Rmc regio Utrecht is één van de 40 rmc-regio’s in Nederland. Er vallen 16 gemeenten binnen de rmc regio Utrecht, het gebied telt 523.505 addressen, 440.441 woningen en er wonen 1.000.552 inwoners en 466.611 huishoudens in de rmc regio Utrecht.
Rmc regio Utrecht is één van de 40 rmc-regio’s in Nederland. Er vallen 16 gemeenten binnen de rmc regio Utrecht, het gebied telt 523.505 addressen, 440.441 woningen en er wonen 1.000.552 inwoners en 466.611 huishoudens in de rmc regio Utrecht.
Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de rmc regio Utrecht.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de rmc regio Utrecht:
| Jaar | Aantal inwoners de rmc regio Utrecht | % verschil |
|---|---|---|
| 2026 | 1.000.552 | 0,37% |
| 2025 | 996.855 | 0,56% |
| 2024 | 991.338 | 0,96% |
| 2023 | 981.913 | 1,3% |
| 2022 | 969.346 | 0,58% |
| 2021 | 963.758 | 0,48% |
| 2020 | 959.152 | 0,94% |
| 2019 | 950.174 | 0,92% |
| 2018 | 941.509 | 0,9% |
| 2017 | 933.118 | 0,92% |
| 2016 | 924.584 | 0,85% |
| 2015 | 916.767 | 0,83% |
| 2014 | 909.220 | 0,72% |
| 2013 | 902.724 | 0,72% |
| 2012 | 896.282 | 0,63% |
| 2011 | 890.703 | 0,63% |
| 2010 | 885.124 | 0,88% |
| 2009 | 877.409 | 0,8% |
| 2008 | 870.449 | 0,89% |
| 2007 | 862.778 | 0,93% |
| 2006 | 854.812 | 0,65% |
| 2005 | 849.253 | 0,76% |
| 2004 | 842.888 | 0,9% |
| 2003 | 835.389 | 1,22% |
| 2002 | 825.302 | 1,11% |
| 2001 | 816.256 | 0,87% |
| 2000 | 809.223 | 0,57% |
| 1999 | 804.615 | 0,69% |
| 1998 | 799.112 | 0,6% |
| 1997 | 794.378 | 0,54% |
| 1996 | 790.123 | 0,3% |
| 1995 | 787.729 | geen data |
De bevolking van de rmc regio Utrecht is met 212.823 inwoners toegenomen van 787.729 inwoners in 1995 tot 1.000.552 inwoners in 2026 (dat is een zeer grote groei van 27%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 6.865 inwoners (0,77%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers groeien ieder jaar.
Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd.
In 1995 waren er 787.729 inwoners in de rmc regio Utrecht. Het aantal van 787.729 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 1.000.552 inwoners. De stijging ten opzichte van 1995 is 212.823 (27%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 3.697 (0,37%). Het aantal van 1.000.552 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.
Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de rmc regio Utrecht.
Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de rmc regio Utrecht.
Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de rmc regio Utrecht:
| Jaar | Gemiddelde WOZ woningwaarde Rmc regio Utrecht | % verschil |
|---|---|---|
| 2025 | €490.866 | 7,3% |
| 2024 | €457.265 | 0,46% |
| 2023 | €455.182 | 17% |
| 2022 | €389.322 | 9,5% |
| 2021 | €355.514 | 7% |
| 2020 | €332.151 | 8,5% |
| 2019 | €306.161 | 10% |
| 2018 | €277.656 | 7,5% |
| 2017 | €258.274 | 6,6% |
| 2016 | €242.342 | 0,45% |
| 2015 | €241.245 | -3,56% |
| 2014 | €250.148 | -6,2% |
| 2013 | €266.698 | -3,19% |
| 2012 | €275.499 | -1,72% |
| 2011 | €280.333 | -2,43% |
| 2010 | €287.319 | 1,27% |
| 2009 | €283.720 | 5,1% |
| 2008 | €269.910 | 8,4% |
| 2007 | €249.040 | 8,2% |
| 2006 | €230.173 | 0,13% |
| 2005 | €229.865 | 43% |
| 2004 | €160.748 | 0,15% |
| 2003 | €160.506 | 0,4% |
| 2002 | €159.869 | 0,51% |
| 2001 | €159.057 | 62% |
| 2000 | €98.072 | 0,11% |
| 1999 | €97.964 | -0,15% |
| 1998 | €98.107 | 0,51% |
| 1997 | €97.610 | geen data |
De gemiddelde WOZ woningwaarde in de rmc regio Utrecht is met €393.256 gestegen van €97.610 in 1997 tot €490.866 in 2025 (dat is een toename van 403%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €14.045 (6,7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.
WoningwaardeDe gemiddelde woningwaarde is gebaseerd op de WOZ-waarde van woningen in deze regio. Hiermee wordt de waardeontwikkeling door de tijd zichtbaar.
Autochtoon of migratieachtergrond in de rmc regio Utrecht voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa per jaar.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners naar herkomst per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de rmc regio Utrecht:
| Jaar | Herkomst Nederland | Herkomst Europa | Herkomst buiten Europa |
|---|---|---|---|
| 2026 | 701.700 | 81.092 | 217.760 |
| 2025 | 704.572 | 80.335 | 211.948 |
| 2024 | 706.415 | 78.767 | 206.156 |
| 2023 | 706.706 | 75.773 | 199.434 |
| 2022 | 718.279 | 68.785 | 191.542 |
| 2021 | 720.085 | 66.943 | 176.730 |
| 2020 | 720.043 | 65.675 | 173.434 |
| 2019 | 719.063 | 63.502 | 167.609 |
| 2018 | 717.210 | 61.647 | 162.652 |
| 2017 | 715.731 | 59.745 | 157.642 |
| 2016 | 714.336 | 57.771 | 152.477 |
| 2015 | 711.830 | 56.302 | 148.635 |
| 2014 | 706.679 | 55.598 | 146.928 |
| 2013 | 703.105 | 54.783 | 144.823 |
In 2026 was de herkomst van inwoners in de rmc regio Utrecht als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 70%, herkomst uit Europese landen: 8,1% en herkomst uit landen buiten Europa: 22%.
Toelichting Meer migratieBevolking in de rmc regio Utrecht: de grafiek toont het aantal inwoners in het meest recente jaar, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland.
| Herkomst | Inwoners |
|---|---|
| Herkomst Nederland | 701.700 |
| Herkomst Europa | 81.092 |
| Herkomst buiten Europa | 217.760 |
De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.
ToelichtingBovenstaande grafiek toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar voor de rmc regio Utrecht.
Onderstaande tabel toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de rmc regio Utrecht:
| Jaar | Geboortes per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 10 |
| 2024 | 10 |
| 2023 | 9,9 |
| 2022 | 10 |
| 2021 | 12 |
| 2020 | 11 |
| 2019 | 11 |
| 2018 | 11 |
| 2017 | 11 |
| 2016 | 11 |
| 2015 | 12 |
| 2014 | 12 |
| 2013 | 12 |
| 2012 | 12 |
| 2011 | 12 |
| 2010 | 13 |
| 2009 | 12 |
| 2008 | 13 |
| 2007 | 13 |
| 2006 | 13 |
| 2005 | 13 |
| 2004 | 14 |
| 2003 | 14 |
| 2002 | 14 |
| 2001 | 14 |
| 2000 | 14 |
| 1999 | 13 |
| 1998 | 13 |
| 1997 | 13 |
| 1996 | 13 |
| 1995 | 13 |
Het aantal geboorten per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het geboortecijfer geeft het aantal levend geboren kinderen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar voor de rmc regio Utrecht.
Onderstaande tabel toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de rmc regio Utrecht:
| Jaar | Sterfgevallen per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 7,8 |
| 2024 | 8,2 |
| 2023 | 8,4 |
| 2022 | 8,2 |
| 2021 | 8,1 |
| 2020 | 8 |
| 2019 | 7,3 |
| 2018 | 7,3 |
| 2017 | 7,7 |
| 2016 | 7,5 |
| 2015 | 7,4 |
| 2014 | 7,2 |
| 2013 | 7,3 |
| 2012 | 7,2 |
| 2011 | 7,3 |
| 2010 | 7,3 |
| 2009 | 7,1 |
| 2008 | 7,1 |
| 2007 | 6,8 |
| 2006 | 7,4 |
| 2005 | 7,4 |
| 2004 | 7,5 |
| 2003 | 8 |
| 2002 | 7,9 |
| 2001 | 7,9 |
| 2000 | 7,9 |
| 1999 | 8,4 |
| 1998 | 8,4 |
| 1997 | 7,9 |
| 1996 | 8,3 |
| 1995 | 8,1 |
Het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het sterftecijfer geeft het aantal overledenen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde aardgasverbruik (m³) en elektriciteitsverbruik (kWh) per woning per jaar voor de rmc regio Utrecht.
Onderstaande tabel toont het gemiddelde energieverbruik per woning per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de rmc regio Utrecht:
| Jaar | Gasverbruik | Elektriciteitsverbruik |
|---|---|---|
| 2024 | 694 | 2.486 |
| 2023 | 720 | 2.447 |
| 2022 | 846 | 2.610 |
| 2021 | 1.098 | 2.803 |
| 2020 | 981 | 2.733 |
| 2019 | 1.037 | 2.723 |
| 2018 | 1.117 | 2.818 |
| 2017 | 1.107 | 2.904 |
| 2016 | 1.158 | 2.947 |
| 2015 | 1.122 | 2.994 |
| 2014 | 1.050 | 3.036 |
| 2013 | 1.413 | 3.153 |
Het gemiddelde energieverbruik per woning is gebaseerd op data van het CBS. Het gasverbruik is uitgedrukt in m³ en het elektriciteitsverbruik in kWh.
Het gemiddeld aardgasverbruik is uitgedrukt in kubieke meter (m³) en het elektriciteitsverbruik in kilowattuur (kWh) per woning per jaar.
| Gebied | Oppervlakte | Adressen | Dichtheid | Woningen | Woningwaarde | Inwoners | Huishoudens | Personen in huishoudens | Personenauto’s | Bedrijfsvestigingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| De Bilt | 6.713 | 23.742 | 1.289 | 20.000 | €608.000 | 43.687 | 19.444 | 2,2 | 21.713 | 7.545 |
| Bunnik | 3.757 | 8.012 | 707 | 6.867 | €550.000 | 16.402 | 7.080 | 2,3 | 7.890 | 2.600 |
| Houten | 5.899 | 24.365 | 1.612 | 21.551 | €526.000 | 50.952 | 21.454 | 2,4 | 97.294 | 7.310 |
| Lopik | 7.898 | 7.094 | 374 | 5.958 | €483.000 | 14.802 | 5.978 | 2,5 | 8.225 | 2.275 |
| Montfoort | 3.820 | 6.972 | 761 | 5.825 | €479.000 | 13.795 | 5.809 | 2,4 | 7.325 | 2.045 |
| Utrecht | 9.921 | 201.366 | 3.697 | 168.736 | €490.000 | 378.121 | 194.224 | 1,9 | 124.738 | 64.365 |
| Wijk bij Duurstede | 5.040 | 11.825 | 1.150 | 10.437 | €456.000 | 23.707 | 10.365 | 2,3 | 12.785 | 3.355 |
| IJsselstein | 2.168 | 16.348 | 1.892 | 14.585 | €458.000 | 33.171 | 14.394 | 2,3 | 15.824 | 4.460 |
| Zeist | 4.865 | 35.651 | 1.641 | 30.260 | €555.000 | 66.648 | 30.457 | 2,1 | 31.545 | 10.995 |
| Nieuwegein | 2.565 | 37.481 | 2.091 | 31.374 | €386.000 | 68.257 | 31.985 | 2,1 | 32.103 | 8.785 |
| Oudewater | 4.010 | 5.293 | 911 | 4.575 | €441.000 | 10.513 | 4.580 | 2,3 | 5.427 | 1.845 |
| Woerden | 9.292 | 26.944 | 1.442 | 23.206 | €435.000 | 54.199 | 23.095 | 2,3 | 26.724 | 8.330 |
| De Ronde Venen | 11.698 | 24.742 | 910 | 19.070 | €543.000 | 45.749 | 19.958 | 2,3 | 25.342 | 8.315 |
| Utrechtse Heuvelrug | 13.394 | 28.190 | 792 | 22.488 | €549.000 | 51.107 | 22.347 | 2,2 | 26.556 | 8.775 |
| Stichtse Vecht | 10.682 | 34.445 | 1.213 | 29.351 | €506.000 | 66.196 | 29.352 | 2,2 | 34.560 | 10.385 |
| Vijfheerenlanden | 15.331 | 31.035 | 972 | 26.158 | €404.000 | 63.246 | 26.089 | 2,4 | 35.889 | 8.685 |
Tabel met de 16 gemeenten in de rmc regio Utrecht.
Bovenstaande tabel toont enkele belangrijke kenmerken voor de 16 gemeenten in de rmc regio Utrecht. De kolom ‘Dichtheid’ geeft de omgevingsadressendichtheid per km² weer en is een indicator voor de mate van concentratie van menselijke activiteiten. De kolom ‘Woningwaarde’ toont de gemiddelde WOZ waarde. En de kolom ‘Personen in huishoudens’ toont de gemiddelde grootte van huishoudens. Zie ook de definities van alle onderwerpen.
Lokalisering van gemeenten per RMC-regio (Regionale Meld- en Coordinatiepuntregio), gebruikt voor regionale samenwerking rond onderwijsdeelname en voortijdig schoolverlaten.
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.