Subres regio West-Brabant is één van de 40 subres-regio’s in Nederland. Er vallen 16 gemeenten binnen de subres regio West-Brabant, het gebied telt 404.328 addressen, 329.659 woningen en er wonen 734.826 inwoners en 334.268 huishoudens in de subres regio West-Brabant.
Subres regio West-Brabant is één van de 40 subres-regio’s in Nederland. Er vallen 16 gemeenten binnen de subres regio West-Brabant, het gebied telt 404.328 addressen, 329.659 woningen en er wonen 734.826 inwoners en 334.268 huishoudens in de subres regio West-Brabant.
Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de subres regio West-Brabant.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de subres regio West-Brabant:
| Jaar | Aantal inwoners de subres regio West-Brabant | % verschil |
|---|---|---|
| 2026 | 734.826 | 0,6% |
| 2025 | 730.425 | 0,47% |
| 2024 | 726.983 | 0,69% |
| 2023 | 721.978 | 1,06% |
| 2022 | 714.426 | 0,53% |
| 2021 | 710.655 | 0,24% |
| 2020 | 708.933 | 0,36% |
| 2019 | 706.412 | 0,48% |
| 2018 | 703.036 | 0,57% |
| 2017 | 699.068 | 0,46% |
| 2016 | 695.870 | 0,29% |
| 2015 | 693.885 | 0,27% |
| 2014 | 691.988 | 0,27% |
| 2013 | 690.110 | 0,25% |
| 2012 | 688.398 | 0,37% |
| 2011 | 685.888 | 0,31% |
| 2010 | 683.797 | 0,33% |
| 2009 | 681.519 | 0,39% |
| 2008 | 678.885 | 0,17% |
| 2007 | 677.730 | 0,11% |
| 2006 | 676.994 | 0,2% |
| 2005 | 675.616 | 0,28% |
| 2004 | 673.723 | 0,3% |
| 2003 | 671.739 | 0,46% |
| 2002 | 668.685 | 0,66% |
| 2001 | 664.322 | 0,91% |
| 2000 | 658.328 | 0,86% |
| 1999 | 652.689 | 0,67% |
| 1998 | 648.337 | 0,66% |
| 1997 | 644.063 | 0,09% |
| 1996 | 643.467 | 0,49% |
| 1995 | 640.302 | geen data |
De bevolking van de subres regio West-Brabant is met 94.524 inwoners gestegen van 640.302 inwoners in 1995 tot 734.826 inwoners in 2026 (dat is een grote toename van 15%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 3.049 inwoners (0,45%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers groeien ieder jaar.
Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd.
In 1995 waren er 640.302 inwoners in de subres regio West-Brabant. Het aantal van 640.302 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 734.826 inwoners. De stijging ten opzichte van 1995 is 94.524 (15%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 4.401 (0,6%). Het aantal van 734.826 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.
Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de subres regio West-Brabant.
Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de subres regio West-Brabant.
Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de subres regio West-Brabant:
| Jaar | Gemiddelde WOZ woningwaarde Subres regio West-Brabant | % verschil |
|---|---|---|
| 2025 | €385.623 | 5,9% |
| 2024 | €364.210 | 4,04% |
| 2023 | €350.073 | 14% |
| 2022 | €308.402 | 8,3% |
| 2021 | €284.740 | 6,9% |
| 2020 | €266.453 | 6,4% |
| 2019 | €250.478 | 7% |
| 2018 | €234.096 | 4,0% |
| 2017 | €225.089 | 3,22% |
| 2016 | €218.063 | -0,25% |
| 2015 | €218.606 | -1,72% |
| 2014 | €222.431 | -4,67% |
| 2013 | €233.338 | -3,39% |
| 2012 | €241.515 | -1,69% |
| 2011 | €245.677 | -2,8% |
| 2010 | €252.757 | 0,14% |
| 2009 | €252.408 | 3,43% |
| 2008 | €244.028 | 6,4% |
| 2007 | €229.421 | 9,2% |
| 2006 | €210.007 | 0,2% |
| 2005 | €209.591 | 50% |
| 2004 | €139.464 | 0,18% |
| 2003 | €139.207 | 0,52% |
| 2002 | €138.485 | 0,39% |
| 2001 | €137.941 | 60% |
| 2000 | €86.203 | 0,57% |
| 1999 | €85.712 | 0,25% |
| 1998 | €85.495 | 0,47% |
| 1997 | €85.094 | geen data |
De gemiddelde WOZ woningwaarde in de subres regio West-Brabant is met €300.529 toegenomen van €85.094 in 1997 tot €385.623 in 2025 (dat is een stijging van 353%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €10.733 (6,3%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.
WoningwaardeDe gemiddelde woningwaarde is gebaseerd op de WOZ-waarde van woningen in deze regio. Hiermee wordt de waardeontwikkeling door de tijd zichtbaar.
Autochtoon of migratieachtergrond in de subres regio West-Brabant voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa per jaar.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners naar herkomst per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de subres regio West-Brabant:
| Jaar | Herkomst Nederland | Herkomst Europa | Herkomst buiten Europa |
|---|---|---|---|
| 2026 | 559.496 | 72.142 | 103.188 |
| 2025 | 560.679 | 70.466 | 99.280 |
| 2024 | 561.732 | 68.950 | 96.301 |
| 2023 | 562.748 | 66.343 | 92.887 |
| 2022 | 569.027 | 61.509 | 89.775 |
| 2021 | 569.064 | 58.871 | 82.720 |
| 2020 | 570.041 | 57.700 | 81.192 |
| 2019 | 570.471 | 56.542 | 79.399 |
| 2018 | 570.695 | 55.016 | 77.328 |
| 2017 | 570.951 | 53.160 | 74.960 |
| 2016 | 571.568 | 51.351 | 72.956 |
| 2015 | 572.378 | 50.150 | 71.359 |
| 2014 | 571.965 | 49.417 | 70.597 |
| 2013 | 572.044 | 48.562 | 69.491 |
In 2026 was de herkomst van inwoners in de subres regio West-Brabant als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 76%, herkomst uit Europese landen: 9,8% en herkomst uit landen buiten Europa: 14%.
Toelichting Meer migratieBevolking in de subres regio West-Brabant: de grafiek toont het aantal inwoners in het meest recente jaar, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland.
| Herkomst | Inwoners |
|---|---|
| Herkomst Nederland | 559.496 |
| Herkomst Europa | 72.142 |
| Herkomst buiten Europa | 103.188 |
De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.
ToelichtingBovenstaande grafiek toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar voor de subres regio West-Brabant.
Onderstaande tabel toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de subres regio West-Brabant:
| Jaar | Geboortes per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 8,8 |
| 2024 | 8,7 |
| 2023 | 8,7 |
| 2022 | 8,8 |
| 2021 | 9,7 |
| 2020 | 8,9 |
| 2019 | 8,9 |
| 2018 | 9,3 |
| 2017 | 9,3 |
| 2016 | 9,5 |
| 2015 | 9,6 |
| 2014 | 9,5 |
| 2013 | 9,3 |
| 2012 | 9,6 |
| 2011 | 10 |
| 2010 | 11 |
| 2009 | 10 |
| 2008 | 11 |
| 2007 | 9,9 |
| 2006 | 10 |
| 2005 | 11 |
| 2004 | 11 |
| 2003 | 11 |
| 2002 | 12 |
| 2001 | 12 |
| 2000 | 12 |
| 1999 | 12 |
| 1998 | 12 |
| 1997 | 12 |
| 1996 | 12 |
| 1995 | 12 |
Het aantal geboorten per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het geboortecijfer geeft het aantal levend geboren kinderen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar voor de subres regio West-Brabant.
Onderstaande tabel toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de subres regio West-Brabant:
| Jaar | Sterfgevallen per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 11 |
| 2024 | 11 |
| 2023 | 10 |
| 2022 | 10 |
| 2021 | 10 |
| 2020 | 10 |
| 2019 | 9,4 |
| 2018 | 9,4 |
| 2017 | 9,4 |
| 2016 | 9,4 |
| 2015 | 9,2 |
| 2014 | 9 |
| 2013 | 8,8 |
| 2012 | 8,7 |
| 2011 | 8,4 |
| 2010 | 8,4 |
| 2009 | 8,3 |
| 2008 | 8,5 |
| 2007 | 8,4 |
| 2006 | 8,6 |
| 2005 | 8,6 |
| 2004 | 8,5 |
| 2003 | 8,4 |
| 2002 | 8,8 |
| 2001 | 8,4 |
| 2000 | 8,8 |
| 1999 | 8,8 |
| 1998 | 8,4 |
| 1997 | 8,2 |
| 1996 | 8,3 |
| 1995 | 8,5 |
Het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het sterftecijfer geeft het aantal overledenen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde aardgasverbruik (m³) en elektriciteitsverbruik (kWh) per woning per jaar voor de subres regio West-Brabant.
Onderstaande tabel toont het gemiddelde energieverbruik per woning per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de subres regio West-Brabant:
| Jaar | Gasverbruik | Elektriciteitsverbruik |
|---|---|---|
| 2024 | 818 | 2.764 |
| 2023 | 844 | 2.709 |
| 2022 | 992 | 2.865 |
| 2021 | 1.287 | 3.050 |
| 2020 | 1.153 | 3.014 |
| 2019 | 1.222 | 3.004 |
| 2018 | 1.316 | 3.103 |
| 2017 | 1.306 | 3.154 |
| 2016 | 1.363 | 3.197 |
| 2015 | 1.327 | 3.263 |
| 2014 | 1.256 | 3.333 |
| 2013 | 1.715 | 3.455 |
Het gemiddelde energieverbruik per woning is gebaseerd op data van het CBS. Het gasverbruik is uitgedrukt in m³ en het elektriciteitsverbruik in kWh.
Het gemiddeld aardgasverbruik is uitgedrukt in kubieke meter (m³) en het elektriciteitsverbruik in kilowattuur (kWh) per woning per jaar.
| Gebied | Oppervlakte | Adressen | Dichtheid | Woningen | Woningwaarde | Inwoners | Huishoudens | Personen in huishoudens | Personenauto’s | Bedrijfsvestigingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Baarle-Nassau | 7.629 | 4.857 | 384 | 3.086 | €418.000 | 7.256 | 3.238 | 2,18 | 4.561 | 1.275 |
| Bergen op Zoom | 9.313 | 40.028 | 1.925 | 32.056 | €333.000 | 70.692 | 32.116 | 2,14 | 35.457 | 8.775 |
| Breda | 12.868 | 108.278 | 2.324 | 88.201 | €419.000 | 190.204 | 92.225 | 2,02 | 156.191 | 30.280 |
| Etten-Leur | 5.592 | 23.962 | 1.768 | 20.354 | €377.000 | 46.117 | 20.185 | 2,23 | 23.693 | 5.630 |
| Geertruidenberg | 2.964 | 11.938 | 1.154 | 10.147 | €364.000 | 21.914 | 9.833 | 2,2 | 12.166 | 2.765 |
| Oosterhout | 7.309 | 33.187 | 1.593 | 26.528 | €387.000 | 58.726 | 26.511 | 2,18 | 33.419 | 7.750 |
| Rucphen | 6.448 | 11.999 | 696 | 10.307 | €401.000 | 23.973 | 10.425 | 2,28 | 14.291 | 3.345 |
| Steenbergen | 15.914 | 13.195 | 760 | 10.969 | €362.000 | 24.596 | 11.183 | 2,17 | 14.148 | 3.125 |
| Woensdrecht | 9.197 | 13.036 | 696 | 10.219 | €367.000 | 22.301 | 9.968 | 2,19 | 12.886 | 2.595 |
| Zundert | 12.121 | 11.891 | 627 | 10.129 | €458.000 | 23.088 | 10.210 | 2,19 | 13.428 | 3.415 |
| Halderberge | 7.521 | 17.049 | 772 | 13.932 | €381.000 | 31.484 | 13.724 | 2,25 | 18.279 | 4.215 |
| Roosendaal | 10.716 | 44.520 | 1.762 | 35.981 | €323.000 | 78.165 | 36.425 | 2,1 | 40.609 | 9.950 |
| Moerdijk | 18.403 | 21.212 | 757 | 17.118 | €369.000 | 38.467 | 17.081 | 2,22 | 23.119 | 5.415 |
| Drimmelen | 11.943 | 14.851 | 832 | 12.370 | €416.000 | 28.402 | 12.445 | 2,23 | 15.849 | 3.850 |
| Alphen-Chaam | 9.352 | 5.589 | 332 | 4.619 | €477.000 | 10.495 | 4.495 | 2,32 | 6.628 | 1.830 |
| Altena | 22.664 | 28.736 | 527 | 23.643 | €401.000 | 58.946 | 24.204 | 2,39 | 32.248 | 8.770 |
Tabel met de 16 gemeenten in de subres regio West-Brabant.
Bovenstaande tabel toont enkele belangrijke kenmerken voor de 16 gemeenten in de subres regio West-Brabant. De kolom ‘Dichtheid’ geeft de omgevingsadressendichtheid per km² weer en is een indicator voor de mate van concentratie van menselijke activiteiten. De kolom ‘Woningwaarde’ toont de gemiddelde WOZ waarde. En de kolom ‘Personen in huishoudens’ toont de gemiddelde grootte van huishoudens. Zie ook de definities van alle onderwerpen.
Lokalisering van gemeenten per SubRES-regio. Dit niveau verfijnt RES-regio-indelingen en is bedoeld voor regionale analyses op kleinere schaal binnen energieregios.
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.