Ranglijst: leeftijdsgroepen van de inwoners per wijk in de provincie Overijssel

Ranglijst: leeftijdsgroepen van de inwoners per wijk in de provincie Overijssel

Welke wijken in de provincie Overijssel hebben het hoogste percentage senioren en in welke wijken wonen juist de meeste jongeren? Bekijk hier de data over de leeftijdsgroepen voor alle wijken in de provincie Overijssel.
Welke wijken in de provincie Overijssel hebben het hoogste percentage senioren en in welke wijken wonen juist de meeste jongeren? Bekijk hier de data over de leeftijdsgroepen voor alle wijken in de provincie Overijssel.
Inhoud en meer informatie:

Deze pagina toont informatie over het percentage inwoners per leeftijdsgroep voor de wijken in de provincie Overijssel. Hierbij zijn de inwoners in de volgende leeftijdsgroepen verdeeld: 0 tot 15 jaar, 15 tot 25 jaar, 25 tot 45 jaar, 45 tot 65 jaar en 65 jaar of ouder.


Het percentage inwoners per leeftijdsgroep is bepaald op basis van het aantal personen zoals dat op 1 januari 2021 in het bevolkingsregister van de gemeenten bekend was. Data over leeftijdsgroepen worden vaak gebruikt om de verhouding tussen het aantal personen dat werkt en het aantal personen dat niet werkt te berekenen. Hierbij worden de jongeren soms de groene druk genoemd en de inwoners van 65 jaar en ouder de grijze druk. Samen vormen zijn als meestal minder productieve deel van de bevolking de demografische druk. Zie ook de analyse over de demografische druk in Nederland.

Top 10 wijken met het hoogste percentage inwoners per leeftijdsgroep in de provincie Overijssel

Kies een categorie met het filter boven de grafiek:






Even geduld alsjeblieft...

de ranglijstgrafiek wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont de top 10 wijken met het hoogste percentage inwoners per leeftijdsgroep in de provincie Overijssel. De gegevens gelden voor 2021.

De wijk Baarlo heeft met 50% het hoogste percentage inwoners in de leeftijd van 65 jaar of ouder van alle wijken in de provincie Overijssel.

Toon tabel
Verdeling van het percentage inwoners van 65 jaar en ouder per wijk in de provincie Overijssel






Even geduld alsjeblieft...

het taartdiagram met de verdelingen wordt geladen!







Taartdiagram met de verdeling van de wijken in de provincie Overijssel naar het percentage inwoners van 65 jaar en ouder per wijk. Om dit overzicht te maken zijn alle wijken in de provincie Overijssel in een percentage leeftijdsgroep klasse ingedeeld. Deze percentage leeftijdsgroep klasse bestaat uit de volgende categorieën: <12%, 12%-15%, 15%-18%, 18%-20%, 20%-25%, 25%-30% en 30%+. Deze categorieën zijn zo bepaald dat elke klasse uit de percentage leeftijdsgroep klasse bij de verdeling voor alle buurten in Nederland ongeveer even groot is.

Frequentieverdeling van het percentage inwoners van 65 jaar en ouder per wijk in de provincie Overijssel






Even geduld alsjeblieft...

de cumulatieve frequentieverdeling wordt geladen!







Bovenstaande grafiek toont de 'cumulatieve verdeling' van de wijken met het percentage inwoners van 65 jaar en ouder in de provincie Overijssel. De cumulatieve verdeling toont elk van de 268 wijken in de provincie Overijssel als een stip . Klik op de stippen om de gegevens te tonen. Hierbij toont de horizontale as van de grafiek het percentage inwoners van 65 jaar en ouder per wijk. De verticale as toont van 0% tot 100% toont hoeveel procent van de wijken minimaal dit gemiddelde inkomen hebben.

Ranglijst van het percentage inwoners per leeftijdsgroep voor de wijken in de provincie Overijssel

Onderstaande tabel toont het percentage inwoners per leeftijdsgroep per wijk. Er zijn 268 wijken in de provincie Overijssel waarvoor de gegevens over het percentage inwoners van 65 jaar en ouder bekend zijn. Deze worden allemaal in onderstaande tabel getoond. Door op een kolomnaam te klikken worden de rijen in de tabel gesorteerd. De tabel kan gefilterd worden door een wijknaam in het zoekveld in te voeren. Klik op een wijknaam om de pagina met alle informatie voor die wijk weer te geven.

WijknaamGemeentenaam% 0 tot 15 jaar% 15 tot 25 jaar% 25 tot 45 jaar% 45 tot 65 jaar% 65 jaar of ouder
BinnenstadAlmelo8%11%26%25%29%
De RietAlmelo15%11%28%27%18%
NoorderkwartierAlmelo16%12%23%27%22%
SluitersveldAlmelo16%13%25%28%19%
Wierdense HoekAlmelo16%12%23%26%24%
Nieuwstraat-KwartierAlmelo17%12%28%28%15%
OssenkoppelerhoekAlmelo16%13%29%27%15%
HofkampAlmelo17%13%20%30%21%
SchelfhorstAlmelo15%11%20%27%26%
WindmolenbroekAlmelo17%14%23%32%15%
AadorpAlmelo16%14%18%32%20%
BornerbroekAlmelo18%11%22%28%20%
BorneBorne17%11%23%27%23%
Buitengebied BorneBorne19%12%23%29%18%
DalfsenDalfsen17%12%20%29%23%
NieuwleusenDalfsen17%12%22%28%21%
LemelerveldDalfsen16%12%21%31%19%
BinnenstadDeventer8%16%30%25%20%
De HovenDeventer19%9%24%31%17%
ZandweerdDeventer14%11%29%28%17%
VoorstadDeventer15%15%31%28%12%
Borgele en PlatvoetDeventer15%11%21%26%27%
KeizerslandenDeventer18%10%29%22%21%
Rivierenwijk en BergweideDeventer16%16%36%23%10%
Colmschate-NoordDeventer15%13%26%28%17%
Colmschate-VijfhoekDeventer21%14%24%31%10%
Colmschate-ZuidDeventer13%11%20%32%24%
DiepenveenDeventer14%11%14%31%29%
SchalkhaarDeventer21%11%24%26%19%
OkkenbroekDeventer18%11%20%36%16%
LetteleDeventer14%14%16%36%20%
BathmenDeventer16%11%17%30%26%
BinnensingelgebiedEnschede11%21%31%20%17%
Hogeland - VelveEnschede16%13%26%27%18%
Boswinkel - StadsveldEnschede14%17%28%26%16%
Twekkelerveld - T.H.T.Enschede13%18%28%26%16%
Enschede-NoordEnschede12%22%27%23%16%
Ribbelt - StokhorstEnschede15%13%24%26%23%
Enschede-ZuidEnschede17%13%23%27%20%
Bedrijfsterreinen Enschede-WestEnschede10%19%26%28%17%
Glanerbrug en omgevingEnschede18%13%24%29%16%
Landelijk gebied en kernenEnschede16%11%19%32%23%
Haaksbergen (dorp)Haaksbergen14%11%19%29%26%
Haaksbergen (buitengebied)Haaksbergen18%13%17%34%18%
Sint IsidorushoeveHaaksbergen17%13%21%30%19%
BuurseHaaksbergen11%11%15%36%28%
RietmolenHaaksbergen22%9%20%29%20%
HengeveldeHaaksbergen17%17%14%31%21%
BeckumHaaksbergen18%15%15%33%18%
Haaksbergen-kernHaaksbergen12%11%28%24%25%
AneHardenberg21%13%18%32%16%
AnerveenHardenberg10%17%10%45%17%
AneveldeHardenberg0%29%14%43%14%
BalkbrugHardenberg15%13%21%31%20%
BergentheimHardenberg19%14%24%27%16%
BruchtHardenberg18%12%21%33%16%
CollendoornHardenberg23%11%21%33%12%
De KrimHardenberg18%13%23%28%19%
DedemsvaartHardenberg17%12%22%28%20%
Den VeldeHardenberg11%19%19%39%11%
DiffelenHardenberg19%8%15%35%23%
GramsbergenHardenberg16%12%22%29%21%
HeemserveenHardenberg20%15%34%21%10%
HolthemeHardenberg14%17%17%37%14%
HolthoneHardenberg13%17%17%43%9%
HoogenwegHardenberg16%12%24%32%16%
KloosterhaarHardenberg17%12%24%31%17%
LoozenHardenberg9%15%15%33%27%
LuttenHardenberg16%13%22%31%17%
MarienbergHardenberg22%16%23%25%15%
RadewijkHardenberg13%13%20%34%18%
RheezeHardenberg20%15%20%27%18%
RheezerveenHardenberg16%15%18%32%18%
SchuineslootHardenberg17%15%20%33%15%
SibculoHardenberg18%14%21%31%16%
SlagharenHardenberg16%13%24%27%20%
VenebruggeHardenberg15%15%20%40%10%
HardenbergHardenberg17%12%24%26%20%
BruchterveldHardenberg17%14%20%31%18%
HellendoornHellendoorn16%11%21%26%26%
Nijverdal NoordHellendoorn15%12%19%30%24%
Nijverdal WestHellendoorn12%9%20%25%35%
Nijverdal OostHellendoorn16%11%23%27%22%
BuitengebiedHellendoorn15%15%18%32%21%
KruidenwijkHellendoorn19%15%25%30%12%
HaarleHellendoorn14%11%21%29%25%
DaarleHellendoorn20%14%26%26%14%
DaarlerveenHellendoorn16%14%23%30%16%
BinnenstadHengelo8%17%30%25%21%
Hengelose EsHengelo16%12%25%28%20%
NoordHengelo16%13%29%25%17%
Hasseler EsHengelo16%11%23%28%22%
Groot DrieneHengelo14%12%20%26%28%
Berflo EsHengelo14%12%30%28%17%
WilderinkshoekHengelo12%11%24%31%21%
WooldeHengelo11%11%22%28%28%
SlangenbeekHengelo18%15%20%34%13%
BuitengebiedHengelo13%14%18%34%20%
KampenKampen18%12%27%25%18%
IJsselmuidenKampen20%14%23%25%17%
ZalkKampen18%16%19%29%18%
WilsumKampen19%14%21%28%19%
GrafhorstKampen18%22%22%27%11%
KamperveenKampen24%14%23%24%13%
s-HeerenbroekKampen21%14%22%29%15%
Verspreide huizenKampen23%17%20%33%7%
LosserLosser14%11%21%28%25%
GlaneLosser11%13%20%34%21%
OverdinkelLosser16%11%20%31%22%
De LutteLosser15%12%18%31%24%
BeuningenLosser14%15%17%35%20%
BinnenstadOldenzaal5%10%20%22%42%
Het Inslag-De KleiesOldenzaal13%10%19%27%30%
Glinde-HooilandOldenzaal15%12%22%29%22%
De MeijbreeOldenzaal15%10%17%28%30%
Haerbroek-ScholtenhoekOldenzaal14%11%14%27%34%
Zuid-BerghuizenOldenzaal16%11%25%27%22%
HanzepoortOldenzaal0%22%0%67%11%
Eekte-HazewinkelOldenzaal8%17%11%39%25%
JufferbeekOldenzaal21%11%21%32%16%
Het HulsbeekOldenzaal13%11%20%39%17%
De ThijOldenzaal16%11%21%26%26%
De Graven EsOldenzaal18%15%20%32%16%
De EssenOldenzaal19%11%25%29%16%
BekspringOldenzaal14%14%14%36%21%
OmmenOmmen16%11%22%27%24%
ArrienOmmen17%12%20%28%23%
BeerzeOmmen8%16%16%35%24%
BeerzerveldOmmen22%13%22%27%16%
DalmsholteOmmen18%16%13%37%15%
GiethmenOmmen14%14%18%41%14%
LemeleOmmen15%14%19%31%21%
StegerenOmmen12%10%25%31%22%
VilsterenOmmen14%10%14%32%29%
VinkenbuurtOmmen12%15%18%39%16%
WitharenOmmen17%11%20%34%17%
RaalteRaalte16%11%22%28%23%
LuttenbergRaalte14%15%18%32%20%
MariënheemRaalte15%13%20%32%20%
Nieuw HeetenRaalte14%14%21%32%19%
HeetenRaalte14%13%18%33%22%
BroeklandRaalte16%12%21%33%18%
HeinoRaalte14%11%19%30%26%
LierderholthuisRaalte18%9%21%39%13%
Laag ZuthemRaalte14%18%16%38%13%
Staphorst (kern)Staphorst23%15%23%24%16%
Rouveen (kern)Staphorst26%14%27%20%13%
Rouveen (buitengebied)Staphorst26%16%22%28%9%
Staphorst (buitengebied)Staphorst24%19%21%22%14%
IJhorstStaphorst11%11%17%35%26%
PunthorstStaphorst21%14%23%27%15%
LankhorstStaphorst20%14%20%31%14%
KloosterStaphorst8%25%8%42%17%
TubbergenTubbergen15%13%21%28%23%
AlbergenTubbergen15%16%20%31%18%
HarbrinkhoekTubbergen16%16%21%31%17%
GeesterenTubbergen16%15%21%29%19%
LangeveenTubbergen16%15%20%31%18%
VasseTubbergen17%14%20%30%18%
ReutumTubbergen16%15%20%29%20%
FleringenTubbergen14%18%19%33%16%
Wierden (kern)Wierden17%11%22%26%23%
Landelijk gebied WierdenWierden15%15%16%32%22%
Hooge-HexelWierden18%14%21%31%17%
Enter (kern)Wierden16%12%22%28%21%
Landelijk gebied EnterWierden18%14%20%29%19%
Rectum - Notter - ZunaWierden18%14%20%29%19%
BinnenstadZwolle5%20%44%20%12%
DiezerpoortZwolle12%16%39%19%14%
WipstrikZwolle16%10%31%24%19%
AssendorpZwolle14%17%34%23%12%
Kamperpoort-VeeralleeZwolle14%17%34%19%15%
Poort van ZwolleZwolle15%11%23%29%22%
WestenholteZwolle19%12%23%28%19%
StadshagenZwolle25%12%30%24%9%
HoltenbroekZwolle17%13%32%23%16%
Aa-landenZwolle17%10%22%26%27%
VechtlandenZwolle13%12%15%32%28%
BerkumZwolle16%12%20%25%27%
MarsweteringlandenZwolle12%14%23%31%19%
SchelleZwolle16%12%20%33%18%
IttersumZwolle17%12%24%30%17%
SoestweteringlandenZwolle16%11%15%33%26%
Vriezenveen (kern)Twenterand18%13%22%27%19%
Westerhaar-VriezenveensewijkTwenterand17%12%23%29%18%
Den HamTwenterand17%13%20%28%22%
VroomshoopTwenterand18%12%23%28%19%
Buitengebied Vriezenveen NoordTwenterand17%16%18%33%16%
Buitengebied Vriezenveen ZuidTwenterand17%17%22%28%17%
SteenwijkSteenwijkerland15%12%21%28%24%
OldemarktSteenwijkerland14%12%20%30%24%
KalenbergSteenwijkerland2%10%12%45%31%
KuinreSteenwijkerland16%13%22%29%20%
BlankenhamSteenwijkerland17%6%22%35%19%
ScheerwoldeSteenwijkerland14%14%23%31%18%
VollenhoveSteenwijkerland17%11%24%26%22%
Sint JanskloosterSteenwijkerland18%14%22%28%18%
Belt-SchutslootSteenwijkerland16%12%24%30%18%
WanneperveenSteenwijkerland14%12%20%29%24%
BlokzijlSteenwijkerland14%11%21%29%25%
GiethoornSteenwijkerland13%11%17%34%25%
ZuidveenSteenwijkerland14%10%19%36%19%
OnnaSteenwijkerland12%12%19%39%19%
KallenkoteSteenwijkerland17%13%19%30%21%
EesveenSteenwijkerland17%10%25%29%19%
De BultSteenwijkerland12%12%17%32%28%
BaarsSteenwijkerland7%7%14%36%36%
Witte PaardenSteenwijkerland13%8%21%34%24%
De PolSteenwijkerland12%14%19%37%19%
WillemsoordSteenwijkerland17%13%20%32%17%
MarijenkampenSteenwijkerland18%18%15%33%15%
TukSteenwijkerland20%10%24%28%19%
SteenwijkerwoldSteenwijkerland15%11%20%29%25%
BasseSteenwijkerland16%16%16%36%16%
PaaslooSteenwijkerland14%9%16%35%25%
IJsselhamSteenwijkerland21%14%21%29%14%
OssenzijlSteenwijkerland13%8%18%33%28%
WeteringSteenwijkerland9%9%11%37%34%
NederlandSteenwijkerland0%0%0%100%0%
BaarloSteenwijkerland17%0%17%17%50%
GoorHof van Twente12%11%20%30%26%
De Whee IIHof van Twente17%13%21%29%20%
MarkeloHof van Twente14%12%18%30%26%
Verspreide huizen Kerspel en omgevingHof van Twente11%15%15%33%26%
ElsenHof van Twente17%15%15%30%23%
DiepenheimHof van Twente12%11%17%32%28%
DeldenHof van Twente14%11%18%28%30%
Overig DeldenHof van Twente16%16%18%30%20%
HengeveldeHof van Twente16%14%19%30%21%
BenteloHof van Twente17%13%21%30%19%
Stad RijssenRijssen-Holten16%12%22%22%27%
StadsrandRijssen-Holten23%15%25%24%13%
Buitengebied RijssenRijssen-Holten18%14%18%30%20%
HoltenRijssen-Holten15%10%21%27%27%
Bedrijventerrein HoltenRijssen-Holten17%17%17%33%17%
Buitengebied HoltenRijssen-Holten14%13%17%33%22%
Bedrijventerrein RijssenRijssen-Holten18%17%22%33%10%
Recreatiegebied De BorkeldRijssen-Holten12%15%12%32%29%
OlstOlst-Wijhe16%10%21%29%23%
WijheOlst-Wijhe16%11%21%28%24%
WesepeOlst-Wijhe15%12%20%33%20%
BoskampOlst-Wijhe12%11%21%33%24%
BoerhaarOlst-Wijhe15%18%17%35%15%
WelsumOlst-Wijhe13%13%19%38%18%
Den NulOlst-Wijhe11%15%18%40%17%
EikelhofOlst-Wijhe12%14%15%35%24%
ElshofOlst-Wijhe13%15%15%39%19%
MarleOlst-Wijhe12%19%12%31%25%
MiddelOlst-Wijhe16%12%16%36%20%
HerxenOlst-Wijhe16%14%20%33%17%
DenekampDinkelland15%12%22%28%23%
Lattrop-BreklenkampDinkelland13%17%19%33%18%
TilligteDinkelland15%13%20%32%20%
AgeloDinkelland15%16%20%28%22%
Noord DeurningenDinkelland15%12%20%28%24%
OotmarsumDinkelland12%13%17%29%29%
WeerseloDinkelland14%13%21%30%22%
RossumDinkelland15%16%19%31%19%
SaasveldDinkelland16%16%21%30%17%
DeurningenDinkelland17%13%19%30%20%
NutterDinkelland15%15%21%36%13%
Oud OotmarsumDinkelland18%15%15%30%21%
GenemuidenZwartewaterland23%15%25%22%15%
KamperzeedijkZwartewaterland21%23%19%27%10%
HasseltZwartewaterland19%12%24%26%19%
Landelijk gebied HasseltZwartewaterland20%14%20%29%17%
ZwartsluisZwartewaterland16%12%22%28%22%
MastenbroekZwartewaterland22%15%25%25%12%
Toelichting op de tabel:

Bovenstaande tabel toont de gegevens per wijk in de provincie Overijssel. De data in deze tabel is zo actueel mogelijk en is het meest recent bijgewerkt op 17 november 2021.

Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld rechtsbovenin de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).
Ranglijsten
Interessant? Blijf op de hoogte!

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Bedankje voor "alle cijfers"

Jouw steun in de vorm van een donatie (bijvoorbeeld voor een kopje koffie) of het verder bekend maken van AlleCijfers door deze pagina met anderen te delen is van harte welkom!

Inspireer anderen en deel deze pagina!:

Facebook logo

LinkedIn logo

Twitter logo