Corop gebied Midden-Limburg is één van de 40 corop-gebieden in Nederland. Er vallen 7 gemeenten binnen het corop gebied Midden-Limburg, het gebied telt 134.358 addressen, 114.244 woningen en er wonen 244.318 inwoners en 112.912 huishoudens in het corop gebied Midden-Limburg.
Corop gebied Midden-Limburg is één van de 40 corop-gebieden in Nederland. Er vallen 7 gemeenten binnen het corop gebied Midden-Limburg, het gebied telt 134.358 addressen, 114.244 woningen en er wonen 244.318 inwoners en 112.912 huishoudens in het corop gebied Midden-Limburg.
Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het corop gebied Midden-Limburg.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het corop gebied Midden-Limburg:
| Jaar | Aantal inwoners het corop gebied Midden-Limburg | % verschil |
|---|---|---|
| 2026 | 244.318 | 0,22% |
| 2025 | 243.792 | 0,5% |
| 2024 | 242.573 | 0,46% |
| 2023 | 241.467 | 0,99% |
| 2022 | 239.098 | 0,35% |
| 2021 | 238.268 | 0,36% |
| 2020 | 237.412 | 0,3% |
| 2019 | 236.702 | 0,01% |
| 2018 | 236.687 | 0,29% |
| 2017 | 235.995 | 0,24% |
| 2016 | 235.429 | 0,03% |
| 2015 | 235.351 | 0,01% |
| 2014 | 235.335 | -0,1% |
| 2013 | 235.573 | 0,07% |
| 2012 | 235.418 | 0,09% |
| 2011 | 235.211 | 0,14% |
| 2010 | 234.880 | 0,22% |
| 2009 | 234.364 | 0,15% |
| 2008 | 234.019 | -0,1% |
| 2007 | 234.251 | 0,02% |
| 2006 | 234.202 | -0,02% |
| 2005 | 234.240 | 0,19% |
| 2004 | 233.793 | -0,12% |
| 2003 | 234.074 | 0,13% |
| 2002 | 233.760 | 0,23% |
| 2001 | 233.216 | 0,36% |
| 2000 | 232.391 | 0,41% |
| 1999 | 231.445 | 0,33% |
| 1998 | 230.679 | 0,31% |
| 1997 | 229.967 | 0,23% |
| 1996 | 229.445 | 0,69% |
| 1995 | 227.882 | geen data |
Het aantal inwoners in het corop gebied Midden-Limburg is met 16.436 inwoners toegenomen van 227.882 inwoners in 1995 tot 244.318 inwoners in 2026 (dat is een toename van 7,2%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 530 inwoners (0,23%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.
Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd.
In 1995 waren er 227.882 inwoners in het corop gebied Midden-Limburg. Het aantal van 227.882 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 244.318 inwoners. De stijging ten opzichte van 1995 is 16.436 (7,2%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 526 (0,22%). Het aantal van 244.318 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.
Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in het corop gebied Midden-Limburg.
Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in het corop gebied Midden-Limburg.
Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het corop gebied Midden-Limburg:
| Jaar | Gemiddelde WOZ woningwaarde Corop gebied Midden-Limburg | % verschil |
|---|---|---|
| 2025 | €341.825 | 7,7% |
| 2024 | €317.384 | 0,81% |
| 2023 | €314.821 | 18% |
| 2022 | €266.682 | 5,4% |
| 2021 | €252.905 | 5,3% |
| 2020 | €240.257 | 6,4% |
| 2019 | €225.791 | 8,4% |
| 2018 | €208.357 | 4,61% |
| 2017 | €199.172 | 1,91% |
| 2016 | €195.432 | 1,48% |
| 2015 | €192.580 | -3,38% |
| 2014 | €199.314 | -3,99% |
| 2013 | €207.597 | -3,45% |
| 2012 | €215.019 | -1,59% |
| 2011 | €218.489 | -2,66% |
| 2010 | €224.469 | 0,2% |
| 2009 | €224.029 | 2,74% |
| 2008 | €218.057 | 5,2% |
| 2007 | €207.340 | 5,4% |
| 2006 | €196.764 | 0,25% |
| 2005 | €196.264 | 37% |
| 2004 | €143.442 | 0,52% |
| 2003 | €142.703 | 0,5% |
| 2002 | €142.000 | 0,4% |
| 2001 | €141.441 | 56% |
| 2000 | €90.378 | 0,32% |
| 1999 | €90.091 | 0,66% |
| 1998 | €89.498 | -0,09% |
| 1997 | €89.578 | geen data |
De gemiddelde WOZ woningwaarde in het corop gebied Midden-Limburg is met €252.247 gestegen van €89.578 in 1997 tot €341.825 in 2025 (dat is een toename van 282%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €9.009 (5,5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.
WoningwaardeDe gemiddelde woningwaarde is gebaseerd op de WOZ-waarde van woningen in deze regio. Hiermee wordt de waardeontwikkeling door de tijd zichtbaar.
CBS, gemiddelde over 2012-2022 voor het corop gebied Midden-Limburg. Religieuze stromingen zijn onderdelen van het totaal religieus; kerkbezoek is een afzonderlijk kenmerk.
De percentages tonen het aandeel inwoners dat zich tot een religie rekent, per geloofsstroming en het aandeel dat maandelijks een religieuze dienst bezoekt.
Meer cijfers over religieAutochtoon of migratieachtergrond in het corop gebied Midden-Limburg voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa per jaar.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners naar herkomst per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het corop gebied Midden-Limburg:
| Jaar | Herkomst Nederland | Herkomst Europa | Herkomst buiten Europa |
|---|---|---|---|
| 2026 | 185.583 | 30.018 | 28.717 |
| 2025 | 186.420 | 29.807 | 27.565 |
| 2024 | 187.133 | 29.035 | 26.405 |
| 2023 | 187.838 | 28.174 | 25.455 |
| 2022 | 189.801 | 26.466 | 24.372 |
| 2021 | 189.964 | 25.394 | 22.911 |
| 2020 | 190.111 | 24.840 | 22.461 |
| 2019 | 190.408 | 24.302 | 21.992 |
| 2018 | 190.937 | 24.042 | 21.708 |
| 2017 | 191.149 | 23.572 | 21.274 |
| 2016 | 191.598 | 23.075 | 20.756 |
| 2015 | 191.996 | 22.816 | 20.539 |
| 2014 | 192.237 | 22.671 | 20.422 |
| 2013 | 192.692 | 22.540 | 20.333 |
In 2026 was de herkomst van inwoners in het corop gebied Midden-Limburg als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 76%, herkomst uit Europese landen: 12% en herkomst uit landen buiten Europa: 12%.
Toelichting Meer migratieBevolking in het corop gebied Midden-Limburg: de grafiek toont het aantal inwoners in het meest recente jaar, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland.
| Herkomst | Inwoners |
|---|---|
| Herkomst Nederland | 185.583 |
| Herkomst Europa | 30.018 |
| Herkomst buiten Europa | 28.717 |
De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.
ToelichtingBovenstaande grafiek toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar voor het corop gebied Midden-Limburg.
Onderstaande tabel toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het corop gebied Midden-Limburg:
| Jaar | Geboortes per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 8 |
| 2024 | 8 |
| 2023 | 8,4 |
| 2022 | 8,4 |
| 2021 | 8,8 |
| 2020 | 8 |
| 2019 | 8 |
| 2018 | 7,7 |
| 2017 | 8,1 |
| 2016 | 8,5 |
| 2015 | 8,7 |
| 2014 | 7,9 |
| 2013 | 8,4 |
| 2012 | 8,4 |
| 2011 | 8,2 |
| 2010 | 8,9 |
| 2009 | 8,7 |
| 2008 | 9 |
| 2007 | 8,5 |
| 2006 | 9 |
| 2005 | 9,3 |
| 2004 | 9,7 |
| 2003 | 9,8 |
| 2002 | 11 |
| 2001 | 11 |
| 2000 | 11 |
| 1999 | 11 |
| 1998 | 12 |
| 1997 | 11 |
| 1996 | 11 |
| 1995 | 11 |
Het aantal geboorten per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het geboortecijfer geeft het aantal levend geboren kinderen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar voor het corop gebied Midden-Limburg.
Onderstaande tabel toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het corop gebied Midden-Limburg:
| Jaar | Sterfgevallen per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 12 |
| 2024 | 12 |
| 2023 | 11 |
| 2022 | 12 |
| 2021 | 12 |
| 2020 | 12 |
| 2019 | 10 |
| 2018 | 10 |
| 2017 | 10 |
| 2016 | 10 |
| 2015 | 11 |
| 2014 | 9,4 |
| 2013 | 9,5 |
| 2012 | 9,5 |
| 2011 | 8,7 |
| 2010 | 9,1 |
| 2009 | 8,2 |
| 2008 | 8,9 |
| 2007 | 8,5 |
| 2006 | 8,2 |
| 2005 | 8,5 |
| 2004 | 8,5 |
| 2003 | 9,1 |
| 2002 | 8,8 |
| 2001 | 9,1 |
| 2000 | 8,6 |
| 1999 | 9 |
| 1998 | 8,6 |
| 1997 | 8,2 |
| 1996 | 8,1 |
| 1995 | 8 |
Het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het sterftecijfer geeft het aantal overledenen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde aardgasverbruik (m³) en elektriciteitsverbruik (kWh) per woning per jaar voor het corop gebied Midden-Limburg.
Onderstaande tabel toont het gemiddelde energieverbruik per woning per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het corop gebied Midden-Limburg:
| Jaar | Gasverbruik | Elektriciteitsverbruik |
|---|---|---|
| 2024 | 919 | 2.894 |
| 2023 | 951 | 2.811 |
| 2022 | 1.165 | 2.928 |
| 2021 | 1.501 | 3.094 |
| 2020 | 1.338 | 3.061 |
| 2019 | 1.430 | 3.062 |
| 2018 | 1.532 | 3.165 |
| 2017 | 1.539 | 3.244 |
| 2016 | 1.594 | 3.298 |
| 2015 | 1.525 | 3.330 |
| 2014 | 1.422 | 3.395 |
| 2013 | 1.929 | 3.570 |
Het gemiddelde energieverbruik per woning is gebaseerd op data van het CBS. Het gasverbruik is uitgedrukt in m³ en het elektriciteitsverbruik in kWh.
Het gemiddeld aardgasverbruik is uitgedrukt in kubieke meter (m³) en het elektriciteitsverbruik in kilowattuur (kWh) per woning per jaar.
| Gebied | Oppervlakte | Adressen | Dichtheid | Woningen | Woningwaarde | Inwoners | Huishoudens | Personen in huishoudens | Personenauto’s | Bedrijfsvestigingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nederweert | 10.178 | 8.713 | 659 | 7.696 | €405.000 | 17.533 | 7.781 | 2,22 | 10.732 | 2.675 |
| Roermond | 7.105 | 34.602 | 1.643 | 29.894 | €311.000 | 61.431 | 29.585 | 2,03 | 32.222 | 7.985 |
| Weert | 10.554 | 28.081 | 1.374 | 23.912 | €357.000 | 51.498 | 23.971 | 2,11 | 26.936 | 6.670 |
| Leudal | 16.491 | 19.019 | 400 | 16.412 | €363.000 | 36.099 | 16.135 | 2,17 | 22.306 | 4.755 |
| Maasgouw | 5.812 | 14.030 | 448 | 11.323 | €348.000 | 24.377 | 11.086 | 2,12 | 14.897 | 3.180 |
| Roerdalen | 8.879 | 11.376 | 405 | 9.866 | €325.000 | 20.995 | 9.668 | 2,12 | 12.809 | 2.270 |
| Echt-Susteren | 10.462 | 18.537 | 759 | 15.141 | €330.000 | 32.385 | 14.686 | 2,12 | 19.582 | 3.990 |
Tabel met de 7 gemeenten in het corop gebied Midden-Limburg.
Bovenstaande tabel toont enkele belangrijke kenmerken voor de 7 gemeenten in het corop gebied Midden-Limburg. De kolom ‘Dichtheid’ geeft de omgevingsadressendichtheid per km² weer en is een indicator voor de mate van concentratie van menselijke activiteiten. De kolom ‘Woningwaarde’ toont de gemiddelde WOZ waarde. En de kolom ‘Personen in huishoudens’ toont de gemiddelde grootte van huishoudens. Zie ook de definities van alle onderwerpen.
Lokalisering van gemeenten per COROP-gebied. De COROP-indeling is rond 1970 ontworpen door de Coordinatie Commissie Regionaal Onderzoeksprogramma en vormt een regionaal niveau tussen gemeenten en provincies.
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.