Coropplus gebied Zuidoost-Utrecht is één van de 52 coropplus-gebieden in Nederland. Er vallen 5 gemeenten binnen het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht, het gebied telt 88.215 addressen, 73.751 woningen en er wonen 171.958 inwoners en 73.665 huishoudens in het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht.
Coropplus gebied Zuidoost-Utrecht is één van de 52 coropplus-gebieden in Nederland. Er vallen 5 gemeenten binnen het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht, het gebied telt 88.215 addressen, 73.751 woningen en er wonen 171.958 inwoners en 73.665 huishoudens in het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht.
Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht:
| Jaar | Aantal inwoners het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht | % verschil |
|---|---|---|
| 2026 | 171.958 | 0,38% |
| 2025 | 171.302 | 0,81% |
| 2024 | 169.923 | 0,53% |
| 2023 | 169.025 | 0,92% |
| 2022 | 167.489 | 0,57% |
| 2021 | 166.542 | 0,6% |
| 2020 | 165.550 | 0,87% |
| 2019 | 164.129 | 0,75% |
| 2018 | 162.901 | 0,86% |
| 2017 | 161.512 | 0,85% |
| 2016 | 160.157 | 0,65% |
| 2015 | 159.129 | 0,53% |
| 2014 | 158.286 | 0,12% |
| 2013 | 158.099 | 0,01% |
| 2012 | 158.087 | 0,17% |
| 2011 | 157.811 | 0,21% |
| 2010 | 157.473 | -0,03% |
| 2009 | 157.518 | 0,13% |
| 2008 | 157.315 | 0,18% |
| 2007 | 157.025 | 0,14% |
| 2006 | 156.800 | -0,12% |
| 2005 | 156.990 | 0,48% |
| 2004 | 156.233 | 0,53% |
| 2003 | 155.416 | 0,51% |
| 2002 | 154.632 | 0,52% |
| 2001 | 153.838 | 0,55% |
| 2000 | 153.002 | 0,63% |
| 1999 | 152.050 | 0,64% |
| 1998 | 151.078 | 1,29% |
| 1997 | 149.155 | 1,36% |
| 1996 | 147.148 | 1,01% |
| 1995 | 145.671 | geen data |
De bevolking van het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht is met 26.287 personen gestegen van 145.671 personen in 1995 tot 171.958 personen in 2026 (dat is een grote groei van 18%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 848 personen (0,54%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.
Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd.
In 1995 telde het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht 145.671 inwoners. Het aantal van 145.671 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 171.958 personen. De stijging ten opzichte van 1995 is 26.287 (18%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 656 (0,38%). Het aantal van 171.958 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.
Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht.
Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht.
Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht:
| Jaar | Gemiddelde WOZ woningwaarde Coropplus gebied Zuidoost-Utrecht | % verschil |
|---|---|---|
| 2025 | €461.329 | 4,8% |
| 2024 | €440.197 | 3,66% |
| 2023 | €424.668 | 19% |
| 2022 | €358.118 | 9% |
| 2021 | €328.452 | 6,7% |
| 2020 | €307.718 | 6,7% |
| 2019 | €288.468 | 8,1% |
| 2018 | €266.894 | 5,3% |
| 2017 | €253.378 | 2,23% |
| 2016 | €247.854 | 1,41% |
| 2015 | €244.399 | -3,91% |
| 2014 | €254.355 | -5,9% |
| 2013 | €270.346 | -4,78% |
| 2012 | €283.919 | -2,34% |
| 2011 | €290.723 | -2,95% |
| 2010 | €299.571 | 1,61% |
| 2009 | €294.812 | 3,32% |
| 2008 | €285.330 | 9% |
| 2007 | €261.870 | 6,6% |
| 2006 | €245.634 | -0,9% |
| 2005 | €247.856 | 48% |
| 2004 | €167.937 | 0,16% |
| 2003 | €167.677 | 0,42% |
| 2002 | €166.980 | 0,46% |
| 2001 | €166.213 | 60% |
| 2000 | €104.198 | 0,63% |
| 1999 | €103.547 | -0,18% |
| 1998 | €103.735 | -0,29% |
| 1997 | €104.035 | geen data |
De gemiddelde WOZ woningwaarde in het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht is met €357.294 toegenomen van €104.035 in 1997 tot €461.329 in 2025 (dat is een groei van 343%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €12.760 (6,2%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.
WoningwaardeDe gemiddelde woningwaarde is gebaseerd op de WOZ-waarde van woningen in deze regio. Hiermee wordt de waardeontwikkeling door de tijd zichtbaar.
Autochtoon of migratieachtergrond in het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa per jaar.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners naar herkomst per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht:
| Jaar | Herkomst Nederland | Herkomst Europa | Herkomst buiten Europa |
|---|---|---|---|
| 2026 | 139.032 | 9.254 | 23.672 |
| 2025 | 139.105 | 9.114 | 23.083 |
| 2024 | 138.738 | 8.948 | 22.237 |
| 2023 | 138.809 | 8.795 | 21.421 |
| 2022 | 140.490 | 7.861 | 20.789 |
| 2021 | 140.019 | 7.675 | 18.848 |
| 2020 | 139.696 | 7.466 | 18.388 |
| 2019 | 138.983 | 7.255 | 17.891 |
| 2018 | 138.362 | 7.074 | 17.465 |
| 2017 | 137.680 | 6.870 | 16.962 |
| 2016 | 137.027 | 6.667 | 16.463 |
| 2015 | 136.508 | 6.523 | 16.098 |
| 2014 | 136.354 | 6.284 | 15.643 |
| 2013 | 136.190 | 6.277 | 15.623 |
In 2026 was de herkomst van inwoners in het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 81%, herkomst uit Europese landen: 5,4% en herkomst uit landen buiten Europa: 14%.
Toelichting Meer migratieBevolking in het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht: de grafiek toont het aantal inwoners in het meest recente jaar, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland.
| Herkomst | Inwoners |
|---|---|
| Herkomst Nederland | 139.032 |
| Herkomst Europa | 9.254 |
| Herkomst buiten Europa | 23.672 |
De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.
ToelichtingBovenstaande grafiek toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar voor het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht.
Onderstaande tabel toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht:
| Jaar | Geboortes per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 10 |
| 2024 | 10 |
| 2023 | 9,6 |
| 2022 | 9,9 |
| 2021 | 11 |
| 2020 | 10 |
| 2019 | 10 |
| 2018 | 10 |
| 2017 | 10 |
| 2016 | 11 |
| 2015 | 10 |
| 2014 | 10 |
| 2013 | 10 |
| 2012 | 9,5 |
| 2011 | 10 |
| 2010 | 10 |
| 2009 | 11 |
| 2008 | 11 |
| 2007 | 11 |
| 2006 | 12 |
| 2005 | 12 |
| 2004 | 12 |
| 2003 | 14 |
| 2002 | 13 |
| 2001 | 14 |
| 2000 | 14 |
| 1999 | 14 |
| 1998 | 13 |
| 1997 | 13 |
| 1996 | 13 |
| 1995 | 13 |
Het aantal geboorten per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het geboortecijfer geeft het aantal levend geboren kinderen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar voor het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht.
Onderstaande tabel toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht:
| Jaar | Sterfgevallen per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 9,6 |
| 2024 | 9,1 |
| 2023 | 9,7 |
| 2022 | 9,5 |
| 2021 | 9,8 |
| 2020 | 10 |
| 2019 | 9 |
| 2018 | 8,6 |
| 2017 | 9 |
| 2016 | 9 |
| 2015 | 8,5 |
| 2014 | 8,3 |
| 2013 | 8 |
| 2012 | 8 |
| 2011 | 8 |
| 2010 | 8,4 |
| 2009 | 7,9 |
| 2008 | 8,2 |
| 2007 | 7,6 |
| 2006 | 8,4 |
| 2005 | 8,3 |
| 2004 | 8 |
| 2003 | 8,5 |
| 2002 | 8,8 |
| 2001 | 8 |
| 2000 | 8,7 |
| 1999 | 8,5 |
| 1998 | 8,4 |
| 1997 | 7,4 |
| 1996 | 8,8 |
| 1995 | 8,1 |
Het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het sterftecijfer geeft het aantal overledenen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde aardgasverbruik (m³) en elektriciteitsverbruik (kWh) per woning per jaar voor het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht.
Onderstaande tabel toont het gemiddelde energieverbruik per woning per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht:
| Jaar | Gasverbruik | Elektriciteitsverbruik |
|---|---|---|
| 2024 | 864 | 2.745 |
| 2023 | 893 | 2.672 |
| 2022 | 1.064 | 2.836 |
| 2021 | 1.368 | 3.041 |
| 2020 | 1.219 | 2.975 |
| 2019 | 1.305 | 2.969 |
| 2018 | 1.419 | 3.079 |
| 2017 | 1.455 | 3.185 |
| 2016 | 1.521 | 3.254 |
| 2015 | 1.449 | 3.277 |
| 2014 | 1.359 | 3.350 |
| 2013 | 1.805 | 3.490 |
Het gemiddelde energieverbruik per woning is gebaseerd op data van het CBS. Het gasverbruik is uitgedrukt in m³ en het elektriciteitsverbruik in kWh.
Het gemiddeld aardgasverbruik is uitgedrukt in kubieke meter (m³) en het elektriciteitsverbruik in kilowattuur (kWh) per woning per jaar.
| Gebied | Oppervlakte | Adressen | Dichtheid | Woningen | Woningwaarde | Inwoners | Huishoudens | Personen in huishoudens | Personenauto’s | Bedrijfsvestigingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Renswoude | 1.851 | 2.675 | 543 | 2.236 | €514.000 | 5.908 | 2.272 | 2,54 | 3.460 | 1.000 |
| Rhenen | 4.376 | 9.817 | 934 | 8.426 | €461.000 | 20.457 | 8.548 | 2,34 | 10.819 | 2.960 |
| Veenendaal | 1.972 | 35.708 | 2.304 | 30.164 | €394.000 | 70.779 | 30.114 | 2,3 | 34.165 | 9.245 |
| Wijk bij Duurstede | 5.040 | 11.825 | 1.150 | 10.437 | €456.000 | 23.707 | 10.445 | 2,27 | 12.785 | 3.355 |
| Utrechtse Heuvelrug | 13.394 | 28.190 | 792 | 22.488 | €549.000 | 51.107 | 22.286 | 2,2 | 26.556 | 8.775 |
Tabel met de 5 gemeenten in het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht.
Bovenstaande tabel toont enkele belangrijke kenmerken voor de 5 gemeenten in het coropplus gebied Zuidoost-Utrecht. De kolom ‘Dichtheid’ geeft de omgevingsadressendichtheid per km² weer en is een indicator voor de mate van concentratie van menselijke activiteiten. De kolom ‘Woningwaarde’ toont de gemiddelde WOZ waarde. En de kolom ‘Personen in huishoudens’ toont de gemiddelde grootte van huishoudens. Zie ook de definities van alle onderwerpen.
Lokalisering van gemeenten per COROP-plusgebied. Dit is een verdere onderverdeling van COROP-(sub)gebieden; onder andere Utrecht, Overig Groot-Amsterdam, Agglomeratie 's-Gravenhage, Zuidoost-Zuid-Holland en Flevoland zijn hierin uitgesplitst.
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.