Veilig thuis regio Oost-Brabant is één van de 25 veilig thuis-regio’s in Nederland. Er vallen 31 gemeenten binnen de veilig thuis regio Oost-Brabant, het gebied telt 778.530 addressen, 655.058 woningen en er wonen 1.458.281 inwoners en 666.591 huishoudens in de veilig thuis regio Oost-Brabant.
Veilig thuis regio Oost-Brabant is één van de 25 veilig thuis-regio’s in Nederland. Er vallen 31 gemeenten binnen de veilig thuis regio Oost-Brabant, het gebied telt 778.530 addressen, 655.058 woningen en er wonen 1.458.281 inwoners en 666.591 huishoudens in de veilig thuis regio Oost-Brabant.
Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de veilig thuis regio Oost-Brabant.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de veilig thuis regio Oost-Brabant:
| Jaar | Aantal inwoners de veilig thuis regio Oost-Brabant | % verschil |
|---|---|---|
| 2026 | 1.458.281 | 0,45% |
| 2025 | 1.451.757 | 0,81% |
| 2024 | 1.440.064 | 0,71% |
| 2023 | 1.429.864 | 1,41% |
| 2022 | 1.409.990 | 0,79% |
| 2021 | 1.398.953 | 0,51% |
| 2020 | 1.391.864 | 0,82% |
| 2019 | 1.380.500 | 0,71% |
| 2018 | 1.370.790 | 0,61% |
| 2017 | 1.362.415 | 0,59% |
| 2016 | 1.354.409 | 0,44% |
| 2015 | 1.348.414 | 0,8% |
| 2014 | 1.337.672 | 0,32% |
| 2013 | 1.333.445 | -0,02% |
| 2012 | 1.333.766 | 0,4% |
| 2011 | 1.328.437 | 0,47% |
| 2010 | 1.322.227 | 0,44% |
| 2009 | 1.316.433 | 0,4% |
| 2008 | 1.311.138 | 0,25% |
| 2007 | 1.307.856 | 0,15% |
| 2006 | 1.305.930 | 0,16% |
| 2005 | 1.303.824 | 0,15% |
| 2004 | 1.301.920 | 0,25% |
| 2003 | 1.298.724 | 0,39% |
| 2002 | 1.293.679 | 0,69% |
| 2001 | 1.284.826 | 0,76% |
| 2000 | 1.275.183 | 0,69% |
| 1999 | 1.266.428 | 0,6% |
| 1998 | 1.258.842 | 0,59% |
| 1997 | 1.251.431 | 0,82% |
| 1996 | 1.241.250 | 0,77% |
| 1995 | 1.231.707 | geen data |
De bevolking van de veilig thuis regio Oost-Brabant is met 226.574 inwoners gestegen van 1.231.707 inwoners in 1995 tot 1.458.281 inwoners in 2026 (dat is een grote toename van 18%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 7.309 inwoners (0,55%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.
Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd.
In 1995 waren er 1.231.707 inwoners in de veilig thuis regio Oost-Brabant. Het aantal van 1.231.707 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 1.458.281 inwoners. De stijging ten opzichte van 1995 is 226.574 (18%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 6.524 (0,45%). Het aantal van 1.458.281 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.
Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de veilig thuis regio Oost-Brabant.
Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de veilig thuis regio Oost-Brabant.
Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de veilig thuis regio Oost-Brabant:
| Jaar | Gemiddelde WOZ woningwaarde Veilig thuis regio Oost-Brabant | % verschil |
|---|---|---|
| 2025 | €423.949 | 5,7% |
| 2024 | €400.976 | 3,81% |
| 2023 | €386.271 | 15% |
| 2022 | €337.233 | 10% |
| 2021 | €306.241 | 5,8% |
| 2020 | €289.572 | 6,7% |
| 2019 | €271.285 | 8,4% |
| 2018 | €250.289 | 3,75% |
| 2017 | €241.247 | 2,78% |
| 2016 | €234.729 | 0,06% |
| 2015 | €234.584 | -2,9% |
| 2014 | €241.583 | -6% |
| 2013 | €256.942 | -4,45% |
| 2012 | €268.909 | -3,03% |
| 2011 | €277.307 | -3,06% |
| 2010 | €286.068 | 0,5% |
| 2009 | €284.639 | 3,72% |
| 2008 | €274.432 | 7,5% |
| 2007 | €255.217 | 8% |
| 2006 | €236.349 | 0,02% |
| 2005 | €236.312 | 51% |
| 2004 | €156.703 | 0,54% |
| 2003 | €155.856 | 0,49% |
| 2002 | €155.094 | 0,23% |
| 2001 | €154.736 | 73% |
| 2000 | €89.442 | 0,08% |
| 1999 | €89.374 | 0,56% |
| 1998 | €88.872 | 0,15% |
| 1997 | €88.743 | geen data |
De gemiddelde WOZ woningwaarde in de veilig thuis regio Oost-Brabant is met €335.206 gegroeid van €88.743 in 1997 tot €423.949 in 2025 (dat is een stijging van 378%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €11.972 (6,7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.
WoningwaardeDe gemiddelde woningwaarde is gebaseerd op de WOZ-waarde van woningen in deze regio. Hiermee wordt de waardeontwikkeling door de tijd zichtbaar.
Autochtoon of migratieachtergrond in de veilig thuis regio Oost-Brabant voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa per jaar.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners naar herkomst per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de veilig thuis regio Oost-Brabant:
| Jaar | Herkomst Nederland | Herkomst Europa | Herkomst buiten Europa |
|---|---|---|---|
| 2026 | 1.095.151 | 139.004 | 224.126 |
| 2025 | 1.098.527 | 136.602 | 216.628 |
| 2024 | 1.101.191 | 132.540 | 206.333 |
| 2023 | 1.105.402 | 127.408 | 197.054 |
| 2022 | 1.117.694 | 116.673 | 185.815 |
| 2021 | 1.118.140 | 110.106 | 170.704 |
| 2020 | 1.119.384 | 106.864 | 165.614 |
| 2019 | 1.119.301 | 102.386 | 158.811 |
| 2018 | 1.119.477 | 98.535 | 152.776 |
| 2017 | 1.119.590 | 95.275 | 147.543 |
| 2016 | 1.119.443 | 92.172 | 142.798 |
| 2015 | 1.119.764 | 89.665 | 138.993 |
| 2014 | 1.115.151 | 87.191 | 135.324 |
| 2013 | 1.114.473 | 85.763 | 133.171 |
In 2026 was de herkomst van inwoners in de veilig thuis regio Oost-Brabant als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 75%, herkomst uit Europese landen: 9,5% en herkomst uit landen buiten Europa: 15%.
Toelichting Meer migratieBevolking in de veilig thuis regio Oost-Brabant: de grafiek toont het aantal inwoners in het meest recente jaar, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland.
| Herkomst | Inwoners |
|---|---|
| Herkomst Nederland | 1.095.151 |
| Herkomst Europa | 139.004 |
| Herkomst buiten Europa | 224.126 |
De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.
ToelichtingBovenstaande grafiek toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar voor de veilig thuis regio Oost-Brabant.
Onderstaande tabel toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de veilig thuis regio Oost-Brabant:
| Jaar | Geboortes per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 9,1 |
| 2024 | 9,1 |
| 2023 | 8,9 |
| 2022 | 9,2 |
| 2021 | 9,9 |
| 2020 | 9,3 |
| 2019 | 9,3 |
| 2018 | 9,4 |
| 2017 | 9,3 |
| 2016 | 9,5 |
| 2015 | 9,3 |
| 2014 | 9,8 |
| 2013 | 9,3 |
| 2012 | 9,9 |
| 2011 | 10 |
| 2010 | 10 |
| 2009 | 11 |
| 2008 | 11 |
| 2007 | 11 |
| 2006 | 11 |
| 2005 | 11 |
| 2004 | 12 |
| 2003 | 12 |
| 2002 | 12 |
| 2001 | 12 |
| 2000 | 13 |
| 1999 | 13 |
| 1998 | 13 |
| 1997 | 13 |
| 1996 | 13 |
| 1995 | 13 |
Het aantal geboorten per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het geboortecijfer geeft het aantal levend geboren kinderen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar voor de veilig thuis regio Oost-Brabant.
Onderstaande tabel toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de veilig thuis regio Oost-Brabant:
| Jaar | Sterfgevallen per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 9,9 |
| 2024 | 9,7 |
| 2023 | 9,7 |
| 2022 | 9,7 |
| 2021 | 9,7 |
| 2020 | 10 |
| 2019 | 8,9 |
| 2018 | 9,1 |
| 2017 | 8,8 |
| 2016 | 8,9 |
| 2015 | 8,5 |
| 2014 | 7,9 |
| 2013 | 8,1 |
| 2012 | 8,2 |
| 2011 | 8 |
| 2010 | 7,7 |
| 2009 | 7,6 |
| 2008 | 7,8 |
| 2007 | 7,5 |
| 2006 | 7,7 |
| 2005 | 7,7 |
| 2004 | 7,5 |
| 2003 | 8,1 |
| 2002 | 8 |
| 2001 | 7,8 |
| 2000 | 7,8 |
| 1999 | 7,8 |
| 1998 | 7,7 |
| 1997 | 7,5 |
| 1996 | 7,8 |
| 1995 | 7,7 |
Het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het sterftecijfer geeft het aantal overledenen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde aardgasverbruik (m³) en elektriciteitsverbruik (kWh) per woning per jaar voor de veilig thuis regio Oost-Brabant.
Onderstaande tabel toont het gemiddelde energieverbruik per woning per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de veilig thuis regio Oost-Brabant:
| Jaar | Gasverbruik | Elektriciteitsverbruik |
|---|---|---|
| 2024 | 871 | 2.789 |
| 2023 | 901 | 2.727 |
| 2022 | 1.076 | 2.875 |
| 2021 | 1.379 | 3.075 |
| 2020 | 1.234 | 3.041 |
| 2019 | 1.317 | 3.047 |
| 2018 | 1.417 | 3.148 |
| 2017 | 1.408 | 3.245 |
| 2016 | 1.455 | 3.265 |
| 2015 | 1.412 | 3.340 |
| 2014 | 1.323 | 3.358 |
| 2013 | 1.785 | 3.491 |
Het gemiddelde energieverbruik per woning is gebaseerd op data van het CBS. Het gasverbruik is uitgedrukt in m³ en het elektriciteitsverbruik in kWh.
Het gemiddeld aardgasverbruik is uitgedrukt in kubieke meter (m³) en het elektriciteitsverbruik in kilowattuur (kWh) per woning per jaar.
| Gebied | Oppervlakte | Adressen | Dichtheid | Woningen | Woningwaarde | Inwoners | Huishoudens | Personen in huishoudens | Personenauto’s | Bedrijfsvestigingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Asten | 7.134 | 9.041 | 1.016 | 7.436 | €442.000 | 17.484 | 7.507 | 2,28 | 11.086 | 2.625 |
| Best | 3.465 | 16.169 | 1.482 | 13.650 | €464.000 | 31.699 | 13.948 | 2,26 | 16.827 | 4.165 |
| Boekel | 3.452 | 5.619 | 613 | 4.671 | €437.000 | 11.686 | 4.606 | 2,43 | 6.573 | 1.765 |
| Boxtel | 7.032 | 17.232 | 1.177 | 15.042 | €399.000 | 34.302 | 15.464 | 2,17 | 17.592 | 4.655 |
| Deurne | 11.836 | 16.811 | 929 | 14.500 | €423.000 | 33.596 | 14.571 | 2,24 | 18.208 | 4.580 |
| Eersel | 8.333 | 10.619 | 594 | 8.888 | €477.000 | 20.537 | 8.735 | 2,28 | 12.255 | 3.180 |
| Eindhoven | 8.936 | 147.932 | 2.942 | 121.193 | €391.000 | 249.783 | 130.304 | 1,88 | 107.681 | 34.670 |
| Helmond | 5.475 | 50.464 | 1.885 | 43.549 | €345.000 | 96.860 | 43.914 | 2,18 | 48.857 | 11.650 |
| Den Bosch | 11.781 | 91.412 | 2.087 | 76.846 | €417.000 | 162.295 | 77.843 | 2,04 | 89.392 | 26.780 |
| Nuenen, Gerwen en Nederwetten | 3.394 | 12.464 | 1.153 | 10.806 | €513.000 | 24.473 | 10.715 | 2,25 | 13.700 | 3.625 |
| Oirschot | 10.284 | 10.186 | 656 | 8.544 | €504.000 | 19.801 | 8.271 | 2,32 | 11.626 | 3.270 |
| Oss | 17.093 | 49.954 | 1.457 | 42.395 | €383.000 | 95.549 | 43.459 | 2,17 | 51.596 | 12.635 |
| Sint-Michielsgestel | 5.934 | 13.949 | 667 | 12.684 | €492.000 | 30.191 | 12.662 | 2,35 | 16.671 | 4.765 |
| Someren | 8.150 | 10.407 | 746 | 8.585 | €436.000 | 20.471 | 8.548 | 2,33 | 11.636 | 3.195 |
| Son en Breugel | 2.651 | 8.944 | 725 | 7.652 | €517.000 | 18.140 | 7.633 | 2,33 | 10.742 | 2.705 |
| Valkenswaard | 5.650 | 17.795 | 1.528 | 15.353 | €419.000 | 31.920 | 15.092 | 2,09 | 18.595 | 4.200 |
| Veldhoven | 3.189 | 25.472 | 1.692 | 21.138 | €480.000 | 47.918 | 21.309 | 2,19 | 24.474 | 5.550 |
| Vught | 6.112 | 17.228 | 1.189 | 14.176 | €568.000 | 33.202 | 14.162 | 2,25 | 16.590 | 5.430 |
| Waalre | 2.266 | 9.334 | 913 | 8.116 | €531.000 | 17.864 | 7.894 | 2,25 | 9.876 | 2.685 |
| Gemert-Bakel | 12.334 | 16.040 | 808 | 13.239 | €427.000 | 31.806 | 13.612 | 2,3 | 17.786 | 4.260 |
| Heeze-Leende | 10.504 | 8.650 | 610 | 7.321 | €503.000 | 17.281 | 7.347 | 2,27 | 10.046 | 2.710 |
| Laarbeek | 5.617 | 11.590 | 664 | 10.038 | €439.000 | 23.541 | 9.923 | 2,32 | 13.225 | 3.220 |
| Reusel-De Mierden | 7.866 | 7.064 | 603 | 5.944 | €445.000 | 13.729 | 5.880 | 2,31 | 7.847 | 2.025 |
| Cranendonck | 7.805 | 11.347 | 599 | 9.272 | €393.000 | 21.101 | 9.181 | 2,21 | 12.628 | 2.930 |
| Bernheze | 9.041 | 15.474 | 715 | 13.663 | €479.000 | 32.947 | 13.662 | 2,35 | 18.750 | 4.870 |
| Bergeijk | 10.175 | 10.769 | 524 | 8.431 | €477.000 | 19.436 | 8.388 | 2,28 | 11.668 | 3.075 |
| Bladel | 7.562 | 11.690 | 718 | 9.228 | €445.000 | 21.046 | 9.198 | 2,25 | 12.738 | 3.120 |
| Geldrop-Mierlo | 3.139 | 21.454 | 1.389 | 18.586 | €416.000 | 40.683 | 18.527 | 2,18 | 21.273 | 4.940 |
| Meierijstad | 18.552 | 43.216 | 1.036 | 36.823 | €449.000 | 85.236 | 37.083 | 2,25 | 48.837 | 12.145 |
| Land van Cuijk | 35.188 | 48.179 | 664 | 40.718 | €394.000 | 93.645 | 40.756 | 2,22 | 53.818 | 12.940 |
| Maashorst | 13.824 | 32.025 | 1.191 | 26.571 | €423.000 | 60.059 | 26.397 | 2,22 | 36.051 | 8.740 |
Tabel met de 31 gemeenten in de veilig thuis regio Oost-Brabant.
Bovenstaande tabel toont enkele belangrijke kenmerken voor de 31 gemeenten in de veilig thuis regio Oost-Brabant. De kolom ‘Dichtheid’ geeft de omgevingsadressendichtheid per km² weer en is een indicator voor de mate van concentratie van menselijke activiteiten. De kolom ‘Woningwaarde’ toont de gemiddelde WOZ waarde. En de kolom ‘Personen in huishoudens’ toont de gemiddelde grootte van huishoudens. Zie ook de definities van alle onderwerpen.
Lokalisering van gemeenten per Veilig Thuis-regio. Dit niveau ondersteunt regionale samenwerking en monitoring rond huiselijk geweld en kindermishandeling.
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.