Landbouwgebied Eemland is één van de 65 landbouwgebieden in Nederland. Er vallen 5 gemeenten binnen het landbouwgebied Eemland, het gebied telt 142.922 addressen, 119.206 woningen en er wonen 270.022 inwoners en 120.142 huishoudens in het landbouwgebied Eemland.
Landbouwgebied Eemland is één van de 65 landbouwgebieden in Nederland. Er vallen 5 gemeenten binnen het landbouwgebied Eemland, het gebied telt 142.922 addressen, 119.206 woningen en er wonen 270.022 inwoners en 120.142 huishoudens in het landbouwgebied Eemland.
Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het landbouwgebied Eemland.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het landbouwgebied Eemland:
| Jaar | Aantal inwoners het landbouwgebied Eemland | % verschil |
|---|---|---|
| 2026 | 270.022 | 0,35% |
| 2025 | 269.092 | 0,79% |
| 2024 | 266.973 | 0,63% |
| 2023 | 265.304 | 1,12% |
| 2022 | 262.354 | 0,7% |
| 2021 | 260.541 | 0,26% |
| 2020 | 259.863 | 0,75% |
| 2019 | 257.936 | 0,63% |
| 2018 | 256.323 | 0,61% |
| 2017 | 254.759 | 0,57% |
| 2016 | 253.310 | 0,6% |
| 2015 | 251.795 | 0,73% |
| 2014 | 249.975 | 0,57% |
| 2013 | 248.558 | 0,53% |
| 2012 | 247.238 | 0,69% |
| 2011 | 245.538 | 0,76% |
| 2010 | 243.696 | 0,75% |
| 2009 | 241.891 | 0,89% |
| 2008 | 239.752 | 1,1% |
| 2007 | 237.155 | 0,89% |
| 2006 | 235.056 | 1,02% |
| 2005 | 232.681 | 1,0% |
| 2004 | 230.380 | 0,84% |
| 2003 | 228.462 | 0,72% |
| 2002 | 226.830 | 0,77% |
| 2001 | 225.103 | 1,11% |
| 2000 | 222.636 | 1,51% |
| 1999 | 219.334 | 1,47% |
| 1998 | 216.146 | 1,44% |
| 1997 | 213.077 | 1,56% |
| 1996 | 209.798 | 1,43% |
| 1995 | 206.838 | geen data |
Het aantal inwoners in het landbouwgebied Eemland is met 63.184 personen toegenomen van 206.838 personen in 1995 tot 270.022 personen in 2026 (dat is een zeer grote stijging van 31%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 2.038 personen (0,86%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers groeien ieder jaar.
Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd.
In 1995 waren er 206.838 inwoners in het landbouwgebied Eemland. Het aantal van 206.838 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 270.022 personen. De stijging ten opzichte van 1995 is 63.184 (31%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 930 (0,35%). Het aantal van 270.022 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.
Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in het landbouwgebied Eemland.
Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in het landbouwgebied Eemland.
Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het landbouwgebied Eemland:
| Jaar | Gemiddelde WOZ woningwaarde Landbouwgebied Eemland | % verschil |
|---|---|---|
| 2025 | €462.765 | 5,5% |
| 2024 | €438.469 | 0,35% |
| 2023 | €436.954 | 16% |
| 2022 | €378.099 | 10% |
| 2021 | €342.582 | 7,7% |
| 2020 | €317.966 | 7,8% |
| 2019 | €294.851 | 9,1% |
| 2018 | €270.268 | 7,6% |
| 2017 | €251.232 | 4,06% |
| 2016 | €241.425 | 2,09% |
| 2015 | €236.489 | -2,72% |
| 2014 | €243.089 | -5,6% |
| 2013 | €257.611 | -4,79% |
| 2012 | €270.581 | -2,28% |
| 2011 | €276.882 | -2,61% |
| 2010 | €284.290 | 0,36% |
| 2009 | €283.275 | 4,59% |
| 2008 | €270.855 | 7,2% |
| 2007 | €252.623 | 6,9% |
| 2006 | €236.251 | 0,75% |
| 2005 | €234.503 | 44% |
| 2004 | €163.149 | 0,34% |
| 2003 | €162.593 | 0,42% |
| 2002 | €161.916 | 0,35% |
| 2001 | €161.349 | 63% |
| 2000 | €98.858 | -0,04% |
| 1999 | €98.897 | 0,49% |
| 1998 | €98.414 | 0,24% |
| 1997 | €98.175 | geen data |
De gemiddelde WOZ woningwaarde in het landbouwgebied Eemland is met €364.590 gestegen van €98.175 in 1997 tot €462.765 in 2025 (dat is een stijging van 371%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €13.021 (6,5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.
WoningwaardeDe gemiddelde woningwaarde is gebaseerd op de WOZ-waarde van woningen in deze regio. Hiermee wordt de waardeontwikkeling door de tijd zichtbaar.
Autochtoon of migratieachtergrond in het landbouwgebied Eemland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa per jaar.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners naar herkomst per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het landbouwgebied Eemland:
| Jaar | Herkomst Nederland | Herkomst Europa | Herkomst buiten Europa |
|---|---|---|---|
| 2026 | 199.057 | 17.326 | 53.639 |
| 2025 | 199.485 | 17.037 | 52.570 |
| 2024 | 199.314 | 16.582 | 51.077 |
| 2023 | 199.469 | 16.223 | 49.612 |
| 2022 | 202.064 | 14.976 | 48.057 |
| 2021 | 201.753 | 14.465 | 44.323 |
| 2020 | 201.916 | 14.251 | 43.696 |
| 2019 | 201.442 | 13.873 | 42.621 |
| 2018 | 201.309 | 13.492 | 41.522 |
| 2017 | 200.915 | 13.185 | 40.659 |
| 2016 | 200.587 | 12.880 | 39.843 |
| 2015 | 199.940 | 12.661 | 39.194 |
| 2014 | 197.987 | 12.618 | 39.365 |
| 2013 | 198.375 | 12.215 | 37.960 |
In 2026 was de herkomst van inwoners in het landbouwgebied Eemland als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 74%, herkomst uit Europese landen: 6,4% en herkomst uit landen buiten Europa: 20%.
Toelichting Meer migratieBevolking in het landbouwgebied Eemland: de grafiek toont het aantal inwoners in het meest recente jaar, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland.
| Herkomst | Inwoners |
|---|---|
| Herkomst Nederland | 199.057 |
| Herkomst Europa | 17.326 |
| Herkomst buiten Europa | 53.639 |
De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.
ToelichtingBovenstaande grafiek toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar voor het landbouwgebied Eemland.
Onderstaande tabel toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het landbouwgebied Eemland:
| Jaar | Geboortes per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 11 |
| 2024 | 10 |
| 2023 | 10 |
| 2022 | 10 |
| 2021 | 11 |
| 2020 | 10 |
| 2019 | 11 |
| 2018 | 11 |
| 2017 | 11 |
| 2016 | 11 |
| 2015 | 11 |
| 2014 | 12 |
| 2013 | 11 |
| 2012 | 12 |
| 2011 | 12 |
| 2010 | 13 |
| 2009 | 13 |
| 2008 | 13 |
| 2007 | 13 |
| 2006 | 13 |
| 2005 | 13 |
| 2004 | 13 |
| 2003 | 14 |
| 2002 | 14 |
| 2001 | 15 |
| 2000 | 15 |
| 1999 | 15 |
| 1998 | 15 |
| 1997 | 15 |
| 1996 | 14 |
| 1995 | 14 |
Het aantal geboorten per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het geboortecijfer geeft het aantal levend geboren kinderen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar voor het landbouwgebied Eemland.
Onderstaande tabel toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het landbouwgebied Eemland:
| Jaar | Sterfgevallen per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 9,2 |
| 2024 | 8,9 |
| 2023 | 8,7 |
| 2022 | 9,1 |
| 2021 | 8,9 |
| 2020 | 8,3 |
| 2019 | 7,9 |
| 2018 | 7,9 |
| 2017 | 8 |
| 2016 | 8 |
| 2015 | 7,9 |
| 2014 | 7,9 |
| 2013 | 7,8 |
| 2012 | 7,2 |
| 2011 | 7,7 |
| 2010 | 7 |
| 2009 | 7,5 |
| 2008 | 7,6 |
| 2007 | 7,4 |
| 2006 | 7,5 |
| 2005 | 7,6 |
| 2004 | 7,6 |
| 2003 | 8,4 |
| 2002 | 8,2 |
| 2001 | 8,5 |
| 2000 | 8,2 |
| 1999 | 8,6 |
| 1998 | 8,3 |
| 1997 | 8,4 |
| 1996 | 8,5 |
| 1995 | 8,8 |
Het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het sterftecijfer geeft het aantal overledenen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde aardgasverbruik (m³) en elektriciteitsverbruik (kWh) per woning per jaar voor het landbouwgebied Eemland.
Onderstaande tabel toont het gemiddelde energieverbruik per woning per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het landbouwgebied Eemland:
| Jaar | Gasverbruik | Elektriciteitsverbruik |
|---|---|---|
| 2024 | 806 | 2.579 |
| 2023 | 834 | 2.526 |
| 2022 | 980 | 2.672 |
| 2021 | 1.261 | 2.866 |
| 2020 | 1.128 | 2.801 |
| 2019 | 1.187 | 2.790 |
| 2018 | 1.288 | 2.891 |
| 2017 | 1.296 | 2.959 |
| 2016 | 1.339 | 3.008 |
| 2015 | 1.303 | 3.071 |
| 2014 | 1.193 | 3.066 |
| 2013 | 1.642 | 3.225 |
Het gemiddelde energieverbruik per woning is gebaseerd op data van het CBS. Het gasverbruik is uitgedrukt in m³ en het elektriciteitsverbruik in kWh.
Het gemiddeld aardgasverbruik is uitgedrukt in kubieke meter (m³) en het elektriciteitsverbruik in kilowattuur (kWh) per woning per jaar.
| Gebied | Oppervlakte | Adressen | Dichtheid | Woningen | Woningwaarde | Inwoners | Huishoudens | Personen in huishoudens | Personenauto’s | Bedrijfsvestigingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Amersfoort | 6.386 | 85.984 | 2.459 | 72.367 | €446.000 | 163.764 | 73.927 | 2,2 | 147.254 | 25.335 |
| Baarn | 3.301 | 14.368 | 1.658 | 11.947 | €508.000 | 25.435 | 11.459 | 2,1 | 13.232 | 4.480 |
| Bunschoten | 3.481 | 10.972 | 1.251 | 8.985 | €463.000 | 22.905 | 9.029 | 2,5 | 10.447 | 3.290 |
| Eemnes | 3.370 | 5.221 | 1.032 | 4.375 | €546.000 | 10.065 | 4.346 | 2,3 | 5.721 | 1.830 |
| Soest | 4.643 | 26.377 | 1.481 | 21.532 | €477.000 | 47.853 | 21.381 | 2,2 | 25.841 | 7.845 |
Tabel met de 5 gemeenten in het landbouwgebied Eemland.
Bovenstaande tabel toont enkele belangrijke kenmerken voor de 5 gemeenten in het landbouwgebied Eemland. De kolom ‘Dichtheid’ geeft de omgevingsadressendichtheid per km² weer en is een indicator voor de mate van concentratie van menselijke activiteiten. De kolom ‘Woningwaarde’ toont de gemiddelde WOZ waarde. En de kolom ‘Personen in huishoudens’ toont de gemiddelde grootte van huishoudens. Zie ook de definities van alle onderwerpen.
Lokalisering van gemeenten per landbouwgebied. Dit is een groepering van gemeenten met zoveel mogelijk gelijksoortige typen landbouwbedrijven; de indeling is in 1991 vastgesteld door de Adviescommissie Landbouwstatistieken en blijft binnen provinciegrenzen.
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.