Arbeidsmarktregio Helmond-De Peel is één van de 35 arbeidsmarktregio’s in Nederland. Er vallen 7 gemeenten binnen de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel, het gebied telt 135.807 addressen, 115.933 woningen en er wonen 264.441 inwoners en 116.602 huishoudens in de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel.
Arbeidsmarktregio Helmond-De Peel is één van de 35 arbeidsmarktregio’s in Nederland. Er vallen 7 gemeenten binnen de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel, het gebied telt 135.807 addressen, 115.933 woningen en er wonen 264.441 inwoners en 116.602 huishoudens in de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel.
Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel:
| Jaar | Aantal inwoners de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel | % verschil |
|---|---|---|
| 2026 | 264.441 | 0,49% |
| 2025 | 263.142 | 0,46% |
| 2024 | 261.932 | 0,64% |
| 2023 | 260.262 | 1,28% |
| 2022 | 256.965 | 0,79% |
| 2021 | 254.940 | 0,39% |
| 2020 | 253.955 | 0,66% |
| 2019 | 252.293 | 0,66% |
| 2018 | 250.629 | 0,52% |
| 2017 | 249.329 | 0,53% |
| 2016 | 248.004 | 0,39% |
| 2015 | 247.042 | 0,42% |
| 2014 | 246.016 | 0,25% |
| 2013 | 245.412 | 0,22% |
| 2012 | 244.867 | 0,49% |
| 2011 | 243.676 | 0,34% |
| 2010 | 242.842 | 0,33% |
| 2009 | 242.036 | 0,48% |
| 2008 | 240.881 | 0,42% |
| 2007 | 239.871 | 0,21% |
| 2006 | 239.374 | -0,08% |
| 2005 | 239.576 | 0,38% |
| 2004 | 238.675 | 0,12% |
| 2003 | 238.385 | 0,54% |
| 2002 | 237.112 | 1,04% |
| 2001 | 234.661 | 0,73% |
| 2000 | 232.963 | 0,6% |
| 1999 | 231.567 | 0,74% |
| 1998 | 229.877 | 0,95% |
| 1997 | 227.724 | 0,72% |
| 1996 | 226.088 | 1,01% |
| 1995 | 223.837 | geen data |
Het aantal inwoners in de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel is met 40.604 personen toegenomen van 223.837 personen in 1995 tot 264.441 personen in 2026 (dat is een grote stijging van 18%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 1.310 personen (0,54%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.
Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd.
In 1995 telde de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel 223.837 inwoners. Het aantal van 223.837 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 264.441 personen. De stijging ten opzichte van 1995 is 40.604 (18%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 1.299 (0,49%). Het aantal van 264.441 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.
Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel.
Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel.
Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel:
| Jaar | Gemiddelde WOZ woningwaarde Arbeidsmarktregio Helmond-De Peel | % verschil |
|---|---|---|
| 2025 | €396.601 | 7% |
| 2024 | €370.514 | 3,25% |
| 2023 | €358.851 | 13% |
| 2022 | €316.286 | 11% |
| 2021 | €284.912 | 4,48% |
| 2020 | €272.707 | 7,8% |
| 2019 | €252.943 | 10% |
| 2018 | €229.321 | -0,58% |
| 2017 | €230.661 | 3,83% |
| 2016 | €222.158 | -1,18% |
| 2015 | €224.806 | -3,76% |
| 2014 | €233.578 | -6% |
| 2013 | €248.357 | -4,37% |
| 2012 | €259.697 | -3,18% |
| 2011 | €268.233 | -1,99% |
| 2010 | €273.693 | 0,6% |
| 2009 | €272.064 | 4,16% |
| 2008 | €261.205 | 8,4% |
| 2007 | €240.970 | 8,4% |
| 2006 | €222.304 | 0,28% |
| 2005 | €221.682 | 49% |
| 2004 | €149.055 | 0,64% |
| 2003 | €148.103 | 0,6% |
| 2002 | €147.213 | 0,47% |
| 2001 | €146.523 | 80% |
| 2000 | €81.405 | 0,08% |
| 1999 | €81.336 | 0,69% |
| 1998 | €80.780 | 0,8% |
| 1997 | €80.141 | geen data |
De gemiddelde WOZ woningwaarde in de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel is met €316.460 gegroeid van €80.141 in 1997 tot €396.601 in 2025 (dat is een groei van 395%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €11.302 (6,9%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.
WoningwaardeDe gemiddelde woningwaarde is gebaseerd op de WOZ-waarde van woningen in deze regio. Hiermee wordt de waardeontwikkeling door de tijd zichtbaar.
Autochtoon of migratieachtergrond in de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa per jaar.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners naar herkomst per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel:
| Jaar | Herkomst Nederland | Herkomst Europa | Herkomst buiten Europa |
|---|---|---|---|
| 2026 | 204.615 | 26.269 | 33.557 |
| 2025 | 205.146 | 25.902 | 32.094 |
| 2024 | 205.798 | 25.412 | 30.722 |
| 2023 | 206.542 | 24.529 | 29.191 |
| 2022 | 208.378 | 22.447 | 27.693 |
| 2021 | 208.248 | 21.254 | 25.438 |
| 2020 | 208.590 | 20.667 | 24.698 |
| 2019 | 208.488 | 19.966 | 23.839 |
| 2018 | 208.386 | 19.249 | 22.994 |
| 2017 | 208.578 | 18.546 | 22.206 |
| 2016 | 208.652 | 17.905 | 21.447 |
| 2015 | 208.820 | 17.365 | 20.857 |
| 2014 | 208.998 | 16.750 | 20.267 |
| 2013 | 209.750 | 16.170 | 19.475 |
In 2026 was de herkomst van inwoners in de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 77%, herkomst uit Europese landen: 9,9% en herkomst uit landen buiten Europa: 13%.
Toelichting Meer migratieBevolking in de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel: de grafiek toont het aantal inwoners in het meest recente jaar, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland.
| Herkomst | Inwoners |
|---|---|
| Herkomst Nederland | 204.615 |
| Herkomst Europa | 26.269 |
| Herkomst buiten Europa | 33.557 |
De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.
ToelichtingBovenstaande grafiek toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar voor de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel.
Onderstaande tabel toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel:
| Jaar | Geboortes per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 9,5 |
| 2024 | 9,2 |
| 2023 | 9,2 |
| 2022 | 9,6 |
| 2021 | 10 |
| 2020 | 9,2 |
| 2019 | 9,7 |
| 2018 | 9,5 |
| 2017 | 9,6 |
| 2016 | 9,6 |
| 2015 | 9,4 |
| 2014 | 10 |
| 2013 | 9,8 |
| 2012 | 10 |
| 2011 | 10 |
| 2010 | 11 |
| 2009 | 11 |
| 2008 | 11 |
| 2007 | 11 |
| 2006 | 11 |
| 2005 | 11 |
| 2004 | 12 |
| 2003 | 13 |
| 2002 | 13 |
| 2001 | 13 |
| 2000 | 14 |
| 1999 | 13 |
| 1998 | 13 |
| 1997 | 13 |
| 1996 | 13 |
| 1995 | 13 |
Het aantal geboorten per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het geboortecijfer geeft het aantal levend geboren kinderen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar voor de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel.
Onderstaande tabel toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel:
| Jaar | Sterfgevallen per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 10 |
| 2024 | 9,7 |
| 2023 | 9,7 |
| 2022 | 9,5 |
| 2021 | 9,7 |
| 2020 | 9,9 |
| 2019 | 8,7 |
| 2018 | 8,7 |
| 2017 | 8,9 |
| 2016 | 8,6 |
| 2015 | 8,5 |
| 2014 | 8,4 |
| 2013 | 8,1 |
| 2012 | 7,7 |
| 2011 | 7,8 |
| 2010 | 7,3 |
| 2009 | 7,2 |
| 2008 | 7,5 |
| 2007 | 7,1 |
| 2006 | 6,8 |
| 2005 | 7,3 |
| 2004 | 7,3 |
| 2003 | 7,9 |
| 2002 | 7,4 |
| 2001 | 7,4 |
| 2000 | 7,4 |
| 1999 | 7,2 |
| 1998 | 7,3 |
| 1997 | 7 |
| 1996 | 7,6 |
| 1995 | 7 |
Het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het sterftecijfer geeft het aantal overledenen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde aardgasverbruik (m³) en elektriciteitsverbruik (kWh) per woning per jaar voor de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel.
Onderstaande tabel toont het gemiddelde energieverbruik per woning per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel:
| Jaar | Gasverbruik | Elektriciteitsverbruik |
|---|---|---|
| 2024 | 863 | 2.871 |
| 2023 | 889 | 2.803 |
| 2022 | 1.065 | 2.955 |
| 2021 | 1.362 | 3.164 |
| 2020 | 1.214 | 3.139 |
| 2019 | 1.299 | 3.152 |
| 2018 | 1.384 | 3.252 |
| 2017 | 1.366 | 3.321 |
| 2016 | 1.408 | 3.362 |
| 2015 | 1.358 | 3.421 |
| 2014 | 1.270 | 3.496 |
| 2013 | 1.717 | 3.634 |
Het gemiddelde energieverbruik per woning is gebaseerd op data van het CBS. Het gasverbruik is uitgedrukt in m³ en het elektriciteitsverbruik in kWh.
Het gemiddeld aardgasverbruik is uitgedrukt in kubieke meter (m³) en het elektriciteitsverbruik in kilowattuur (kWh) per woning per jaar.
| Gebied | Oppervlakte | Adressen | Dichtheid | Woningen | Woningwaarde | Inwoners | Huishoudens | Personen in huishoudens | Personenauto’s | Bedrijfsvestigingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Asten | 7.134 | 9.041 | 1.016 | 7.436 | €442.000 | 17.484 | 7.507 | 2,28 | 11.086 | 2.625 |
| Deurne | 11.836 | 16.811 | 929 | 14.500 | €423.000 | 33.596 | 14.571 | 2,24 | 18.208 | 4.580 |
| Helmond | 5.475 | 50.464 | 1.885 | 43.549 | €345.000 | 96.860 | 43.914 | 2,18 | 48.857 | 11.650 |
| Someren | 8.150 | 10.407 | 746 | 8.585 | €436.000 | 20.471 | 8.548 | 2,33 | 11.636 | 3.195 |
| Gemert-Bakel | 12.334 | 16.040 | 808 | 13.239 | €427.000 | 31.806 | 13.612 | 2,3 | 17.786 | 4.260 |
| Laarbeek | 5.617 | 11.590 | 664 | 10.038 | €439.000 | 23.541 | 9.923 | 2,32 | 13.225 | 3.220 |
| Geldrop-Mierlo | 3.139 | 21.454 | 1.389 | 18.586 | €416.000 | 40.683 | 18.527 | 2,18 | 21.273 | 4.940 |
Tabel met de 7 gemeenten in de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel.
Bovenstaande tabel toont enkele belangrijke kenmerken voor de 7 gemeenten in de arbeidsmarktregio Helmond-De Peel. De kolom ‘Dichtheid’ geeft de omgevingsadressendichtheid per km² weer en is een indicator voor de mate van concentratie van menselijke activiteiten. De kolom ‘Woningwaarde’ toont de gemiddelde WOZ waarde. En de kolom ‘Personen in huishoudens’ toont de gemiddelde grootte van huishoudens. Zie ook de definities van alle onderwerpen.
Lokalisering van gemeenten per arbeidsmarktregio. Dit regionale niveau wordt gebruikt om arbeidsmarktontwikkelingen en beleidsinformatie op een schaal boven de gemeente te vergelijken.
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.