Bekijk ook: opvallend verschil tussen de beursprijzen en de consumentenprijzen voor gas!

Verkiezingsuitslagen voor DS70 - Democratisch Socialisten '70

Hoeveel stemmen en zetels heeft DS70 bij deelname aan de verkiezingen behaald? Bekijk hier de uitslagen van de verkiezingen voor DS70 van 1971 tot en met 1982. Met gegevens over het aantal en percentage stemmen per regio en de verdeling van de zetels. En met de uitslagen van de verkiezingen voor de Tweede Kamer, de Gemeenteraad, de Provinciale Staten, het Europees parlement en het Waterschap.
Hoeveel stemmen en zetels heeft DS70 bij deelname aan de verkiezingen behaald? Bekijk hier de uitslagen van de verkiezingen tot en met 1982. Met gegevens over de stemmen en de zetelsverdeling voor heel veel soorten verkiezingen.
Inhoudsopgave Inhoud en meer informatie:

Stemmen op DS70 per jaar / Provincies / Frequentieverdeling / Stemmen op DS70 per gemeente / Definities / Excel download / Vergelijk opkomst / Uitslagen per regio

Op deze pagina vind je informatie over 10 verschillende verkiezingen waaraan DS70 sinds 1971 heeft deelgenomen. De meest recente uitslag is van 8 september 1982 toen er verkiezingen voor de Tweede Kamer werden gehouden.

Alle partijen
Percentage stemmen op DS70 bij de verschillende verkiezingen
(0,38% bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer van 1982 gemiddeld in heel Nederland)






Even geduld alsjeblieft...

de grafiek met het percentage opkomst van de kiesgerechtigden per jaar wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont het percentage stemmen op DS70 voor Nederland als geheel voor alle verkiezingen waarvan deelname door DS70 - Democratisch Socialisten '70 bekend is.

Het percentage geeft aan hoeveel procent van de bij de verkiezingen opgekomen kiezers op DS70 heeft gestemd.

Percentage stemmen op DS70 per provincie

Kies een verkiezingsuitslag met het filter boven de grafiek:






Even geduld alsjeblieft...

de ranglijstgrafiek wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont het percentage stemmen dat per provincie op DS70 is uitgebracht. Hierbij zijn de provincies zo gesorteerd dat de provincies waar DS70 relatief meer stemmen heeft behaald hoger in de grafiek en met een donkerdere kleur worden weergegeven. Met het filter boven de grafiek kunnen verschillende beschikbare verkiezingsuitslagen gekozen worden. Voor iedere soort verkiezingen zijn de (maximaal) vier meest recent bekende uitslagen beschikbaar.

De grafiek van de Tweede Kamer verkiezingen van 8 september 1982 toont dat DS70 het populairst is in de provincie Noord-Holland: daar stemde 0,55% van de kiesgerechtigden op DS70. Dat zijn 7.316 stemmen. In absolute aantallen kreeg DS70 de meeste stemmen in de provincie Zuid-Holland, namelijk 8.574 stemmen (dit is 0,48% van de stemmen in de provincie Zuid-Holland).

Frequentieverdeling van het percentage stemmen op DS70 per gemeente.

Kies een verkiezingsuitslag met het filter boven de grafiek:






Even geduld alsjeblieft...

de cumulatieve frequentieverdeling wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont de 'cumulatieve verdeling' met het percentage stemmen op DS70 per gemeente. De cumulatieve verdeling toont elke gemeente als een stip (hierbij worden alleen de gemeenten getoond waar DS70 aan de verkiezingen heeft deelgenomen). Klik op de stippen om de gegevens te tonen. Hierbij toont de horizontale as van de grafiek het percentage stemmen op DS70. De verticale as toont van 0% tot 100% hoeveel procent van de gemeenten minimaal dit percentage stemmen op DS70 hebben.

Uit de grafiek van de Tweede Kamer verkiezingen van 8 september 1982 valt af te lezen dat DS70 in de helft van de gemeenten 0,32% van de stemmen heeft gekregen. Met andere woorden: in 50% van de gemeenten scoorde DS70 minder dan 0,32% van de stemmen en in 50% van de gemeenten stemde meer dan 0,32% van de kiesgerechtigden op DS70. Dit komt overeen met de positie van 0,32% op de x-as van de grafiek bij 50% op de y-as van de grafiek.

Gebruikte open data bronnen

De informatie op deze pagina is samengesteld op basis van cijfers die door de Kiesraad, OpenState en het CBS als open data zijn gepubliceerd. Zie deze bronbeschrijving.

Bekijk ook de video-animaties over de verkiezingen op het YouTube kanaal van AlleCijfers.

Tabel met het percentage en het aantal stemmen op DS70 per regio per soort verkiezingen

Onderstaande tabel toont het percentage stemmen en het aantal stemmen dat per regio (Nederland, provincie, gemeente) op DS70 is uitgebracht. De gegevens worden in aparte kolommen getoond voor de meest recente verkiezingen voor elke soort verkiezingen. Gebruikte afkortingen in de kolomnamen van de tabel: GR-1978: Gemeenteraadsverkiezingen van 31 mei 1978, PS-1978: Provinciale Staten verkiezingen van 29 maart 1978 en TK-1982: Tweede Kamer verkiezingen van 8 september 1982. Klik op de naam van een regio om de pagina met alle informatie over de verkiezingen voor die regio weer te geven. Door op een kolomnaam te klikken worden de rijen in de tabel gesorteerd. De tabel kan gefilterd worden door een partijnaam in het zoekveld in te voeren.

Regionaam% GR-1978% PS-1978% TK-1982# GR-1978# PS-1978# TK-1982
Gemeente Rijswijk1,00%0,00%0,86%2910276
Gemeente Doetinchem0,73%0,00%0,41%136091
Gemeente Den Haag0,67%0,00%0,79%1.49101.946
Gemeente Weert0,32%0,00%0,44%56089
Gemeente Amsterdam0,29%0,36%0,70%1.0371.4492.633
Gemeente Den Helder0,67%0,50%205173
Gemeente Zeist0,65%0,51%225189
Gemeente Oostzaan0,55%0,37%2116
Gemeente Uitgeest0,53%0,38%2722
Gemeente Alkmaar0,53%0,45%193196
Gemeente Blaricum0,50%0,45%2830
Gemeente Zaanstad0,47%0,49%329358
Gemeente Bloemendaal0,47%0,72%5284
Gemeente Purmerend0,47%0,71%81157
Gemeente Soest0,44%0,60%99143
Gemeente Zandvoort0,44%0,89%4289
Gemeente De Bilt0,42%0,51%84107
Gemeente Weesp0,42%0,49%3851
Gemeente Bergen (Noord-Holland)0,41%0,46%3541
Gemeente Aalsmeer0,39%0,39%4548
Gemeente Baarn0,38%0,33%5450
Gemeente Wijk bij Duurstede0,37%0,22%1716
Gemeente Texel0,37%0,37%2632
Gemeente Castricum0,36%0,58%4781
Gemeente Amstelveen0,36%0,71%155320
Gemeente Haarlem0,35%0,53%317490
Gemeente Heiloo0,35%0,38%4251
Gemeente Medemblik0,34%0,29%1211
Gemeente Uithoorn0,34%0,55%4271
Gemeente Enkhuizen0,34%0,38%2735
Gemeente Hilversum0,34%0,47%183261
Gemeente Amersfoort0,33%0,50%159255
Gemeente Gooise Meren0,33%0,62%118224
Gemeente Hoorn0,33%0,39%5099
Gemeente Ouder-Amstel0,32%0,49%2135
Gemeente Hollands Kroon0,31%0,37%6484
Gemeente Leusden0,31%0,36%3246
Gemeente Schagen0,30%0,66%2561
Gemeente Landsmeer0,30%0,56%1530
Gemeente Laren0,30%0,58%2447
Gemeente Opmeer0,30%0,26%815
Gemeente Velsen0,30%0,57%107202
Gemeente Haarlemmermeer0,29%0,46%117218
Gemeente Diemen0,27%0,78%2271
Gemeente Heemstede0,27%0,46%4479
Gemeente Beverwijk0,25%0,44%5091
Gemeente Heemskerk0,25%0,53%3994
Gemeente Utrecht0,25%0,40%323518
Gemeente Huizen0,24%0,45%3686
Gemeente Nieuwegein0,23%0,40%35109
Gemeente Dijk en Waard0,21%0,37%4291
Gemeente Bunschoten0,21%0,09%189
Gemeente Stichtse Vecht0,20%0,38%46108
Gemeente Woudenberg0,20%0,20%1011
Gemeente Edam-Volendam0,19%0,42%2255
Gemeente Renswoude0,18%0,37%37
Gemeente IJsselstein0,18%0,35%1533
Gemeente Bunnik0,16%0,41%1234
Gemeente Eemnes0,15%0,50%520
Gemeente Rhenen0,14%0,14%1414
Gemeente Veenendaal0,14%0,22%2951
Gemeente Oudewater0,13%0,21%59
Gemeente Houten0,11%0,13%59
Gemeente Lopik0,10%0,36%416
Gemeente Montfoort0,10%0,28%210
Gemeente Schiermonnikoog0,00%0,99%09
Gemeente Voorschoten0,00%0,76%0102
Gemeente Brielle0,00%0,70%063
Gemeente Dongen0,00%0,67%075
Gemeente Delft0,00%0,64%0336
Gemeente Hellevoetsluis0,00%0,63%092
Gemeente Zoetermeer0,00%0,62%0247
Gemeente Rozendaal0,00%0,61%06
Gemeente Veere0,00%0,57%018
Gemeente Gorinchem0,00%0,56%087
Gemeente Nissewaard0,00%0,53%0176
Gemeente Terschelling0,00%0,52%020
Gemeente Wassenaar0,00%0,52%088
Gemeente Rotterdam0,00%0,51%01.540
Gemeente Oosterhout0,00%0,50%0124
Gemeente Waddinxveen0,00%0,49%062
Gemeente Papendrecht0,00%0,49%070
Gemeente Heusden0,00%0,48%014
Gemeente Bergen op Zoom0,00%0,48%0117
Gemeente Vlissingen0,00%0,48%0122
Gemeente Westerkwartier0,00%0,47%0117
Gemeente Voerendaal0,00%0,47%036
Gemeente Vlieland0,00%0,46%05
Gemeente Capelle aan den IJssel0,00%0,46%0126
Gemeente Vught0,00%0,45%062
Gemeente Breda0,00%0,45%0298
Gemeente Zwolle0,00%0,44%0222
Gemeente Tilburg0,00%0,44%0349
Gemeente Culemborg0,00%0,44%048
Gemeente Vlaardingen0,00%0,43%0192
Gemeente Krimpen aan den IJssel0,00%0,43%068
Gemeente Beek0,00%0,42%039
Gemeente Wageningen0,00%0,42%087
Gemeente Lochem0,00%0,42%048
Gemeente Maassluis0,00%0,42%075
Gemeente Geertruidenberg0,00%0,42%015
Gemeente Krimpenerwaard0,00%0,42%041
Gemeente Hattem0,00%0,41%030
Gemeente Groningen0,00%0,41%0435
Gemeente Harderwijk0,00%0,41%075
Gemeente Den Bosch0,00%0,40%0188
Gemeente Oegstgeest0,00%0,40%039
Gemeente Zuidplas0,00%0,40%049
Gemeente Weststellingwerf0,00%0,40%061
Gemeente Helmond0,00%0,40%0117
Gemeente Dordrecht0,00%0,40%0239
Gemeente Gouda0,00%0,40%0132
Gemeente Zwijndrecht0,00%0,39%089
Gemeente Zutphen0,00%0,38%071
Gemeente Nederweert0,00%0,38%031
Gemeente Woensdrecht0,00%0,38%020
Gemeente Meppel0,00%0,37%051
Gemeente Barendrecht0,00%0,37%042
Gemeente Leiden0,00%0,37%0227
Gemeente Hillegom0,00%0,37%041
Gemeente Terneuzen0,00%0,37%068
Gemeente Oisterwijk0,00%0,37%036
Gemeente Leeuwarden0,00%0,36%0194
Gemeente Kapelle0,00%0,36%021
Gemeente Enschede0,00%0,36%0296
Gemeente Son en Breugel0,00%0,36%030
Gemeente Arnhem0,00%0,36%0264
Gemeente Roermond0,00%0,35%065
Gemeente Hulst0,00%0,35%034
Gemeente Katwijk0,00%0,35%074
Gemeente Waalwijk0,00%0,35%054
Gemeente Súdwest-Fryslân0,00%0,35%079
Gemeente Eemsdelta0,00%0,34%081
Gemeente Ermelo0,00%0,34%048
Gemeente Gilze en Rijen0,00%0,34%040
Gemeente Kerkrade0,00%0,33%088
Gemeente Apeldoorn0,00%0,33%0280
Gemeente Noordwijk0,00%0,33%044
Gemeente Bodegraven-Reeuwijk0,00%0,33%049
Gemeente Woerden0,00%0,32%046
Gemeente Sliedrecht0,00%0,32%044
Gemeente Nieuwkoop0,00%0,32%017
Gemeente Schiedam0,00%0,32%0134
Gemeente Eindhoven0,00%0,32%0339
Gemeente Vijfheerenlanden0,00%0,32%053
Gemeente Veendam0,00%0,32%054
Gemeente Kaag en Braassem0,00%0,32%024
Gemeente Ridderkerk0,00%0,32%087
Gemeente Renkum0,00%0,31%069
Gemeente Boekel0,00%0,31%015
Gemeente Midden-Groningen0,00%0,31%088
Gemeente Alphen aan den Rijn0,00%0,31%091
Gemeente Vaals0,00%0,31%015
Gemeente Goirle0,00%0,31%029
Gemeente Duiven0,00%0,31%019
Gemeente Voorst0,00%0,30%043
Gemeente West Betuwe0,00%0,30%057
Gemeente Rheden0,00%0,30%094
Gemeente Deventer0,00%0,30%0114
Gemeente Heerlen0,00%0,30%0143
Gemeente Ede0,00%0,30%0148
Gemeente Best0,00%0,29%030
Gemeente Goes0,00%0,29%053
Gemeente Middelburg0,00%0,29%064
Gemeente Leiderdorp0,00%0,29%036
Gemeente Heerenveen0,00%0,29%067
Gemeente Oldambt0,00%0,28%051
Gemeente Nunspeet0,00%0,28%039
Gemeente Tiel0,00%0,28%045
Gemeente Ooststellingwerf0,00%0,28%042
Gemeente Boxtel0,00%0,28%037
Gemeente Brunssum0,00%0,28%047
Gemeente Rucphen0,00%0,28%029
Gemeente Opsterland0,00%0,28%045
Gemeente Hoogeveen0,00%0,27%071
Gemeente Zevenaar0,00%0,27%040
Gemeente Venlo0,00%0,27%085
Gemeente Hoeksche Waard0,00%0,27%040
Gemeente Hilvarenbeek0,00%0,27%014
Gemeente Noordoostpolder0,00%0,26%060
Gemeente Nijmegen0,00%0,26%0223
Gemeente Loon op Zand0,00%0,26%029
Gemeente Alblasserdam0,00%0,26%026
Gemeente Smallingerland0,00%0,26%079
Gemeente Hengelo0,00%0,26%0121
Gemeente Borsele0,00%0,26%030
Gemeente Tholen0,00%0,26%029
Gemeente Land van Cuijk0,00%0,26%052
Gemeente Almelo0,00%0,26%091
Gemeente Beekdaelen0,00%0,26%059
Gemeente Lisse0,00%0,26%030
Gemeente Nuenen Gerwen en Nederwetten0,00%0,26%026
Gemeente Etten-Leur0,00%0,26%040
Gemeente Wijchen0,00%0,25%036
Gemeente Stein0,00%0,25%036
Gemeente Assen0,00%0,25%070
Gemeente Waalre0,00%0,25%022
Gemeente Oss0,00%0,25%064
Gemeente Sint-Michielsgestel0,00%0,25%017
Gemeente Zoeterwoude0,00%0,25%011
Gemeente Haaksbergen0,00%0,24%032
Gemeente Epe0,00%0,24%049
Gemeente Reimerswaal0,00%0,24%027
Gemeente Maashorst0,00%0,24%043
Gemeente Kampen0,00%0,24%046
Gemeente Valkenswaard0,00%0,24%036
Gemeente Mook en Middelaar0,00%0,24%09
Gemeente Deurne0,00%0,23%035
Gemeente Doesburg0,00%0,23%014
Gemeente Veldhoven0,00%0,23%044
Gemeente Eersel0,00%0,23%015
Gemeente Brummen0,00%0,23%028
Gemeente Borne0,00%0,23%027
Gemeente Maastricht0,00%0,23%0130
Gemeente Simpelveld0,00%0,23%016
Gemeente Elburg0,00%0,22%025
Gemeente Druten0,00%0,22%015
Gemeente Harlingen0,00%0,22%020
Gemeente Waadhoeke0,00%0,22%035
Gemeente Losser0,00%0,22%028
Gemeente Steenbergen0,00%0,22%017
Gemeente Heerde0,00%0,22%024
Gemeente Beesel0,00%0,22%013
Gemeente Nijkerk0,00%0,21%030
Gemeente Meierijstad0,00%0,21%071
Gemeente Altena0,00%0,21%050
Gemeente Raalte0,00%0,21%032
Gemeente Zaltbommel0,00%0,21%011
Gemeente Oldenzaal0,00%0,21%035
Gemeente Hendrik-Ido-Ambacht0,00%0,21%020
Gemeente Westerwolde0,00%0,20%033
Gemeente Beuningen0,00%0,20%018
Gemeente Meerssen0,00%0,20%023
Gemeente Peel en Maas0,00%0,19%038
Gemeente Winterswijk0,00%0,19%033
Gemeente Berg en Dal0,00%0,19%020
Gemeente De Fryske Marren0,00%0,19%012
Gemeente Baarle-Nassau0,00%0,19%06
Gemeente Stadskanaal0,00%0,19%039
Gemeente Heumen0,00%0,19%013
Gemeente Eijsden-Margraten0,00%0,19%026
Gemeente Someren0,00%0,19%017
Gemeente Venray0,00%0,19%032
Gemeente Goeree-Overflakkee0,00%0,19%047
Gemeente Hellendoorn0,00%0,18%038
Gemeente Dantumadiel0,00%0,18%021
Gemeente Emmen0,00%0,18%099
Gemeente Achtkarspelen0,00%0,18%029
Gemeente Molenlanden0,00%0,18%08
Gemeente Scherpenzeel0,00%0,17%08
Gemeente Coevorden0,00%0,17%014
Gemeente Westervoort0,00%0,17%08
Gemeente Ommen0,00%0,16%018
Gemeente Bergen (Limburg)0,00%0,16%012
Gemeente Aalten0,00%0,16%017
Gemeente Ameland0,00%0,15%04
Gemeente Barneveld0,00%0,15%032
Gemeente Hardenberg0,00%0,15%028
Gemeente Buren0,00%0,15%08
Gemeente Het Hogeland0,00%0,14%014
Gemeente Putten0,00%0,13%016
Gemeente Oirschot0,00%0,13%08
Gemeente Oldebroek0,00%0,12%014
Gemeente Staphorst0,00%0,12%09
Gemeente Zundert0,00%0,12%08
Gemeente Dalfsen0,00%0,11%010
Gemeente Gennep0,00%0,11%09
Gemeente Maasdriel0,00%0,10%05
Gemeente Asten0,00%0,10%08
Gemeente Wierden0,00%0,10%013
Gemeente Tubbergen0,00%0,10%011
Gemeente Noardeast-Fryslân0,00%0,08%06
Gemeente Urk0,00%0,02%01
Provincie Noord-Holland0,55%7.316
Gemeente Lelystad0,50%129
Provincie Zuid-Holland0,48%8.574
Gemeente Westvoorne0,41%34
Provincie Utrecht0,39%2.073
Nederland0,38%31.047
Gemeente Stede Broec0,37%37
Gemeente Landgraaf0,36%74
Provincie Groningen0,33%1.146
Provincie Noord-Brabant0,31%3.600
Provincie Zeeland0,31%641
Gemeente Dronten0,30%35
Gemeente Valkenburg aan de Geul0,30%32
Provincie Friesland0,28%1.026
Provincie Gelderland0,27%2.767
Provincie Limburg0,26%1.506
Provincie Drenthe0,26%681
Provincie Overijssel0,24%1.504
Gemeente Hardinxveld-Giessendam0,23%22
Gemeente Drechterland0,21%10
Toelichting op de tabel:

Bovenstaande tabel toont de gegevens per regio voor DS70. De data in deze tabel is zo actueel mogelijk en wordt zo snel mogelijk na iedere verkiezingen bijgewerkt.

Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld rechts bovenin de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).
Politieke partijen
Interessant? Blijf op de hoogte!

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Bedankje voor "alle cijfers"

Jouw steun in de vorm van een donatie (bijvoorbeeld voor een kopje koffie) of het verder bekend maken van AlleCijfers door deze pagina met anderen te delen is van harte welkom!

Inspireer anderen en deel deze pagina!:

Facebook logo

LinkedIn logo

Twitter logo