Res regio Foodvalley is één van de 30 res-regio’s in Nederland. Er vallen 8 gemeenten binnen de res regio Foodvalley, het gebied telt 197.846 addressen, 159.716 woningen en er wonen 386.137 inwoners en 166.123 huishoudens in de res regio Foodvalley.
Res regio Foodvalley is één van de 30 res-regio’s in Nederland. Er vallen 8 gemeenten binnen de res regio Foodvalley, het gebied telt 197.846 addressen, 159.716 woningen en er wonen 386.137 inwoners en 166.123 huishoudens in de res regio Foodvalley.
Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de res regio Foodvalley.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de res regio Foodvalley:
| Jaar | Aantal inwoners de res regio Foodvalley | % verschil |
|---|---|---|
| 2026 | 386.137 | 0,83% |
| 2025 | 382.941 | 0,82% |
| 2024 | 379.835 | 1,4% |
| 2023 | 374.589 | 1,59% |
| 2022 | 368.724 | 1,14% |
| 2021 | 364.556 | 0,98% |
| 2020 | 361.018 | 1,37% |
| 2019 | 356.123 | 1,06% |
| 2018 | 352.400 | 1,06% |
| 2017 | 348.709 | 1,16% |
| 2016 | 344.700 | 0,74% |
| 2015 | 342.180 | 0,74% |
| 2014 | 339.665 | 0,58% |
| 2013 | 337.712 | 0,64% |
| 2012 | 335.569 | 0,76% |
| 2011 | 333.038 | 0,32% |
| 2010 | 331.974 | 0,6% |
| 2009 | 329.978 | 0,47% |
| 2008 | 328.436 | 0,52% |
| 2007 | 326.751 | 0,6% |
| 2006 | 324.818 | 0,66% |
| 2005 | 322.693 | 0,55% |
| 2004 | 320.919 | 0,74% |
| 2003 | 318.553 | 1,0% |
| 2002 | 315.389 | 1,03% |
| 2001 | 312.179 | 0,88% |
| 2000 | 309.441 | 0,69% |
| 1999 | 307.308 | 0,75% |
| 1998 | 305.031 | 0,7% |
| 1997 | 302.917 | 1,06% |
| 1996 | 299.734 | 1,1% |
| 1995 | 296.471 | geen data |
Het aantal inwoners in de res regio Foodvalley is met 89.666 inwoners gestegen van 296.471 inwoners in 1995 tot 386.137 inwoners in 2026 (dat is een zeer grote toename van 30%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 2.892 inwoners (0,86%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers stijgen ieder jaar.
Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd.
In 1995 telde de res regio Foodvalley 296.471 inwoners. Het aantal van 296.471 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 386.137 inwoners. De stijging ten opzichte van 1995 is 89.666 (30%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 3.196 (0,83%). Het aantal van 386.137 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.
Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de res regio Foodvalley.
Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de res regio Foodvalley.
Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de res regio Foodvalley:
| Jaar | Gemiddelde WOZ woningwaarde Res regio Foodvalley | % verschil |
|---|---|---|
| 2025 | €435.428 | 4,5% |
| 2024 | €416.676 | 5,3% |
| 2023 | €395.634 | 17% |
| 2022 | €338.450 | 9,5% |
| 2021 | €309.002 | 6,7% |
| 2020 | €289.564 | 7,3% |
| 2019 | €269.795 | 8,2% |
| 2018 | €249.423 | 4,89% |
| 2017 | €237.805 | 1,28% |
| 2016 | €234.794 | -0,22% |
| 2015 | €235.320 | -2,88% |
| 2014 | €242.309 | -6,6% |
| 2013 | €259.506 | -4,15% |
| 2012 | €270.730 | -2,55% |
| 2011 | €277.803 | -3,25% |
| 2010 | €287.138 | 1,82% |
| 2009 | €282.016 | 3,48% |
| 2008 | €272.527 | 7,5% |
| 2007 | €253.426 | 7,3% |
| 2006 | €236.230 | 0,39% |
| 2005 | €235.322 | 46% |
| 2004 | €161.080 | 0,27% |
| 2003 | €160.644 | -0,22% |
| 2002 | €161.004 | 1,1% |
| 2001 | €159.247 | 73% |
| 2000 | €92.239 | 0,05% |
| 1999 | €92.189 | -0,29% |
| 1998 | €92.461 | 0,12% |
| 1997 | €92.352 | geen data |
De gemiddelde WOZ woningwaarde in de res regio Foodvalley is met €343.076 toegenomen van €92.352 in 1997 tot €435.428 in 2025 (dat is een toename van 371%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €12.253 (6,6%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.
WoningwaardeDe gemiddelde woningwaarde is gebaseerd op de WOZ-waarde van woningen in deze regio. Hiermee wordt de waardeontwikkeling door de tijd zichtbaar.
Autochtoon of migratieachtergrond in de res regio Foodvalley voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa per jaar.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners naar herkomst per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de res regio Foodvalley:
| Jaar | Herkomst Nederland | Herkomst Europa | Herkomst buiten Europa |
|---|---|---|---|
| 2026 | 311.975 | 21.711 | 52.451 |
| 2025 | 310.898 | 21.243 | 50.800 |
| 2024 | 309.569 | 20.947 | 49.319 |
| 2023 | 307.476 | 20.162 | 46.951 |
| 2022 | 308.999 | 17.672 | 44.928 |
| 2021 | 306.913 | 17.258 | 40.385 |
| 2020 | 304.779 | 16.832 | 39.407 |
| 2019 | 302.171 | 16.108 | 37.844 |
| 2018 | 299.752 | 15.700 | 36.948 |
| 2017 | 297.579 | 15.257 | 35.873 |
| 2016 | 295.488 | 14.662 | 34.550 |
| 2015 | 294.172 | 14.304 | 33.704 |
| 2014 | 291.825 | 14.237 | 33.595 |
| 2013 | 290.832 | 13.990 | 32.873 |
In 2026 was de herkomst van inwoners in de res regio Foodvalley als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 81%, herkomst uit Europese landen: 5,6% en herkomst uit landen buiten Europa: 14%.
Toelichting Meer migratieBevolking in de res regio Foodvalley: de grafiek toont het aantal inwoners in het meest recente jaar, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland.
| Herkomst | Inwoners |
|---|---|
| Herkomst Nederland | 311.975 |
| Herkomst Europa | 21.711 |
| Herkomst buiten Europa | 52.451 |
De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.
ToelichtingBovenstaande grafiek toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar voor de res regio Foodvalley.
Onderstaande tabel toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de res regio Foodvalley:
| Jaar | Geboortes per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 12 |
| 2024 | 11 |
| 2023 | 11 |
| 2022 | 11 |
| 2021 | 12 |
| 2020 | 12 |
| 2019 | 12 |
| 2018 | 12 |
| 2017 | 12 |
| 2016 | 12 |
| 2015 | 12 |
| 2014 | 12 |
| 2013 | 12 |
| 2012 | 12 |
| 2011 | 12 |
| 2010 | 12 |
| 2009 | 13 |
| 2008 | 13 |
| 2007 | 12 |
| 2006 | 13 |
| 2005 | 13 |
| 2004 | 13 |
| 2003 | 14 |
| 2002 | 14 |
| 2001 | 14 |
| 2000 | 14 |
| 1999 | 15 |
| 1998 | 14 |
| 1997 | 14 |
| 1996 | 14 |
| 1995 | 14 |
Het aantal geboorten per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het geboortecijfer geeft het aantal levend geboren kinderen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar voor de res regio Foodvalley.
Onderstaande tabel toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de res regio Foodvalley:
| Jaar | Sterfgevallen per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 8,1 |
| 2024 | 8,1 |
| 2023 | 8,3 |
| 2022 | 8,4 |
| 2021 | 9,1 |
| 2020 | 8,5 |
| 2019 | 8,1 |
| 2018 | 8 |
| 2017 | 8 |
| 2016 | 8 |
| 2015 | 7,7 |
| 2014 | 7,6 |
| 2013 | 7,3 |
| 2012 | 7,6 |
| 2011 | 7 |
| 2010 | 7,2 |
| 2009 | 7,6 |
| 2008 | 7 |
| 2007 | 7 |
| 2006 | 7,4 |
| 2005 | 7,7 |
| 2004 | 7,4 |
| 2003 | 8,2 |
| 2002 | 7,6 |
| 2001 | 7,5 |
| 2000 | 8 |
| 1999 | 8,1 |
| 1998 | 7,7 |
| 1997 | 7,3 |
| 1996 | 7,9 |
| 1995 | 7,5 |
Het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het sterftecijfer geeft het aantal overledenen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde aardgasverbruik (m³) en elektriciteitsverbruik (kWh) per woning per jaar voor de res regio Foodvalley.
Onderstaande tabel toont het gemiddelde energieverbruik per woning per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de res regio Foodvalley:
| Jaar | Gasverbruik | Elektriciteitsverbruik |
|---|---|---|
| 2024 | 802 | 2.708 |
| 2023 | 830 | 2.640 |
| 2022 | 997 | 2.792 |
| 2021 | 1.273 | 2.979 |
| 2020 | 1.147 | 2.923 |
| 2019 | 1.240 | 2.892 |
| 2018 | 1.360 | 2.925 |
| 2017 | 1.403 | 3.095 |
| 2016 | 1.452 | 3.151 |
| 2015 | 1.372 | 3.201 |
| 2014 | 1.302 | 3.291 |
| 2013 | 1.785 | 3.442 |
Het gemiddelde energieverbruik per woning is gebaseerd op data van het CBS. Het gasverbruik is uitgedrukt in m³ en het elektriciteitsverbruik in kWh.
Het gemiddeld aardgasverbruik is uitgedrukt in kubieke meter (m³) en het elektriciteitsverbruik in kilowattuur (kWh) per woning per jaar.
| Gebied | Oppervlakte | Adressen | Dichtheid | Woningen | Woningwaarde | Inwoners | Huishoudens | Personen in huishoudens | Personenauto’s | Bedrijfsvestigingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Barneveld | 17.666 | 34.756 | 910 | 24.446 | €480.000 | 63.926 | 23.866 | 2,61 | 32.097 | 10.380 |
| Ede | 31.862 | 64.759 | 1.596 | 52.757 | €438.000 | 125.331 | 53.071 | 2,3 | 64.056 | 17.775 |
| Nijkerk | 7.204 | 22.953 | 1.171 | 18.382 | €490.000 | 46.283 | 18.827 | 2,41 | 24.119 | 6.960 |
| Scherpenzeel | 1.381 | 5.210 | 967 | 4.265 | €442.000 | 10.674 | 4.266 | 2,44 | 5.443 | 1.485 |
| Wageningen | 3.236 | 21.968 | 2.174 | 19.040 | €362.000 | 42.779 | 25.159 | 1,65 | 14.770 | 4.755 |
| Renswoude | 1.851 | 2.675 | 543 | 2.236 | €514.000 | 5.908 | 2.272 | 2,54 | 3.460 | 1.000 |
| Rhenen | 4.376 | 9.817 | 934 | 8.426 | €461.000 | 20.457 | 8.548 | 2,34 | 10.819 | 2.960 |
| Veenendaal | 1.972 | 35.708 | 2.304 | 30.164 | €394.000 | 70.779 | 30.114 | 2,3 | 34.165 | 9.245 |
Tabel met de 8 gemeenten in de res regio Foodvalley.
Bovenstaande tabel toont enkele belangrijke kenmerken voor de 8 gemeenten in de res regio Foodvalley. De kolom ‘Dichtheid’ geeft de omgevingsadressendichtheid per km² weer en is een indicator voor de mate van concentratie van menselijke activiteiten. De kolom ‘Woningwaarde’ toont de gemiddelde WOZ waarde. En de kolom ‘Personen in huishoudens’ toont de gemiddelde grootte van huishoudens. Zie ook de definities van alle onderwerpen.
Lokalisering van gemeenten per RES-regio (Regionale Energiestrategie). Dit regionale niveau ondersteunt gezamenlijke keuzes en monitoring rond energieopwek, warmte en energietransitie.
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.