Regioplus regio Utrecht en omgeving is één van de 28 regioplus-regio’s in Nederland. Er vallen 22 gemeenten binnen de regioplus regio Utrecht en omgeving, het gebied telt 589.035 addressen, 495.651 woningen en er wonen 1.133.534 inwoners en 520.690 huishoudens in de regioplus regio Utrecht en omgeving.
Regioplus regio Utrecht en omgeving is één van de 28 regioplus-regio’s in Nederland. Er vallen 22 gemeenten binnen de regioplus regio Utrecht en omgeving, het gebied telt 589.035 addressen, 495.651 woningen en er wonen 1.133.534 inwoners en 520.690 huishoudens in de regioplus regio Utrecht en omgeving.
Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de regioplus regio Utrecht en omgeving.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de regioplus regio Utrecht en omgeving:
| Jaar | Aantal inwoners de regioplus regio Utrecht en omgeving | % verschil |
|---|---|---|
| 2026 | 1.133.534 | 0,44% |
| 2025 | 1.128.607 | 0,63% |
| 2024 | 1.121.501 | 0,96% |
| 2023 | 1.110.856 | 1,3% |
| 2022 | 1.096.573 | 0,64% |
| 2021 | 1.089.558 | 0,54% |
| 2020 | 1.083.697 | 0,98% |
| 2019 | 1.073.178 | 0,93% |
| 2018 | 1.063.302 | 0,93% |
| 2017 | 1.053.497 | 0,93% |
| 2016 | 1.043.807 | 0,82% |
| 2015 | 1.035.307 | 0,79% |
| 2014 | 1.027.211 | 0,69% |
| 2013 | 1.020.215 | 0,69% |
| 2012 | 1.013.250 | 0,64% |
| 2011 | 1.006.853 | 0,62% |
| 2010 | 1.000.697 | 0,82% |
| 2009 | 992.547 | 0,76% |
| 2008 | 985.072 | 0,85% |
| 2007 | 976.811 | 0,89% |
| 2006 | 968.194 | 0,66% |
| 2005 | 961.888 | 0,71% |
| 2004 | 955.071 | 0,85% |
| 2003 | 947.057 | 1,14% |
| 2002 | 936.339 | 1,02% |
| 2001 | 926.870 | 0,86% |
| 2000 | 918.998 | 0,65% |
| 1999 | 913.096 | 0,72% |
| 1998 | 906.601 | 0,7% |
| 1997 | 900.260 | 0,66% |
| 1996 | 894.343 | 0,46% |
| 1995 | 890.205 | geen data |
Het aantal inwoners in de regioplus regio Utrecht en omgeving is met 243.329 inwoners gegroeid van 890.205 inwoners in 1995 tot 1.133.534 inwoners in 2026 (dat is een zeer grote groei van 27%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 7.849 inwoners (0,78%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers groeien ieder jaar.
Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd.
In 1995 waren er 890.205 inwoners in de regioplus regio Utrecht en omgeving. Het aantal van 890.205 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 1.133.534 inwoners. De stijging ten opzichte van 1995 is 243.329 (27%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 4.927 (0,44%). Het aantal van 1.133.534 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.
Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de regioplus regio Utrecht en omgeving.
Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de regioplus regio Utrecht en omgeving.
Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de regioplus regio Utrecht en omgeving:
| Jaar | Gemiddelde WOZ woningwaarde Regioplus regio Utrecht en omgeving | % verschil |
|---|---|---|
| 2025 | €484.798 | 6,9% |
| 2024 | €453.566 | 0,83% |
| 2023 | €449.850 | 17% |
| 2022 | €383.803 | 9,5% |
| 2021 | €350.522 | 7,1% |
| 2020 | €327.359 | 8,4% |
| 2019 | €301.911 | 10% |
| 2018 | €274.215 | 7,3% |
| 2017 | €255.487 | 6,1% |
| 2016 | €240.773 | 0,42% |
| 2015 | €239.764 | -3,61% |
| 2014 | €248.744 | -6,1% |
| 2013 | €264.991 | -3,39% |
| 2012 | €274.285 | -1,71% |
| 2011 | €279.058 | -2,41% |
| 2010 | €285.947 | 1,34% |
| 2009 | €282.161 | 4,96% |
| 2008 | €268.829 | 8,1% |
| 2007 | €248.643 | 8% |
| 2006 | €230.246 | 0,16% |
| 2005 | €229.871 | 44% |
| 2004 | €160.128 | 0,15% |
| 2003 | €159.892 | 0,38% |
| 2002 | €159.286 | 0,52% |
| 2001 | €158.462 | 62% |
| 2000 | €97.904 | 0,18% |
| 1999 | €97.725 | -0,13% |
| 1998 | €97.853 | 0,45% |
| 1997 | €97.417 | geen data |
De gemiddelde WOZ woningwaarde in de regioplus regio Utrecht en omgeving is met €387.381 gegroeid van €97.417 in 1997 tot €484.798 in 2025 (dat is een stijging van 398%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €13.835 (6,6%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.
WoningwaardeDe gemiddelde woningwaarde is gebaseerd op de WOZ-waarde van woningen in deze regio. Hiermee wordt de waardeontwikkeling door de tijd zichtbaar.
Autochtoon of migratieachtergrond in de regioplus regio Utrecht en omgeving voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa per jaar.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners naar herkomst per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de regioplus regio Utrecht en omgeving:
| Jaar | Herkomst Nederland | Herkomst Europa | Herkomst buiten Europa |
|---|---|---|---|
| 2026 | 809.727 | 88.027 | 235.780 |
| 2025 | 812.150 | 87.090 | 229.367 |
| 2024 | 813.330 | 85.244 | 222.927 |
| 2023 | 813.395 | 81.980 | 215.481 |
| 2022 | 825.658 | 74.221 | 206.944 |
| 2021 | 826.645 | 72.256 | 190.657 |
| 2020 | 825.937 | 70.803 | 186.957 |
| 2019 | 824.105 | 68.425 | 180.648 |
| 2018 | 821.591 | 66.406 | 175.305 |
| 2017 | 819.375 | 64.312 | 169.810 |
| 2016 | 817.409 | 62.171 | 164.227 |
| 2015 | 814.663 | 60.577 | 160.067 |
| 2014 | 809.050 | 59.832 | 158.309 |
| 2013 | 805.028 | 58.999 | 156.163 |
In 2026 was de herkomst van inwoners in de regioplus regio Utrecht en omgeving als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 71%, herkomst uit Europese landen: 7,8% en herkomst uit landen buiten Europa: 21%.
Toelichting Meer migratieBevolking in de regioplus regio Utrecht en omgeving: de grafiek toont het aantal inwoners in het meest recente jaar, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland.
| Herkomst | Inwoners |
|---|---|
| Herkomst Nederland | 809.727 |
| Herkomst Europa | 88.027 |
| Herkomst buiten Europa | 235.780 |
De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.
ToelichtingBovenstaande grafiek toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar voor de regioplus regio Utrecht en omgeving.
Onderstaande tabel toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de regioplus regio Utrecht en omgeving:
| Jaar | Geboortes per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 10 |
| 2024 | 11 |
| 2023 | 10 |
| 2022 | 10 |
| 2021 | 12 |
| 2020 | 11 |
| 2019 | 11 |
| 2018 | 11 |
| 2017 | 11 |
| 2016 | 11 |
| 2015 | 12 |
| 2014 | 12 |
| 2013 | 12 |
| 2012 | 12 |
| 2011 | 12 |
| 2010 | 12 |
| 2009 | 12 |
| 2008 | 13 |
| 2007 | 13 |
| 2006 | 13 |
| 2005 | 13 |
| 2004 | 14 |
| 2003 | 14 |
| 2002 | 14 |
| 2001 | 14 |
| 2000 | 14 |
| 1999 | 14 |
| 1998 | 14 |
| 1997 | 13 |
| 1996 | 13 |
| 1995 | 13 |
Het aantal geboorten per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het geboortecijfer geeft het aantal levend geboren kinderen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar voor de regioplus regio Utrecht en omgeving.
Onderstaande tabel toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de regioplus regio Utrecht en omgeving:
| Jaar | Sterfgevallen per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 7,9 |
| 2024 | 8,1 |
| 2023 | 8,3 |
| 2022 | 8,2 |
| 2021 | 8,2 |
| 2020 | 8,1 |
| 2019 | 7,4 |
| 2018 | 7,3 |
| 2017 | 7,7 |
| 2016 | 7,5 |
| 2015 | 7,4 |
| 2014 | 7,2 |
| 2013 | 7,1 |
| 2012 | 7,1 |
| 2011 | 7,2 |
| 2010 | 7,2 |
| 2009 | 7 |
| 2008 | 7 |
| 2007 | 6,8 |
| 2006 | 7,4 |
| 2005 | 7,4 |
| 2004 | 7,3 |
| 2003 | 7,8 |
| 2002 | 7,8 |
| 2001 | 7,8 |
| 2000 | 7,9 |
| 1999 | 8,2 |
| 1998 | 8,3 |
| 1997 | 7,7 |
| 1996 | 8,2 |
| 1995 | 8 |
Het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het sterftecijfer geeft het aantal overledenen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde aardgasverbruik (m³) en elektriciteitsverbruik (kWh) per woning per jaar voor de regioplus regio Utrecht en omgeving.
Onderstaande tabel toont het gemiddelde energieverbruik per woning per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de regioplus regio Utrecht en omgeving:
| Jaar | Gasverbruik | Elektriciteitsverbruik |
|---|---|---|
| 2024 | 706 | 2.510 |
| 2023 | 732 | 2.468 |
| 2022 | 862 | 2.630 |
| 2021 | 1.118 | 2.824 |
| 2020 | 999 | 2.754 |
| 2019 | 1.058 | 2.746 |
| 2018 | 1.142 | 2.841 |
| 2017 | 1.136 | 2.929 |
| 2016 | 1.189 | 2.976 |
| 2015 | 1.147 | 3.021 |
| 2014 | 1.075 | 3.066 |
| 2013 | 1.443 | 3.184 |
Het gemiddelde energieverbruik per woning is gebaseerd op data van het CBS. Het gasverbruik is uitgedrukt in m³ en het elektriciteitsverbruik in kWh.
Het gemiddeld aardgasverbruik is uitgedrukt in kubieke meter (m³) en het elektriciteitsverbruik in kilowattuur (kWh) per woning per jaar.
| Gebied | Oppervlakte | Adressen | Dichtheid | Woningen | Woningwaarde | Inwoners | Huishoudens | Personen in huishoudens | Personenauto’s | Bedrijfsvestigingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Scherpenzeel | 1.381 | 5.210 | 967 | 4.265 | €442.000 | 10.674 | 4.266 | 2,44 | 5.443 | 1.485 |
| De Bilt | 6.713 | 23.742 | 1.289 | 20.000 | €608.000 | 43.687 | 19.550 | 2,2 | 21.713 | 7.545 |
| Bunnik | 3.757 | 8.012 | 707 | 6.867 | €550.000 | 16.402 | 7.023 | 2,3 | 7.890 | 2.600 |
| Eemnes | 3.370 | 5.221 | 1.032 | 4.375 | €546.000 | 10.065 | 4.308 | 2,28 | 5.721 | 1.830 |
| Houten | 5.899 | 24.365 | 1.612 | 21.551 | €526.000 | 50.952 | 21.308 | 2,37 | 97.294 | 7.310 |
| Lopik | 7.898 | 7.094 | 374 | 5.958 | €483.000 | 14.802 | 5.929 | 2,47 | 8.225 | 2.275 |
| Montfoort | 3.820 | 6.972 | 761 | 5.825 | €479.000 | 13.795 | 5.777 | 2,38 | 7.325 | 2.045 |
| Renswoude | 1.851 | 2.675 | 543 | 2.236 | €514.000 | 5.908 | 2.272 | 2,54 | 3.460 | 1.000 |
| Rhenen | 4.376 | 9.817 | 934 | 8.426 | €461.000 | 20.457 | 8.548 | 2,34 | 10.819 | 2.960 |
| Utrecht | 9.921 | 201.366 | 3.697 | 168.736 | €490.000 | 378.121 | 194.040 | 1,92 | 124.738 | 64.365 |
| Veenendaal | 1.972 | 35.708 | 2.304 | 30.164 | €394.000 | 70.779 | 30.114 | 2,3 | 34.165 | 9.245 |
| Woudenberg | 3.682 | 6.899 | 1.012 | 5.744 | €505.000 | 15.099 | 5.751 | 2,51 | 7.566 | 2.080 |
| Wijk bij Duurstede | 5.040 | 11.825 | 1.150 | 10.437 | €456.000 | 23.707 | 10.445 | 2,27 | 12.785 | 3.355 |
| IJsselstein | 2.168 | 16.348 | 1.892 | 14.585 | €458.000 | 33.171 | 14.442 | 2,28 | 15.824 | 4.460 |
| Zeist | 4.865 | 35.651 | 1.641 | 30.260 | €555.000 | 66.648 | 30.650 | 2,1 | 31.545 | 10.995 |
| Nieuwegein | 2.565 | 37.481 | 2.091 | 31.374 | €386.000 | 68.257 | 31.311 | 2,11 | 32.103 | 8.785 |
| Oudewater | 4.010 | 5.293 | 911 | 4.575 | €441.000 | 10.513 | 4.490 | 2,27 | 5.427 | 1.845 |
| Woerden | 9.292 | 26.944 | 1.442 | 23.206 | €435.000 | 54.199 | 23.111 | 2,31 | 26.724 | 8.330 |
| De Ronde Venen | 11.698 | 24.742 | 910 | 19.070 | €543.000 | 45.749 | 20.020 | 2,28 | 25.342 | 8.315 |
| Utrechtse Heuvelrug | 13.394 | 28.190 | 792 | 22.488 | €549.000 | 51.107 | 22.286 | 2,2 | 26.556 | 8.775 |
| Stichtse Vecht | 10.682 | 34.445 | 1.213 | 29.351 | €506.000 | 66.196 | 29.300 | 2,24 | 34.560 | 10.385 |
| Vijfheerenlanden | 15.331 | 31.035 | 972 | 26.158 | €404.000 | 63.246 | 25.749 | 2,39 | 35.889 | 8.685 |
Tabel met de 22 gemeenten in de regioplus regio Utrecht en omgeving.
Bovenstaande tabel toont enkele belangrijke kenmerken voor de 22 gemeenten in de regioplus regio Utrecht en omgeving. De kolom ‘Dichtheid’ geeft de omgevingsadressendichtheid per km² weer en is een indicator voor de mate van concentratie van menselijke activiteiten. De kolom ‘Woningwaarde’ toont de gemiddelde WOZ waarde. En de kolom ‘Personen in huishoudens’ toont de gemiddelde grootte van huishoudens. Zie ook de definities van alle onderwerpen.
Lokalisering van gemeenten per RegioPlus-arbeidsmarktregio. Dit niveau wordt gebruikt voor regionale arbeidsmarktinformatie en samenwerking, onder andere in zorg en welzijn.
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.