Coropsub gebied Rijnmond is één van de 43 coropsub-gebieden in Nederland. Er vallen 12 gemeenten binnen het coropsub gebied Rijnmond, het gebied telt 728.629 addressen, 617.902 woningen en er wonen 1.324.003 inwoners en 631.357 huishoudens in het coropsub gebied Rijnmond.
Coropsub gebied Rijnmond is één van de 43 coropsub-gebieden in Nederland. Er vallen 12 gemeenten binnen het coropsub gebied Rijnmond, het gebied telt 728.629 addressen, 617.902 woningen en er wonen 1.324.003 inwoners en 631.357 huishoudens in het coropsub gebied Rijnmond.
Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het coropsub gebied Rijnmond.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het coropsub gebied Rijnmond:
| Jaar | Aantal inwoners het coropsub gebied Rijnmond | % verschil |
|---|---|---|
| 2026 | 1.324.003 | 0,34% |
| 2025 | 1.319.493 | 0,52% |
| 2024 | 1.312.616 | 0,96% |
| 2023 | 1.300.144 | 1,14% |
| 2022 | 1.285.430 | 0,6% |
| 2021 | 1.277.706 | 0,34% |
| 2020 | 1.273.381 | 0,87% |
| 2019 | 1.262.426 | 0,66% |
| 2018 | 1.254.129 | 0,5% |
| 2017 | 1.247.834 | 0,69% |
| 2016 | 1.239.235 | 0,66% |
| 2015 | 1.231.087 | 0,66% |
| 2014 | 1.222.973 | 0,26% |
| 2013 | 1.219.803 | 0,25% |
| 2012 | 1.216.750 | 0,65% |
| 2011 | 1.208.854 | 0,76% |
| 2010 | 1.199.712 | 0,84% |
| 2009 | 1.189.760 | 0,56% |
| 2008 | 1.183.162 | 0,06% |
| 2007 | 1.182.427 | -0,33% |
| 2006 | 1.186.306 | -0,54% |
| 2005 | 1.192.689 | -0,07% |
| 2004 | 1.193.497 | 0,16% |
| 2003 | 1.191.560 | 0,48% |
| 2002 | 1.185.819 | 0,84% |
| 2001 | 1.175.952 | 0,78% |
| 2000 | 1.166.806 | 0,63% |
| 1999 | 1.159.484 | 0,67% |
| 1998 | 1.151.814 | 0,34% |
| 1997 | 1.147.922 | 0,16% |
| 1996 | 1.146.108 | -0,15% |
| 1995 | 1.147.845 | geen data |
Het aantal inwoners in het coropsub gebied Rijnmond is met 176.158 personen gegroeid van 1.147.845 personen in 1995 tot 1.324.003 personen in 2026 (dat is een grote toename van 15%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 5.683 personen (0,46%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.
Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd.
In 1995 waren er 1.147.845 inwoners in het coropsub gebied Rijnmond. In 1996 is het aantal gedaald tot 1.146.108 personen. Dit is een daling van 1.737 (-0,15%) ten opzichte van 1995. Het aantal van 1.146.108 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 1.324.003 personen. De stijging ten opzichte van 1996 is 177.895 (16%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 4.510 (0,34%). Het aantal van 1.324.003 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.
Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in het coropsub gebied Rijnmond.
Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in het coropsub gebied Rijnmond.
Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het coropsub gebied Rijnmond:
| Jaar | Gemiddelde WOZ woningwaarde Coropsub gebied Rijnmond | % verschil |
|---|---|---|
| 2025 | €352.953 | 2,88% |
| 2024 | €343.060 | 5% |
| 2023 | €326.691 | 16% |
| 2022 | €282.384 | 11% |
| 2021 | €253.826 | 9,6% |
| 2020 | €231.516 | 13% |
| 2019 | €205.170 | 12% |
| 2018 | €183.788 | 6,1% |
| 2017 | €173.270 | 3,6% |
| 2016 | €167.256 | 0,94% |
| 2015 | €165.697 | -2,38% |
| 2014 | €169.739 | -4,09% |
| 2013 | €176.972 | -3,06% |
| 2012 | €182.564 | -1,99% |
| 2011 | €186.275 | -2,11% |
| 2010 | €190.291 | 0,73% |
| 2009 | €188.910 | 2,74% |
| 2008 | €183.869 | 6,6% |
| 2007 | €172.507 | 9,5% |
| 2006 | €157.610 | 0,62% |
| 2005 | €156.637 | 53% |
| 2004 | €102.222 | 1,65% |
| 2003 | €100.565 | 1,12% |
| 2002 | €99.451 | 0,58% |
| 2001 | €98.877 | 47% |
| 2000 | €67.177 | 1,45% |
| 1999 | €66.217 | 1,73% |
| 1998 | €65.092 | -0,31% |
| 1997 | €65.293 | geen data |
De gemiddelde WOZ woningwaarde in het coropsub gebied Rijnmond is met €287.660 gestegen van €65.293 in 1997 tot €352.953 in 2025 (dat is een groei van 441%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €10.274 (6,9%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.
WoningwaardeDe gemiddelde woningwaarde is gebaseerd op de WOZ-waarde van woningen in deze regio. Hiermee wordt de waardeontwikkeling door de tijd zichtbaar.
Autochtoon of migratieachtergrond in het coropsub gebied Rijnmond voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa per jaar.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners naar herkomst per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het coropsub gebied Rijnmond:
| Jaar | Herkomst Nederland | Herkomst Europa | Herkomst buiten Europa |
|---|---|---|---|
| 2026 | 718.261 | 145.082 | 460.660 |
| 2025 | 724.738 | 143.873 | 450.882 |
| 2024 | 731.292 | 141.553 | 439.771 |
| 2023 | 737.432 | 135.262 | 427.450 |
| 2022 | 752.211 | 125.743 | 415.394 |
| 2021 | 758.220 | 124.636 | 394.850 |
| 2020 | 763.841 | 122.125 | 387.415 |
| 2019 | 767.469 | 118.554 | 376.403 |
| 2018 | 771.360 | 115.592 | 367.172 |
| 2017 | 775.146 | 113.118 | 359.570 |
| 2016 | 776.827 | 110.600 | 351.808 |
| 2015 | 778.039 | 108.346 | 344.702 |
| 2014 | 777.041 | 106.615 | 339.244 |
| 2013 | 779.073 | 105.237 | 335.441 |
In 2026 was de herkomst van inwoners in het coropsub gebied Rijnmond als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 54%, herkomst uit Europese landen: 11% en herkomst uit landen buiten Europa: 35%.
Toelichting Meer migratieBevolking in het coropsub gebied Rijnmond: de grafiek toont het aantal inwoners in het meest recente jaar, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland.
| Herkomst | Inwoners |
|---|---|
| Herkomst Nederland | 718.261 |
| Herkomst Europa | 145.082 |
| Herkomst buiten Europa | 460.660 |
De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.
ToelichtingBovenstaande grafiek toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar voor het coropsub gebied Rijnmond.
Onderstaande tabel toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het coropsub gebied Rijnmond:
| Jaar | Geboortes per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 9,7 |
| 2024 | 9,7 |
| 2023 | 9,8 |
| 2022 | 10 |
| 2021 | 11 |
| 2020 | 11 |
| 2019 | 11 |
| 2018 | 11 |
| 2017 | 11 |
| 2016 | 12 |
| 2015 | 12 |
| 2014 | 12 |
| 2013 | 11 |
| 2012 | 12 |
| 2011 | 12 |
| 2010 | 12 |
| 2009 | 12 |
| 2008 | 12 |
| 2007 | 11 |
| 2006 | 11 |
| 2005 | 11 |
| 2004 | 12 |
| 2003 | 12 |
| 2002 | 12 |
| 2001 | 12 |
| 2000 | 13 |
| 1999 | 13 |
| 1998 | 12 |
| 1997 | 12 |
| 1996 | 12 |
| 1995 | 12 |
Het aantal geboorten per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het geboortecijfer geeft het aantal levend geboren kinderen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar voor het coropsub gebied Rijnmond.
Onderstaande tabel toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het coropsub gebied Rijnmond:
| Jaar | Sterfgevallen per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 8,8 |
| 2024 | 9,2 |
| 2023 | 9,2 |
| 2022 | 9,2 |
| 2021 | 9,3 |
| 2020 | 9,9 |
| 2019 | 8,4 |
| 2018 | 9 |
| 2017 | 8,9 |
| 2016 | 8,9 |
| 2015 | 8,6 |
| 2014 | 7,7 |
| 2013 | 8,6 |
| 2012 | 8,7 |
| 2011 | 8,6 |
| 2010 | 8,5 |
| 2009 | 8,5 |
| 2008 | 9 |
| 2007 | 9 |
| 2006 | 9,1 |
| 2005 | 9,2 |
| 2004 | 9,1 |
| 2003 | 9,7 |
| 2002 | 9,7 |
| 2001 | 9,6 |
| 2000 | 9,6 |
| 1999 | 9,6 |
| 1998 | 9,7 |
| 1997 | 9,6 |
| 1996 | 9,7 |
| 1995 | 9,5 |
Het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het sterftecijfer geeft het aantal overledenen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde aardgasverbruik (m³) en elektriciteitsverbruik (kWh) per woning per jaar voor het coropsub gebied Rijnmond.
Onderstaande tabel toont het gemiddelde energieverbruik per woning per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het coropsub gebied Rijnmond:
| Jaar | Gasverbruik | Elektriciteitsverbruik |
|---|---|---|
| 2024 | 649 | 2.320 |
| 2023 | 668 | 2.285 |
| 2022 | 760 | 2.438 |
| 2021 | 989 | 2.596 |
| 2020 | 874 | 2.541 |
| 2019 | 911 | 2.523 |
| 2018 | 972 | 2.595 |
| 2017 | 965 | 2.651 |
| 2016 | 1.000 | 2.685 |
| 2015 | 963 | 2.717 |
| 2014 | 919 | 2.763 |
| 2013 | 1.205 | 2.843 |
Het gemiddelde energieverbruik per woning is gebaseerd op data van het CBS. Het gasverbruik is uitgedrukt in m³ en het elektriciteitsverbruik in kWh.
Het gemiddeld aardgasverbruik is uitgedrukt in kubieke meter (m³) en het elektriciteitsverbruik in kilowattuur (kWh) per woning per jaar.
| Gebied | Oppervlakte | Adressen | Dichtheid | Woningen | Woningwaarde | Inwoners | Huishoudens | Personen in huishoudens | Personenauto’s | Bedrijfsvestigingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Barendrecht | 2.173 | 23.744 | 1.723 | 19.676 | €447.000 | 48.701 | 19.719 | 2,44 | 24.348 | 6.955 |
| Capelle aan den IJssel | 1.540 | 36.800 | 2.332 | 31.893 | €362.000 | 69.698 | 32.486 | 2,09 | 30.798 | 9.450 |
| Krimpen aan den IJssel | 895 | 14.860 | 2.002 | 12.730 | €386.000 | 29.864 | 12.667 | 2,31 | 14.185 | 3.180 |
| Maassluis | 1.012 | 19.651 | 2.106 | 16.664 | €345.000 | 37.125 | 16.262 | 2,22 | 16.829 | 4.205 |
| Ridderkerk | 2.526 | 26.831 | 1.759 | 21.966 | €346.000 | 48.084 | 21.483 | 2,2 | 24.356 | 6.080 |
| Rotterdam | 32.414 | 389.333 | 4.161 | 328.408 | €342.000 | 673.804 | 342.340 | 1,93 | 250.214 | 110.815 |
| Schiedam | 1.986 | 44.012 | 3.412 | 38.420 | €314.000 | 81.931 | 39.168 | 2,07 | 33.383 | 11.770 |
| Albrandswaard | 2.376 | 12.121 | 1.058 | 10.797 | €456.000 | 26.559 | 10.744 | 2,42 | 13.352 | 3.490 |
| Vlaardingen | 2.669 | 42.788 | 2.841 | 37.117 | €303.000 | 77.480 | 36.592 | 2,08 | 33.759 | 9.035 |
| Lansingerland | 5.639 | 31.347 | 1.391 | 25.791 | €505.000 | 66.633 | 25.852 | 2,53 | 33.222 | 10.335 |
| Nissewaard | 8.379 | 46.581 | 2.097 | 40.514 | €308.000 | 89.112 | 40.096 | 2,18 | 43.903 | 8.755 |
| Voorne aan Zee | 18.983 | 40.561 | 1.187 | 33.926 | €396.000 | 75.012 | 33.948 | 2,17 | 41.877 | 8.915 |
Tabel met de 12 gemeenten in het coropsub gebied Rijnmond.
Bovenstaande tabel toont enkele belangrijke kenmerken voor de 12 gemeenten in het coropsub gebied Rijnmond. De kolom ‘Dichtheid’ geeft de omgevingsadressendichtheid per km² weer en is een indicator voor de mate van concentratie van menselijke activiteiten. De kolom ‘Woningwaarde’ toont de gemiddelde WOZ waarde. En de kolom ‘Personen in huishoudens’ toont de gemiddelde grootte van huishoudens. Zie ook de definities van alle onderwerpen.
Lokalisering van gemeenten per COROP-subgebied. Dit is een nadere onderverdeling van COROP-gebieden; onder andere Groot-Amsterdam, Groot-Rijnmond en Noordoost-Noord-Brabant zijn verder opgesplitst.
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.