Corop gebied Noordoost-Noord-Brabant is één van de 40 corop-gebieden in Nederland. Er vallen 11 gemeenten binnen het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant, het gebied telt 357.907 addressen, 303.644 woningen en er wonen 685.801 inwoners en 308.859 huishoudens in het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant.
Corop gebied Noordoost-Noord-Brabant is één van de 40 corop-gebieden in Nederland. Er vallen 11 gemeenten binnen het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant, het gebied telt 357.907 addressen, 303.644 woningen en er wonen 685.801 inwoners en 308.859 huishoudens in het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant.
Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant:
| Jaar | Aantal inwoners het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant | % verschil |
|---|---|---|
| 2026 | 685.801 | 0,58% |
| 2025 | 681.831 | 0,73% |
| 2024 | 676.914 | 0,65% |
| 2023 | 672.514 | 1,21% |
| 2022 | 664.472 | 0,74% |
| 2021 | 659.568 | 0,55% |
| 2020 | 655.945 | 0,69% |
| 2019 | 651.432 | 0,58% |
| 2018 | 647.695 | 0,55% |
| 2017 | 644.168 | 0,48% |
| 2016 | 641.068 | 0,32% |
| 2015 | 639.023 | 1,03% |
| 2014 | 632.511 | 0,13% |
| 2013 | 631.670 | -0,45% |
| 2012 | 634.501 | 0,28% |
| 2011 | 632.701 | 0,42% |
| 2010 | 630.058 | 0,53% |
| 2009 | 626.762 | 0,41% |
| 2008 | 624.193 | 0,25% |
| 2007 | 622.606 | 0,2% |
| 2006 | 621.382 | 0,17% |
| 2005 | 620.323 | 0,04% |
| 2004 | 620.057 | 0,19% |
| 2003 | 618.908 | 0,2% |
| 2002 | 617.659 | 0,66% |
| 2001 | 613.604 | 0,83% |
| 2000 | 608.552 | 0,71% |
| 1999 | 604.268 | 0,57% |
| 1998 | 600.850 | 0,61% |
| 1997 | 597.222 | 0,99% |
| 1996 | 591.342 | 0,74% |
| 1995 | 586.977 | geen data |
De bevolking van het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant is met 98.824 personen gestegen van 586.977 personen in 1995 tot 685.801 personen in 2026 (dat is een grote toename van 17%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 3.188 personen (0,5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.
Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd.
In 1995 waren er 586.977 inwoners in het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant. Het aantal van 586.977 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 685.801 personen. De stijging ten opzichte van 1995 is 98.824 (17%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 3.970 (0,58%). Het aantal van 685.801 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.
Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant.
Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Statistieken corop gebied Noordoost-Noord-Brabant.
Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant.
Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant:
| Jaar | Gemiddelde WOZ woningwaarde Corop gebied Noordoost-Noord-Brabant | % verschil |
|---|---|---|
| 2025 | €427.614 | 5,3% |
| 2024 | €406.119 | 4,01% |
| 2023 | €390.476 | 16% |
| 2022 | €337.179 | 10% |
| 2021 | €306.303 | 4,93% |
| 2020 | €291.913 | 6,2% |
| 2019 | €274.876 | 8,7% |
| 2018 | €252.847 | 3,42% |
| 2017 | €244.482 | 2,73% |
| 2016 | €237.990 | 0,3% |
| 2015 | €237.286 | -2,98% |
| 2014 | €244.572 | -6,1% |
| 2013 | €260.423 | -4,83% |
| 2012 | €273.634 | -3,03% |
| 2011 | €282.175 | -3,2% |
| 2010 | €291.496 | 0,66% |
| 2009 | €289.588 | 3,22% |
| 2008 | €280.547 | 6,7% |
| 2007 | €262.988 | 8,3% |
| 2006 | €242.839 | 0,08% |
| 2005 | €242.638 | 52% |
| 2004 | €159.212 | 0,44% |
| 2003 | €158.514 | 0,47% |
| 2002 | €157.765 | 0,23% |
| 2001 | €157.401 | 66% |
| 2000 | €94.942 | -0,06% |
| 1999 | €95.000 | 0,52% |
| 1998 | €94.509 | 0,18% |
| 1997 | €94.336 | geen data |
De gemiddelde WOZ woningwaarde in het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant is met €333.278 gegroeid van €94.336 in 1997 tot €427.614 in 2025 (dat is een toename van 353%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €11.903 (6,4%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.
WoningwaardeDe gemiddelde woningwaarde is gebaseerd op de WOZ-waarde van woningen in deze regio. Hiermee wordt de waardeontwikkeling door de tijd zichtbaar.
CBS, gemiddelde over 2012-2022 voor het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant. Religieuze stromingen zijn onderdelen van het totaal religieus; kerkbezoek is een afzonderlijk kenmerk.
De percentages tonen het aandeel inwoners dat zich tot een religie rekent, per geloofsstroming en het aandeel dat maandelijks een religieuze dienst bezoekt.
Meer cijfers over religieAutochtoon of migratieachtergrond in het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa per jaar.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners naar herkomst per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant:
| Jaar | Herkomst Nederland | Herkomst Europa | Herkomst buiten Europa |
|---|---|---|---|
| 2026 | 549.029 | 52.361 | 84.411 |
| 2025 | 549.149 | 51.251 | 81.431 |
| 2024 | 548.850 | 49.913 | 78.151 |
| 2023 | 549.399 | 47.746 | 75.369 |
| 2022 | 553.371 | 43.042 | 72.559 |
| 2021 | 552.042 | 41.674 | 65.851 |
| 2020 | 551.396 | 40.472 | 64.075 |
| 2019 | 549.959 | 39.240 | 62.231 |
| 2018 | 549.006 | 38.130 | 60.557 |
| 2017 | 547.998 | 37.156 | 59.007 |
| 2016 | 547.576 | 36.113 | 57.383 |
| 2015 | 547.591 | 35.299 | 56.141 |
| 2014 | 543.353 | 34.318 | 54.844 |
| 2013 | 543.824 | 33.811 | 54.025 |
In 2026 was de herkomst van inwoners in het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 80%, herkomst uit Europese landen: 7,6% en herkomst uit landen buiten Europa: 12%.
Toelichting Meer migratieBevolking in het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant: de grafiek toont het aantal inwoners in het meest recente jaar, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland.
| Herkomst | Inwoners |
|---|---|
| Herkomst Nederland | 549.029 |
| Herkomst Europa | 52.361 |
| Herkomst buiten Europa | 84.411 |
De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.
ToelichtingBovenstaande grafiek toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar voor het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant.
Onderstaande tabel toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant:
| Jaar | Geboortes per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 9,4 |
| 2024 | 9,2 |
| 2023 | 9 |
| 2022 | 9,4 |
| 2021 | 10 |
| 2020 | 9,4 |
| 2019 | 9,1 |
| 2018 | 9,4 |
| 2017 | 9,3 |
| 2016 | 9,6 |
| 2015 | 9,2 |
| 2014 | 9,9 |
| 2013 | 9 |
| 2012 | 10 |
| 2011 | 10 |
| 2010 | 10 |
| 2009 | 11 |
| 2008 | 11 |
| 2007 | 11 |
| 2006 | 11 |
| 2005 | 11 |
| 2004 | 12 |
| 2003 | 12 |
| 2002 | 13 |
| 2001 | 13 |
| 2000 | 13 |
| 1999 | 13 |
| 1998 | 13 |
| 1997 | 13 |
| 1996 | 13 |
| 1995 | 13 |
Het aantal geboorten per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het geboortecijfer geeft het aantal levend geboren kinderen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar voor het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant.
Onderstaande tabel toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant:
| Jaar | Sterfgevallen per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 10 |
| 2024 | 9,7 |
| 2023 | 9,9 |
| 2022 | 9,8 |
| 2021 | 9,9 |
| 2020 | 11 |
| 2019 | 9 |
| 2018 | 9,1 |
| 2017 | 8,7 |
| 2016 | 8,7 |
| 2015 | 8,1 |
| 2014 | 7,5 |
| 2013 | 7,7 |
| 2012 | 8,2 |
| 2011 | 7,7 |
| 2010 | 7,4 |
| 2009 | 7,4 |
| 2008 | 7,6 |
| 2007 | 7,3 |
| 2006 | 7,7 |
| 2005 | 7,5 |
| 2004 | 7,3 |
| 2003 | 7,8 |
| 2002 | 7,9 |
| 2001 | 7,7 |
| 2000 | 7,6 |
| 1999 | 7,6 |
| 1998 | 7,5 |
| 1997 | 7,4 |
| 1996 | 7,7 |
| 1995 | 7,7 |
Het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het sterftecijfer geeft het aantal overledenen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde aardgasverbruik (m³) en elektriciteitsverbruik (kWh) per woning per jaar voor het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant.
Onderstaande tabel toont het gemiddelde energieverbruik per woning per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant:
| Jaar | Gasverbruik | Elektriciteitsverbruik |
|---|---|---|
| 2024 | 887 | 2.865 |
| 2023 | 922 | 2.807 |
| 2022 | 1.102 | 2.961 |
| 2021 | 1.418 | 3.160 |
| 2020 | 1.263 | 3.118 |
| 2019 | 1.347 | 3.128 |
| 2018 | 1.442 | 3.230 |
| 2017 | 1.437 | 3.315 |
| 2016 | 1.489 | 3.354 |
| 2015 | 1.447 | 3.414 |
| 2014 | 1.349 | 3.500 |
| 2013 | 1.826 | 3.618 |
Het gemiddelde energieverbruik per woning is gebaseerd op data van het CBS. Het gasverbruik is uitgedrukt in m³ en het elektriciteitsverbruik in kWh.
Het gemiddeld aardgasverbruik is uitgedrukt in kubieke meter (m³) en het elektriciteitsverbruik in kilowattuur (kWh) per woning per jaar.
| Gebied | Oppervlakte | Adressen | Dichtheid | Woningen | Woningwaarde | Inwoners | Huishoudens | Personen in huishoudens | Personenauto’s | Bedrijfsvestigingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Boekel | 3.452 | 5.619 | 613 | 4.671 | €437.000 | 11.686 | 4.726 | 2,4 | 6.573 | 1.765 |
| Boxtel | 7.032 | 17.232 | 1.177 | 15.042 | €399.000 | 34.302 | 15.492 | 2,2 | 17.592 | 4.655 |
| Den Bosch | 11.781 | 91.412 | 2.087 | 76.846 | €417.000 | 162.295 | 78.395 | 2,0 | 89.392 | 26.780 |
| Heusden | 8.122 | 23.619 | 1.124 | 20.055 | €442.000 | 46.689 | 20.415 | 2,3 | 26.480 | 6.975 |
| Oss | 17.092 | 49.954 | 1.457 | 42.395 | €383.000 | 95.549 | 43.545 | 2,2 | 51.596 | 12.635 |
| Sint-Michielsgestel | 5.934 | 13.949 | 667 | 12.684 | €492.000 | 30.191 | 12.696 | 2,3 | 16.671 | 4.765 |
| Vught | 6.112 | 17.228 | 1.189 | 14.176 | €568.000 | 33.202 | 14.267 | 2,2 | 16.590 | 5.430 |
| Bernheze | 9.042 | 15.474 | 715 | 13.663 | €479.000 | 32.947 | 13.943 | 2,3 | 18.750 | 4.870 |
| Meierijstad | 18.552 | 43.216 | 1.036 | 36.823 | €449.000 | 85.236 | 37.528 | 2,2 | 48.837 | 12.145 |
| Land van Cuijk | 35.188 | 48.179 | 664 | 40.718 | €394.000 | 93.645 | 41.211 | 2,2 | 53.818 | 12.940 |
| Maashorst | 13.824 | 32.025 | 1.191 | 26.571 | €423.000 | 60.059 | 26.641 | 2,2 | 36.051 | 8.740 |
Tabel met de 11 gemeenten in het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant.
Bovenstaande tabel toont enkele belangrijke kenmerken voor de 11 gemeenten in het corop gebied Noordoost-Noord-Brabant. De kolom ‘Dichtheid’ geeft de omgevingsadressendichtheid per km² weer en is een indicator voor de mate van concentratie van menselijke activiteiten. De kolom ‘Woningwaarde’ toont de gemiddelde WOZ waarde. En de kolom ‘Personen in huishoudens’ toont de gemiddelde grootte van huishoudens. Zie ook de definities van alle onderwerpen.
Lokalisering van gemeenten per COROP-gebied. De COROP-indeling is rond 1970 ontworpen door de Coordinatie Commissie Regionaal Onderzoeksprogramma en vormt een regionaal niveau tussen gemeenten en provincies.
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.