Ranglijst: leeftijdsgroepen van de inwoners per buurt in de gemeente Waadhoeke

Ranglijst: leeftijdsgroepen van de inwoners per buurt in de gemeente Waadhoeke

Welke buurten in de gemeente Waadhoeke hebben het hoogste percentage senioren en in welke buurten wonen juist de meeste jongeren? Bekijk hier de data over de leeftijdsgroepen voor alle buurten in de gemeente Waadhoeke.
Welke buurten in de gemeente Waadhoeke hebben het hoogste percentage senioren en in welke buurten wonen juist de meeste jongeren? Bekijk hier de data over de leeftijdsgroepen voor alle buurten in de gemeente Waadhoeke.
Inhoud en meer informatie:

Deze pagina toont informatie over het percentage inwoners per leeftijdsgroep voor de buurten in de gemeente Waadhoeke. Hierbij zijn de inwoners in de volgende leeftijdsgroepen verdeeld: 0 tot 15 jaar, 15 tot 25 jaar, 25 tot 45 jaar, 45 tot 65 jaar en 65 jaar of ouder.


Het percentage inwoners per leeftijdsgroep is bepaald op basis van het aantal personen zoals dat op 1 januari 2021 in het bevolkingsregister van de gemeenten bekend was. Data over leeftijdsgroepen worden vaak gebruikt om de verhouding tussen het aantal personen dat werkt en het aantal personen dat niet werkt te berekenen. Hierbij worden de jongeren soms de groene druk genoemd en de inwoners van 65 jaar en ouder de grijze druk. Samen vormen zijn als meestal minder productieve deel van de bevolking de demografische druk. Zie ook de analyse over de demografische druk in Nederland.

Top 10 buurten met het hoogste percentage inwoners per leeftijdsgroep in de gemeente Waadhoeke

Kies een categorie met het filter boven de grafiek:






Even geduld alsjeblieft...

de ranglijstgrafiek wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont de top 10 buurten met het hoogste percentage inwoners per leeftijdsgroep in de gemeente Waadhoeke. De gegevens gelden voor 2021.

De buurt Winsum Bedrijventerrein heeft met 50% het hoogste percentage inwoners in de leeftijd van 65 jaar of ouder van alle buurten in de gemeente Waadhoeke.

Toon tabel
Verdeling van het percentage inwoners van 65 jaar en ouder per buurt in de gemeente Waadhoeke






Even geduld alsjeblieft...

het taartdiagram met de verdelingen wordt geladen!







Taartdiagram met de verdeling van de buurten in de gemeente Waadhoeke naar het percentage inwoners van 65 jaar en ouder per buurt. Om dit overzicht te maken zijn alle buurten in de gemeente Waadhoeke in een percentage leeftijdsgroep klasse ingedeeld. Deze percentage leeftijdsgroep klasse bestaat uit de volgende categorieën: <12%, 12%-15%, 15%-18%, 18%-20%, 20%-25%, 25%-30% en 30%+. Deze categorieën zijn zo bepaald dat elke klasse uit de percentage leeftijdsgroep klasse bij de verdeling voor alle buurten in Nederland ongeveer even groot is.

Frequentieverdeling van het percentage inwoners van 65 jaar en ouder per buurt in de gemeente Waadhoeke






Even geduld alsjeblieft...

de cumulatieve frequentieverdeling wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont de 'cumulatieve verdeling' van de buurten met het percentage inwoners van 65 jaar en ouder in de gemeente Waadhoeke. De cumulatieve verdeling toont elk van de 102 buurten in de gemeente Waadhoeke als een stip . Klik op de stippen om de gegevens te tonen. Hierbij toont de horizontale as van de grafiek het percentage inwoners van 65 jaar en ouder per buurt. De verticale as toont van 0% tot 100% toont hoeveel procent van de buurten minimaal dit gemiddelde inkomen hebben.

Ranglijst van het percentage inwoners per leeftijdsgroep voor de buurten in de gemeente Waadhoeke

Onderstaande tabel toont het percentage inwoners per leeftijdsgroep per buurt. Er zijn 102 buurten in de gemeente Waadhoeke waarvoor de gegevens over het percentage inwoners van 65 jaar en ouder bekend zijn. Deze worden allemaal in onderstaande tabel getoond. Door op een kolomnaam te klikken worden de rijen in de tabel gesorteerd. De tabel kan gefilterd worden door een buurtnaam in het zoekveld in te voeren. Klik op een buurtnaam om de pagina met alle informatie voor die buurt weer te geven.

Buurtnaam% 0 tot 15 jaar% 15 tot 25 jaar% 25 tot 45 jaar% 45 tot 65 jaar% 65 jaar of ouder
Buitengebied Achlum18%18%12%35%18%
Achlum15%11%22%30%21%
Buitengebied Sint Annaparochie17%14%26%28%14%
Sint Annaparochie Bedrijven Nij Toerenburg16%16%16%37%16%
Sint Annaparochie Zuidoost13%8%14%19%47%
Sint Annaparochie Noordwest15%13%16%32%23%
Sint Annaparochie Noordoost17%12%24%28%19%
Sint Annaparochie Zuidwest16%12%16%25%31%
Sint Annaparochie Bedrijventer. de Wissel0%25%25%50%0%
Baaium16%12%20%32%20%
Buitengebied Berltsum9%22%13%35%22%
Berltsum Noord16%13%23%31%16%
Berltsum Zuid21%11%26%24%19%
Berltsum Bedrijventerrein West30%20%20%20%10%
Berltsum Kassen14%14%29%43%0%
Buitengebied Bitgum9%27%9%45%9%
Bitgum20%11%22%28%20%
Buitengebied Bitgummole16%16%16%42%11%
Bitgummole15%13%20%29%23%
Blessum11%17%11%33%28%
Boer17%17%17%33%17%
Buitengebied Boksum8%17%17%50%8%
Boksum14%13%18%32%22%
Buitengebied Deinum14%19%14%33%19%
Deinum15%14%18%32%21%
Buitengebied Dongjum8%17%8%50%17%
Dongjum14%14%24%30%18%
Buitengebied Dronryp17%14%19%33%17%
Dronryp Bedrijventerrein de Alde Mar13%20%20%33%13%
Dronryp Midden16%11%21%29%24%
Dronryp Oost18%11%18%30%23%
Dronryp West14%14%18%34%20%
Firdgum20%7%27%27%20%
Buitengebied Franeker19%14%17%31%19%
Franeker Alvestudewyk28%10%35%20%6%
Franeker Binnenstad8%10%23%27%32%
Franeker Bloemketerp en Watertorenbuurt10%10%18%27%36%
Franeker Hamburgerrak en st Want12%10%23%30%24%
Franeker Industrieter. West en Kie6%17%11%44%22%
Franeker Industrieterrein Oost33%0%33%33%0%
Franeker Industrieterrein Zuid0%25%25%25%25%
Franeker It Stiselplak14%9%22%26%29%
Franeker Kaatsersbuurt17%11%21%27%24%
Franeker Keningspark17%11%22%33%17%
Franeker Professorenbuurt11%9%23%23%33%
Franeker Schalsumerplan en Arkens17%12%20%25%25%
Franeker Sexbierumerplan17%15%21%28%19%
Franeker Stationsbuurt12%7%17%29%36%
Franeker t War14%12%14%37%23%
Franeker Vliet Tuinen en Frisia14%13%19%32%21%
Franeker Witzens18%15%16%36%15%
Herbaijum17%8%21%38%17%
Hitzum13%9%20%35%24%
Buitengebied Ingelum17%17%17%25%25%
Ingelum15%12%19%30%24%
Buitengebied Sint Jacobiparochie12%11%17%40%20%
Sint Jacobiparochie Noord15%14%24%29%18%
Sint Jacobiparochie Zuid16%11%20%32%22%
Klooster Lidlum27%9%18%27%18%
Buitengebied Marsum14%20%17%29%20%
Marsum13%10%20%28%28%
Buitengebied Menaam16%18%18%37%11%
Menaam Bedrijventerrein Noord18%9%18%45%9%
Menaam Oost14%9%19%23%35%
Menaam West18%12%21%32%16%
Buitengebied Minnertsga21%15%18%32%15%
Minnertsga Bedrijventerrein Boskdykje20%10%20%30%20%
Minnertsga Noord16%12%22%33%16%
Minnertsga Zuid15%11%20%30%24%
Nij Altoenae20%12%23%30%15%
Buitengebied Oosterbierum24%6%24%29%18%
Oosterbierum15%11%32%27%15%
Buitengebied Oudebildtzijl16%8%20%33%23%
Oudebildtzijl13%13%18%37%18%
Peins10%13%19%38%19%
Pietersbierum11%14%18%29%29%
Buitengebied Ried10%20%10%40%20%
Ried18%9%24%29%20%
Schalsum17%13%13%33%23%
Buitengebied Sexbierum17%17%17%33%17%
Sexbierum17%11%24%27%21%
Sexbierum Kassen22%17%17%33%11%
Sexbierum Waddenglas0%0%0%0%0%
Skingen15%10%10%30%35%
Slappeterp20%15%15%35%15%
Buitengebied Spannum29%14%14%29%14%
Spannum16%11%18%33%22%
Buitengebied Tzum17%14%19%33%17%
Tzum16%11%23%27%22%
Buitengebied Tzummarum12%17%17%33%21%
Tzummarum Noord18%12%21%30%19%
Tzummarum Zuid14%9%25%25%27%
Buitengebied Vrouwenparochie21%11%18%39%11%
Vrouwenparochie15%14%24%32%16%
Westhoek13%12%13%38%23%
Wier10%10%21%38%21%
Buitengebied Winsum21%14%21%36%7%
Winsum15%13%20%30%21%
Winsum Bedrijventerrein0%0%0%50%50%
Buitengebied Wjelsryp15%19%19%35%12%
Wjelsryp18%11%20%27%24%
Zweins16%16%20%36%12%
Toelichting op de tabel:

Bovenstaande tabel toont de gegevens per buurt in de gemeente Waadhoeke. De data in deze tabel is zo actueel mogelijk en is het meest recent bijgewerkt op 20 december 2021.

Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld rechtsbovenin de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).
Ranglijsten
Interessant? Blijf op de hoogte!

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Bedankje voor "alle cijfers"

Jouw steun in de vorm van een donatie (bijvoorbeeld voor een kopje koffie) of het verder bekend maken van AlleCijfers door deze pagina met anderen te delen is van harte welkom!

Inspireer anderen en deel deze pagina!:

Facebook logo

LinkedIn logo

Twitter logo