Bekijk ook: opvallend verschil tussen de beursprijzen en de consumentenprijzen voor gas!

Verkiezingsuitslagen voor GroenLinks

Hoeveel stemmen en zetels heeft GroenLinks bij deelname aan de verkiezingen behaald? Bekijk hier de uitslagen van de verkiezingen voor GroenLinks van 1989 tot en met 2022. Met gegevens over het aantal en percentage stemmen per regio en de verdeling van de zetels. En met de uitslagen van de verkiezingen voor de Tweede Kamer, de Gemeenteraad, de Provinciale Staten, het Europees parlement en het Waterschap.
Hoeveel stemmen en zetels heeft GroenLinks bij deelname aan de verkiezingen behaald? Bekijk hier de uitslagen van de verkiezingen tot en met 2022. Met gegevens over de stemmen en de zetelsverdeling voor heel veel soorten verkiezingen.
Inhoudsopgave Inhoud en meer informatie:

Stemmen op GroenLinks per jaar / Provincies / Frequentieverdeling / Stemmen op GroenLinks per gemeente / Definities / Excel download / Vergelijk opkomst / Uitslagen per regio

Op deze pagina vind je informatie over 44 verschillende verkiezingen waaraan GroenLinks sinds 1989 heeft deelgenomen. De meest recente uitslag is van 16 maart 2022 toen er verkiezingen voor de gemeenteraad werden gehouden.

Alle partijen
Percentage stemmen op GroenLinks bij de verschillende verkiezingen
(8,49% bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 2022 gemiddeld in heel Nederland)






Even geduld alsjeblieft...

de grafiek met het percentage opkomst van de kiesgerechtigden per jaar wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont het percentage stemmen op GroenLinks voor Nederland als geheel voor alle verkiezingen waarvan deelname door GroenLinks bekend is.

Het percentage geeft aan hoeveel procent van de bij de verkiezingen opgekomen kiezers op GroenLinks heeft gestemd.

Percentage stemmen op GroenLinks per provincie

Kies een verkiezingsuitslag met het filter boven de grafiek:






Even geduld alsjeblieft...

de ranglijstgrafiek wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont het percentage stemmen dat per provincie op GroenLinks is uitgebracht. Hierbij zijn de provincies zo gesorteerd dat de provincies waar GroenLinks relatief meer stemmen heeft behaald hoger in de grafiek en met een donkerdere kleur worden weergegeven. Met het filter boven de grafiek kunnen verschillende beschikbare verkiezingsuitslagen gekozen worden. Voor iedere soort verkiezingen zijn de (maximaal) vier meest recent bekende uitslagen beschikbaar.

De grafiek van de Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 toont dat GroenLinks het populairst is in de provincie Groningen: daar stemde 12,54% van de kiesgerechtigden op GroenLinks. Dat zijn 28.789 stemmen. In absolute aantallen kreeg GroenLinks de meeste stemmen in de provincie Noord-Holland, namelijk 122.031 stemmen (dit is 11,44% van de stemmen in de provincie Noord-Holland).

Frequentieverdeling van het percentage stemmen op GroenLinks per gemeente.

Kies een verkiezingsuitslag met het filter boven de grafiek:






Even geduld alsjeblieft...

de cumulatieve frequentieverdeling wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont de 'cumulatieve verdeling' met het percentage stemmen op GroenLinks per gemeente. De cumulatieve verdeling toont elke gemeente als een stip (hierbij worden alleen de gemeenten getoond waar GroenLinks aan de verkiezingen heeft deelgenomen). Klik op de stippen om de gegevens te tonen. Hierbij toont de horizontale as van de grafiek het percentage stemmen op GroenLinks. De verticale as toont van 0% tot 100% hoeveel procent van de gemeenten minimaal dit percentage stemmen op GroenLinks hebben.

Uit de grafiek van de Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 valt af te lezen dat GroenLinks in de helft van de gemeenten 9,71% van de stemmen heeft gekregen. Met andere woorden: in 50% van de gemeenten scoorde GroenLinks minder dan 9,71% van de stemmen en in 50% van de gemeenten stemde meer dan 9,71% van de kiesgerechtigden op GroenLinks. Dit komt overeen met de positie van 9,71% op de x-as van de grafiek bij 50% op de y-as van de grafiek.

Gebruikte open data bronnen

De informatie op deze pagina is samengesteld op basis van cijfers die door de Kiesraad, OpenState en het CBS als open data zijn gepubliceerd. Zie deze bronbeschrijving.

Bekijk ook de video-animaties over de verkiezingen op het YouTube kanaal van AlleCijfers.

Tabel met het percentage en het aantal stemmen op GroenLinks per regio per soort verkiezingen

Onderstaande tabel toont het percentage stemmen en het aantal stemmen dat per regio (Nederland, provincie, gemeente) op GroenLinks is uitgebracht. De gegevens worden in aparte kolommen getoond voor de meest recente verkiezingen voor elke soort verkiezingen. Gebruikte afkortingen in de kolomnamen van de tabel: EP-2019: Europees Parlement verkiezingen van 23 mei 2019, GR-2022: Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022, PS-2019: Provinciale Staten verkiezingen van 20 maart 2019 en TK-2021: Tweede Kamer verkiezingen van 17 maart 2021. Klik op de naam van een regio om de pagina met alle informatie over de verkiezingen voor die regio weer te geven. Door op een kolomnaam te klikken worden de rijen in de tabel gesorteerd. De tabel kan gefilterd worden door een partijnaam in het zoekveld in te voeren.

Regionaam% GR-2022% PS-2019% TK-2021% EP-2019# GR-2022# PS-2019# TK-2021# EP-2019
Gemeente Wageningen27,42%25,45%14,26%25,55%5.1794.7443.4844.161
Gemeente Westervoort25,08%10,33%4,64%9,73%1.282670430442
Gemeente Oostzaan24,12%11,42%4,61%9,40%1.045534293314
Gemeente Leiden22,76%19,12%10,85%21,01%12.52110.7688.18410.185
Gemeente De Bilt21,93%15,76%6,95%13,67%4.7333.4811.9732.567
Gemeente Diemen21,43%19,17%8,94%17,37%2.2892.1111.4561.561
Gemeente Tilburg20,85%12,54%6,94%14,93%15.1879.5648.2558.204
Gemeente Wormerland20,73%13,52%5,21%10,90%1.5201.050563608
Gemeente Zeist20,67%16,88%7,41%14,75%5.9374.9582.9593.608
Gemeente Nijmegen20,36%23,47%13,35%25,20%16.14918.55414.74416.512
Gemeente Culemborg19,38%17,04%7,84%17,69%2.5512.1401.4101.743
Gemeente Renkum18,92%17,56%7,50%15,89%2.9612.8101.5802.111
Gemeente Waterland18,67%14,12%5,59%11,36%1.6701.320660822
Gemeente Eindhoven18,51%13,23%7,51%15,03%14.36710.8399.2449.535
Gemeente Utrecht18,49%27,92%13,03%27,22%29.11042.83027.24135.204
Gemeente Mook en Middelaar17,95%20,08%7,06%14,57%756817391485
Gemeente Brummen17,81%12,68%4,59%10,70%1.5051.208630727
Gemeente Groningen17,76%20,48%10,48%22,29%18.66920.94015.27818.825
Gemeente Leeuwarden17,47%11,46%6,60%12,20%9.0346.2105.0944.815
Gemeente Nieuwegein17,34%11,54%5,07%10,38%3.7952.9551.8911.945
Gemeente Texel17,19%12,05%5,13%11,50%1.275866521720
Gemeente Helmond16,84%8,60%4,13%7,90%4.8872.7221.9751.729
Gemeente Rheden16,75%12,99%6,32%12,80%3.0772.6741.7462.034
Gemeente Zwolle16,68%16,61%7,62%15,84%9.5269.8896.2317.247
Gemeente Zutphen16,43%16,84%7,95%16,23%3.5073.6852.4022.739
Gemeente Voorschoten16,04%12,95%5,88%11,45%1.8951.6429551.190
Gemeente Roermond15,93%11,50%4,60%8,69%3.6062.5011.4901.349
Gemeente Castricum15,60%15,76%6,08%12,87%2.9162.9591.5321.903
Gemeente Baarn15,15%12,96%5,69%10,69%1.8121.5278981.040
Gemeente Arnhem15,11%16,99%9,17%18,84%9.15310.3118.2348.874
Gemeente Waalre15,09%9,57%4,96%10,12%1.158774556655
Gemeente Ouder-Amstel15,02%15,21%6,59%12,77%986996580697
Gemeente Aa en Hunze14,97%10,30%4,80%11,58%1.9411.3488351.105
Gemeente Amsterdam14,80%23,81%10,26%23,48%48.09673.34444.90762.645
Gemeente Rijswijk14,77%10,55%5,24%10,84%3.0312.2741.6211.849
Gemeente Haarlem14,53%19,94%9,36%18,68%9.70313.4438.78010.360
Gemeente Leidschendam-Voorburg14,47%9,33%4,84%9,60%4.4283.1332.1762.625
Gemeente Deventer14,42%16,13%7,28%14,71%6.0107.0094.4574.890
Gemeente Oosterhout14,30%9,08%3,72%8,42%2.9691.9911.2331.327
Gemeente Bloemendaal14,29%12,88%4,33%10,33%1.7381.5576771.096
Gemeente Heemstede13,91%13,16%5,23%10,87%1.8711.8409401.316
Gemeente Delft13,67%16,92%8,91%18,86%5.8317.3335.2376.937
Gemeente Edam-Volendam13,59%6,52%2,54%6,42%2.5571.214616786
Gemeente Bergen (Noord-Holland)13,55%13,77%5,18%12,15%2.1002.1711.0731.543
Gemeente Alphen aan den Rijn13,53%8,52%4,00%8,49%6.4674.1582.7853.228
Gemeente Heumen13,25%14,20%6,87%13,62%1.0691.146771897
Gemeente Tynaarlo13,25%14,66%6,44%14,09%2.1832.4771.4611.817
Gemeente Lingewaard13,15%9,23%4,14%9,13%2.5531.8871.2561.295
Gemeente Dordrecht12,94%9,80%5,09%10,30%5.8064.5063.3793.499
Gemeente Amersfoort12,82%17,11%7,42%15,79%8.84911.9917.1838.857
Gemeente Sittard-Geleen12,77%9,49%4,59%8,19%4.8473.6702.5592.222
Gemeente Ooststellingwerf12,58%7,78%3,24%7,11%1.387938526623
Provincie Groningen12,54%12,49%6,50%14,40%28.78931.88623.33327.244
Gemeente Landsmeer12,48%13,62%5,55%11,13%686777416480
Gemeente Breda12,43%11,38%5,90%12,50%8.7118.4126.5137.119
Gemeente Heeze-Leende12,29%7,77%3,63%6,85%934581394385
Gemeente Berg en Dal11,95%12,94%6,08%14,03%1.9672.0961.3931.726
Gemeente Gouda11,93%12,12%6,31%13,30%3.6333.9192.7963.436
Gemeente Olst-Wijhe11,92%14,71%4,45%10,68%9921.250540674
Gemeente Het Hogeland11,83%9,48%4,84%10,69%2.5312.1791.4831.789
Gemeente Amstelveen11,73%14,57%6,14%11,38%4.0365.1822.8663.407
Gemeente Beekdaelen11,58%9,60%3,77%6,67%1.8151.541879759
Gemeente Beverwijk11,53%12,47%5,04%10,57%1.6941.9171.1701.129
Gemeente Haarlemmermeer11,48%10,05%3,93%8,13%6.5266.0063.5713.689
Provincie Noord-Holland11,44%15,26%6,49%14,41%122.031178.001107.014132.677
Gemeente Houten11,37%16,01%6,60%13,28%2.6423.8182.0812.492
Gemeente Hilversum11,34%15,55%6,87%14,24%4.0625.9563.6034.431
Gemeente Heemskerk11,21%13,47%4,92%10,25%1.6512.2681.1811.244
Gemeente Beuningen11,16%9,15%4,43%8,82%1.1831.024735699
Gemeente Schouwen-Duiveland11,11%6,53%2,55%6,05%1.8991.115585795
Gemeente Alkmaar11,05%15,73%6,83%13,97%5.0987.4844.6715.100
Provincie Utrecht10,97%16,07%7,03%15,12%66.83998.90059.02773.711
Gemeente Westerkwartier10,93%9,57%4,75%10,16%3.2272.7881.9342.169
Gemeente IJsselstein10,90%10,61%4,19%9,15%1.4441.542870960
Gemeente Schiedam10,69%9,04%4,72%8,78%2.8322.4631.8841.735
Gemeente Lochem10,59%13,13%4,72%11,11%1.8642.2771.1091.513
Gemeente Duiven10,59%9,51%3,85%9,06%1.0411.067628716
Gemeente Soest10,44%11,69%4,56%9,76%2.2932.5811.3601.692
Gemeente Venlo10,34%8,38%4,20%6,97%3.8723.1742.3421.829
Gemeente Pekela10,33%4,09%2,54%5,85%447202177171
Gemeente Hoorn10,21%13,27%5,43%11,08%2.7963.9232.3012.454
Gemeente Maastricht10,20%13,71%6,26%13,92%4.6056.1894.0724.966
Gemeente Tiel10,16%8,03%3,90%8,21%1.4381.243906902
Gemeente Velsen10,11%10,45%4,29%9,12%2.6863.0071.7791.925
Gemeente Vlaardingen10,10%7,93%4,03%7,85%2.5012.1751.6191.538
Gemeente Den Haag9,98%12,40%8,66%14,97%18.22321.50427.50425.969
Gemeente Geldrop-Mierlo9,97%9,59%4,75%9,62%1.5621.5681.1751.172
Gemeente Rotterdam9,95%12,27%6,80%14,30%19.80624.85821.05822.239
Gemeente Roosendaal9,83%9,35%3,92%8,02%2.4922.6281.6811.610
Gemeente Den Bosch9,83%11,91%6,16%13,60%5.9967.6995.8886.635
Gemeente Hellendoorn9,71%8,34%2,59%6,01%1.6911.446624736
Gemeente Overbetuwe9,67%10,04%4,71%9,69%1.9022.0741.4421.452
Gemeente Heerenveen9,50%9,09%4,39%8,51%2.0682.1011.4031.410
Gemeente Gooise Meren9,42%12,66%4,88%10,14%2.4683.4451.7842.313
Gemeente Opsterland9,39%8,47%3,65%8,45%1.2301.193696841
Gemeente Tytsjerksteradiel9,36%7,39%3,43%7,34%1.4111.167717816
Gemeente Stichtse Vecht9,29%11,69%4,54%9,64%2.5573.4681.8462.178
Gemeente Hollands Kroon9,21%6,60%2,85%6,12%1.6631.361842882
Gemeente Noordenveld9,17%12,20%5,55%11,18%1.3831.9021.1671.314
Gemeente Huizen9,06%9,60%3,64%7,75%1.6441.8719501.142
Gemeente Teylingen9,03%8,61%4,25%8,68%1.5211.5021.0441.216
Gemeente Zoetermeer9,01%8,46%4,38%7,97%4.6304.2393.2272.964
Gemeente De Wolden8,89%7,00%2,99%7,98%1.084869499718
Provincie Gelderland8,84%10,83%5,25%10,94%82.196101.23169.10976.735
Gemeente Bronckhorst8,81%8,45%3,36%7,54%1.5811.5248271.012
Gemeente Maasdriel8,79%6,39%2,17%5,52%963679337392
Gemeente Enschede8,73%11,44%5,45%11,93%5.0377.1314.9085.255
Gemeente Assen8,65%10,94%5,48%11,04%2.4343.2852.3242.450
Gemeente Hillegom8,63%9,21%3,67%7,86%811889505576
Gemeente Apeldoorn8,62%10,57%4,60%9,59%5.8937.6374.6845.129
Gemeente Kampen8,53%8,01%3,34%7,17%2.2022.0751.1481.313
Nederland8,49%10,76%5,16%10,90%585.673783.006537.308599.283
Gemeente Wijchen8,38%8,36%3,93%8,37%1.4961.5051.0431.093
Gemeente Zandvoort8,38%7,39%3,31%6,52%638556354378
Gemeente Wassenaar8,34%5,86%2,81%5,90%945670430579
Gemeente Doetinchem8,21%9,61%4,20%9,17%1.8862.3231.5221.628
Provincie Friesland8,12%7,69%3,94%8,07%22.89422.93516.23417.139
Gemeente Weststellingwerf8,09%7,05%3,19%6,77%862820526577
Gemeente Lelystad8,06%7,52%4,32%7,61%2.0592.2381.8021.628
Gemeente De Fryske Marren8,04%6,90%2,85%6,64%1.9251.7069611.165
Gemeente Aalsmeer7,95%8,23%2,88%6,07%1.0111.139561630
Gemeente West Betuwe7,85%5,84%2,74%5,80%1.9421.4069091.045
Provincie Zuid-Holland7,85%9,06%5,15%10,20%110.196131.878110.589117.718
Gemeente Midden-Groningen7,81%7,28%4,13%8,19%1.7911.7961.4661.355
Gemeente Westerwolde7,77%6,17%3,33%6,69%831687507496
Gemeente Zwijndrecht7,72%5,67%2,88%5,49%1.1801.000747690
Gemeente Hengelo7,69%10,43%4,66%9,48%2.5383.6782.3032.326
Gemeente Oss7,68%7,31%3,51%8,19%2.7612.7451.9122.108
Gemeente Ede7,64%8,37%4,11%8,20%4.2454.6233.0593.440
Provincie Drenthe7,62%8,30%3,96%8,73%16.32518.95412.50213.965
Gemeente Almere7,56%10,92%5,60%10,38%4.9127.7246.0865.217
Gemeente Oldenzaal7,40%12,42%3,20%8,38%1.0161.788660832
Gemeente Smallingerland7,37%7,30%3,99%7,42%1.6931.9021.3641.368
Gemeente Noordwijk7,33%6,94%3,61%7,45%1.5181.3361.0131.148
Provincie Noord-Brabant7,29%8,65%4,35%9,27%64.48087.68766.54767.699
Gemeente Zaanstad7,29%12,35%5,55%11,33%4.0377.3354.8044.888
Gemeente Noordoostpolder7,23%5,81%2,54%5,34%1.3881.211715800
Gemeente Midden-Drenthe7,23%6,85%3,40%7,55%1.1431.109761868
Gemeente Dronten7,04%8,38%3,46%6,72%1.1651.568877892
Gemeente Den Helder6,83%6,50%3,02%5,92%1.3821.393976867
Gemeente Bodegraven-Reeuwijk6,82%6,64%2,92%6,68%1.0801.079661855
Gemeente Bergen op Zoom6,77%8,40%4,05%7,68%1.6602.0951.5521.339
Gemeente Borger-Odoorn6,75%6,55%3,09%7,15%738790517585
Provincie Overijssel6,60%9,48%3,97%8,48%33.49149.64328.91432.014
Gemeente Steenwijkerland6,57%8,29%3,16%6,76%1.3101.7159031.035
Gemeente Berkelland6,56%8,71%3,10%7,05%1.4331.8669201.114
Gemeente Papendrecht6,54%5,90%2,89%5,73%795800569566
Provincie Flevoland6,49%8,53%4,33%7,93%9.52413.6089.9799.054
Gemeente Vlissingen6,43%7,25%3,78%7,57%1.0451.228920895
Gemeente Meppel6,40%10,09%4,47%9,25%9391.5779841.057
Gemeente Capelle aan den IJssel6,35%7,25%3,88%7,67%1.4691.8501.4321.464
Gemeente Zevenaar6,32%8,07%3,81%7,69%1.1051.4661.061978
Gemeente Echt-Susteren6,29%7,33%3,20%5,37%9441.019632522
Gemeente Schagen5,99%8,54%3,69%8,34%1.2041.8341.1161.270
Gemeente Hoeksche Waard5,95%5,25%2,52%5,46%2.2822.1131.4451.603
Gemeente Epe5,90%9,31%3,07%6,55%9041.478665760
Gemeente Súdwest-Fryslân5,78%6,69%3,39%7,36%2.3162.8341.9582.211
Gemeente Weert5,68%7,79%5,90%5,54%1.0581.5791.759835
Gemeente Harlingen5,68%7,34%3,40%7,55%388521338378
Gemeente Zaltbommel5,53%7,01%3,47%6,55%761900617603
Gemeente Harderwijk5,49%7,50%3,75%7,52%1.1571.5731.1071.172
Gemeente Barendrecht5,48%6,18%3,11%6,04%1.1781.270925927
Provincie Limburg5,47%8,41%4,08%7,15%24.70038.29126.88723.296
Gemeente Nederweert5,43%4,84%2,96%4,44%422377320229
Gemeente Maassluis5,42%5,62%2,99%5,34%702767587537
Gemeente Lansingerland5,34%6,71%3,33%7,08%1.4061.7781.2801.434
Gemeente Medemblik5,31%7,63%3,10%6,76%9831.472863931
Gemeente Raalte5,27%9,34%3,05%7,05%9241.640760895
Gemeente Sluis5,10%4,28%3,01%5,45%511403394383
Gemeente Venray5,00%7,11%3,86%6,66%8841.224995816
Gemeente Achtkarspelen4,90%3,75%2,16%4,60%580466365360
Gemeente Vijfheerenlanden4,89%6,16%2,77%5,35%1.1821.547985960
Gemeente Veenendaal4,54%5,96%2,84%5,51%1.3481.7601.1611.186
Gemeente Almelo4,44%7,90%3,47%7,03%1.1252.1781.4141.317
Gemeente Westland4,41%4,06%1,82%4,25%2.1651.9811.2431.488
Gemeente Oldambt4,28%5,38%3,17%6,47%628875719700
Gemeente Landgraaf4,23%5,87%3,14%4,56%634910706474
Gemeente Hardenberg4,21%5,05%1,97%3,94%1.1201.422773772
Gemeente Emmen4,19%5,00%2,83%6,04%1.7312.2961.8301.705
Gemeente Heerlen4,13%6,98%4,17%5,82%1.2572.2761.9651.339
Gemeente Terneuzen3,71%4,44%2,51%4,84%753932731718
Gemeente Nissewaard3,56%5,16%2,97%5,13%1.0281.6551.4321.131
Gemeente Krimpen aan den IJssel3,48%4,97%2,97%4,90%512712551544
Gemeente Stadskanaal3,41%3,91%2,09%4,03%371521389347
Gemeente Hoogeveen3,25%5,07%2,50%5,58%7041.213848881
Gemeente Oost Gelre3,23%6,01%2,65%5,19%449811528504
Gemeente Veendam2,91%5,81%2,91%6,24%294658476475
Provincie Zeeland2,46%5,84%3,03%6,44%4.2089.9926.9927.953
Gemeente Bunnik21,39%9,12%17,91%1.7579401.218
Gemeente Weesp15,72%6,52%14,11%1.347795980
Gemeente Utrechtse Heuvelrug14,41%5,81%12,55%3.6271.8882.595
Gemeente Heiloo14,13%5,82%11,50%1.7519811.157
Gemeente Wijk bij Duurstede13,08%4,06%10,36%1.460636850
Gemeente Uitgeest12,87%5,07%9,64%857464475
Gemeente Leusden12,51%4,95%10,96%1.9281.0221.339
Gemeente Oegstgeest12,49%6,23%12,34%1.5119761.332
Gemeente Meerssen11,80%3,85%7,23%1.040476477
Gemeente Nuenen Gerwen en Nederwetten11,47%4,70%9,76%1.289755846
Gemeente Westerveld11,36%4,72%10,73%1.157651849
Gemeente Gulpen-Wittem11,35%4,30%7,48%775416414
Gemeente Leiderdorp11,15%5,71%11,86%1.4171.0001.208
Gemeente Schiermonnikoog11,11%8,63%15,92%5878100
Gemeente Terschelling11,06%4,67%11,19%276184277
Gemeente Rozendaal11,04%5,31%10,12%1096687
Gemeente Vught10,92%5,02%11,00%1.3049941.033
Gemeente Woerden10,91%4,37%9,43%2.6921.4881.839
Gemeente Uithoorn10,71%4,06%8,06%1.333726761
Gemeente Eijsden-Margraten10,67%4,32%8,18%1.281738722
Gemeente Middelburg10,56%5,12%11,25%2.3171.5361.848
Gemeente Dijk en Waard10,34%4,41%8,92%3.6262.2682.259
Gemeente Doesburg10,28%5,01%10,24%511353375
Gemeente Vlieland10,11%5,66%13,50%465474
Gemeente Goirle9,97%4,55%9,60%1.027688712
Gemeente Wijdemeren9,86%3,75%7,68%1.172613691
Gemeente Hattem9,64%3,51%6,29%599284294
Gemeente Purmerend9,62%4,46%9,00%3.1072.1081.994
Gemeente Voorst9,55%3,78%7,90%1.105619673
Gemeente Borne9,34%3,08%7,72%1.022482603
Gemeente Oisterwijk9,28%3,83%8,13%1.057801705
Gemeente Boxtel9,20%4,53%9,45%1.129884822
Gemeente Winterswijk9,19%3,94%8,08%1.143721762
Gemeente Zoeterwoude9,05%4,98%9,64%377293304
Gemeente Enkhuizen9,03%4,02%8,64%703453496
Gemeente Sint-Michielsgestel8,89%3,58%9,26%1.111675827
Gemeente De Ronde Venen8,84%3,47%7,79%1.8871.0221.274
Gemeente Rhenen8,83%3,47%8,32%845441596
Gemeente Zeewolde8,79%3,38%6,83%856471497
Gemeente Son en Breugel8,76%4,08%7,99%675459457
Gemeente Valkenburg aan de Geul8,70%3,73%6,80%658408390
Gemeente Montfoort8,70%2,92%6,68%615272353
Gemeente Koggenland8,22%3,28%6,55%880496503
Gemeente Etten-Leur8,17%3,86%8,01%1.364989942
Gemeente Gorinchem8,16%4,27%8,44%1.167929923
Gemeente Eemnes8,07%3,51%6,62%372221242
Gemeente Gennep8,07%3,80%6,79%574395356
Gemeente Pijnacker-Nootdorp7,97%4,30%8,74%1.9001.4711.655
Gemeente Beek7,92%3,51%6,38%616371351
Gemeente Hilvarenbeek7,81%3,76%7,73%568399406
Gemeente Gilze en Rijen7,77%3,71%7,04%838596531
Gemeente Voerendaal7,68%3,74%5,70%455314256
Gemeente Heerde7,56%2,84%5,52%670347359
Gemeente Drechterland7,53%3,46%6,61%686440436
Gemeente Druten7,52%3,26%6,80%588385370
Gemeente Veldhoven7,42%3,86%8,10%1.3951.0741.105
Gemeente Goes7,40%4,08%8,37%1.2979751.043
Gemeente Geertruidenberg7,33%2,62%7,10%628346395
Gemeente Midden-Delfland7,31%3,80%7,79%706495589
Gemeente Heusden7,28%3,01%7,00%1.323848890
Gemeente Laren7,24%2,59%5,49%407196263
Gemeente Dalfsen7,22%2,57%5,51%1.030499578
Gemeente Horst aan de Maas7,19%3,58%6,12%1.308951744
Gemeente Valkenswaard7,03%3,37%6,71%895658599
Gemeente Aalten7,03%3,59%6,81%828617594
Gemeente Loon op Zand6,94%3,40%7,21%648498475
Gemeente Best6,90%3,82%7,08%856709627
Gemeente Vaals6,89%4,38%8,97%204191262
Gemeente Blaricum6,86%2,37%5,56%370182239
Gemeente Stede Broec6,85%3,13%6,46%625411408
Gemeente Waalwijk6,84%3,09%6,51%1.238870819
Gemeente Dongen6,83%3,44%7,40%697558514
Gemeente Drimmelen6,79%2,76%6,87%791478549
Gemeente Kaag en Braassem6,76%3,37%6,58%839610623
Gemeente Ermelo6,68%3,22%6,19%880568644
Gemeente Deurne6,65%3,14%6,71%857626617
Gemeente Eersel6,62%3,45%7,58%557437465
Gemeente Hof van Twente6,61%2,34%5,00%1.151556653
Gemeente Land van Cuijk6,61%3,31%6,80%2.6301.9461.992
Gemeente Opmeer6,55%2,86%5,34%345218198
Gemeente Oudewater6,49%2,02%5,38%314136193
Gemeente Losser6,47%1,97%4,63%642288313
Gemeente Eemsdelta6,42%3,37%7,21%1.240904917
Gemeente Roerdalen6,42%2,86%5,04%559359308
Gemeente Stein6,39%3,01%5,01%720494393
Gemeente Oude IJsselstreek6,39%3,49%6,40%1.086871777
Gemeente Waddinxveen6,37%2,63%5,47%842494543
Gemeente Waadhoeke6,37%3,25%6,88%1.3319351.006
Gemeente Meierijstad6,24%3,20%6,25%1.9951.6171.395
Gemeente Maashorst6,17%3,12%6,80%1.4901.1311.135
Gemeente Veere6,08%2,49%6,39%741381600
Gemeente Ommen6,07%2,48%5,01%543302339
Gemeente Laarbeek6,05%3,06%6,20%576441397
Gemeente Montferland6,03%2,68%5,88%926619629
Gemeente Beesel6,01%3,45%5,84%345276225
Gemeente Bernheze6,01%2,83%6,18%762558536
Gemeente Woudenberg6,00%2,13%4,13%397186211
Gemeente Haaksbergen5,92%2,26%4,48%668362376
Gemeente Maasgouw5,90%2,45%4,38%593364313
Gemeente Bladel5,88%3,31%5,86%489428338
Gemeente Leudal5,88%2,88%5,08%908641557
Gemeente West Maas en Waal5,88%2,76%6,56%498356381
Gemeente Halderberge5,85%2,68%5,65%690477449
Gemeente Lisse5,83%3,02%5,91%631453498
Gemeente Oirschot5,82%2,80%5,62%480350316
Gemeente Kerkrade5,81%3,17%4,11%974744473
Gemeente Buren5,80%2,57%5,88%724446515
Gemeente Gemert-Bakel5,76%3,13%6,85%720585579
Gemeente Albrandswaard5,74%2,77%6,44%619439513
Gemeente Zuidplas5,73%2,90%5,68%1.113801830
Gemeente Nieuwkoop5,72%2,77%6,02%723515569
Gemeente Coevorden5,69%2,78%5,38%931625616
Gemeente Bergeijk5,67%3,05%5,83%449369319
Gemeente Bergen (Limburg)5,66%2,72%5,47%316222200
Gemeente Nijkerk5,64%2,59%5,34%1.116714785
Gemeente Noord-Beveland5,59%2,48%5,95%207124158
Gemeente Dinkelland5,50%1,64%3,81%701296348
Gemeente Brielle5,49%2,68%5,58%425295317
Gemeente Hellevoetsluis5,45%2,63%5,50%892621631
Gemeente Simpelveld5,21%3,04%4,53%237199152
Gemeente Moerdijk5,21%2,78%5,63%778628578
Gemeente Peel en Maas5,20%2,81%4,93%927761588
Gemeente Alphen-Chaam5,19%2,70%6,56%245186227
Gemeente Krimpenerwaard5,09%2,70%5,39%1.3899961.116
Gemeente Zundert5,06%2,15%5,60%428288333
Gemeente Asten5,05%2,62%5,16%377283283
Gemeente Hulst4,83%2,81%6,14%513422471
Gemeente Noardeast-Fryslân4,79%2,53%5,53%946707748
Gemeente Someren4,73%2,37%4,65%372288255
Gemeente Reusel-De Mierden4,71%2,32%5,34%236187183
Gemeente Ridderkerk4,67%2,40%4,52%941679630
Gemeente Oldebroek4,65%1,86%3,54%504275259
Gemeente Baarle-Nassau4,64%2,32%5,00%12798103
Gemeente Woensdrecht4,63%2,29%4,21%366280236
Gemeente Brunssum4,55%2,81%3,82%524457290
Gemeente Cranendonck4,53%2,51%4,55%390320267
Gemeente Steenbergen4,51%2,30%4,14%412332253
Gemeente Lopik4,40%1,75%3,46%302164168
Gemeente Kapelle4,34%2,11%4,83%284178226
Gemeente Wierden4,28%1,90%3,70%521313323
Gemeente Borsele4,18%2,32%5,06%466338398
Gemeente Hendrik-Ido-Ambacht4,11%2,49%4,39%565478435
Gemeente Westvoorne4,06%1,92%4,37%295195242
Gemeente Dantumadiel4,06%1,98%4,64%360235267
Gemeente Scherpenzeel4,06%1,36%3,16%20391117
Gemeente Boekel3,89%2,40%5,43%172163159
Gemeente Twenterand3,88%1,25%3,31%595260332
Gemeente Tubbergen3,75%1,15%2,52%373165173
Gemeente Nunspeet3,57%1,67%3,40%510309353
Gemeente Rucphen3,53%1,85%3,96%302245192
Gemeente Alblasserdam3,45%2,09%3,52%311254233
Gemeente Ameland3,45%3,23%6,53%6093103
Gemeente Elburg3,38%1,63%3,13%375245250
Gemeente Altena3,34%1,77%3,79%806627647
Gemeente Sliedrecht3,32%2,11%3,36%366321280
Gemeente Katwijk3,26%1,87%3,78%969771802
Gemeente Zwartewaterland3,25%1,48%2,67%363212213
Gemeente Rijssen-Holten3,24%1,41%2,54%636355367
Gemeente Putten3,21%1,65%3,30%384264292
Gemeente Goeree-Overflakkee2,91%1,82%3,31%712601598
Gemeente Molenlanden2,79%1,63%3,19%618472545
Gemeente Barneveld2,73%1,57%2,86%778591609
Gemeente Neder-Betuwe2,60%1,28%2,68%293189197
Gemeente Tholen2,52%1,61%3,00%306253240
Gemeente Renswoude2,46%1,10%2,21%633940
Gemeente Hardinxveld-Giessendam2,00%1,21%2,31%176141150
Gemeente Staphorst1,97%0,91%1,58%177103104
Gemeente Bunschoten1,80%0,90%1,57%183124104
Gemeente Reimerswaal1,71%1,18%2,39%183155178
Gemeente Urk0,11%0,22%0,29%112820
Toelichting op de tabel:

Bovenstaande tabel toont de gegevens per regio voor GroenLinks. De data in deze tabel is zo actueel mogelijk en wordt zo snel mogelijk na iedere verkiezingen bijgewerkt.

Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld rechts bovenin de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).
Politieke partijen
Interessant? Blijf op de hoogte!

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Bedankje voor "alle cijfers"

Jouw steun in de vorm van een donatie (bijvoorbeeld voor een kopje koffie) of het verder bekend maken van AlleCijfers door deze pagina met anderen te delen is van harte welkom!

Inspireer anderen en deel deze pagina!:

Facebook logo

LinkedIn logo

Twitter logo