Bekijk ook: opvallend verschil tussen de beursprijzen en de consumentenprijzen voor gas!

Ranglijst: leeftijdsgroepen van de inwoners per buurt in de gemeente Maashorst

Welke buurten in de gemeente Maashorst hebben het hoogste percentage senioren en in welke buurten wonen juist de meeste jongeren? Bekijk hier de data over de leeftijdsgroepen voor alle buurten in de gemeente Maashorst.
Welke buurten in de gemeente Maashorst hebben het hoogste percentage senioren en in welke buurten wonen juist de meeste jongeren? Bekijk hier de data over de leeftijdsgroepen voor alle buurten in de gemeente Maashorst.
Inhoud en meer informatie:

Deze pagina toont informatie over het percentage inwoners per leeftijdsgroep voor de buurten in de gemeente Maashorst. Hierbij zijn de inwoners in de volgende leeftijdsgroepen verdeeld: 0 tot 15 jaar, 15 tot 25 jaar, 25 tot 45 jaar, 45 tot 65 jaar en 65 jaar of ouder.


Het percentage inwoners per leeftijdsgroep is bepaald op basis van het aantal personen zoals dat op 1 januari 2022 in het bevolkingsregister van de gemeenten bekend was. Data over leeftijdsgroepen worden vaak gebruikt om de verhouding tussen het aantal personen dat werkt en het aantal personen dat niet werkt te berekenen. Hierbij worden de jongeren soms de groene druk genoemd en de inwoners van 65 jaar en ouder de grijze druk. Samen vormen zijn als meestal minder productieve deel van de bevolking de demografische druk. Zie ook de analyse over de demografische druk in Nederland.

Top 10 buurten met het hoogste percentage inwoners per leeftijdsgroep in de gemeente Maashorst

Kies een categorie met het filter boven de grafiek:






Even geduld alsjeblieft...

de ranglijstgrafiek wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont de top 10 buurten met het hoogste percentage inwoners per leeftijdsgroep in de gemeente Maashorst. De gegevens gelden voor 2022.

De buurt Sportpark Volkelseweg heeft met 47% het hoogste percentage inwoners in de leeftijd van 65 jaar of ouder van alle buurten in de gemeente Maashorst.

Toon tabel
Verdeling van het percentage inwoners van 65 jaar en ouder per buurt in de gemeente Maashorst






Even geduld alsjeblieft...

het taartdiagram met de verdelingen wordt geladen!







Taartdiagram met de verdeling van de buurten in de gemeente Maashorst naar het percentage inwoners van 65 jaar en ouder per buurt. Om dit overzicht te maken zijn alle buurten in de gemeente Maashorst in een percentage leeftijdsgroep klasse ingedeeld. Deze percentage leeftijdsgroep klasse bestaat uit de volgende categorieën: <12%, 12%-15%, 15%-18%, 18%-20%, 20%-25%, 25%-30% en 30%+. Deze categorieën zijn zo bepaald dat elke klasse uit de percentage leeftijdsgroep klasse bij de verdeling voor alle buurten in Nederland ongeveer even groot is.

Frequentieverdeling van het percentage inwoners van 65 jaar en ouder per buurt in de gemeente Maashorst






Even geduld alsjeblieft...

de cumulatieve frequentieverdeling wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont de 'cumulatieve verdeling' van de buurten met het percentage inwoners van 65 jaar en ouder in de gemeente Maashorst. De cumulatieve verdeling toont elk van de 39 buurten in de gemeente Maashorst als een stip . Klik op de stippen om de gegevens te tonen. Hierbij toont de horizontale as van de grafiek het percentage inwoners van 65 jaar en ouder per buurt. De verticale as toont van 0% tot 100% toont hoeveel procent van de buurten minimaal dit gemiddelde inkomen hebben.

Ranglijst van het percentage inwoners per leeftijdsgroep voor de buurten in de gemeente Maashorst

Onderstaande tabel toont het percentage inwoners per leeftijdsgroep per buurt. Er zijn 39 buurten in de gemeente Maashorst waarvoor de gegevens over het percentage inwoners van 65 jaar en ouder bekend zijn. Deze worden allemaal in onderstaande tabel getoond. Door op een kolomnaam te klikken worden de rijen in de tabel gesorteerd. De tabel kan gefilterd worden door een buurtnaam in het zoekveld in te voeren. Klik op een buurtnaam om de pagina met alle informatie voor die buurt weer te geven.

Buurtnaam% 0 tot 15 jaar% 15 tot 25 jaar% 25 tot 45 jaar% 45 tot 65 jaar% 65 jaar of ouder
Centrum4%8%23%22%43%
Bogerd-Vijfhuis15%10%28%30%16%
Moleneind-Groenewoud11%12%15%28%34%
Flatwijk11%9%31%20%29%
Bitswijk14%12%24%28%22%
Hoevenseveld14%12%26%27%22%
Schutveld16%11%20%27%27%
Buurtschap Hoeven17%13%13%38%19%
Hoeven16%10%18%28%26%
Melle18%13%26%27%16%
Raam17%12%26%27%19%
Sportpark Volkelseweg13%6%19%14%47%
Zoggel13%10%20%30%26%
Vluchtoord12%25%25%31%6%
Loopkant-Liessent-Goorkens17%13%30%26%15%
Hoenderbos-Velmolen22%13%30%28%8%
Eikenheuvel28%11%28%24%9%
Buitengebied Uden-Oost15%21%18%30%15%
Buitengebied Uden-Zuid17%15%23%28%17%
Buitengebied Uden-West15%14%17%30%24%
Buitengebied Maashorst16%12%20%34%17%
Kom Volkel14%11%19%28%28%
Vliegbasis Volkel0%0%0%0%0%
Buitengebied-Volkel18%14%20%30%17%
Odiliapeel15%10%22%31%21%
Buitengebied-Odiliapeel16%14%23%32%14%
Schaijk15%11%22%27%24%
Verspreide huizen Schaijkse Heide9%13%15%35%28%
Verspreide huizen Mun16%11%20%35%17%
Overige verspreide huizen Schaijk0%22%33%44%0%
Reek17%11%23%29%19%
Verspreide huizen Reekse Heide en Bovenland15%10%12%37%27%
Zeeland16%12%22%27%24%
Nabbegat-Voederheil17%13%19%38%13%
Oventje15%15%17%31%23%
Verspreide huizen Trent-Graspeel16%15%16%32%21%
Verspreide huizen Zevenhuis9%11%15%42%23%
Verspreide huizen Duifhuis-Kreitsberg15%11%21%36%17%
Verspreide huizen Peel10%19%16%35%19%
Toelichting op de tabel:

Bovenstaande tabel toont de gegevens per buurt in de gemeente Maashorst. De data in deze tabel is zo actueel mogelijk en is het meest recent bijgewerkt op 8 november 2022.

Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld rechts bovenin de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).
Ranglijsten
Interessant? Blijf op de hoogte!

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Bedankje voor "alle cijfers"

Jouw steun in de vorm van een donatie (bijvoorbeeld voor een kopje koffie) of het verder bekend maken van AlleCijfers door deze pagina met anderen te delen is van harte welkom!

Inspireer anderen en deel deze pagina!:

Facebook logo

LinkedIn logo

Twitter logo