Ranglijst: autochtoon en migratieachtergrond van de inwoners per wijk in de provincie Flevoland

Ranglijst: autochtoon en migratieachtergrond van de inwoners per wijk in de provincie Flevoland

Welke wijken in de provincie Flevoland hebben het hoogste percentage autochtone inwoners? En in welke wijken wonen juist veel personen met een migratieachtergrond? Bekijk hier de data voor alle wijken in de provincie Flevoland.

Welke wijken in de provincie Flevoland hebben het hoogste percentage autochtone inwoners? En in welke wijken wonen juist veel personen met een migratieachtergrond? Bekijk hier de data voor alle wijken in de provincie Flevoland.

Top 10 wijken met het hoogste percentage autochtone inwoners of het hoogste percentage inwoners met een migratieachtergrond in de provincie Flevoland

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de top 10 wijken met het hoogste percentage autochtone inwoners of het hoogste percentage inwoners met een migratieachtergrond in de provincie Flevoland. De gegevens gelden voor 2026.

De wijk Middenkant heeft met 100% het hoogste percentage inwoners met een overige niet-westerse achtergrond van alle wijken in de provincie Flevoland.

Toon volledige tabel
Definitie

Deze pagina toont informatie over het percentage autochotone inwoners en het percentage inwoners met een migratieachtergrond per wijk in de provincie Flevoland. Nederlanders met een migratieachtergrond zijn personen van wie ten minste één ouder in het buitenland is geboren.

Autochtone inwoners zijn inwoners die Nederland als herkomstland hebben. Dit zijn personen een Nederlandse achtergrond: personen van wie de beide ouders in Nederland zijn geboren. Herkomst: Kenmerk dat weergeeft in welk land iemand geboren is of waar diens ouders geboren zijn. Bij personen die in Nederland geboren zijn, wordt de herkomst bepaald door het geboorteland van de ouders. Wanneer beide ouders in het buitenland zijn geboren, is het geboorteland van de moeder leidend in het bepalen van de herkomst. De geboortegegevens van de moeder zijn vaker bekend dan die van de vader. Wanneer de moeder in Nederland is geboren of het geboorteland van de moeder onbekend is, dan wordt het geboorteland van de vader gebruikt.

Verdeling van het percentage autochtone inwoners per wijk in de provincie Flevoland
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Taartdiagram met de verdeling van de wijken in de provincie Flevoland naar het percentage autochtone inwoners per wijk. Om dit overzicht te maken zijn alle wijken in de provincie Flevoland in een percentage autochtoon klasse ingedeeld. Deze percentage autochtoon klasse bestaat uit de volgende categorieën: <70%, 70%-75%, 75%-80%, 80%-85%, 85%-90%, 90%-95% en 95%+. Deze categorieën zijn zo bepaald dat elke klasse uit de percentage autochtoon klasse bij de verdeling voor alle buurten in Nederland ongeveer even groot is.

Frequentieverdeling van het percentage autochtone inwoners per wijk in de provincie Flevoland
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de 'cumulatieve verdeling' van de wijken met het percentage autochtonen inwoners in de provincie Flevoland. De cumulatieve verdeling toont elk van de 103 wijken in de provincie Flevoland als een stip. Klik op de stippen om de gegevens te tonen. Hierbij toont de horizontale as van de grafiek het percentage autochtone inwoners per wijk. De verticale as toont van 0% tot 100% toont hoeveel procent van de wijken minimaal dit percentage autochtone inwoners hebben.

Ranglijst van de migratieachtergrond van inwoners per wijk in de provincie Flevoland

Onderstaande tabel toont het percentage autochtone inwoners en inwoners met een migratieachtergrond per wijk. Er zijn 103 wijken in de provincie Flevoland waarvoor de gegevens over het percentage van de bevolking dat een Nederlandse herkomst heeft bekend zijn. Deze worden allemaal in onderstaande tabel getoond. Door op een kolomnaam te klikken worden de rijen in de tabel gesorteerd. De tabel kan gefilterd worden door een wijknaam in het zoekveld in te voeren. Klik op een wijknaam om de pagina met alle informatie voor die wijk weer te geven.

WijknaamGemeentenaam% Herkomst Nederland% Herkomst buiten Nederland% Herkomst Europa% Herkomst buiten Europa% Geboren in Nederland met herkomst Nederland% Geboren in Nederland met herkomst Europa% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa% Geboren in Nederland% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa% Geboren buiten Nederland
Centrum Almere HavenAlmere56%44%8%36%56%3%17%14%74%5%21%27%
De WervenAlmere58%42%8%34%58%4%19%16%77%4%18%22%
De HovenAlmere53%47%8%39%53%3%20%17%73%5%21%27%
De MeentenAlmere70%30%8%22%70%4%14%10%85%4%12%15%
De GriendenAlmere67%33%9%24%68%4%16%12%84%5%11%16%
De MarkenAlmere63%37%8%29%63%4%18%14%82%4%15%19%
De GouwenAlmere71%29%10%19%71%5%14%9%85%5%11%16%
De WierdenAlmere53%47%6%41%53%3%22%19%75%4%22%25%
De VeldenAlmere80%20%7%13%80%4%11%7%91%3%5%9%
OvergooiAlmere59%41%10%31%59%3%19%16%79%6%16%22%
De LarenAlmere59%41%6%36%59%3%26%22%85%2%13%15%
De SteigerAlmere29%71%50%21%36%7%14%7%50%36%21%57%
StichtsekantAlmere0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%
Overig Almere HavenAlmere100%0%0%0%100%0%0%0%100%0%0%0%
Centrum Almere StadAlmere29%71%22%49%29%2%19%17%48%20%32%52%
FilmwijkAlmere48%52%9%43%48%4%22%18%70%6%25%30%
DanswijkAlmere42%58%9%49%42%4%24%21%66%6%28%34%
ParkwijkAlmere52%48%7%40%52%3%21%17%73%4%23%27%
VerzetswijkAlmere50%50%8%42%50%3%21%18%71%5%24%29%
WaterwijkAlmere56%44%10%34%56%4%17%13%73%6%21%28%
Tussen de Vaarten NoordAlmere39%61%7%54%39%3%22%19%61%4%35%39%
Tussen de Vaarten ZuidAlmere44%56%7%49%44%3%26%23%69%5%26%31%
StaatsliedenwijkAlmere29%71%11%60%29%3%26%23%55%8%36%45%
KruidenwijkAlmere50%50%8%42%50%3%21%18%72%5%23%28%
StedenwijkAlmere39%61%8%53%39%3%25%23%64%5%30%36%
Muziekwijk NoordAlmere53%47%10%37%53%4%19%15%72%7%21%28%
Muziekwijk ZuidAlmere48%52%9%43%48%3%19%15%67%5%28%33%
LiteratuurwijkAlmere41%59%8%51%41%3%22%20%63%5%32%37%
NoorderplassenAlmere57%43%8%35%57%4%22%19%79%5%17%21%
HortusAlmere64%36%6%30%64%2%17%15%81%4%17%21%
RandstadAlmere13%87%0%87%13%0%7%7%20%0%80%80%
MarkerkantAlmere3%97%0%97%3%0%3%3%7%0%93%93%
HollandsekantAlmere100%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%
GooisekantAlmere8%92%88%4%8%0%4%4%12%88%0%88%
VeluwsekantAlmere50%50%0%50%50%0%0%0%50%50%0%50%
SallandsekantAlmere0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%
Overig Almere StadAlmere0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%
Centrum Almere BuitenAlmere40%60%11%49%40%2%22%20%62%9%28%37%
OostvaardersbuurtAlmere42%58%8%50%41%3%26%23%68%5%27%32%
SeizoenenbuurtAlmere55%45%8%37%55%3%20%17%75%5%20%25%
MolenbuurtAlmere46%54%7%47%46%3%23%20%69%4%27%31%
BouwmeesterbuurtAlmere51%49%8%41%51%3%20%17%72%5%24%29%
LandgoederenbuurtAlmere55%45%8%36%55%3%20%16%75%5%20%25%
FaunabuurtAlmere53%47%8%39%53%4%19%16%73%4%23%27%
BloemenbuurtAlmere54%46%8%38%54%3%20%16%74%5%21%26%
RegenboogbuurtAlmere44%56%10%46%44%4%25%21%69%6%25%31%
IndischebuurtAlmere33%67%25%42%33%3%22%20%56%22%22%44%
EilandenbuurtAlmere41%59%9%50%41%3%28%24%69%5%26%32%
StripheldenbuurtAlmere52%48%8%40%52%4%23%19%74%5%21%26%
SieradenbuurtAlmere61%39%7%32%61%4%19%15%80%4%16%20%
PoldervlakAlmere69%31%8%23%69%0%8%8%77%0%8%8%
De VaartAlmere67%33%0%33%33%0%0%0%33%0%33%33%
BuitenvaartAlmere82%18%11%8%82%5%8%3%89%8%5%13%
Overig Almere BuitenAlmere18%82%74%8%18%0%3%3%21%74%8%82%
Europakwartier OostAlmere35%65%5%60%35%2%42%40%77%3%20%23%
Europakwartier WestAlmere34%66%10%56%34%3%30%27%64%7%29%36%
ColumbuskwartierAlmere39%61%9%52%39%4%31%28%70%6%24%30%
HomeruskwartierAlmere36%64%10%54%36%3%34%31%70%7%24%30%
Olympiakwartier OostAlmere34%66%18%48%34%2%34%32%68%16%16%33%
Olympiakwartier WestAlmere37%63%7%56%38%3%37%34%74%4%22%26%
DuinAlmere55%45%8%36%56%4%26%22%81%4%14%19%
HogekantAlmere0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%
MiddenkantAlmere0%100%0%100%0%0%100%100%100%0%0%0%
LagekantAlmere0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%
Overig Almere PoortAlmere0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%
VogelhorstAlmere67%33%10%24%67%5%18%13%85%5%11%16%
NobelhorstAlmere60%40%5%34%60%2%24%22%85%3%13%16%
OosterwoldAlmere64%36%8%28%64%4%21%17%84%4%11%15%
TwentsekantAlmere0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%
Overig Almere HoutAlmere81%19%12%6%75%6%6%0%81%6%6%12%
Overig Almere PampusAlmere100%0%0%0%100%100%100%0%200%0%0%0%
Wijk 00Zeewolde76%24%11%13%76%3%8%5%84%8%7%16%
EmmeloordNoordoostpolder76%24%10%14%76%3%9%6%85%7%8%15%
BantNoordoostpolder86%14%10%4%86%4%6%2%92%7%2%9%
LuttelgeestNoordoostpolder49%51%23%28%49%2%4%2%53%21%26%47%
MarknesseNoordoostpolder85%15%10%5%85%2%5%2%89%8%3%11%
KraggenburgNoordoostpolder83%17%14%3%83%2%4%2%87%11%2%12%
EnsNoordoostpolder80%20%15%5%80%2%4%2%85%13%3%15%
NageleNoordoostpolder78%22%15%7%78%3%6%2%84%12%4%16%
TollebeekNoordoostpolder89%11%6%5%89%2%4%3%93%5%3%7%
EspelNoordoostpolder84%16%10%5%84%2%5%3%90%8%3%11%
CreilNoordoostpolder80%20%14%6%80%2%4%2%84%12%3%15%
RuttenNoordoostpolder85%15%10%4%85%2%4%2%89%8%2%11%
SchoklandNoordoostpolder100%0%0%0%100%0%0%0%100%0%0%0%
UrkUrk94%6%2%4%94%1%2%1%96%1%2%4%
Dronten westDronten84%16%6%10%84%3%8%6%93%3%4%7%
Dronten NoordDronten70%30%7%22%70%3%13%10%83%4%12%16%
Dronten MiddenDronten72%28%9%19%72%3%11%8%83%6%11%17%
Dronten ZuidDronten85%15%6%9%85%3%7%4%92%3%5%8%
Buitengebied DrontenDronten56%44%5%40%55%1%5%4%60%4%36%40%
BiddinghuizenDronten73%27%13%14%73%4%9%5%82%9%8%18%
SwifterbantDronten75%25%13%12%75%3%9%6%84%10%6%16%
ZuiderzeewijkLelystad41%59%19%39%41%3%19%16%60%16%23%40%
AtolwijkLelystad52%48%11%37%52%3%20%17%73%7%20%27%
BoswijkLelystad59%41%12%29%59%4%16%12%75%8%17%25%
Waterwijk-LanderijenLelystad56%44%10%33%56%4%19%15%75%7%18%25%
BolderLelystad59%41%9%32%59%4%19%16%78%5%17%22%
KustwijkLelystad67%33%10%23%67%4%15%11%82%6%12%18%
HavendiepLelystad66%34%8%26%66%3%15%12%81%5%14%19%
Lelystad-HavenLelystad68%32%12%20%68%4%13%10%81%8%11%19%
StadshartLelystad50%50%14%36%50%4%18%15%68%10%21%31%
BuitengebiedLelystad87%13%6%7%86%3%5%3%91%4%4%8%
WarandeLelystad53%47%8%40%53%3%25%22%78%5%18%22%

Bovenstaande tabel toont de gegevens per wijk in de provincie Flevoland. De data in deze tabel is zo actueel mogelijk en is het meest recent bijgewerkt op vrijdag 30 oktober 2026.

Ranglijsten
Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron