Ranglijst: leeftijdsgroepen van de inwoners per buurt in de gemeente Midden-Groningen

Ranglijst: leeftijdsgroepen van de inwoners per buurt in de gemeente Midden-Groningen

Welke buurten in de gemeente Midden-Groningen hebben het hoogste percentage senioren en in welke buurten wonen juist de meeste jongeren? Bekijk hier de data over de leeftijdsgroepen voor alle buurten in de gemeente Midden-Groningen.
Welke buurten in de gemeente Midden-Groningen hebben het hoogste percentage senioren en in welke buurten wonen juist de meeste jongeren? Bekijk hier de data over de leeftijdsgroepen voor alle buurten in de gemeente Midden-Groningen.
Inhoud en meer informatie:

Deze pagina toont informatie over het percentage inwoners per leeftijdsgroep voor de buurten in de gemeente Midden-Groningen. Hierbij zijn de inwoners in de volgende leeftijdsgroepen verdeeld: 0 tot 15 jaar, 15 tot 25 jaar, 25 tot 45 jaar, 45 tot 65 jaar en 65 jaar of ouder.


Het percentage inwoners per leeftijdsgroep is bepaald op basis van het aantal personen zoals dat op 1 januari 2021 in het bevolkingsregister van de gemeenten bekend was. Data over leeftijdsgroepen worden vaak gebruikt om de verhouding tussen het aantal personen dat werkt en het aantal personen dat niet werkt te berekenen. Hierbij worden de jongeren soms de groene druk genoemd en de inwoners van 65 jaar en ouder de grijze druk. Samen vormen zijn als meestal minder productieve deel van de bevolking de demografische druk. Zie ook de analyse over de demografische druk in Nederland.

Top 10 buurten met het hoogste percentage inwoners per leeftijdsgroep in de gemeente Midden-Groningen

Kies een categorie met het filter boven de grafiek:






Even geduld alsjeblieft...

de ranglijstgrafiek wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont de top 10 buurten met het hoogste percentage inwoners per leeftijdsgroep in de gemeente Midden-Groningen. De gegevens gelden voor 2021.

De buurt Stadshart-Zuid heeft met 76% het hoogste percentage inwoners in de leeftijd van 65 jaar of ouder van alle buurten in de gemeente Midden-Groningen.

Toon tabel
Verdeling van het percentage inwoners van 65 jaar en ouder per buurt in de gemeente Midden-Groningen






Even geduld alsjeblieft...

het taartdiagram met de verdelingen wordt geladen!







Taartdiagram met de verdeling van de buurten in de gemeente Midden-Groningen naar het percentage inwoners van 65 jaar en ouder per buurt. Om dit overzicht te maken zijn alle buurten in de gemeente Midden-Groningen in een percentage leeftijdsgroep klasse ingedeeld. Deze percentage leeftijdsgroep klasse bestaat uit de volgende categorieën: <12%, 12%-15%, 15%-18%, 18%-20%, 20%-25%, 25%-30% en 30%+. Deze categorieën zijn zo bepaald dat elke klasse uit de percentage leeftijdsgroep klasse bij de verdeling voor alle buurten in Nederland ongeveer even groot is.

Frequentieverdeling van het percentage inwoners van 65 jaar en ouder per buurt in de gemeente Midden-Groningen






Even geduld alsjeblieft...

de cumulatieve frequentieverdeling wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont de 'cumulatieve verdeling' van de buurten met het percentage inwoners van 65 jaar en ouder in de gemeente Midden-Groningen. De cumulatieve verdeling toont elk van de 91 buurten in de gemeente Midden-Groningen als een stip . Klik op de stippen om de gegevens te tonen. Hierbij toont de horizontale as van de grafiek het percentage inwoners van 65 jaar en ouder per buurt. De verticale as toont van 0% tot 100% toont hoeveel procent van de buurten minimaal dit gemiddelde inkomen hebben.

Ranglijst van het percentage inwoners per leeftijdsgroep voor de buurten in de gemeente Midden-Groningen

Onderstaande tabel toont het percentage inwoners per leeftijdsgroep per buurt. Er zijn 91 buurten in de gemeente Midden-Groningen waarvoor de gegevens over het percentage inwoners van 65 jaar en ouder bekend zijn. Deze worden allemaal in onderstaande tabel getoond. Door op een kolomnaam te klikken worden de rijen in de tabel gesorteerd. De tabel kan gefilterd worden door een buurtnaam in het zoekveld in te voeren. Klik op een buurtnaam om de pagina met alle informatie voor die buurt weer te geven.

Buurtnaam% 0 tot 15 jaar% 15 tot 25 jaar% 25 tot 45 jaar% 45 tot 65 jaar% 65 jaar of ouder
Noorderpark15%9%28%24%23%
Westerpark12%13%24%26%25%
Beukemabuurt8%7%14%24%47%
Oosterpark13%11%18%34%24%
Martenshoek en Industriegebied Martenshoek7%11%17%28%38%
Stadshart-Noord7%18%35%27%13%
Industriegebied Martenshoek17%11%22%33%17%
Spoorstraat en Kieldiep16%11%28%27%17%
Burgemeester van Royenstraat en omgeving10%12%18%35%24%
Gorecht-Noord8%5%11%25%50%
Gorechtpark-Oost9%6%13%24%49%
Gorecht-West20%13%22%27%18%
Woldwijck-West18%12%23%31%16%
Woldwijck-Midden15%12%20%29%25%
Woldwijck-Oost18%13%18%25%25%
Kropswolderpolder0%0%0%0%0%
Gorechtpark0%0%0%0%0%
Stadshart-Zuid2%2%4%16%76%
Zuiderpark11%9%13%25%42%
De Dreven6%9%8%35%42%
De Vosholen-West29%10%34%22%4%
Kalkwijk-Noord0%0%0%100%0%
Kalkwijk-Zuid6%16%9%38%31%
Magrietpark17%10%27%24%22%
Sappemeer-Oost16%12%27%29%16%
Boswijck-West16%13%27%31%13%
Boswijck-Oost12%9%19%24%36%
Compagniesterpark14%14%20%37%16%
De Vosholen-Oost20%10%20%36%14%
Nieuw Woelwijck6%13%26%35%21%
Polder De Nijverheid16%4%28%32%20%
Sappemeer-Noord13%12%24%33%19%
Kiel-Windeweer13%9%17%40%21%
Kiel-Windeweer Buitengebied12%12%19%38%19%
Kropswolde11%14%12%38%25%
Meerwijck11%10%11%39%29%
Kropswolde Recreatiegebied7%15%16%40%22%
Kropswolde Buitengebied25%0%0%25%50%
Foxhol14%12%27%32%14%
Foxhol Industriegebied10%10%28%31%21%
Waterhuizen0%0%40%40%20%
Westerbroek11%13%22%32%23%
Westerbroek Buitengebied14%9%22%40%16%
Westerbroek Industriegebied25%25%25%25%0%
Westerbroek Recreatiegebied0%0%0%0%0%
Harkstede18%11%18%32%20%
Harkstede Buitengebied0%0%0%0%0%
Harkstede Recreatiegebied0%0%0%100%0%
Scharmer12%11%19%37%21%
Scharmer Buitengebied12%15%20%35%18%
Natuurgebied Scharmer0%33%0%33%33%
Woudbloem9%9%23%32%27%
Kolham14%10%21%32%23%
Kolham Bedrijventerrein0%0%0%0%0%
Kolham Buitengebied0%50%0%50%0%
Kolham Natuurgebied11%11%11%44%22%
Froombosch14%12%21%36%18%
Froombosch Buitengebied6%12%6%41%35%
Natuurgebied Froombosch11%22%11%44%11%
Slochteren14%10%21%30%24%
Slochteren Natuurgebied14%14%10%38%24%
Slochteren Buitengebied0%17%17%50%17%
Schildwolde18%13%21%31%17%
Schildwolde Natuurgebied12%25%12%38%12%
Schildwolde Buitengebied14%14%29%29%14%
Hellum16%11%19%30%24%
Hellum Natuurgebied20%20%20%20%20%
Siddeburen13%11%20%31%25%
Siddeburen Buitengebied15%11%22%29%22%
Siddeburen Bedrijventerrein25%25%25%25%0%
Overschild13%8%26%36%18%
Overschild Buitengebied10%10%21%36%23%
Luddeweer18%9%18%36%18%
Lageland16%12%19%38%16%
Tjuchem13%11%17%39%20%
Steendam10%8%15%41%26%
Muntendam-west13%12%20%32%23%
Muntendam-oost14%10%21%31%25%
Muntendam Buitengebied oost0%29%0%57%14%
Muntendam Buitengebied west0%0%0%0%0%
Tripscompagnie15%15%19%38%12%
Borgercompagnie15%8%15%38%23%
Noordbroek15%8%20%32%25%
Noordbroek Buitengebied14%14%17%36%19%
Zuidbroek13%12%20%34%21%
Bedrijventerrein Gouden Driehoek16%11%26%42%5%
Zuidbroek Buitengebied west0%9%9%45%36%
Zuidbroek Buitengebied oost25%25%25%25%0%
Industrieterrein Zuidbroek0%0%0%50%50%
Meeden13%11%20%34%22%
Meeden Buitengebied15%10%21%33%21%
Toelichting op de tabel:

Bovenstaande tabel toont de gegevens per buurt in de gemeente Midden-Groningen. De data in deze tabel is zo actueel mogelijk en is het meest recent bijgewerkt op 17 november 2021.

Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld rechtsbovenin de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).
Ranglijsten
Interessant? Blijf op de hoogte!

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Bedankje voor "alle cijfers"

Jouw steun in de vorm van een donatie (bijvoorbeeld voor een kopje koffie) of het verder bekend maken van AlleCijfers door deze pagina met anderen te delen is van harte welkom!

Inspireer anderen en deel deze pagina!:

Facebook logo

LinkedIn logo

Twitter logo