Toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi is één van de 17 toeristengebieden in Nederland. Er vallen 15 gemeenten binnen het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi, het gebied telt 383.448 addressen, 321.738 woningen en er wonen 723.317 inwoners en 322.395 huishoudens in het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi.
Toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi is één van de 17 toeristengebieden in Nederland. Er vallen 15 gemeenten binnen het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi, het gebied telt 383.448 addressen, 321.738 woningen en er wonen 723.317 inwoners en 322.395 huishoudens in het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi.
Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi:
| Jaar | Aantal inwoners het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi | % verschil |
|---|---|---|
| 2026 | 723.317 | 0,33% |
| 2025 | 720.903 | 0,65% |
| 2024 | 716.222 | 0,53% |
| 2023 | 712.462 | 1,39% |
| 2022 | 702.694 | 0,74% |
| 2021 | 697.498 | 0,52% |
| 2020 | 693.897 | 0,87% |
| 2019 | 687.918 | 0,73% |
| 2018 | 682.911 | 0,75% |
| 2017 | 677.824 | 0,87% |
| 2016 | 671.979 | 0,71% |
| 2015 | 667.252 | 0,62% |
| 2014 | 663.154 | 0,24% |
| 2013 | 661.546 | 0,29% |
| 2012 | 659.637 | 0,52% |
| 2011 | 656.223 | 0,52% |
| 2010 | 652.810 | 0,32% |
| 2009 | 650.750 | 0,57% |
| 2008 | 647.065 | 0,52% |
| 2007 | 643.696 | 0,37% |
| 2006 | 641.328 | 0,21% |
| 2005 | 639.990 | 0,44% |
| 2004 | 637.185 | 0,51% |
| 2003 | 633.928 | 0,41% |
| 2002 | 631.366 | 0,54% |
| 2001 | 627.997 | 0,52% |
| 2000 | 624.761 | 0,68% |
| 1999 | 620.545 | 0,81% |
| 1998 | 615.557 | 0,65% |
| 1997 | 611.612 | 0,76% |
| 1996 | 607.020 | 0,63% |
| 1995 | 603.243 | geen data |
Het aantal inwoners in het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi is met 120.074 personen gegroeid van 603.243 personen in 1995 tot 723.317 personen in 2026 (dat is een grote toename van 20%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 3.873 personen (0,59%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers stijgen ieder jaar.
Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd.
In 1995 waren er 603.243 inwoners in het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi. Het aantal van 603.243 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 723.317 personen. De stijging ten opzichte van 1995 is 120.074 (20%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 2.414 (0,33%). Het aantal van 723.317 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.
Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi.
Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi.
Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi:
| Jaar | Gemiddelde WOZ woningwaarde Toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi | % verschil |
|---|---|---|
| 2025 | €509.521 | 4,52% |
| 2024 | €487.499 | 1,97% |
| 2023 | €478.063 | 16% |
| 2022 | €412.546 | 9,5% |
| 2021 | €376.772 | 6,9% |
| 2020 | €352.396 | 7,4% |
| 2019 | €328.102 | 11% |
| 2018 | €295.126 | 4,76% |
| 2017 | €281.722 | 3,87% |
| 2016 | €271.214 | 1,13% |
| 2015 | €268.186 | -3,05% |
| 2014 | €276.630 | -5,8% |
| 2013 | €293.639 | -4,65% |
| 2012 | €307.960 | -2,53% |
| 2011 | €315.956 | -2,71% |
| 2010 | €324.755 | 1,06% |
| 2009 | €321.364 | 4,52% |
| 2008 | €307.464 | 8,2% |
| 2007 | €284.090 | 6,4% |
| 2006 | €267.126 | 0,44% |
| 2005 | €265.967 | 45% |
| 2004 | €183.153 | 0,2% |
| 2003 | €182.793 | 0,29% |
| 2002 | €182.260 | 0,19% |
| 2001 | €181.922 | 69% |
| 2000 | €107.756 | -0,11% |
| 1999 | €107.874 | 0,21% |
| 1998 | €107.646 | -0,34% |
| 1997 | €108.016 | geen data |
De gemiddelde WOZ woningwaarde in het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi is met €401.505 gestegen van €108.016 in 1997 tot €509.521 in 2025 (dat is een toename van 372%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €14.339 (6,6%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.
WoningwaardeDe gemiddelde woningwaarde is gebaseerd op de WOZ-waarde van woningen in deze regio. Hiermee wordt de waardeontwikkeling door de tijd zichtbaar.
Autochtoon of migratieachtergrond in het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa per jaar.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners naar herkomst per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi:
| Jaar | Herkomst Nederland | Herkomst Europa | Herkomst buiten Europa |
|---|---|---|---|
| 2026 | 534.290 | 54.098 | 134.929 |
| 2025 | 535.350 | 53.803 | 131.750 |
| 2024 | 535.244 | 52.750 | 128.228 |
| 2023 | 537.051 | 51.194 | 124.217 |
| 2022 | 545.742 | 46.128 | 119.589 |
| 2021 | 544.661 | 44.360 | 108.477 |
| 2020 | 544.167 | 43.400 | 106.330 |
| 2019 | 542.450 | 42.115 | 103.353 |
| 2018 | 541.322 | 40.942 | 100.647 |
| 2017 | 540.037 | 39.787 | 98.000 |
| 2016 | 537.807 | 38.697 | 95.475 |
| 2015 | 536.026 | 37.806 | 93.420 |
| 2014 | 533.800 | 37.106 | 92.235 |
| 2013 | 534.224 | 36.607 | 90.693 |
In 2026 was de herkomst van inwoners in het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 74%, herkomst uit Europese landen: 7,5% en herkomst uit landen buiten Europa: 19%.
Toelichting Meer migratieBevolking in het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi: de grafiek toont het aantal inwoners in het meest recente jaar, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland.
| Herkomst | Inwoners |
|---|---|
| Herkomst Nederland | 534.290 |
| Herkomst Europa | 54.098 |
| Herkomst buiten Europa | 134.929 |
De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.
ToelichtingBovenstaande grafiek toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar voor het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi.
Onderstaande tabel toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi:
| Jaar | Geboortes per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 9,8 |
| 2024 | 9,6 |
| 2023 | 9,5 |
| 2022 | 9,9 |
| 2021 | 11 |
| 2020 | 10 |
| 2019 | 10 |
| 2018 | 10 |
| 2017 | 10 |
| 2016 | 10 |
| 2015 | 10 |
| 2014 | 10 |
| 2013 | 9,9 |
| 2012 | 10 |
| 2011 | 11 |
| 2010 | 11 |
| 2009 | 11 |
| 2008 | 11 |
| 2007 | 12 |
| 2006 | 11 |
| 2005 | 12 |
| 2004 | 12 |
| 2003 | 13 |
| 2002 | 13 |
| 2001 | 13 |
| 2000 | 14 |
| 1999 | 13 |
| 1998 | 13 |
| 1997 | 13 |
| 1996 | 12 |
| 1995 | 12 |
Het aantal geboorten per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het geboortecijfer geeft het aantal levend geboren kinderen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar voor het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi.
Onderstaande tabel toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi:
| Jaar | Sterfgevallen per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 10 |
| 2024 | 10 |
| 2023 | 10 |
| 2022 | 10 |
| 2021 | 10 |
| 2020 | 10 |
| 2019 | 9,6 |
| 2018 | 9,4 |
| 2017 | 9,6 |
| 2016 | 9,6 |
| 2015 | 9,4 |
| 2014 | 9,1 |
| 2013 | 9,2 |
| 2012 | 9 |
| 2011 | 9,2 |
| 2010 | 9,2 |
| 2009 | 9,1 |
| 2008 | 9,3 |
| 2007 | 8,8 |
| 2006 | 9,1 |
| 2005 | 9,3 |
| 2004 | 9,3 |
| 2003 | 9,8 |
| 2002 | 10 |
| 2001 | 9,9 |
| 2000 | 10 |
| 1999 | 10 |
| 1998 | 10 |
| 1997 | 9,8 |
| 1996 | 10 |
| 1995 | 10 |
Het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het sterftecijfer geeft het aantal overledenen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde aardgasverbruik (m³) en elektriciteitsverbruik (kWh) per woning per jaar voor het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi.
Onderstaande tabel toont het gemiddelde energieverbruik per woning per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi:
| Jaar | Gasverbruik | Elektriciteitsverbruik |
|---|---|---|
| 2024 | 891 | 2.658 |
| 2023 | 922 | 2.598 |
| 2022 | 1.086 | 2.749 |
| 2021 | 1.397 | 2.942 |
| 2020 | 1.244 | 2.865 |
| 2019 | 1.334 | 2.855 |
| 2018 | 1.438 | 2.943 |
| 2017 | 1.456 | 3.030 |
| 2016 | 1.517 | 3.081 |
| 2015 | 1.464 | 3.131 |
| 2014 | 1.362 | 3.166 |
| 2013 | 1.842 | 3.284 |
Het gemiddelde energieverbruik per woning is gebaseerd op data van het CBS. Het gasverbruik is uitgedrukt in m³ en het elektriciteitsverbruik in kWh.
Het gemiddeld aardgasverbruik is uitgedrukt in kubieke meter (m³) en het elektriciteitsverbruik in kilowattuur (kWh) per woning per jaar.
| Gebied | Oppervlakte | Adressen | Dichtheid | Woningen | Woningwaarde | Inwoners | Huishoudens | Personen in huishoudens | Personenauto’s | Bedrijfsvestigingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Amersfoort | 6.386 | 85.984 | 2.459 | 72.367 | €446.000 | 163.764 | 73.602 | 2,18 | 147.254 | 25.335 |
| Baarn | 3.301 | 14.368 | 1.658 | 11.947 | €508.000 | 25.435 | 11.318 | 2,11 | 13.232 | 4.480 |
| De Bilt | 6.713 | 23.742 | 1.289 | 20.000 | €608.000 | 43.687 | 19.550 | 2,2 | 21.713 | 7.545 |
| Leusden | 5.889 | 15.771 | 1.321 | 13.848 | €484.000 | 32.287 | 13.987 | 2,25 | 17.237 | 4.690 |
| Renswoude | 1.851 | 2.675 | 543 | 2.236 | €514.000 | 5.908 | 2.272 | 2,54 | 3.460 | 1.000 |
| Rhenen | 4.376 | 9.817 | 934 | 8.426 | €461.000 | 20.457 | 8.548 | 2,34 | 10.819 | 2.960 |
| Soest | 4.643 | 26.377 | 1.481 | 21.532 | €477.000 | 47.853 | 21.325 | 2,22 | 25.841 | 7.845 |
| Veenendaal | 1.972 | 35.708 | 2.304 | 30.164 | €394.000 | 70.779 | 30.114 | 2,3 | 34.165 | 9.245 |
| Woudenberg | 3.682 | 6.899 | 1.012 | 5.744 | €505.000 | 15.099 | 5.751 | 2,51 | 7.566 | 2.080 |
| Zeist | 4.865 | 35.651 | 1.641 | 30.260 | €555.000 | 66.648 | 30.650 | 2,1 | 31.545 | 10.995 |
| Blaricum | 1.556 | 6.304 | 1.097 | 5.380 | €904.000 | 12.938 | 5.399 | 2,34 | 7.411 | 2.625 |
| Hilversum | 4.636 | 51.655 | 2.830 | 43.894 | €477.000 | 94.595 | 44.879 | 2,07 | 42.357 | 16.360 |
| Laren | 1.241 | 6.319 | 1.126 | 5.508 | €920.000 | 11.547 | 5.163 | 2,12 | 6.912 | 2.760 |
| Utrechtse Heuvelrug | 13.394 | 28.190 | 792 | 22.488 | €549.000 | 51.107 | 22.286 | 2,2 | 26.556 | 8.775 |
| Gooise Meren | 7.521 | 33.988 | 1.908 | 27.944 | €595.000 | 61.213 | 27.551 | 2,19 | 30.378 | 13.005 |
Tabel met de 15 gemeenten in het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi.
Bovenstaande tabel toont enkele belangrijke kenmerken voor de 15 gemeenten in het toeristengebied Utrechtse Heuvelrug en ’t Gooi. De kolom ‘Dichtheid’ geeft de omgevingsadressendichtheid per km² weer en is een indicator voor de mate van concentratie van menselijke activiteiten. De kolom ‘Woningwaarde’ toont de gemiddelde WOZ waarde. En de kolom ‘Personen in huishoudens’ toont de gemiddelde grootte van huishoudens. Zie ook de definities van alle onderwerpen.
Lokalisering van gemeenten per toeristengebied. Deze indeling is in 1972 ontworpen voor statistieken over toeristische dienstverlening en vrijetijdsbesteding; gebieden zijn niet altijd aaneensluitend. Voor TR16 gelden uitzonderingen waarbij Kijkduin en Scheveningen (Den Haag) en Hoek van Holland (Rotterdam) onder TR02 vallen.
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.