Verkiezingsuitslagen voor D66 - Democraten 66

Hoeveel stemmen en zetels heeft D66 bij deelname aan de verkiezingen behaald? Bekijk hier de uitslagen van de verkiezingen voor D66 van 1967 tot en met 2022. Met gegevens over het aantal en percentage stemmen per regio en de verdeling van de zetels. En met de uitslagen van de verkiezingen voor de Tweede Kamer, de Gemeenteraad, de Provinciale Staten, het Europees parlement en het Waterschap.

Verkiezingsuitslagen voor D66 - Democraten 66

Hoeveel stemmen en zetels heeft D66 bij deelname aan de verkiezingen behaald? Bekijk hier de uitslagen van de verkiezingen tot en met 2022. Met gegevens over de stemmen en de zetelsverdeling voor heel veel soorten verkiezingen.
Inhoud en meer informatie:

Stemmen op D66 per jaar / Provincies / Frequentieverdeling / Stemmen op D66 per gemeente / Definities / Excel download / Vergelijk opkomst / Uitslagen per regio

Op deze pagina vind je informatie over 73 verschillende verkiezingen waaraan D66 sinds 1967 heeft deelgenomen. De meest recente uitslag is van 16 maart 2022 toen er verkiezingen voor de gemeenteraad werden gehouden.

Alle partijen
Percentage stemmen op D66 bij de verschillende verkiezingen
(15,02% bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer van 2021 gemiddeld in heel Nederland)






Even geduld alsjeblieft...

de grafiek met het percentage opkomst van de kiesgerechtigden per jaar wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont het percentage stemmen op D66 voor Nederland als geheel voor alle verkiezingen waarvan deelname door D66 - Democraten 66 bekend is.

Het percentage geeft aan hoeveel procent van de bij de verkiezingen opgekomen kiezers op D66 heeft gestemd.

Percentage stemmen op D66 per provincie

Kies een verkiezingsuitslag met het filter boven de grafiek:






Even geduld alsjeblieft...

de ranglijstgrafiek wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont het percentage stemmen dat per provincie op D66 is uitgebracht. Hierbij zijn de provincies zo gesorteerd dat de provincies waar D66 relatief meer stemmen heeft behaald hoger in de grafiek en met een donkerdere kleur worden weergegeven. Met het filter boven de grafiek kunnen verschillende beschikbare verkiezingsuitslagen gekozen worden. Voor iedere soort verkiezingen zijn de (maximaal) vier meest recent bekende uitslagen beschikbaar.

De grafiek van de Tweede Kamer verkiezingen van 17 maart 2021 toont dat D66 het populairst is in de provincie Utrecht: daar stemde 18,59% van de kiesgerechtigden op D66. Dat zijn 156.080 stemmen. In absolute aantallen kreeg D66 de meeste stemmen in de provincie Zuid-Holland, namelijk 319.289 stemmen (dit is 14,86% van de stemmen in de provincie Zuid-Holland).

Frequentieverdeling van het percentage stemmen op D66 per gemeente.

Kies een verkiezingsuitslag met het filter boven de grafiek:






Even geduld alsjeblieft...

de cumulatieve frequentieverdeling wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont de 'cumulatieve verdeling' met het percentage stemmen op D66 per gemeente. De cumulatieve verdeling toont elke gemeente als een stip (hierbij worden alleen de gemeenten getoond waar D66 aan de verkiezingen heeft deelgenomen). Klik op de stippen om de gegevens te tonen. Hierbij toont de horizontale as van de grafiek het percentage stemmen op D66. De verticale as toont van 0% tot 100% hoeveel procent van de gemeenten minimaal dit percentage stemmen op D66 hebben.

Uit de grafiek van de Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 valt af te lezen dat D66 in de helft van de gemeenten 8,53% van de stemmen heeft gekregen. Met andere woorden: in 50% van de gemeenten scoorde D66 minder dan 8,53% van de stemmen en in 50% van de gemeenten stemde meer dan 8,53% van de kiesgerechtigden op D66. Dit komt overeen met de positie van 8,53% op de x-as van de grafiek bij 50% op de y-as van de grafiek.

Gebruikte open data bronnen

De informatie op deze pagina is samengesteld op basis van cijfers die door de Kiesraad, OpenState en het CBS als open data zijn gepubliceerd. Zie deze bronbeschrijving.

Bekijk ook de video-animaties over de verkiezingen op het YouTube kanaal van AlleCijfers.

Tabel met het percentage en het aantal stemmen op D66 per regio per soort verkiezingen

Onderstaande tabel toont het percentage stemmen en het aantal stemmen dat per regio (Nederland, provincie, gemeente) op D66 is uitgebracht. De gegevens worden in aparte kolommen getoond voor de meest recente verkiezingen voor elke soort verkiezingen. Gebruikte afkortingen in de kolomnamen van de tabel: EP-2019: Europees Parlement verkiezingen van 23 mei 2019, GR-2022: Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022, PS-2019: Provinciale Staten verkiezingen van 20 maart 2019 en TK-2021: Tweede Kamer verkiezingen van 17 maart 2021. Klik op de naam van een regio om de pagina met alle informatie over de verkiezingen voor die regio weer te geven. Door op een kolomnaam te klikken worden de rijen in de tabel gesorteerd. De tabel kan gefilterd worden door een partijnaam in het zoekveld in te voeren.

Regionaam% GR-2022% PS-2019% TK-2021% EP-2019# GR-2022# PS-2019# TK-2021# EP-2019
Gemeente Gennep21,40%7,06%13,42%5,02%1.5375021.396263
Gemeente Oegstgeest21,18%16,37%24,91%13,00%2.5861.9803.9021.403
Gemeente Drimmelen19,86%6,97%12,16%6,21%2.3918122.109496
Gemeente Heemstede19,01%14,48%24,47%11,24%2.5572.0244.4011.361
Gemeente Leudal18,85%8,25%16,64%5,41%2.7531.2753.700593
Gemeente Bunnik18,67%9,96%21,87%8,75%1.4978182.254595
Gemeente Dongen18,40%9,00%15,00%7,47%1.7639192.436519
Gemeente Pijnacker-Nootdorp18,29%11,08%16,66%8,44%4.2592.6405.7021.598
Gemeente Bloemendaal18,18%13,99%24,09%11,32%2.2121.6913.7651.201
Gemeente Gooise Meren18,04%13,19%23,96%11,26%4.7253.5908.7652.568
Gemeente Amstelveen17,56%12,15%21,34%10,69%6.0424.3209.9653.200
Gemeente Hilversum17,46%12,74%21,26%11,61%6.2574.88011.1473.614
Gemeente Uitgeest17,09%9,75%17,59%10,71%1.0726491.608528
Gemeente Landsmeer16,72%9,62%16,71%8,42%9195491.252363
Gemeente Diemen16,44%9,62%18,88%8,51%1.7561.0593.074765
Gemeente Leiderdorp16,39%11,17%18,90%8,26%1.9111.4203.310841
Gemeente Rheden16,38%8,14%17,03%7,41%3.0101.6764.7031.178
Gemeente Utrecht16,28%14,61%25,87%13,28%25.62822.42154.09117.172
Gemeente Ouder-Amstel16,11%12,22%21,54%10,81%1.0578001.896590
Gemeente Waalre15,94%11,56%20,27%9,86%1.2239352.271638
Gemeente Berkelland15,93%5,66%12,04%5,18%3.4821.2123.568819
Gemeente Zeist15,88%9,81%20,63%10,09%4.5602.8828.2422.468
Gemeente Leiden15,72%16,57%23,25%12,52%8.6479.33217.5306.070
Gemeente Best15,72%11,34%15,58%7,46%1.8481.4072.890660
Gemeente Teylingen15,51%10,27%17,90%8,25%2.6121.7924.3961.155
Gemeente Velsen15,30%8,22%15,96%6,94%4.0652.3656.6251.464
Gemeente Den Haag15,30%11,11%17,85%11,08%27.93719.26656.71519.217
Gemeente Voorschoten15,13%12,01%20,70%9,23%1.7871.5233.362959
Gemeente Breda14,77%12,50%20,04%9,87%10.3559.24022.1385.620
Gemeente Leidschendam-Voorburg14,70%11,75%19,02%9,81%4.4983.9448.5592.683
Gemeente Beuningen14,60%8,04%15,13%7,50%1.5479002.508594
Gemeente Delft14,55%15,89%21,69%12,86%6.2066.88812.7524.728
Gemeente Westervoort14,26%5,84%14,61%5,50%7293791.353250
Gemeente Winterswijk14,25%7,70%15,34%5,92%1.9719582.808558
Gemeente Kaag en Braassem14,24%9,35%14,59%7,25%1.7191.1612.642687
Gemeente Tilburg14,14%11,51%18,03%9,98%10.2978.78121.4305.485
Gemeente Alblasserdam14,11%3,71%8,71%3,42%1.2273341.059226
Gemeente Amersfoort14,08%9,88%20,11%9,20%9.7206.92019.4715.159
Gemeente Den Bosch13,81%12,20%18,86%9,77%8.4187.88818.0164.765
Gemeente Amsterdam13,77%13,60%22,76%11,78%44.73241.90599.64931.419
Gemeente Beverwijk13,71%7,01%14,06%6,24%2.0151.0783.262666
Gemeente Houten13,70%8,55%19,29%8,66%3.1842.0396.0801.625
Gemeente Heiloo13,46%10,67%21,04%8,53%1.6511.3223.549858
Gemeente Nijmegen13,45%12,77%23,32%10,67%10.66410.09925.7626.989
Gemeente Utrechtse Heuvelrug13,42%10,04%19,23%8,93%3.3372.5286.2551.846
Gemeente Wageningen13,38%14,83%22,60%12,63%2.5272.7655.5222.056
Gemeente Zuidplas13,33%6,80%12,16%5,41%2.3831.3203.364790
Gemeente Renkum13,06%10,92%20,01%9,05%2.0441.7484.2131.202
Gemeente Nederweert13,05%4,94%11,83%4,19%1.0153851.278216
Gemeente De Bilt13,03%11,23%20,77%9,63%2.8112.4805.8981.808
Gemeente Haarlem13,01%12,22%22,94%10,05%8.6848.23821.5195.575
Gemeente Gouda12,94%9,35%16,34%7,36%3.9413.0237.2381.901
Gemeente Epe12,87%5,13%11,19%4,98%1.9738142.424577
Gemeente Heemskerk12,87%7,04%14,88%6,63%1.8951.1853.571805
Gemeente Aalsmeer12,86%6,88%14,06%6,63%1.6359532.742688
Gemeente Tiel12,85%6,52%12,09%5,71%1.8191.0102.806627
Gemeente Waddinxveen12,68%6,48%11,50%5,45%1.5958562.159541
Gemeente Doesburg12,62%7,34%15,13%6,91%6193651.065253
Gemeente Capelle aan den IJssel12,40%6,91%13,84%6,17%2.8661.7635.1021.178
Gemeente Woensdrecht12,39%7,25%10,18%7,51%1.0245741.245421
Gemeente Rijswijk12,25%9,31%16,36%8,62%2.5142.0085.0601.470
Gemeente Arnhem12,24%10,43%19,40%9,07%7.4136.32817.4124.273
Gemeente Bernheze12,22%8,74%13,57%7,60%1.5751.1082.681659
Gemeente Venray12,06%12,53%14,15%6,69%2.1342.1583.647820
Gemeente De Ronde Venen12,04%8,01%15,45%7,67%2.5761.7094.5461.255
Gemeente Hillegom12,02%8,43%15,29%6,89%1.1308142.101505
Gemeente Rhenen11,93%5,47%11,13%5,10%1.1345231.412365
Gemeente Overbetuwe11,78%8,60%16,03%7,47%2.3171.7774.9061.120
Gemeente Blaricum11,63%9,58%16,63%7,93%6365171.276341
Gemeente Brummen11,60%6,23%14,49%6,17%9805931.990419
Gemeente Zwolle11,59%8,45%18,64%7,35%6.6185.03115.2373.364
Gemeente Baarn11,57%9,46%18,54%8,32%1.3841.1152.927810
Gemeente Berg en Dal11,55%7,48%15,59%6,36%1.9021.2113.574783
Gemeente Losser11,52%5,38%10,27%4,35%1.1705341.499294
Gemeente Tynaarlo11,51%10,00%20,37%7,49%1.8961.6894.618966
Gemeente Alkmaar11,43%8,40%17,97%7,10%5.2723.99412.2902.591
Gemeente Huizen11,41%7,67%15,48%6,43%2.0701.4954.037948
Gemeente Midden-Delfland11,31%9,36%16,67%7,32%1.1139042.172554
Gemeente Nuenen, Gerwen en Nederwetten11,29%8,51%19,45%8,08%1.2489563.121700
Gemeente Zundert11,12%6,71%10,85%6,19%1.0225681.454368
Gemeente Gilze en Rijen11,10%7,76%13,54%6,92%1.1818362.173522
Gemeente Lisse10,78%8,83%15,30%6,65%1.0979572.297560
Gemeente Laren10,72%9,93%17,30%9,09%5915581.307435
Gemeente Goirle10,64%10,48%18,28%8,59%1.0531.0802.762637
Gemeente Waterland10,63%7,59%16,49%6,33%9517101.948458
Gemeente Zutphen10,57%8,08%17,73%7,04%2.2541.7685.3541.189
Gemeente Haarlemmermeer10,55%7,61%15,10%7,31%5.9964.54813.7103.314
Gemeente Groningen10,45%10,92%22,95%9,37%10.98611.16333.4427.912
Gemeente IJsselstein10,41%8,00%16,52%7,45%1.3791.1623.428782
Gemeente Maastricht10,19%9,18%16,95%7,17%4.5974.14511.0252.558
Gemeente Alphen aan den Rijn10,07%7,92%14,67%6,37%4.8123.86510.2232.421
Gemeente Heumen10,07%10,46%18,90%9,49%8128442.121625
Gemeente Steenbergen10,00%6,96%9,83%4,71%8616361.417288
Gemeente Geldrop-Mierlo9,79%8,71%15,66%6,84%1.5331.4243.876833
Gemeente Nieuwegein9,78%6,45%14,42%6,39%2.1411.6515.3761.197
Gemeente Gemert-Bakel9,72%5,73%12,18%5,17%1.1877162.280437
Gemeente Vijfheerenlanden9,72%5,18%10,65%4,83%2.3481.3013.792868
Gemeente Leusden9,70%8,41%18,30%7,56%1.5221.2973.782923
Gemeente Eindhoven9,69%11,78%19,01%9,67%7.5209.64923.3986.138
Gemeente Eemnes9,47%6,55%15,84%7,16%436302998262
Gemeente Deventer9,37%9,11%18,16%8,30%3.9053.95711.1102.761
Gemeente Ede9,36%5,36%10,92%4,77%5.2062.9608.1292.002
Gemeente Nieuwkoop9,31%6,82%12,25%6,09%1.2478622.280576
Gemeente Haaksbergen9,19%5,99%12,31%5,05%1.0016761.973424
Gemeente Voerendaal9,12%7,05%13,27%4,25%5474181.115191
Gemeente Lochem9,09%8,84%17,49%7,92%1.6011.5324.1071.078
Gemeente Lansingerland9,08%9,83%15,65%7,49%2.3902.6066.0121.517
Gemeente Gorinchem9,08%7,61%14,65%6,41%1.4021.0893.185701
Gemeente Etten-Leur9,05%7,26%13,44%6,48%1.4661.2123.443762
Gemeente Noord-Beveland9,02%3,51%9,88%3,65%34513049597
Gemeente Schiedam9,01%6,36%12,71%5,77%2.3861.7345.0721.141
Gemeente Oosterhout8,96%8,38%14,77%7,61%1.8611.8394.9021.199
Gemeente Bergen (Noord-Holland)8,93%8,39%18,42%7,28%1.3831.3233.814924
Gemeente Son en Breugel8,92%11,15%18,52%8,74%6688592.081500
Gemeente Halderberge8,89%5,12%11,23%5,58%1.0536042.002443
Gemeente Medemblik8,88%6,78%13,66%5,32%1.6441.3083.801733
Gemeente Reusel-De Mierden8,88%6,30%11,17%5,54%453316899190
Gemeente Oostzaan8,84%6,78%12,68%5,12%383317807171
Gemeente Oss8,83%7,10%12,32%6,21%3.1742.6666.7141.597
Gemeente Middelburg8,78%5,78%13,93%4,72%1.8941.2684.175775
Gemeente Woerden8,76%7,25%15,98%6,89%2.1971.7895.4361.344
Gemeente Enkhuizen8,71%7,06%16,31%6,08%6585501.837349
Gemeente Castricum8,69%10,69%19,51%8,59%1.6242.0074.9191.270
Gemeente Papendrecht8,61%5,28%11,47%4,37%1.0467162.262431
Gemeente Wijdemeren8,53%8,82%16,23%7,75%9861.0482.651697
Gemeente Goes8,48%4,70%13,09%5,04%1.3998243.130628
Gemeente Wassenaar8,45%7,78%16,20%8,33%9588892.475818
Gemeente Doetinchem8,45%7,06%14,98%6,68%1.9421.7055.4241.186
Gemeente Almere8,43%6,02%14,42%6,84%5.4824.26015.6723.436
Gemeente Assen8,38%7,73%15,62%6,02%2.3572.3226.6281.336
Gemeente Culemborg8,38%9,56%16,99%8,24%1.1031.2003.057812
Gemeente Wijk bij Duurstede8,37%5,72%14,77%5,89%9136392.316483
Gemeente Lingewaard8,35%8,60%16,33%7,32%1.6211.7584.9591.038
Gemeente Oirschot8,34%8,21%13,31%6,45%7296771.661363
Gemeente Enschede8,32%7,97%13,73%7,88%4.8034.96812.3613.470
Gemeente Aa en Hunze8,30%6,53%15,41%6,53%1.0768542.679623
Gemeente Bronckhorst8,22%5,82%12,73%5,48%1.4741.0493.136735
Gemeente Bergen op Zoom8,18%7,76%13,36%7,12%2.0061.9375.1201.241
Gemeente Peel en Maas8,16%4,15%11,29%3,70%1.4507403.053441
Gemeente Alphen-Chaam8,16%7,37%12,50%5,23%430348861181
Gemeente Zandvoort8,13%6,59%13,53%5,97%6194961.449346
Gemeente Heerenveen8,11%5,61%14,66%5,74%1.7641.2974.687950
Gemeente Weststellingwerf8,06%4,08%10,49%3,19%8584741.728272
Gemeente Hendrik-Ido-Ambacht7,96%5,32%10,51%4,55%1.0797312.019451
Gemeente Meppel7,96%6,17%14,52%5,74%1.1689643.197656
Gemeente Hoorn7,95%8,00%16,83%6,99%2.1772.3647.1271.549
Gemeente Hof van Twente7,93%5,57%11,61%4,78%1.2829692.755625
Gemeente Aalten7,81%5,35%11,90%4,87%1.0196312.045425
Gemeente Veldhoven7,68%8,64%14,71%7,04%1.3861.6254.089961
Gemeente Buren7,65%5,56%10,99%5,93%8836951.906519
Gemeente Hengelo7,64%7,16%14,47%6,37%2.5192.5247.1431.564
Gemeente Dronten7,63%4,75%11,30%4,28%1.2628892.865568
Gemeente Helmond7,59%6,54%12,35%5,93%2.2032.0685.9051.296
Gemeente Zaltbommel7,55%5,32%11,05%4,99%1.0406831.963459
Gemeente Kampen7,51%3,70%7,81%2,87%1.9379592.685525
Gemeente Almelo7,49%5,28%11,04%4,83%1.8971.4554.501905
Gemeente Dalfsen7,46%5,03%11,44%3,74%1.0757182.217392
Gemeente Zoetermeer7,41%8,07%14,76%6,88%3.8094.04110.8712.558
Gemeente Zevenaar7,40%6,42%13,35%5,90%1.2951.1673.717750
Gemeente Apeldoorn7,36%7,64%14,55%6,73%5.0335.51814.7983.599
Gemeente Heeze-Leende7,33%9,01%16,28%7,50%5576741.769422
Gemeente Smallingerland7,16%4,34%11,61%4,29%1.6451.1313.970791
Gemeente Koggenland7,13%5,76%13,24%5,37%7156172.003412
Gemeente Veere7,10%3,27%10,40%3,70%9003991.589347
Gemeente Venlo7,07%4,72%13,06%3,77%2.6481.7867.273990
Gemeente Harderwijk7,07%5,36%12,23%5,01%1.4891.1233.611780
Gemeente Súdwest-Fryslân7,05%4,13%12,09%4,79%2.8261.7526.9931.438
Gemeente Kapelle7,05%3,28%9,58%4,11%482215808192
Gemeente Ommen7,02%4,41%9,82%3,87%6293951.194262
Gemeente Eersel7,01%8,05%14,64%6,83%5856771.853419
Gemeente Leeuwarden6,99%5,53%16,06%6,12%3.6142.99812.3982.416
Gemeente Den Helder6,97%4,23%10,31%4,31%1.4109073.336631
Gemeente Wijchen6,93%7,51%15,31%6,93%1.2371.3524.067905
Gemeente Olst-Wijhe6,87%6,21%13,52%5,97%5725281.642377
Gemeente West Betuwe6,82%5,13%10,44%5,01%1.6881.2373.470902
Gemeente Bodegraven-Reeuwijk6,80%6,38%12,05%5,46%1.0761.0372.728698
Gemeente Soest6,71%8,29%17,36%8,28%1.4741.8305.1771.435
Gemeente Veendam6,51%3,98%10,34%4,12%6584501.692314
Gemeente Maasdriel6,51%4,76%10,72%5,65%7135051.667401
Gemeente Roermond6,47%5,95%14,27%5,11%1.4651.2934.621794
Gemeente Borne6,46%6,15%13,55%5,89%6626732.123460
Gemeente Opsterland6,41%5,32%12,12%5,90%8397502.311588
Gemeente Lelystad6,39%4,56%11,78%4,92%1.6331.3584.9101.051
Gemeente Waalwijk6,39%6,86%12,27%6,04%1.0741.2423.459760
Gemeente Vlaardingen6,35%6,50%12,60%5,28%1.5721.7825.0661.034
Gemeente Maasgouw6,33%4,78%12,90%3,67%6234811.918262
Gemeente Sint-Michielsgestel6,31%12,32%17,49%8,06%8131.5393.301720
Gemeente Zwijndrecht6,27%4,96%10,82%5,02%9588742.806631
Gemeente Hollands Kroon6,25%5,39%10,99%4,62%1.1291.1103.250665
Gemeente De Wolden6,24%4,97%11,07%4,93%7616171.848444
Gemeente Wormerland6,23%7,08%15,95%6,18%4575501.722345
Gemeente Hattem6,13%5,10%12,63%5,71%3953171.022267
Gemeente Borsele6,10%3,38%8,87%3,73%6623771.290293
Gemeente Westerveld6,08%5,59%13,33%5,09%6145691.837403
Gemeente Meierijstad6,04%7,57%13,87%6,30%1.9412.4217.0101.406
Gemeente Montfoort6,03%6,15%12,78%6,15%4294351.189325
Gemeente Weert6,03%6,34%12,86%4,81%1.1231.2863.833725
Gemeente Noordwijk6,01%7,83%14,21%5,90%1.2441.5073.992909
Gemeente Westerkwartier5,94%4,54%11,82%4,40%1.7551.3244.818940
Gemeente Maassluis5,93%5,74%11,79%4,94%7687832.316497
Gemeente Zeewolde5,93%5,09%11,97%4,89%5784961.670356
Gemeente Tytsjerksteradiel5,89%3,28%11,33%4,12%8875172.369458
Gemeente Ooststellingwerf5,88%3,57%10,43%3,85%6494301.690337
Gemeente Zaanstad5,87%6,92%14,64%5,53%3.2504.11412.6822.384
Gemeente Schouwen-Duiveland5,85%3,36%10,79%4,35%1.0005742.474571
Gemeente Oldambt5,57%3,68%9,31%3,37%8185992.110365
Gemeente Beekdaelen5,56%4,51%11,51%3,77%8717242.687429
Gemeente Hoeksche Waard5,51%5,67%10,85%4,97%2.1132.2826.2321.458
Gemeente Midden-Groningen5,51%3,95%11,16%4,51%1.2649753.966747
Gemeente Noordoostpolder5,47%3,75%9,30%3,40%1.0497812.618510
Gemeente Westland5,40%5,31%10,04%4,27%2.6512.5916.8701.494
Gemeente Midden-Drenthe5,33%5,33%11,69%4,69%8428632.617539
Gemeente Schagen5,29%5,89%14,03%5,32%1.0641.2644.240810
Gemeente Hulst5,28%4,31%10,51%4,40%6424581.581338
Gemeente Oldenzaal5,28%5,73%13,98%5,24%7258242.883520
Gemeente Texel5,14%6,21%13,99%5,72%3814461.421358
Gemeente Hoogeveen5,03%3,88%8,01%3,35%1.0919282.715530
Gemeente Moerdijk5,02%5,57%10,89%5,16%7158312.460529
Gemeente Heerlen4,98%4,31%10,05%2,98%1.5141.4064.737686
Gemeente Duiven4,97%7,11%15,17%6,33%4897982.471500
Gemeente Krimpenerwaard4,93%5,86%10,96%4,81%1.3321.5984.041997
Gemeente Roosendaal4,93%5,80%12,13%5,15%1.2481.6295.2011.033
Gemeente Hardenberg4,85%2,74%7,50%2,96%1.2927712.941579
Gemeente Steenwijkerland4,85%4,71%9,92%4,13%9669742.832633
Gemeente Voorst4,78%7,25%14,25%7,54%5728392.336642
Gemeente Vlissingen4,77%5,27%12,27%4,81%7748922.987569
Gemeente Barendrecht4,76%6,34%13,63%5,50%1.0241.3034.052845
Gemeente De Fryske Marren4,48%3,74%11,58%4,58%1.0729253.906803
Gemeente Raalte4,46%6,11%13,25%5,28%7821.0723.302671
Gemeente Emmen4,45%3,78%9,87%4,08%1.8371.7356.3711.152
Gemeente Harlingen4,45%3,21%11,09%3,65%3042281.101183
Gemeente Borger-Odoorn4,43%4,46%11,24%4,35%4845381.881356
Gemeente Heusden4,40%7,93%13,86%6,59%7841.4423.909839
Gemeente Stadskanaal4,31%2,71%7,15%2,30%4683611.332198
Gemeente Noordenveld4,28%7,65%15,95%6,18%6461.1923.354726
Gemeente Bladel4,27%5,62%13,11%5,79%3914671.698334
Gemeente Sittard-Geleen4,26%6,04%12,49%4,42%1.6172.3346.9701.200
Gemeente Echt-Susteren4,16%3,68%10,16%3,15%6245122.008306
Gemeente Hardinxveld-Giessendam4,13%1,81%5,00%1,58%364159584103
Gemeente Veenendaal4,12%3,75%8,83%3,58%1.2231.1073.609771
Gemeente Hellendoorn4,12%4,18%11,21%4,04%7177252.700495
Gemeente Oldebroek4,00%2,08%5,23%2,45%424225774179
Gemeente Oude IJsselstreek3,92%5,40%12,61%4,82%6719193.149585
Gemeente Valkenswaard3,86%6,49%13,28%5,51%4898262.592492
Gemeente Terneuzen3,84%3,41%9,34%4,52%7787162.722671
Gemeente Krimpen aan den IJssel3,39%5,37%10,80%4,52%4997702.005502
Gemeente Katwijk3,29%3,55%7,64%3,03%9841.0543.151643
Gemeente Goeree-Overflakkee3,22%2,40%6,60%2,40%8455872.179434
Gemeente Sliedrecht3,06%3,12%7,49%2,41%3423441.139201
Gemeente Vught13,89%21,56%10,75%1.6584.2721.010
Gemeente Rozendaal11,65%22,91%10,58%11528591
Gemeente Weesp10,62%20,98%9,07%9102.558630
Gemeente Oisterwijk10,29%17,24%7,80%1.1723.610676
Gemeente Boxtel10,12%16,49%7,71%1.2423.215671
Provincie Noord-Holland9,94%18,38%8,80%115.928303.09681.015
Gemeente Zoeterwoude9,89%17,01%7,58%4121.001239
Gemeente Rotterdam9,82%16,66%9,05%19.89451.56914.075
Provincie Utrecht9,45%18,59%9,00%58.133156.08043.895
Gemeente Uden9,15%15,11%7,45%1.5773.892904
Provincie Noord-Brabant8,78%15,05%7,46%89.014230.06054.464
Provincie Zuid-Holland8,53%14,86%7,64%124.154319.28988.205
Gemeente Hilvarenbeek8,40%17,23%7,16%6111.830376
Gemeente Maashorst8,39%14,39%7,28%2.0275.2141.216
Gemeente Cranendonck8,33%10,84%5,27%7171.380309
Gemeente Horst aan de Maas7,99%13,35%5,18%1.4553.547630
Gemeente Stichtse Vecht7,94%16,55%7,95%2.3566.7241.796
Gemeente Beemster7,94%14,05%5,87%387943218
Gemeente Mook en Middelaar7,86%21,01%7,87%3201.164262
Nederland7,80%15,02%7,09%567.3631.565.861389.692
Gemeente Uithoorn7,78%15,89%6,85%9692.843647
Gemeente Heerhugowaard7,52%14,75%6,46%1.6604.8631.007
Gemeente Vlieland7,47%19,71%10,40%3418857
Gemeente Dijk en Waard7,47%14,83%6,29%2.6197.6201.593
Gemeente Langedijk7,38%14,96%6,02%9592.757586
Gemeente Dordrecht7,25%13,84%6,32%3.3349.1972.148
Provincie Gelderland7,20%14,33%6,54%67.279188.78145.864
Gemeente Grave7,11%14,56%6,98%3841.161285
Gemeente Druten7,09%14,15%6,37%5541.672347
Gemeente Cuijk6,92%14,44%6,84%7142.279511
Gemeente Opmeer6,89%13,99%5,18%3631.068192
Gemeente Westvoorne6,85%12,64%5,62%4971.281311
Gemeente Loon op Zand6,63%12,67%6,49%6191.856428
Gemeente Purmerend6,58%12,92%5,84%2.1246.1041.295
Provincie Groningen6,55%15,36%6,22%16.72755.18211.775
Gemeente Landerd6,51%12,62%6,83%4501.322312
Gemeente Laarbeek6,43%11,86%5,79%6121.707371
Gemeente Boxmeer6,42%14,37%5,14%8712.838528
Gemeente Brielle6,40%12,54%5,93%4951.381337
Gemeente Asten6,34%12,35%4,58%4731.334251
Gemeente Terschelling6,33%14,76%4,12%158582102
Gemeente Drechterland6,33%13,92%4,82%5761.770318
Gemeente Eijsden-Margraten6,31%14,56%6,31%7582.487557
Gemeente Land van Cuijk6,24%13,62%5,83%2.4838.0001.709
Gemeente Albrandswaard6,22%13,08%5,42%6712.069432
Gemeente Deurne6,11%11,51%4,97%7882.298457
Gemeente Beek5,94%13,07%4,49%4621.382247
Gemeente Meerssen5,88%14,14%5,02%5181.748331
Provincie Limburg5,80%12,58%4,43%26.42082.93814.440
Gemeente Sint Anthonis5,78%12,00%6,02%325946243
Provincie Overijssel5,77%12,15%5,27%30.22188.56019.901
Gemeente Montferland5,75%11,45%5,22%8842.649559
Gemeente Oost Gelre5,71%13,06%5,11%7702.602496
Provincie Drenthe5,69%12,73%5,16%12.99540.2448.246
Gemeente Stede Broec5,69%12,83%4,76%5191.685301
Gemeente Bergeijk5,35%11,16%5,69%4241.348311
Gemeente West Maas en Waal5,31%11,44%5,68%4501.473330
Gemeente Geertruidenberg5,31%10,73%5,27%4551.416293
Gemeente Someren5,10%11,39%4,07%4011.385223
Gemeente Boekel5,05%11,72%4,96%223795145
Gemeente Oudewater5,04%12,41%4,79%244836172
Gemeente Gulpen-Wittem4,91%10,88%3,49%3351.053193
Provincie Flevoland4,89%12,06%5,20%7.79927.8055.935
Gemeente Valkenburg aan de Geul4,88%12,54%4,64%3691.372266
Gemeente Hellevoetsluis4,81%10,70%4,94%7882.528567
Gemeente Baarle-Nassau4,78%9,56%5,15%131404106
Gemeente Stein4,73%10,47%3,31%5331.717260
Gemeente Beesel4,72%12,26%3,04%271982117
Gemeente Nijkerk4,70%9,98%4,28%9302.751630
Gemeente Coevorden4,42%11,12%4,50%7242.499515
Gemeente Nissewaard4,36%9,81%4,40%1.3984.729970
Gemeente Ermelo4,34%10,28%4,03%5721.817419
Gemeente Ridderkerk4,23%9,35%3,75%8512.649523
Provincie Friesland4,12%12,04%4,61%12.28449.5669.782
Gemeente Mill en Sint Hubert3,87%10,58%4,12%189776142
Gemeente Wierden3,78%7,86%3,39%4601.298296
Provincie Zeeland3,75%10,30%4,09%6.40923.7585.051
Gemeente Rucphen3,70%6,50%4,33%316860210
Gemeente Woudenberg3,67%8,54%3,53%243745180
Gemeente Dinkelland3,62%8,21%3,86%4621.477352
Gemeente Landgraaf3,62%8,86%2,17%5611.992226
Gemeente Heerde3,54%8,91%3,83%3141.087249
Gemeente Bergen (Limburg)3,44%10,06%3,56%192821130
Gemeente Het Hogeland3,38%11,15%3,57%7763.413597
Gemeente Simpelveld3,37%9,54%2,71%15362491
Gemeente Vaals3,34%10,66%3,25%9946595
Gemeente Edam-Volendam3,27%8,62%3,47%6102.088425
Gemeente Roerdalen3,26%10,78%3,29%2841.351201
Gemeente Eemsdelta3,25%10,04%3,45%6292.689439
Gemeente Westerwolde3,24%8,49%2,93%3611.291217
Gemeente Waadhoeke3,19%10,76%3,94%6663.101577
Gemeente Ameland3,16%12,21%3,87%5535261
Gemeente Molenlanden3,09%6,57%2,79%6851.903477
Gemeente Sluis3,08%8,82%4,17%2901.155293
Gemeente Schiermonnikoog3,07%18,47%6,85%1616743
Gemeente Tubbergen3,03%6,83%2,83%302978194
Gemeente Rijssen-Holten2,89%5,69%2,17%5681.433313
Gemeente Scherpenzeel2,86%6,85%2,78%143457103
Gemeente Altena2,85%7,10%2,82%6862.510481
Gemeente Putten2,79%6,88%2,80%3331.100248
Gemeente Lopik2,71%8,08%2,95%186756143
Gemeente Brunssum2,61%8,35%2,00%3011.358152
Gemeente Barneveld2,55%6,10%2,47%7272.292527
Gemeente Elburg2,40%5,56%2,48%266835198
Gemeente Twenterand2,32%5,39%2,29%3551.123230
Gemeente Nunspeet2,30%5,99%2,30%3291.106239
Gemeente Kerkrade2,17%6,89%1,81%3641.614208
Gemeente Noardeast-Fryslân2,14%7,95%2,79%4232.219378
Gemeente Dantumadiel2,09%6,18%2,55%185733147
Gemeente Neder-Betuwe2,06%5,14%2,07%232758152
Gemeente Achtkarspelen1,97%6,33%2,32%2451.071181
Gemeente Renswoude1,87%4,78%2,05%4817037
Gemeente Pekela1,80%6,17%1,57%8942946
Gemeente Zwartewaterland1,73%5,30%1,49%193760119
Gemeente Staphorst1,42%3,47%1,15%12839376
Gemeente Reimerswaal1,24%4,26%2,05%133557153
Gemeente Tholen1,10%5,05%1,55%133795124
Gemeente Bunschoten1,06%4,15%1,12%10857074
Gemeente Urk0,15%0,55%0,20%157014
Toelichting op de tabel:

Bovenstaande tabel toont de gegevens per regio voor D66. De data in deze tabel is zo actueel mogelijk en wordt zo snel mogelijk na iedere verkiezingen bijgewerkt.

Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld rechts bovenin de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).
Politieke partijen
Interessant? Blijf op de hoogte!

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Bedankje voor "alle cijfers"

Jouw steun in de vorm van een donatie (bijvoorbeeld voor een kopje koffie) of het verder bekend maken van AlleCijfers door deze pagina met anderen te delen is van harte welkom!

Inspireer anderen en deel deze pagina!:

Facebook logo

LinkedIn logo

Twitter logo