Migratie, herkomstlanden, geboortelanden gemeente Olst-Wijhe

Migratie, herkomstlanden, geboortelanden gemeente Olst-Wijhe

Wat zijn de herkomstlanden en geboortelanden van de inwoners in de gemeente Olst-Wijhe? Bekijk hier de cijfers over de migratieachtergrond van inwoners in de gemeente Olst-Wijhe, met gegevens over de jaren 2022 tot en met 2026.
Wat zijn de herkomstlanden en geboortelanden van de inwoners in de gemeente Olst-Wijhe? Bekijk hier de cijfers over de migratieachtergrond van inwoners in de gemeente Olst-Wijhe, met gegevens over de jaren 2022 tot en met 2026.
Aantal inwoners met een migratieachtergrond de gemeente Olst-Wijhe
Duitsland is met 270 inwoners in de gemeente Olst-Wijhe in 2026 het land met de meeste inwoners van buiten Nederland.
HerkomstlandPersoon geboren buiten NederlandPersoon geboren in NederlandTotaal
Afghanistan527
Aruba7815
Australië8715
België112233
Bosnië-Herzegovina224
Brazilië111223
Bulgarije101
Canada7411
China22830
Colombia71017
Curaçao142337
Duitsland74196270
Egypte022
Eritrea19827
Ethiopië9514
Filippijnen7310
Frankrijk71118
Ghana112
Griekenland112
Hongarije369
India5712
Indonesië67201268
Irak20929
Iran12416
Italië91221
Kaapverdië011
Marokko82028
Nederland016.93216.932
Nigeria404
Oekraïne1949203
Pakistan16319
Polen7626102
Portugal19120
Roemenië14014
Rusland11213
Servië022
Somalië6612
Spanje9716
Suriname203151
Syrië17125196
Thailand14519
Turkije10682188
Verenigd Koninkrijk152439
Verenigde Staten van Amerika221133
Vietnam6511
Zuid-Afrika91120

Bovenstaande tabel toont het aantal inwoners per herkomstland in 2026 naar geboorteland voor de gemeente Olst-Wijhe:

Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Op kleine schermen: Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).

Advertentie:

Aantal inwoners naar herkomstland en geboorteland in de gemeente Olst-Wijhe
Gebruik de filters boven de grafiek om de gegevens per herkomstland of geboorteland weer te geven.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners met een migratieachtergrond in de gemeente Olst-Wijhe per jaar. Gebruik de filters boven de grafiek om de bevolking per per land van herkomst en per geboorteland te tonen.

Gegevens van het CBS over de migratieachtergrond van inwoners in de gemeente Olst-Wijhe voor de periode 2022-2026.

Aantal inwoners met een migratieachtergrond naar werelddeel in de gemeente Olst-Wijhe
Azië is met 881 inwoners in de gemeente Olst-Wijhe in 2026 het werelddeel met de meeste inwoners van buiten Europa.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per werelddeel in 2026 naar geboorteland voor de gemeente Olst-Wijhe.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per werelddeel in 2026 naar geboorteland voor de gemeente Olst-Wijhe:

HerkomstPersoon geboren buiten NederlandPersoon geboren in NederlandTotaal
Afrika8781168
Amerika115117232
Azië509372881
Europa49317.28717.780
Oceanië10818

Gegevens van het CBS over de migratieachtergrond van inwoners in de gemeente Olst-Wijhe voor het jaar 2026.

Aantal inwoners per nationaliteit in de gemeente Olst-Wijhe
Europees is met 18.853 inwoners in de gemeente Olst-Wijhe in 2026 de grootste niet-Nederlandse nationaliteit.
Nationaliteit2026202520242023202220212020201920182017201620152014
Europees18.85318.79118.63518.47118.30718.13818.02917.87917.84317.78117.73917.69817.626
Europese Unie18.62518.56218.45518.40118.29218.12318.02517.87417.83817.77617.73717.69417.622
Nederlands18.43018.37318.26218.22918.12517.96617.86517.73917.69917.64617.61717.57417.497
Totaal niet-Nederlandse nationaliteit649630573453371395387332324311269265273
Europa (exclusief Nederlands)423418373242182172164140144135122124129
Buiten-Europa213195185195173204200172151130967267
Oekraïens21321516355000021021
Europese Unie (exclusief Nederlands)195189193172167157160135139130120120125
Azië16614214515212915915012611096725556
Azië (exclusief Indonesisch en Turks)134106103105901211211029480563937
Midden- en Oost-Europese nat. in de EU104949994928474646463545354
Syrisch988075736497927167512530
Pools76798169656350515050464446
GIPS-Nationaliteiten in de EU52545538373534323131302825
Afrika293527323838413728241685
Turks27313741333224201212121417
Afrika (exclusief Marokkaans)262920273737403526211362
Burger van Bondsrepubliek Duitsland24242423232125222421192023
Portugees232216141512119910988
Amerika en Oceanië (exclusief Surinaams)1717131166881210886
Amerika1616118457575574
Italiaans1410108999765554
Spaans13202714121313151515151412
Staatloos / onbekend13171516161923202946516977
Jemenitisch12862000000000
Roemeens114468811334432
Brits8911109109655789
Chinees8236333431549
Eritrees7131319333338331915630
Amerikaans6754123121111
Belgisch6888101011677777
Indonesisch5556665444422
Slowaaks4335563154022
Tsjechisch4222222222211
Zuid-Afrikaans4412221000000
Lets4110000000000
Marokkaans3675111223323
Iraans3338443001111
Filippijns3103322211000
Braziliaans3211111122220
Thais3243677756555
Frans3323354261114
Afghaans2222200000000
Zweeds2212000000000
Pakistaans277322814141414148
Oceanië2223222465322
Grieks2222111111111
Hongaars22541045432123
Iers2332112211122
Zuid-Koreaans1000000000000
Somalisch1000000165411
Surinaams1100011110010
Ghanees1000000000000
Canadees1000000000000
Nigeriaans1113111111220
Kroatisch1111100000000
Russisch1111211211001
Litouws1110002311000
Bulgaars1117111000110
Japans0000000000000
Oostenrijks0000000000000
Vietnamees0000000000102
Iraaks0000133111177
Egyptisch0000000000000
Indiaas0000011200000
Colombiaans0000000000000

Bovenstaande tabel toont het aantal inwoners per nationaliteit per jaar voor de gemeente Olst-Wijhe:

Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Op kleine schermen: Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).

Advertentie:

Aantal inwoners per nationaliteit in de gemeente Olst-Wijhe
Gebruik het filter boven de grafiek om een nationaliteit te kiezen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per nationaliteit in de gemeente Olst-Wijhe per jaar. Gebruik het filter boven de grafiek om een nationaliteit te kiezen.

Gegevens van het CBS over de nationaliteit van inwoners in de gemeente Olst-Wijhe voor de periode 2014-2026.

Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron