Landbouwgebied Texel en Land van Zijpe is één van de 65 landbouwgebieden in Nederland. Er vallen 4 gemeenten binnen het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe, het gebied telt 103.841 addressen, 73.324 woningen en er wonen 149.067 inwoners en 70.638 huishoudens in het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe.
Landbouwgebied Texel en Land van Zijpe is één van de 65 landbouwgebieden in Nederland. Er vallen 4 gemeenten binnen het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe, het gebied telt 103.841 addressen, 73.324 woningen en er wonen 149.067 inwoners en 70.638 huishoudens in het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe.
Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe:
| Jaar | Aantal inwoners het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe | % verschil |
|---|---|---|
| 2026 | 149.067 | 0,31% |
| 2025 | 148.608 | 0,46% |
| 2024 | 147.923 | -0,12% |
| 2023 | 148.106 | 1,04% |
| 2022 | 146.577 | 0,06% |
| 2021 | 146.485 | 0,2% |
| 2020 | 146.193 | 0,35% |
| 2019 | 145.678 | 0,01% |
| 2018 | 145.664 | 0,04% |
| 2017 | 145.602 | -0,24% |
| 2016 | 145.951 | -0,17% |
| 2015 | 146.206 | 0,0% |
| 2014 | 146.203 | -0,64% |
| 2013 | 147.149 | -0,47% |
| 2012 | 147.851 | -0,26% |
| 2011 | 148.230 | -0,23% |
| 2010 | 148.576 | -0,06% |
| 2009 | 148.664 | -0,27% |
| 2008 | 149.070 | -0,44% |
| 2007 | 149.728 | -0,33% |
| 2006 | 150.231 | -0,35% |
| 2005 | 150.759 | 0,03% |
| 2004 | 150.714 | 0,35% |
| 2003 | 150.188 | 0,38% |
| 2002 | 149.622 | 0,75% |
| 2001 | 148.509 | 0,44% |
| 2000 | 147.861 | -0,09% |
| 1999 | 147.990 | -0,71% |
| 1998 | 149.054 | -0,15% |
| 1997 | 149.273 | 0,16% |
| 1996 | 149.039 | -0,09% |
| 1995 | 149.166 | geen data |
De bevolking van het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe is met 99 inwoners afgenomen van 149.166 inwoners in 1995 tot 149.067 inwoners in 2026 (dat is een afname van 0,07%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was -3 inwoners (-0,0%).
Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd.
In 1995 waren er 149.166 inwoners in het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe. In 2005 is het aantal gestegen tot 150.759 inwoners. De stijging ten opzichte van 1995 is 1.593 (1,07%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2004) is 45 (0,03%). Het aantal van 150.759 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026. In 2017 is het aantal gedaald tot 145.602 inwoners. Dit is een daling van 5.157 (-3,42%) ten opzichte van 2005, ten opzichte van het vorige jaar (2016) is het verschil -349 (-0,24%). Het aantal van 145.602 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 waren er 149.067 inwoners in het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe.
Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe.
Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe.
Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe:
| Jaar | Gemiddelde WOZ woningwaarde Landbouwgebied Texel en Land van Zijpe | % verschil |
|---|---|---|
| 2025 | €382.600 | 5,8% |
| 2024 | €361.619 | 5,4% |
| 2023 | €343.095 | 15% |
| 2022 | €298.539 | 9,5% |
| 2021 | €272.611 | 5,8% |
| 2020 | €257.601 | 6,8% |
| 2019 | €241.096 | 3,75% |
| 2018 | €232.386 | 3,26% |
| 2017 | €225.039 | 2,42% |
| 2016 | €219.727 | 0,68% |
| 2015 | €218.244 | -2,06% |
| 2014 | €222.834 | -4,78% |
| 2013 | €234.012 | -4,05% |
| 2012 | €243.901 | -0,89% |
| 2011 | €246.094 | -0,75% |
| 2010 | €247.954 | 0,06% |
| 2009 | €247.808 | 2,7% |
| 2008 | €241.290 | 7,3% |
| 2007 | €224.971 | 7,4% |
| 2006 | €209.560 | 0,04% |
| 2005 | €209.483 | 53% |
| 2004 | €136.484 | 0,42% |
| 2003 | €135.910 | 0,73% |
| 2002 | €134.925 | 0,21% |
| 2001 | €134.639 | 65% |
| 2000 | €81.712 | 0,33% |
| 1999 | €81.441 | 0,7% |
| 1998 | €80.873 | 0,04% |
| 1997 | €80.837 | geen data |
De gemiddelde WOZ woningwaarde in het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe is met €301.763 toegenomen van €80.837 in 1997 tot €382.600 in 2025 (dat is een stijging van 373%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €10.777 (6,6%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.
WoningwaardeDe gemiddelde woningwaarde is gebaseerd op de WOZ-waarde van woningen in deze regio. Hiermee wordt de waardeontwikkeling door de tijd zichtbaar.
Autochtoon of migratieachtergrond in het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa per jaar.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners naar herkomst per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe:
| Jaar | Herkomst Nederland | Herkomst Europa | Herkomst buiten Europa |
|---|---|---|---|
| 2026 | 120.688 | 10.780 | 17.599 |
| 2025 | 121.003 | 10.481 | 17.124 |
| 2024 | 121.244 | 10.184 | 16.495 |
| 2023 | 122.045 | 9.897 | 16.164 |
| 2022 | 123.518 | 8.763 | 15.651 |
| 2021 | 123.725 | 8.483 | 14.277 |
| 2020 | 123.801 | 8.369 | 14.023 |
| 2019 | 124.076 | 8.113 | 13.489 |
| 2018 | 124.372 | 7.974 | 13.318 |
| 2017 | 124.591 | 7.831 | 13.180 |
| 2016 | 125.174 | 7.732 | 13.045 |
| 2015 | 125.603 | 7.664 | 12.939 |
| 2014 | 125.881 | 7.538 | 12.777 |
| 2013 | 126.693 | 7.589 | 12.857 |
In 2026 was de herkomst van inwoners in het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 81%, herkomst uit Europese landen: 7,2% en herkomst uit landen buiten Europa: 12%.
Toelichting Meer migratieBevolking in het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe: de grafiek toont het aantal inwoners in het meest recente jaar, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland.
| Herkomst | Inwoners |
|---|---|
| Herkomst Nederland | 120.688 |
| Herkomst Europa | 10.780 |
| Herkomst buiten Europa | 17.599 |
De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.
ToelichtingBovenstaande grafiek toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar voor het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe.
Onderstaande tabel toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe:
| Jaar | Geboortes per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 7,8 |
| 2024 | 7,5 |
| 2023 | 7,6 |
| 2022 | 7,9 |
| 2021 | 7,8 |
| 2020 | 7,5 |
| 2019 | 7,7 |
| 2018 | 7,8 |
| 2017 | 7,6 |
| 2016 | 7,9 |
| 2015 | 7,3 |
| 2014 | 8,2 |
| 2013 | 7,8 |
| 2012 | 8,5 |
| 2011 | 8,7 |
| 2010 | 9,2 |
| 2009 | 8,7 |
| 2008 | 9,5 |
| 2007 | 9,5 |
| 2006 | 9,6 |
| 2005 | 9,7 |
| 2004 | 11 |
| 2003 | 10 |
| 2002 | 11 |
| 2001 | 11 |
| 2000 | 11 |
| 1999 | 11 |
| 1998 | 11 |
| 1997 | 11 |
| 1996 | 11 |
| 1995 | 11 |
Het aantal geboorten per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het geboortecijfer geeft het aantal levend geboren kinderen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar voor het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe.
Onderstaande tabel toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe:
| Jaar | Sterfgevallen per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 13 |
| 2024 | 12 |
| 2023 | 12 |
| 2022 | 12 |
| 2021 | 12 |
| 2020 | 12 |
| 2019 | 11 |
| 2018 | 11 |
| 2017 | 10 |
| 2016 | 11 |
| 2015 | 10 |
| 2014 | 9,2 |
| 2013 | 10 |
| 2012 | 9,7 |
| 2011 | 9,4 |
| 2010 | 9,3 |
| 2009 | 8,9 |
| 2008 | 9,3 |
| 2007 | 9,6 |
| 2006 | 9,5 |
| 2005 | 9,7 |
| 2004 | 8,4 |
| 2003 | 9,4 |
| 2002 | 9,7 |
| 2001 | 9,8 |
| 2000 | 9,4 |
| 1999 | 9,5 |
| 1998 | 9,1 |
| 1997 | 8,8 |
| 1996 | 9 |
| 1995 | 9 |
Het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het sterftecijfer geeft het aantal overledenen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde aardgasverbruik (m³) en elektriciteitsverbruik (kWh) per woning per jaar voor het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe.
Onderstaande tabel toont het gemiddelde energieverbruik per woning per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe:
| Jaar | Gasverbruik | Elektriciteitsverbruik |
|---|---|---|
| 2024 | 899 | 2.470 |
| 2023 | 936 | 2.403 |
| 2022 | 1.091 | 2.528 |
| 2021 | 1.418 | 2.727 |
| 2020 | 1.253 | 2.674 |
| 2019 | 1.322 | 2.660 |
| 2018 | 1.431 | 2.672 |
| 2017 | 1.394 | 2.746 |
| 2016 | 1.485 | 2.817 |
| 2015 | 1.414 | 2.901 |
| 2014 | 1.349 | 2.950 |
| 2013 | 1.789 | 3.085 |
Het gemiddelde energieverbruik per woning is gebaseerd op data van het CBS. Het gasverbruik is uitgedrukt in m³ en het elektriciteitsverbruik in kWh.
Het gemiddeld aardgasverbruik is uitgedrukt in kubieke meter (m³) en het elektriciteitsverbruik in kilowattuur (kWh) per woning per jaar.
| Gebied | Oppervlakte | Adressen | Dichtheid | Woningen | Woningwaarde | Inwoners | Huishoudens | Personen in huishoudens | Personenauto’s | Bedrijfsvestigingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bergen (Noord-Holland) | 12.023 | 22.355 | 831 | 15.550 | €612.000 | 29.653 | 14.241 | 2,03 | 16.600 | 5.405 |
| Den Helder | 17.880 | 36.573 | 1.704 | 28.808 | €261.000 | 56.678 | 27.635 | 1,98 | 27.374 | 5.105 |
| Schagen | 18.728 | 30.930 | 780 | 21.822 | €372.000 | 48.778 | 21.916 | 2,17 | 26.888 | 7.175 |
| Texel | 46.316 | 13.983 | 514 | 7.144 | €406.000 | 13.958 | 6.846 | 1,98 | 7.567 | 2.805 |
Tabel met de 4 gemeenten in het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe.
Bovenstaande tabel toont enkele belangrijke kenmerken voor de 4 gemeenten in het landbouwgebied Texel en Land van Zijpe. De kolom ‘Dichtheid’ geeft de omgevingsadressendichtheid per km² weer en is een indicator voor de mate van concentratie van menselijke activiteiten. De kolom ‘Woningwaarde’ toont de gemiddelde WOZ waarde. En de kolom ‘Personen in huishoudens’ toont de gemiddelde grootte van huishoudens. Zie ook de definities van alle onderwerpen.
Lokalisering van gemeenten per landbouwgebied. Dit is een groepering van gemeenten met zoveel mogelijk gelijksoortige typen landbouwbedrijven; de indeling is in 1991 vastgesteld door de Adviescommissie Landbouwstatistieken en blijft binnen provinciegrenzen.
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.