Rmc regio Rijk van Nijmegen is één van de 40 rmc-regio’s in Nederland. Er vallen 7 gemeenten binnen de rmc regio Rijk van Nijmegen, het gebied telt 181.288 addressen, 154.566 woningen en er wonen 339.734 inwoners en 171.352 huishoudens in de rmc regio Rijk van Nijmegen.
Rmc regio Rijk van Nijmegen is één van de 40 rmc-regio’s in Nederland. Er vallen 7 gemeenten binnen de rmc regio Rijk van Nijmegen, het gebied telt 181.288 addressen, 154.566 woningen en er wonen 339.734 inwoners en 171.352 huishoudens in de rmc regio Rijk van Nijmegen.
Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de rmc regio Rijk van Nijmegen.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de rmc regio Rijk van Nijmegen:
| Jaar | Aantal inwoners de rmc regio Rijk van Nijmegen | % verschil |
|---|---|---|
| 2026 | 339.734 | 0,55% |
| 2025 | 337.861 | 0,74% |
| 2024 | 335.372 | 1,51% |
| 2023 | 330.382 | 1,35% |
| 2022 | 325.972 | 0,84% |
| 2021 | 323.256 | 0,12% |
| 2020 | 322.878 | 0,44% |
| 2019 | 321.451 | 0,37% |
| 2018 | 320.272 | 0,89% |
| 2017 | 317.433 | 0,69% |
| 2016 | 315.263 | 0,46% |
| 2015 | 313.805 | 0,72% |
| 2014 | 311.563 | 0,52% |
| 2013 | 309.939 | 0,63% |
| 2012 | 308.003 | 0,35% |
| 2011 | 306.924 | 0,46% |
| 2010 | 305.527 | 0,49% |
| 2009 | 304.038 | 0,28% |
| 2008 | 303.203 | 0,21% |
| 2007 | 302.575 | 0,51% |
| 2006 | 301.049 | 0,27% |
| 2005 | 300.235 | 0,29% |
| 2004 | 299.367 | 0,67% |
| 2003 | 297.361 | 0,76% |
| 2002 | 295.120 | 0,51% |
| 2001 | 293.610 | 0,94% |
| 2000 | 290.863 | 0,72% |
| 1999 | 288.777 | 1,03% |
| 1998 | 285.843 | 1,84% |
| 1997 | 280.684 | 0,3% |
| 1996 | 279.843 | 0,48% |
| 1995 | 278.515 | geen data |
Het aantal inwoners in de rmc regio Rijk van Nijmegen is met 61.219 inwoners toegenomen van 278.515 inwoners in 1995 tot 339.734 inwoners in 2026 (dat is een grote toename van 22%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 1.975 inwoners (0,64%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers stijgen ieder jaar.
Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd.
In 1995 waren er 278.515 inwoners in de rmc regio Rijk van Nijmegen. Het aantal van 278.515 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 339.734 inwoners. De stijging ten opzichte van 1995 is 61.219 (22%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 1.873 (0,55%). Het aantal van 339.734 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.
Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de rmc regio Rijk van Nijmegen.
Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de rmc regio Rijk van Nijmegen.
Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de rmc regio Rijk van Nijmegen:
| Jaar | Gemiddelde WOZ woningwaarde Rmc regio Rijk van Nijmegen | % verschil |
|---|---|---|
| 2025 | €396.485 | 5,3% |
| 2024 | €376.587 | 3,88% |
| 2023 | €362.520 | 16% |
| 2022 | €313.701 | 12% |
| 2021 | €279.791 | 7,5% |
| 2020 | €260.236 | 7,3% |
| 2019 | €242.532 | 11% |
| 2018 | €219.419 | 5,0% |
| 2017 | €208.978 | 2,08% |
| 2016 | €204.723 | 0,18% |
| 2015 | €204.346 | -3,02% |
| 2014 | €210.710 | -6,3% |
| 2013 | €224.815 | -4,14% |
| 2012 | €234.513 | -3,43% |
| 2011 | €242.833 | -2,54% |
| 2010 | €249.151 | 0,2% |
| 2009 | €248.657 | 3,18% |
| 2008 | €240.991 | 6,4% |
| 2007 | €226.434 | 7,9% |
| 2006 | €209.861 | 0,42% |
| 2005 | €208.980 | 51% |
| 2004 | €138.422 | 0,51% |
| 2003 | €137.720 | 0,36% |
| 2002 | €137.231 | 0,15% |
| 2001 | €137.025 | 70% |
| 2000 | €80.543 | 0,71% |
| 1999 | €79.973 | 0,22% |
| 1998 | €79.799 | 1,17% |
| 1997 | €78.876 | geen data |
De gemiddelde WOZ woningwaarde in de rmc regio Rijk van Nijmegen is met €317.609 toegenomen van €78.876 in 1997 tot €396.485 in 2025 (dat is een toename van 403%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €11.343 (6,9%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.
WoningwaardeDe gemiddelde woningwaarde is gebaseerd op de WOZ-waarde van woningen in deze regio. Hiermee wordt de waardeontwikkeling door de tijd zichtbaar.
Autochtoon of migratieachtergrond in de rmc regio Rijk van Nijmegen voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa per jaar.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners naar herkomst per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de rmc regio Rijk van Nijmegen:
| Jaar | Herkomst Nederland | Herkomst Europa | Herkomst buiten Europa |
|---|---|---|---|
| 2026 | 258.568 | 29.327 | 51.839 |
| 2025 | 258.233 | 29.356 | 50.272 |
| 2024 | 257.407 | 29.344 | 48.621 |
| 2023 | 254.897 | 28.688 | 46.797 |
| 2022 | 256.980 | 26.115 | 45.567 |
| 2021 | 256.255 | 25.403 | 41.598 |
| 2020 | 256.352 | 25.212 | 41.314 |
| 2019 | 255.974 | 24.812 | 40.665 |
| 2018 | 255.791 | 24.431 | 40.050 |
| 2017 | 254.891 | 23.728 | 38.815 |
| 2016 | 254.254 | 23.135 | 37.874 |
| 2015 | 253.736 | 22.785 | 37.273 |
| 2014 | 251.749 | 22.664 | 37.096 |
| 2013 | 250.997 | 22.337 | 36.553 |
In 2026 was de herkomst van inwoners in de rmc regio Rijk van Nijmegen als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 76%, herkomst uit Europese landen: 8,6% en herkomst uit landen buiten Europa: 15%.
Toelichting Meer migratieBevolking in de rmc regio Rijk van Nijmegen: de grafiek toont het aantal inwoners in het meest recente jaar, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland.
| Herkomst | Inwoners |
|---|---|
| Herkomst Nederland | 258.568 |
| Herkomst Europa | 29.327 |
| Herkomst buiten Europa | 51.839 |
De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.
ToelichtingBovenstaande grafiek toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar voor de rmc regio Rijk van Nijmegen.
Onderstaande tabel toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de rmc regio Rijk van Nijmegen:
| Jaar | Geboortes per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 8,9 |
| 2024 | 8,7 |
| 2023 | 8,7 |
| 2022 | 8,8 |
| 2021 | 9,6 |
| 2020 | 9,3 |
| 2019 | 9,1 |
| 2018 | 9,2 |
| 2017 | 9 |
| 2016 | 9,3 |
| 2015 | 9 |
| 2014 | 9 |
| 2013 | 9 |
| 2012 | 9,1 |
| 2011 | 9,8 |
| 2010 | 10 |
| 2009 | 10 |
| 2008 | 10 |
| 2007 | 9,6 |
| 2006 | 11 |
| 2005 | 11 |
| 2004 | 11 |
| 2003 | 12 |
| 2002 | 12 |
| 2001 | 12 |
| 2000 | 13 |
| 1999 | 13 |
| 1998 | 13 |
| 1997 | 12 |
| 1996 | 13 |
| 1995 | 12 |
Het aantal geboorten per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het geboortecijfer geeft het aantal levend geboren kinderen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar voor de rmc regio Rijk van Nijmegen.
Onderstaande tabel toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de rmc regio Rijk van Nijmegen:
| Jaar | Sterfgevallen per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 9,3 |
| 2024 | 9,1 |
| 2023 | 9,2 |
| 2022 | 9,7 |
| 2021 | 9,6 |
| 2020 | 9,5 |
| 2019 | 8,7 |
| 2018 | 8,5 |
| 2017 | 8,7 |
| 2016 | 8,5 |
| 2015 | 8,2 |
| 2014 | 7,5 |
| 2013 | 8,2 |
| 2012 | 8,3 |
| 2011 | 7,7 |
| 2010 | 8,2 |
| 2009 | 7,9 |
| 2008 | 7,5 |
| 2007 | 7,2 |
| 2006 | 8 |
| 2005 | 7,8 |
| 2004 | 7,7 |
| 2003 | 8,6 |
| 2002 | 8,5 |
| 2001 | 7,7 |
| 2000 | 8,4 |
| 1999 | 8,3 |
| 1998 | 8,2 |
| 1997 | 8,1 |
| 1996 | 8,5 |
| 1995 | 8,2 |
Het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het sterftecijfer geeft het aantal overledenen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde aardgasverbruik (m³) en elektriciteitsverbruik (kWh) per woning per jaar voor de rmc regio Rijk van Nijmegen.
Onderstaande tabel toont het gemiddelde energieverbruik per woning per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de rmc regio Rijk van Nijmegen:
| Jaar | Gasverbruik | Elektriciteitsverbruik |
|---|---|---|
| 2024 | 803 | 2.514 |
| 2023 | 824 | 2.461 |
| 2022 | 992 | 2.595 |
| 2021 | 1.265 | 2.761 |
| 2020 | 1.121 | 2.736 |
| 2019 | 1.185 | 2.687 |
| 2018 | 1.290 | 2.695 |
| 2017 | 1.301 | 2.786 |
| 2016 | 1.340 | 2.860 |
| 2015 | 1.294 | 2.953 |
| 2014 | 1.217 | 2.998 |
| 2013 | 1.657 | 3.108 |
Het gemiddelde energieverbruik per woning is gebaseerd op data van het CBS. Het gasverbruik is uitgedrukt in m³ en het elektriciteitsverbruik in kWh.
Het gemiddeld aardgasverbruik is uitgedrukt in kubieke meter (m³) en het elektriciteitsverbruik in kilowattuur (kWh) per woning per jaar.
| Gebied | Oppervlakte | Adressen | Dichtheid | Woningen | Woningwaarde | Inwoners | Huishoudens | Personen in huishoudens | Personenauto’s | Bedrijfsvestigingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Beuningen | 4.709 | 13.056 | 1.024 | 11.556 | €416.000 | 26.868 | 11.786 | 2,3 | 14.809 | 3.535 |
| Druten | 4.246 | 10.341 | 868 | 8.752 | €393.000 | 20.019 | 8.677 | 2,2 | 11.170 | 2.630 |
| Heumen | 4.154 | 8.640 | 814 | 7.497 | €456.000 | 16.978 | 7.552 | 2,2 | 9.173 | 2.270 |
| Nijmegen | 5.763 | 104.077 | 2.465 | 87.824 | €387.000 | 189.871 | 104.460 | 1,8 | 74.645 | 25.190 |
| Wijchen | 6.956 | 22.102 | 1.265 | 18.807 | €397.000 | 42.106 | 18.636 | 2,2 | 23.114 | 5.530 |
| Mook en Middelaar | 1.881 | 4.465 | 462 | 3.785 | €451.000 | 8.192 | 3.837 | 2,1 | 4.959 | 1.190 |
| Berg en Dal | 9.328 | 18.607 | 674 | 16.345 | €395.000 | 35.700 | 16.404 | 2,1 | 19.381 | 4.580 |
Tabel met de 7 gemeenten in de rmc regio Rijk van Nijmegen.
Bovenstaande tabel toont enkele belangrijke kenmerken voor de 7 gemeenten in de rmc regio Rijk van Nijmegen. De kolom ‘Dichtheid’ geeft de omgevingsadressendichtheid per km² weer en is een indicator voor de mate van concentratie van menselijke activiteiten. De kolom ‘Woningwaarde’ toont de gemiddelde WOZ waarde. En de kolom ‘Personen in huishoudens’ toont de gemiddelde grootte van huishoudens. Zie ook de definities van alle onderwerpen.
Lokalisering van gemeenten per RMC-regio (Regionale Meld- en Coordinatiepuntregio), gebruikt voor regionale samenwerking rond onderwijsdeelname en voortijdig schoolverlaten.
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.