Corop gebied Groot-Rijnmond is één van de 40 corop-gebieden in Nederland. Er vallen 15 gemeenten binnen het corop gebied Groot-Rijnmond, het gebied telt 838.029 addressen, 700.523 woningen en er wonen 1.517.537 inwoners en 712.867 huishoudens in het corop gebied Groot-Rijnmond.
Corop gebied Groot-Rijnmond is één van de 40 corop-gebieden in Nederland. Er vallen 15 gemeenten binnen het corop gebied Groot-Rijnmond, het gebied telt 838.029 addressen, 700.523 woningen en er wonen 1.517.537 inwoners en 712.867 huishoudens in het corop gebied Groot-Rijnmond.
Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het corop gebied Groot-Rijnmond.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het corop gebied Groot-Rijnmond:
| Jaar | Aantal inwoners het corop gebied Groot-Rijnmond | % verschil |
|---|---|---|
| 2026 | 1.517.537 | 0,42% |
| 2025 | 1.511.151 | 0,57% |
| 2024 | 1.502.582 | 0,95% |
| 2023 | 1.488.475 | 1,19% |
| 2022 | 1.470.990 | 0,66% |
| 2021 | 1.461.406 | 0,46% |
| 2020 | 1.454.716 | 0,92% |
| 2019 | 1.441.455 | 0,71% |
| 2018 | 1.431.302 | 0,54% |
| 2017 | 1.423.659 | 0,72% |
| 2016 | 1.413.484 | 0,63% |
| 2015 | 1.404.696 | 0,57% |
| 2014 | 1.396.691 | 0,22% |
| 2013 | 1.393.592 | 0,22% |
| 2012 | 1.390.541 | 0,57% |
| 2011 | 1.382.656 | 0,67% |
| 2010 | 1.373.402 | 0,75% |
| 2009 | 1.363.217 | 0,49% |
| 2008 | 1.356.615 | 0,02% |
| 2007 | 1.356.390 | -0,29% |
| 2006 | 1.360.336 | -0,43% |
| 2005 | 1.366.225 | -0,01% |
| 2004 | 1.366.382 | 0,19% |
| 2003 | 1.363.792 | 0,52% |
| 2002 | 1.356.688 | 0,83% |
| 2001 | 1.345.457 | 0,79% |
| 2000 | 1.334.964 | 0,65% |
| 1999 | 1.326.339 | 0,72% |
| 1998 | 1.316.843 | 0,39% |
| 1997 | 1.311.701 | 0,23% |
| 1996 | 1.308.731 | -0,04% |
| 1995 | 1.309.276 | geen data |
De bevolking van het corop gebied Groot-Rijnmond is met 208.261 inwoners gegroeid van 1.309.276 inwoners in 1995 tot 1.517.537 inwoners in 2026 (dat is een grote stijging van 16%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 6.718 inwoners (0,48%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.
Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd.
In 1995 telde het corop gebied Groot-Rijnmond 1.309.276 inwoners. In 1996 is het aantal gedaald tot 1.308.731 inwoners. Dit is een daling van 545 (-0,04%) ten opzichte van 1995. Het aantal van 1.308.731 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 1.517.537 inwoners. De stijging ten opzichte van 1996 is 208.806 (16%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 6.386 (0,42%). Het aantal van 1.517.537 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.
Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in het corop gebied Groot-Rijnmond.
Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in het corop gebied Groot-Rijnmond.
Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het corop gebied Groot-Rijnmond:
| Jaar | Gemiddelde WOZ woningwaarde Corop gebied Groot-Rijnmond | % verschil |
|---|---|---|
| 2025 | €358.750 | 2,94% |
| 2024 | €348.517 | 5,1% |
| 2023 | €331.642 | 16% |
| 2022 | €285.909 | 11% |
| 2021 | €257.261 | 9,2% |
| 2020 | €235.661 | 12% |
| 2019 | €210.276 | 11% |
| 2018 | €189.083 | 5,6% |
| 2017 | €179.039 | 3,38% |
| 2016 | €173.190 | 0,91% |
| 2015 | €171.621 | -2,59% |
| 2014 | €176.180 | -4,35% |
| 2013 | €184.201 | -3,13% |
| 2012 | €190.155 | -1,99% |
| 2011 | €194.025 | -2,23% |
| 2010 | €198.452 | 0,74% |
| 2009 | €196.991 | 2,96% |
| 2008 | €191.324 | 6,6% |
| 2007 | €179.439 | 9,5% |
| 2006 | €163.866 | 0,62% |
| 2005 | €162.861 | 53% |
| 2004 | €106.494 | 1,52% |
| 2003 | €104.895 | 1,05% |
| 2002 | €103.803 | 0,63% |
| 2001 | €103.153 | 48% |
| 2000 | €69.825 | 1,41% |
| 1999 | €68.851 | 1,56% |
| 1998 | €67.795 | -0,17% |
| 1997 | €67.912 | geen data |
De gemiddelde WOZ woningwaarde in het corop gebied Groot-Rijnmond is met €290.838 toegenomen van €67.912 in 1997 tot €358.750 in 2025 (dat is een toename van 428%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €10.387 (6,8%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.
WoningwaardeDe gemiddelde woningwaarde is gebaseerd op de WOZ-waarde van woningen in deze regio. Hiermee wordt de waardeontwikkeling door de tijd zichtbaar.
CBS, gemiddelde over 2012-2022 voor het corop gebied Groot-Rijnmond. Religieuze stromingen zijn onderdelen van het totaal religieus; kerkbezoek is een afzonderlijk kenmerk.
De percentages tonen het aandeel inwoners dat zich tot een religie rekent, per geloofsstroming en het aandeel dat maandelijks een religieuze dienst bezoekt.
Meer cijfers over religieAutochtoon of migratieachtergrond in het corop gebied Groot-Rijnmond voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa per jaar.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners naar herkomst per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het corop gebied Groot-Rijnmond:
| Jaar | Herkomst Nederland | Herkomst Europa | Herkomst buiten Europa |
|---|---|---|---|
| 2026 | 882.393 | 155.493 | 479.651 |
| 2025 | 888.817 | 153.829 | 468.505 |
| 2024 | 895.086 | 151.107 | 456.389 |
| 2023 | 900.926 | 144.388 | 443.161 |
| 2022 | 916.329 | 133.642 | 430.082 |
| 2021 | 921.444 | 132.119 | 407.843 |
| 2020 | 925.831 | 129.208 | 399.677 |
| 2019 | 928.225 | 125.253 | 387.977 |
| 2018 | 931.191 | 121.956 | 378.150 |
| 2017 | 934.298 | 119.225 | 370.135 |
| 2016 | 935.278 | 116.389 | 361.817 |
| 2015 | 936.390 | 113.932 | 354.374 |
| 2014 | 935.022 | 112.381 | 349.212 |
| 2013 | 937.109 | 111.012 | 345.421 |
In 2026 was de herkomst van inwoners in het corop gebied Groot-Rijnmond als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 58%, herkomst uit Europese landen: 10% en herkomst uit landen buiten Europa: 32%.
Toelichting Meer migratieBevolking in het corop gebied Groot-Rijnmond: de grafiek toont het aantal inwoners in het meest recente jaar, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland.
| Herkomst | Inwoners |
|---|---|
| Herkomst Nederland | 882.393 |
| Herkomst Europa | 155.493 |
| Herkomst buiten Europa | 479.651 |
De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.
ToelichtingBovenstaande grafiek toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar voor het corop gebied Groot-Rijnmond.
Onderstaande tabel toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het corop gebied Groot-Rijnmond:
| Jaar | Geboortes per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 9,6 |
| 2024 | 9,6 |
| 2023 | 9,8 |
| 2022 | 10 |
| 2021 | 11 |
| 2020 | 11 |
| 2019 | 11 |
| 2018 | 11 |
| 2017 | 11 |
| 2016 | 11 |
| 2015 | 11 |
| 2014 | 11 |
| 2013 | 11 |
| 2012 | 12 |
| 2011 | 12 |
| 2010 | 12 |
| 2009 | 12 |
| 2008 | 12 |
| 2007 | 11 |
| 2006 | 11 |
| 2005 | 11 |
| 2004 | 12 |
| 2003 | 12 |
| 2002 | 12 |
| 2001 | 13 |
| 2000 | 13 |
| 1999 | 13 |
| 1998 | 12 |
| 1997 | 12 |
| 1996 | 12 |
| 1995 | 12 |
Het aantal geboorten per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het geboortecijfer geeft het aantal levend geboren kinderen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar voor het corop gebied Groot-Rijnmond.
Onderstaande tabel toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het corop gebied Groot-Rijnmond:
| Jaar | Sterfgevallen per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 8,8 |
| 2024 | 9,2 |
| 2023 | 9,2 |
| 2022 | 9,2 |
| 2021 | 9,4 |
| 2020 | 9,9 |
| 2019 | 8,4 |
| 2018 | 9 |
| 2017 | 8,8 |
| 2016 | 8,8 |
| 2015 | 8,5 |
| 2014 | 7,8 |
| 2013 | 8,5 |
| 2012 | 8,6 |
| 2011 | 8,4 |
| 2010 | 8,4 |
| 2009 | 8,3 |
| 2008 | 8,9 |
| 2007 | 8,9 |
| 2006 | 9 |
| 2005 | 9 |
| 2004 | 9 |
| 2003 | 9,5 |
| 2002 | 9,5 |
| 2001 | 9,3 |
| 2000 | 9,5 |
| 1999 | 9,4 |
| 1998 | 9,5 |
| 1997 | 9,4 |
| 1996 | 9,4 |
| 1995 | 9,3 |
Het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het sterftecijfer geeft het aantal overledenen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde aardgasverbruik (m³) en elektriciteitsverbruik (kWh) per woning per jaar voor het corop gebied Groot-Rijnmond.
Onderstaande tabel toont het gemiddelde energieverbruik per woning per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het corop gebied Groot-Rijnmond:
| Jaar | Gasverbruik | Elektriciteitsverbruik |
|---|---|---|
| 2024 | 669 | 2.379 |
| 2023 | 688 | 2.336 |
| 2022 | 788 | 2.488 |
| 2021 | 1.026 | 2.652 |
| 2020 | 909 | 2.595 |
| 2019 | 949 | 2.577 |
| 2018 | 1.015 | 2.651 |
| 2017 | 1.004 | 2.705 |
| 2016 | 1.041 | 2.742 |
| 2015 | 1.005 | 2.773 |
| 2014 | 960 | 2.823 |
| 2013 | 1.262 | 2.912 |
Het gemiddelde energieverbruik per woning is gebaseerd op data van het CBS. Het gasverbruik is uitgedrukt in m³ en het elektriciteitsverbruik in kWh.
Het gemiddeld aardgasverbruik is uitgedrukt in kubieke meter (m³) en het elektriciteitsverbruik in kilowattuur (kWh) per woning per jaar.
| Gebied | Oppervlakte | Adressen | Dichtheid | Woningen | Woningwaarde | Inwoners | Huishoudens | Personen in huishoudens | Personenauto’s | Bedrijfsvestigingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Barendrecht | 2.173 | 23.744 | 1.723 | 19.676 | €447.000 | 48.701 | 19.719 | 2,44 | 24.348 | 6.955 |
| Capelle aan den IJssel | 1.540 | 36.800 | 2.332 | 31.893 | €362.000 | 69.698 | 32.486 | 2,09 | 30.798 | 9.450 |
| Krimpen aan den IJssel | 895 | 14.860 | 2.002 | 12.730 | €386.000 | 29.864 | 12.667 | 2,31 | 14.185 | 3.180 |
| Maassluis | 1.012 | 19.651 | 2.106 | 16.664 | €345.000 | 37.125 | 16.262 | 2,22 | 16.829 | 4.205 |
| Ridderkerk | 2.526 | 26.831 | 1.759 | 21.966 | €346.000 | 48.084 | 21.483 | 2,2 | 24.356 | 6.080 |
| Rotterdam | 32.414 | 389.333 | 4.161 | 328.408 | €342.000 | 673.804 | 342.340 | 1,93 | 250.214 | 110.815 |
| Schiedam | 1.986 | 44.012 | 3.412 | 38.420 | €314.000 | 81.931 | 39.168 | 2,07 | 33.383 | 11.770 |
| Albrandswaard | 2.376 | 12.121 | 1.058 | 10.797 | €456.000 | 26.559 | 10.744 | 2,42 | 13.352 | 3.490 |
| Vlaardingen | 2.669 | 42.788 | 2.841 | 37.117 | €303.000 | 77.480 | 36.592 | 2,08 | 33.759 | 9.035 |
| Lansingerland | 5.639 | 31.347 | 1.391 | 25.791 | €505.000 | 66.633 | 25.852 | 2,53 | 33.222 | 10.335 |
| Zuidplas | 6.405 | 25.143 | 1.224 | 19.670 | €459.000 | 49.291 | 19.862 | 2,43 | 24.834 | 7.280 |
| Goeree-Overflakkee | 42.235 | 36.688 | 652 | 22.997 | €371.000 | 52.798 | 22.429 | 2,28 | 29.336 | 6.950 |
| Nissewaard | 8.379 | 46.581 | 2.097 | 40.514 | €308.000 | 89.112 | 40.096 | 2,18 | 43.903 | 8.755 |
| Hoeksche Waard | 32.369 | 47.569 | 858 | 39.954 | €392.000 | 91.445 | 39.219 | 2,28 | 50.190 | 12.385 |
| Voorne aan Zee | 18.983 | 40.561 | 1.187 | 33.926 | €396.000 | 75.012 | 33.948 | 2,17 | 41.877 | 8.915 |
Tabel met de 15 gemeenten in het corop gebied Groot-Rijnmond.
Bovenstaande tabel toont enkele belangrijke kenmerken voor de 15 gemeenten in het corop gebied Groot-Rijnmond. De kolom ‘Dichtheid’ geeft de omgevingsadressendichtheid per km² weer en is een indicator voor de mate van concentratie van menselijke activiteiten. De kolom ‘Woningwaarde’ toont de gemiddelde WOZ waarde. En de kolom ‘Personen in huishoudens’ toont de gemiddelde grootte van huishoudens. Zie ook de definities van alle onderwerpen.
Lokalisering van gemeenten per COROP-gebied. De COROP-indeling is rond 1970 ontworpen door de Coordinatie Commissie Regionaal Onderzoeksprogramma en vormt een regionaal niveau tussen gemeenten en provincies.
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.