Landbouwgebied Twente is één van de 65 landbouwgebieden in Nederland. Er vallen 13 gemeenten binnen het landbouwgebied Twente, het gebied telt 326.239 addressen, 275.067 woningen en er wonen 607.222 inwoners en 275.745 huishoudens in het landbouwgebied Twente.
Landbouwgebied Twente is één van de 65 landbouwgebieden in Nederland. Er vallen 13 gemeenten binnen het landbouwgebied Twente, het gebied telt 326.239 addressen, 275.067 woningen en er wonen 607.222 inwoners en 275.745 huishoudens in het landbouwgebied Twente.
Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het landbouwgebied Twente.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het landbouwgebied Twente:
| Jaar | Aantal inwoners het landbouwgebied Twente | % verschil |
|---|---|---|
| 2026 | 607.222 | 0,41% |
| 2025 | 604.767 | 0,44% |
| 2024 | 602.131 | 0,29% |
| 2023 | 600.404 | 0,79% |
| 2022 | 595.686 | 0,36% |
| 2021 | 593.529 | 0,11% |
| 2020 | 592.887 | 0,32% |
| 2019 | 590.984 | 0,21% |
| 2018 | 589.751 | 0,09% |
| 2017 | 589.226 | 0,1% |
| 2016 | 588.650 | 0,09% |
| 2015 | 588.146 | -0,09% |
| 2014 | 588.678 | -0,07% |
| 2013 | 589.118 | 0,02% |
| 2012 | 589.025 | 0,18% |
| 2011 | 587.944 | 0,27% |
| 2010 | 586.352 | 0,32% |
| 2009 | 584.505 | 0,37% |
| 2008 | 582.325 | 0,12% |
| 2007 | 581.639 | 0,06% |
| 2006 | 581.265 | 0,13% |
| 2005 | 580.524 | 0,24% |
| 2004 | 579.133 | 0,19% |
| 2003 | 578.047 | 0,33% |
| 2002 | 576.160 | 0,48% |
| 2001 | 573.414 | 0,57% |
| 2000 | 570.181 | 0,45% |
| 1999 | 567.630 | 0,39% |
| 1998 | 565.403 | 0,34% |
| 1997 | 563.467 | 0,2% |
| 1996 | 562.342 | 0,15% |
| 1995 | 561.509 | geen data |
Het aantal inwoners in het landbouwgebied Twente is met 45.713 personen gegroeid van 561.509 personen in 1995 tot 607.222 personen in 2026 (dat is een groei van 8,1%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 1.475 personen (0,25%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.
Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd.
In 1995 telde het landbouwgebied Twente 561.509 inwoners. Het aantal van 561.509 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 607.222 personen. De stijging ten opzichte van 1995 is 45.713 (8,1%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 2.455 (0,41%). Het aantal van 607.222 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.
Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in het landbouwgebied Twente.
Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in het landbouwgebied Twente.
Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het landbouwgebied Twente:
| Jaar | Gemiddelde WOZ woningwaarde Landbouwgebied Twente | % verschil |
|---|---|---|
| 2025 | €340.536 | 2,3% |
| 2024 | €332.877 | 5,5% |
| 2023 | €315.656 | 17% |
| 2022 | €268.710 | 12% |
| 2021 | €240.679 | 7,1% |
| 2020 | €224.637 | 6,4% |
| 2019 | €211.091 | 8,4% |
| 2018 | €194.794 | 4,79% |
| 2017 | €185.883 | 1,68% |
| 2016 | €182.817 | 0,99% |
| 2015 | €181.023 | -2,37% |
| 2014 | €185.420 | -5,5% |
| 2013 | €196.174 | -2,93% |
| 2012 | €202.099 | -3,14% |
| 2011 | €208.651 | -2,08% |
| 2010 | €213.081 | 0,44% |
| 2009 | €212.154 | 2,76% |
| 2008 | €206.459 | 6,6% |
| 2007 | €193.719 | 7,8% |
| 2006 | €179.690 | 0,39% |
| 2005 | €178.999 | 52% |
| 2004 | €117.873 | 0,67% |
| 2003 | €117.083 | 0,86% |
| 2002 | €116.085 | 0,4% |
| 2001 | €115.628 | 59% |
| 2000 | €72.695 | 0,24% |
| 1999 | €72.523 | 1,07% |
| 1998 | €71.758 | 0,48% |
| 1997 | €71.417 | geen data |
De gemiddelde WOZ woningwaarde in het landbouwgebied Twente is met €269.119 toegenomen van €71.417 in 1997 tot €340.536 in 2025 (dat is een groei van 377%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €9.611 (6,5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.
WoningwaardeDe gemiddelde woningwaarde is gebaseerd op de WOZ-waarde van woningen in deze regio. Hiermee wordt de waardeontwikkeling door de tijd zichtbaar.
Autochtoon of migratieachtergrond in het landbouwgebied Twente voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa per jaar.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners naar herkomst per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het landbouwgebied Twente:
| Jaar | Herkomst Nederland | Herkomst Europa | Herkomst buiten Europa |
|---|---|---|---|
| 2026 | 469.764 | 46.704 | 90.754 |
| 2025 | 470.882 | 46.050 | 87.835 |
| 2024 | 472.016 | 45.569 | 84.546 |
| 2023 | 473.751 | 44.521 | 82.132 |
| 2022 | 478.490 | 41.099 | 80.046 |
| 2021 | 478.998 | 40.102 | 74.429 |
| 2020 | 479.936 | 39.569 | 73.382 |
| 2019 | 480.343 | 38.807 | 71.834 |
| 2018 | 481.137 | 38.099 | 70.515 |
| 2017 | 481.983 | 37.650 | 69.593 |
| 2016 | 482.898 | 37.123 | 68.629 |
| 2015 | 483.954 | 36.532 | 67.660 |
| 2014 | 483.612 | 36.835 | 68.223 |
| 2013 | 483.966 | 36.857 | 68.282 |
In 2026 was de herkomst van inwoners in het landbouwgebied Twente als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 77%, herkomst uit Europese landen: 7,7% en herkomst uit landen buiten Europa: 15%.
Toelichting Meer migratieBevolking in het landbouwgebied Twente: de grafiek toont het aantal inwoners in het meest recente jaar, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland.
| Herkomst | Inwoners |
|---|---|
| Herkomst Nederland | 469.764 |
| Herkomst Europa | 46.704 |
| Herkomst buiten Europa | 90.754 |
De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.
ToelichtingBovenstaande grafiek toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar voor het landbouwgebied Twente.
Onderstaande tabel toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het landbouwgebied Twente:
| Jaar | Geboortes per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 8,7 |
| 2024 | 8,8 |
| 2023 | 8,5 |
| 2022 | 8,7 |
| 2021 | 9,3 |
| 2020 | 8,5 |
| 2019 | 8,9 |
| 2018 | 8,8 |
| 2017 | 9 |
| 2016 | 9,4 |
| 2015 | 9,5 |
| 2014 | 9,5 |
| 2013 | 9,8 |
| 2012 | 9,8 |
| 2011 | 10 |
| 2010 | 11 |
| 2009 | 11 |
| 2008 | 11 |
| 2007 | 11 |
| 2006 | 12 |
| 2005 | 12 |
| 2004 | 12 |
| 2003 | 13 |
| 2002 | 13 |
| 2001 | 13 |
| 2000 | 13 |
| 1999 | 13 |
| 1998 | 13 |
| 1997 | 12 |
| 1996 | 12 |
| 1995 | 12 |
Het aantal geboorten per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het geboortecijfer geeft het aantal levend geboren kinderen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar voor het landbouwgebied Twente.
Onderstaande tabel toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het landbouwgebied Twente:
| Jaar | Sterfgevallen per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 10 |
| 2024 | 11 |
| 2023 | 11 |
| 2022 | 10 |
| 2021 | 11 |
| 2020 | 11 |
| 2019 | 9,8 |
| 2018 | 9,5 |
| 2017 | 9,4 |
| 2016 | 9,4 |
| 2015 | 9,3 |
| 2014 | 9 |
| 2013 | 9,3 |
| 2012 | 8,8 |
| 2011 | 8,7 |
| 2010 | 8,3 |
| 2009 | 8,8 |
| 2008 | 8,8 |
| 2007 | 8,3 |
| 2006 | 8,6 |
| 2005 | 8,9 |
| 2004 | 8,8 |
| 2003 | 9,5 |
| 2002 | 9,4 |
| 2001 | 9,4 |
| 2000 | 9,5 |
| 1999 | 9,4 |
| 1998 | 9 |
| 1997 | 9,4 |
| 1996 | 9,3 |
| 1995 | 9,4 |
Het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het sterftecijfer geeft het aantal overledenen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde aardgasverbruik (m³) en elektriciteitsverbruik (kWh) per woning per jaar voor het landbouwgebied Twente.
Onderstaande tabel toont het gemiddelde energieverbruik per woning per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het landbouwgebied Twente:
| Jaar | Gasverbruik | Elektriciteitsverbruik |
|---|---|---|
| 2024 | 891 | 2.774 |
| 2023 | 919 | 2.692 |
| 2022 | 1.112 | 2.807 |
| 2021 | 1.420 | 2.983 |
| 2020 | 1.219 | 2.928 |
| 2019 | 1.276 | 2.917 |
| 2018 | 1.422 | 3.012 |
| 2017 | 1.410 | 3.090 |
| 2016 | 1.440 | 3.155 |
| 2015 | 1.403 | 3.228 |
| 2014 | 1.304 | 3.315 |
| 2013 | 1.912 | 3.452 |
Het gemiddelde energieverbruik per woning is gebaseerd op data van het CBS. Het gasverbruik is uitgedrukt in m³ en het elektriciteitsverbruik in kWh.
Het gemiddeld aardgasverbruik is uitgedrukt in kubieke meter (m³) en het elektriciteitsverbruik in kilowattuur (kWh) per woning per jaar.
| Gebied | Oppervlakte | Adressen | Dichtheid | Woningen | Woningwaarde | Inwoners | Huishoudens | Personen in huishoudens | Personenauto’s | Bedrijfsvestigingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Almelo | 6.941 | 40.824 | 1.640 | 34.709 | €295.000 | 75.166 | 33.895 | 2,2 | 38.051 | 8.395 |
| Borne | 2.616 | 12.114 | 1.267 | 10.535 | €395.000 | 25.038 | 10.433 | 2,3 | 13.071 | 2.825 |
| Enschede | 14.272 | 91.483 | 2.267 | 77.688 | €301.000 | 162.683 | 82.281 | 1,9 | 71.521 | 18.425 |
| Haaksbergen | 10.550 | 12.590 | 1.039 | 10.753 | €380.000 | 24.313 | 10.481 | 2,3 | 14.056 | 3.045 |
| Hellendoorn | 13.899 | 18.313 | 824 | 15.194 | €395.000 | 36.354 | 15.139 | 2,4 | 21.108 | 4.035 |
| Hengelo | 6.183 | 49.402 | 1.941 | 40.426 | €313.000 | 84.045 | 40.041 | 2,1 | 50.366 | 10.660 |
| Losser | 9.962 | 11.674 | 772 | 10.210 | €381.000 | 23.472 | 9.911 | 2,3 | 13.106 | 2.650 |
| Oldenzaal | 2.195 | 17.561 | 1.495 | 14.974 | €360.000 | 32.033 | 14.508 | 2,2 | 17.296 | 4.015 |
| Tubbergen | 14.744 | 10.217 | 306 | 8.940 | €432.000 | 21.604 | 8.548 | 2,5 | 13.966 | 3.020 |
| Wierden | 9.539 | 13.196 | 718 | 10.369 | €410.000 | 25.547 | 10.324 | 2,4 | 20.597 | 3.355 |
| Twenterand | 10.814 | 16.443 | 618 | 14.192 | €354.000 | 34.234 | 13.689 | 2,5 | 19.318 | 3.740 |
| Hof van Twente | 21.541 | 19.182 | 611 | 15.711 | €376.000 | 35.775 | 15.509 | 2,3 | 21.310 | 5.115 |
| Dinkelland | 17.683 | 13.240 | 477 | 11.366 | €424.000 | 26.958 | 10.986 | 2,4 | 16.034 | 3.775 |
Tabel met de 13 gemeenten in het landbouwgebied Twente.
Bovenstaande tabel toont enkele belangrijke kenmerken voor de 13 gemeenten in het landbouwgebied Twente. De kolom ‘Dichtheid’ geeft de omgevingsadressendichtheid per km² weer en is een indicator voor de mate van concentratie van menselijke activiteiten. De kolom ‘Woningwaarde’ toont de gemiddelde WOZ waarde. En de kolom ‘Personen in huishoudens’ toont de gemiddelde grootte van huishoudens. Zie ook de definities van alle onderwerpen.
Lokalisering van gemeenten per landbouwgebied. Dit is een groepering van gemeenten met zoveel mogelijk gelijksoortige typen landbouwbedrijven; de indeling is in 1991 vastgesteld door de Adviescommissie Landbouwstatistieken en blijft binnen provinciegrenzen.
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.