0%35%0%
Bedrijventerrein Ulgersmaborg-Noord62%38%0%38%0%69%31%93%7%23%0%0%0%77%0%
Bedrijventerrein Ulgersmaweg38%62%0%62%0%76%24%76%24%10%0%0%24%67%0%
Engelbert80%20%15%5%0%93%7%96%4%7%10%7%31%45%0%
Klein Harkstede97%3%0%3%0%100%0%97%3%0%0%0%25%75%0%
Lintweide76%24%0%0%100%90%10%98%2%0%0%0%0%100%0%
Middelbert78%22%11%11%0%89%11%100%0%20%0%0%2%78%0%
De Eems76%24%0%35%100%90%10%98%2%0%0%0%67%33%0%
Meeroevers95%5%0%5%0%98%2%99%1%2%28%21%21%27%0%
Harkstede GN76%24%0%24%0%97%3%93%7%2%0%0%2%95%0%
Lageland GN80%20%0%20%0%100%0%93%7%0%0%0%0%100%0%
Groenewei86%14%0%14%0%100%0%100%0%9%42%30%12%8%0%
Tersluis93%7%6%1%0%97%3%100%0%4%21%18%30%27%0%
De Zeilen100%0%0%0%0%100%0%100%0%21%20%13%8%38%0%
De Wierden94%6%0%0%100%100%0%98%2%0%0%0%0%0%0%
Ten Boer Dorp71%29%21%8%0%84%16%90%10%16%21%18%21%24%0%
Buitengebied Ten Boer-Zuid92%8%0%8%0%100%0%92%8%0%0%0%0%100%0%
Garmerwolde85%15%12%3%0%99%1%96%4%1%9%3%24%63%0%
Thesinge86%14%9%5%0%100%0%97%3%1%3%4%12%81%0%
Sint Annen86%14%3%12%0%97%3%95%5%3%0%0%5%92%0%
Buitengebied Ten Boer-Noord21%79%0%79%0%100%0%36%64%0%36%36%3%26%0%
Bedrijventerrein Ten Boer77%23%17%6%100%89%11%96%4%0%0%0%0%100%0%
Ten Post Dorp76%24%17%7%0%99%1%85%15%1%13%13%16%57%0%
Lellens85%15%0%15%0%100%0%94%6%0%0%0%0%100%0%
Woltersum70%30%17%13%0%100%0%87%13%0%8%9%20%63%0%
Winneweer87%13%0%13%0%100%0%85%15%0%0%0%7%93%0%
Wittewierum90%10%0%10%0%100%0%97%3%6%0%0%0%94%0%
Buitengebied Ten Post23%77%0%77%0%99%1%48%52%0%30%30%15%26%0%
Haren-Centrum62%38%12%26%0%35%65%94%6%62%8%4%19%8%0%
Haren-Zuidwest66%34%7%27%0%62%38%96%4%39%18%8%18%16%0%
Haren-Zuidoost73%27%11%16%0%80%20%97%3%19%18%15%30%18%0%
Haren-Noord71%29%15%14%0%69%31%94%6%32%15%8%33%13%0%
Essen92%8%0%8%0%100%0%97%3%0%0%0%43%57%0%
Buitengebied Haren-Noordwest69%31%20%20%100%69%31%89%11%0%0%0%0%100%0%
Nesciopark69%30%0%39%100%66%34%95%5%0%0%0%0%100%0%
Paterswoldsemeer87%13%0%13%0%77%23%85%15%22%0%0%19%59%0%
Buitengebied Haren-Zuidoost93%7%0%7%0%97%3%94%6%3%12%6%26%54%0%
Wolddeelen75%25%0%31%100%72%28%94%6%0%0%0%0%100%0%
Buitengebied Haren-Zuidwest81%13%0%0%100%82%18%96%4%0%0%0%0%0%0%
Oosterhaar70%30%23%7%0%82%18%98%2%18%35%20%20%8%0%
Tuindorp70%30%25%5%0%100%0%99%1%0%43%29%28%1%0%
Felland92%8%0%8%100%99%1%97%3%0%0%0%9%91%0%
Buitengebied Haren-Noordoost0%0%0%0%100%0%0%0%0%0%0%0%0%100%0%
Glimmen Dorp81%19%14%5%0%98%2%98%2%1%17%9%24%48%0%
Onnen Dorp78%22%20%2%0%88%12%96%4%12%11%11%24%41%0%
Noordlaren Dorp92%8%5%3%0%96%4%95%5%4%3%5%37%52%0%
Buitengebied Glimmen84%16%0%16%0%87%13%93%7%17%1%2%16%65%0%
Buitengebied Onnen91%9%0%9%0%100%0%96%4%2%0%0%11%87%0%
Buitengebied Noordlaren86%14%0%14%0%89%11%89%11%11%0%0%6%83%0%
Zuidlaardermeer0%0%0%0%100%0%0%0%0%0%0%0%0%100%0%
Noordlaarderbos86%14%0%0%100%93%7%92%8%0%0%0%0%100%0%
Appelbergen Glimmen86%14%0%0%100%93%7%92%8%0%0%0%0%0%0%
Appelbergen Onnen0%0%0%0%100%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%

Bovenstaande tabel toont de gegevens per buurt in de gemeente Groningen. De data in deze tabel is zo actueel mogelijk en is het meest recent bijgewerkt op vrijdag 30 oktober 2026.

Ranglijsten
Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron