Jeugdregio Food Valley is één van de 42 jeugdregio’s in Nederland. Er vallen 7 gemeenten binnen de jeugdregio Food Valley, het gebied telt 175.878 addressen, 140.676 woningen en er wonen 343.358 inwoners en 140.964 huishoudens in de jeugdregio Food Valley.
Jeugdregio Food Valley is één van de 42 jeugdregio’s in Nederland. Er vallen 7 gemeenten binnen de jeugdregio Food Valley, het gebied telt 175.878 addressen, 140.676 woningen en er wonen 343.358 inwoners en 140.964 huishoudens in de jeugdregio Food Valley.
Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de jeugdregio Food Valley.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de jeugdregio Food Valley:
| Jaar | Aantal inwoners de jeugdregio Food Valley | % verschil |
|---|---|---|
| 2026 | 343.358 | 0,94% |
| 2025 | 340.151 | 0,86% |
| 2024 | 337.256 | 1,09% |
| 2023 | 333.629 | 1,47% |
| 2022 | 328.785 | 1,19% |
| 2021 | 324.921 | 1,11% |
| 2020 | 321.354 | 1,26% |
| 2019 | 317.349 | 1,07% |
| 2018 | 313.988 | 1,2% |
| 2017 | 310.251 | 1,1% |
| 2016 | 306.863 | 0,81% |
| 2015 | 304.394 | 0,71% |
| 2014 | 302.236 | 0,64% |
| 2013 | 300.304 | 0,6% |
| 2012 | 298.520 | 0,72% |
| 2011 | 296.396 | 0,6% |
| 2010 | 294.615 | 0,45% |
| 2009 | 293.283 | 0,36% |
| 2008 | 292.221 | 0,4% |
| 2007 | 291.071 | 0,54% |
| 2006 | 289.503 | 0,71% |
| 2005 | 287.474 | 0,59% |
| 2004 | 285.782 | 0,73% |
| 2003 | 283.712 | 0,82% |
| 2002 | 281.402 | 1,1% |
| 2001 | 278.353 | 0,85% |
| 2000 | 276.001 | 0,74% |
| 1999 | 273.968 | 0,66% |
| 1998 | 272.179 | 0,85% |
| 1997 | 269.890 | 1,1% |
| 1996 | 266.954 | 1,2% |
| 1995 | 263.800 | geen data |
De bevolking van de jeugdregio Food Valley is met 79.558 inwoners gegroeid van 263.800 inwoners in 1995 tot 343.358 inwoners in 2026 (dat is een zeer grote toename van 30%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 2.566 inwoners (0,85%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers groeien ieder jaar.
Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd.
In 1995 telde de jeugdregio Food Valley 263.800 inwoners. Het aantal van 263.800 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 343.358 inwoners. De stijging ten opzichte van 1995 is 79.558 (30%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 3.207 (0,94%). Het aantal van 343.358 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.
Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de jeugdregio Food Valley.
Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de jeugdregio Food Valley.
Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de jeugdregio Food Valley:
| Jaar | Gemiddelde WOZ woningwaarde Jeugdregio Food Valley | % verschil |
|---|---|---|
| 2025 | €445.366 | 4,69% |
| 2024 | €425.416 | 5,7% |
| 2023 | €402.336 | 17% |
| 2022 | €344.869 | 9,1% |
| 2021 | €316.036 | 6,8% |
| 2020 | €295.816 | 7,4% |
| 2019 | €275.558 | 9,4% |
| 2018 | €251.895 | 4,89% |
| 2017 | €240.145 | 2,23% |
| 2016 | €234.918 | -0,06% |
| 2015 | €235.057 | -2,89% |
| 2014 | €242.044 | -7,1% |
| 2013 | €260.501 | -4,32% |
| 2012 | €272.272 | -2,69% |
| 2011 | €279.792 | -3,55% |
| 2010 | €290.097 | 1,6% |
| 2009 | €285.526 | 3,59% |
| 2008 | €275.635 | 7,5% |
| 2007 | €256.396 | 6,7% |
| 2006 | €240.283 | 0,37% |
| 2005 | €239.407 | 47% |
| 2004 | €163.261 | 0,22% |
| 2003 | €162.908 | -0,32% |
| 2002 | €163.429 | 0,67% |
| 2001 | €162.342 | 72% |
| 2000 | €94.594 | 0,44% |
| 1999 | €94.180 | -0,21% |
| 1998 | €94.374 | -0,02% |
| 1997 | €94.391 | geen data |
De gemiddelde WOZ woningwaarde in de jeugdregio Food Valley is met €350.975 gestegen van €94.391 in 1997 tot €445.366 in 2025 (dat is een groei van 372%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €12.535 (6,6%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.
WoningwaardeDe gemiddelde woningwaarde is gebaseerd op de WOZ-waarde van woningen in deze regio. Hiermee wordt de waardeontwikkeling door de tijd zichtbaar.
Autochtoon of migratieachtergrond in de jeugdregio Food Valley voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa per jaar.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners naar herkomst per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de jeugdregio Food Valley:
| Jaar | Herkomst Nederland | Herkomst Europa | Herkomst buiten Europa |
|---|---|---|---|
| 2026 | 283.642 | 16.649 | 43.067 |
| 2025 | 282.307 | 16.208 | 41.636 |
| 2024 | 281.018 | 15.954 | 40.284 |
| 2023 | 279.601 | 15.405 | 38.623 |
| 2022 | 280.697 | 13.376 | 37.097 |
| 2021 | 278.504 | 13.177 | 33.240 |
| 2020 | 276.279 | 12.773 | 32.302 |
| 2019 | 273.760 | 12.341 | 31.248 |
| 2018 | 271.399 | 12.043 | 30.546 |
| 2017 | 269.067 | 11.641 | 29.543 |
| 2016 | 267.048 | 11.246 | 28.569 |
| 2015 | 265.665 | 10.931 | 27.798 |
| 2014 | 263.753 | 10.835 | 27.639 |
| 2013 | 263.152 | 10.455 | 26.683 |
In 2026 was de herkomst van inwoners in de jeugdregio Food Valley als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 83%, herkomst uit Europese landen: 4,85% en herkomst uit landen buiten Europa: 13%.
Toelichting Meer migratieBevolking in de jeugdregio Food Valley: de grafiek toont het aantal inwoners in het meest recente jaar, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland.
| Herkomst | Inwoners |
|---|---|
| Herkomst Nederland | 283.642 |
| Herkomst Europa | 16.649 |
| Herkomst buiten Europa | 43.067 |
De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.
ToelichtingBovenstaande grafiek toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar voor de jeugdregio Food Valley.
Onderstaande tabel toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de jeugdregio Food Valley:
| Jaar | Geboortes per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 12 |
| 2024 | 12 |
| 2023 | 11 |
| 2022 | 12 |
| 2021 | 13 |
| 2020 | 12 |
| 2019 | 12 |
| 2018 | 12 |
| 2017 | 12 |
| 2016 | 13 |
| 2015 | 12 |
| 2014 | 13 |
| 2013 | 12 |
| 2012 | 12 |
| 2011 | 12 |
| 2010 | 13 |
| 2009 | 13 |
| 2008 | 13 |
| 2007 | 13 |
| 2006 | 13 |
| 2005 | 13 |
| 2004 | 14 |
| 2003 | 14 |
| 2002 | 15 |
| 2001 | 15 |
| 2000 | 15 |
| 1999 | 15 |
| 1998 | 14 |
| 1997 | 14 |
| 1996 | 14 |
| 1995 | 15 |
Het aantal geboorten per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het geboortecijfer geeft het aantal levend geboren kinderen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar voor de jeugdregio Food Valley.
Onderstaande tabel toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de jeugdregio Food Valley:
| Jaar | Sterfgevallen per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 7,9 |
| 2024 | 7,8 |
| 2023 | 8,1 |
| 2022 | 8 |
| 2021 | 8,9 |
| 2020 | 8,2 |
| 2019 | 7,8 |
| 2018 | 7,6 |
| 2017 | 7,8 |
| 2016 | 7,8 |
| 2015 | 7,4 |
| 2014 | 7,4 |
| 2013 | 6,9 |
| 2012 | 7,3 |
| 2011 | 6,7 |
| 2010 | 6,8 |
| 2009 | 7,2 |
| 2008 | 6,6 |
| 2007 | 6,7 |
| 2006 | 7,1 |
| 2005 | 7,3 |
| 2004 | 7,1 |
| 2003 | 7,8 |
| 2002 | 7,3 |
| 2001 | 7,3 |
| 2000 | 7,7 |
| 1999 | 7,9 |
| 1998 | 7,5 |
| 1997 | 7 |
| 1996 | 7,6 |
| 1995 | 7,2 |
Het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het sterftecijfer geeft het aantal overledenen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde aardgasverbruik (m³) en elektriciteitsverbruik (kWh) per woning per jaar voor de jeugdregio Food Valley.
Onderstaande tabel toont het gemiddelde energieverbruik per woning per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de jeugdregio Food Valley:
| Jaar | Gasverbruik | Elektriciteitsverbruik |
|---|---|---|
| 2024 | 817 | 2.767 |
| 2023 | 847 | 2.697 |
| 2022 | 1.018 | 2.853 |
| 2021 | 1.302 | 3.044 |
| 2020 | 1.166 | 2.985 |
| 2019 | 1.260 | 2.957 |
| 2018 | 1.387 | 2.995 |
| 2017 | 1.399 | 3.154 |
| 2016 | 1.476 | 3.224 |
| 2015 | 1.405 | 3.278 |
| 2014 | 1.342 | 3.384 |
| 2013 | 1.821 | 3.533 |
Het gemiddelde energieverbruik per woning is gebaseerd op data van het CBS. Het gasverbruik is uitgedrukt in m³ en het elektriciteitsverbruik in kWh.
Het gemiddeld aardgasverbruik is uitgedrukt in kubieke meter (m³) en het elektriciteitsverbruik in kilowattuur (kWh) per woning per jaar.
| Gebied | Oppervlakte | Adressen | Dichtheid | Woningen | Woningwaarde | Inwoners | Huishoudens | Personen in huishoudens | Personenauto’s | Bedrijfsvestigingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Barneveld | 17.666 | 34.756 | 910 | 24.446 | €480.000 | 63.926 | 23.866 | 2,61 | 32.097 | 10.380 |
| Ede | 31.862 | 64.759 | 1.596 | 52.757 | €438.000 | 125.331 | 53.071 | 2,3 | 64.056 | 17.775 |
| Nijkerk | 7.204 | 22.953 | 1.171 | 18.382 | €490.000 | 46.283 | 18.827 | 2,41 | 24.119 | 6.960 |
| Scherpenzeel | 1.381 | 5.210 | 967 | 4.265 | €442.000 | 10.674 | 4.266 | 2,44 | 5.443 | 1.485 |
| Renswoude | 1.851 | 2.675 | 543 | 2.236 | €514.000 | 5.908 | 2.272 | 2,54 | 3.460 | 1.000 |
| Rhenen | 4.376 | 9.817 | 934 | 8.426 | €461.000 | 20.457 | 8.548 | 2,34 | 10.819 | 2.960 |
| Veenendaal | 1.972 | 35.708 | 2.304 | 30.164 | €394.000 | 70.779 | 30.114 | 2,3 | 34.165 | 9.245 |
Tabel met de 7 gemeenten in de jeugdregio Food Valley.
Bovenstaande tabel toont enkele belangrijke kenmerken voor de 7 gemeenten in de jeugdregio Food Valley. De kolom ‘Dichtheid’ geeft de omgevingsadressendichtheid per km² weer en is een indicator voor de mate van concentratie van menselijke activiteiten. De kolom ‘Woningwaarde’ toont de gemiddelde WOZ waarde. En de kolom ‘Personen in huishoudens’ toont de gemiddelde grootte van huishoudens. Zie ook de definities van alle onderwerpen.
Lokalisering van gemeenten per jeugdregio. Dit niveau wordt gebruikt voor regionale samenwerking en uitvoering van taken in het jeugddomein.
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.