Veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond is één van de 25 veilig thuis-regio’s in Nederland. Er vallen 13 gemeenten binnen de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond, het gebied telt 765.317 addressen, 640.899 woningen en er wonen 1.376.801 inwoners en 653.786 huishoudens in de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond.
Veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond is één van de 25 veilig thuis-regio’s in Nederland. Er vallen 13 gemeenten binnen de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond, het gebied telt 765.317 addressen, 640.899 woningen en er wonen 1.376.801 inwoners en 653.786 huishoudens in de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond.
Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond:
| Jaar | Aantal inwoners de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond | % verschil |
|---|---|---|
| 2026 | 1.376.801 | 0,37% |
| 2025 | 1.371.678 | 0,53% |
| 2024 | 1.364.483 | 0,94% |
| 2023 | 1.351.734 | 1,14% |
| 2022 | 1.336.481 | 0,62% |
| 2021 | 1.328.295 | 0,37% |
| 2020 | 1.323.430 | 0,87% |
| 2019 | 1.312.037 | 0,67% |
| 2018 | 1.303.258 | 0,52% |
| 2017 | 1.296.487 | 0,69% |
| 2016 | 1.287.556 | 0,65% |
| 2015 | 1.279.293 | 0,64% |
| 2014 | 1.271.218 | 0,25% |
| 2013 | 1.268.062 | 0,24% |
| 2012 | 1.265.062 | 0,63% |
| 2011 | 1.257.127 | 0,74% |
| 2010 | 1.247.886 | 0,82% |
| 2009 | 1.237.698 | 0,55% |
| 2008 | 1.230.942 | 0,05% |
| 2007 | 1.230.340 | -0,31% |
| 2006 | 1.234.167 | -0,49% |
| 2005 | 1.240.194 | -0,06% |
| 2004 | 1.240.886 | 0,17% |
| 2003 | 1.238.816 | 0,48% |
| 2002 | 1.232.839 | 0,84% |
| 2001 | 1.222.598 | 0,79% |
| 2000 | 1.213.027 | 0,64% |
| 1999 | 1.205.293 | 0,66% |
| 1998 | 1.197.339 | 0,34% |
| 1997 | 1.193.332 | 0,16% |
| 1996 | 1.191.384 | -0,12% |
| 1995 | 1.192.869 | geen data |
De bevolking van de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond is met 183.932 inwoners gestegen van 1.192.869 inwoners in 1995 tot 1.376.801 inwoners in 2026 (dat is een grote stijging van 15%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 5.933 inwoners (0,46%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.
Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd.
In 1995 waren er 1.192.869 inwoners in de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond. In 1996 is het aantal gedaald tot 1.191.384 inwoners. Dit is een daling van 1.485 (-0,12%) ten opzichte van 1995. Het aantal van 1.191.384 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 1.376.801 inwoners. De stijging ten opzichte van 1996 is 185.417 (16%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 5.123 (0,37%). Het aantal van 1.376.801 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.
Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond.
Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond.
Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond:
| Jaar | Gemiddelde WOZ woningwaarde Veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond | % verschil |
|---|---|---|
| 2025 | €353.600 | 2,87% |
| 2024 | €343.744 | 4,99% |
| 2023 | €327.420 | 16% |
| 2022 | €282.656 | 11% |
| 2021 | €254.046 | 9,5% |
| 2020 | €232.065 | 13% |
| 2019 | €206.120 | 11% |
| 2018 | €184.954 | 5,9% |
| 2017 | €174.654 | 3,49% |
| 2016 | €168.767 | 0,92% |
| 2015 | €167.223 | -2,41% |
| 2014 | €171.358 | -4,18% |
| 2013 | €178.834 | -3,08% |
| 2012 | €184.522 | -1,98% |
| 2011 | €188.245 | -2,11% |
| 2010 | €192.305 | 0,72% |
| 2009 | €190.925 | 2,88% |
| 2008 | €185.577 | 6,6% |
| 2007 | €174.136 | 9,5% |
| 2006 | €158.985 | 0,63% |
| 2005 | €157.987 | 53% |
| 2004 | €103.119 | 1,6% |
| 2003 | €101.493 | 1,09% |
| 2002 | €100.400 | 0,57% |
| 2001 | €99.830 | 47% |
| 2000 | €67.737 | 1,49% |
| 1999 | €66.743 | 1,6% |
| 1998 | €65.690 | -0,31% |
| 1997 | €65.892 | geen data |
De gemiddelde WOZ woningwaarde in de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond is met €287.708 toegenomen van €65.892 in 1997 tot €353.600 in 2025 (dat is een groei van 437%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €10.275 (6,9%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.
WoningwaardeDe gemiddelde woningwaarde is gebaseerd op de WOZ-waarde van woningen in deze regio. Hiermee wordt de waardeontwikkeling door de tijd zichtbaar.
Autochtoon of migratieachtergrond in de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa per jaar.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners naar herkomst per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond:
| Jaar | Herkomst Nederland | Herkomst Europa | Herkomst buiten Europa |
|---|---|---|---|
| 2026 | 765.202 | 147.623 | 463.976 |
| 2025 | 771.605 | 146.258 | 453.815 |
| 2024 | 778.123 | 143.827 | 442.533 |
| 2023 | 784.308 | 137.463 | 429.963 |
| 2022 | 799.345 | 127.563 | 417.774 |
| 2021 | 805.091 | 126.372 | 396.832 |
| 2020 | 810.363 | 123.772 | 389.295 |
| 2019 | 813.741 | 120.113 | 378.183 |
| 2018 | 817.344 | 117.060 | 368.849 |
| 2017 | 820.919 | 114.463 | 361.105 |
| 2016 | 822.378 | 111.893 | 353.285 |
| 2015 | 823.582 | 109.589 | 346.122 |
| 2014 | 822.391 | 107.967 | 340.787 |
| 2013 | 824.437 | 106.589 | 336.985 |
In 2026 was de herkomst van inwoners in de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 56%, herkomst uit Europese landen: 11% en herkomst uit landen buiten Europa: 34%.
Toelichting Meer migratieBevolking in de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond: de grafiek toont het aantal inwoners in het meest recente jaar, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland.
| Herkomst | Inwoners |
|---|---|
| Herkomst Nederland | 765.202 |
| Herkomst Europa | 147.623 |
| Herkomst buiten Europa | 463.976 |
De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.
ToelichtingBovenstaande grafiek toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar voor de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond.
Onderstaande tabel toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond:
| Jaar | Geboortes per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 9,7 |
| 2024 | 9,7 |
| 2023 | 9,8 |
| 2022 | 10 |
| 2021 | 11 |
| 2020 | 11 |
| 2019 | 11 |
| 2018 | 11 |
| 2017 | 11 |
| 2016 | 12 |
| 2015 | 11 |
| 2014 | 12 |
| 2013 | 11 |
| 2012 | 12 |
| 2011 | 12 |
| 2010 | 12 |
| 2009 | 12 |
| 2008 | 12 |
| 2007 | 11 |
| 2006 | 11 |
| 2005 | 11 |
| 2004 | 12 |
| 2003 | 12 |
| 2002 | 12 |
| 2001 | 12 |
| 2000 | 13 |
| 1999 | 13 |
| 1998 | 12 |
| 1997 | 12 |
| 1996 | 12 |
| 1995 | 12 |
Het aantal geboorten per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het geboortecijfer geeft het aantal levend geboren kinderen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar voor de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond.
Onderstaande tabel toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond:
| Jaar | Sterfgevallen per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 8,8 |
| 2024 | 9,3 |
| 2023 | 9,2 |
| 2022 | 9,2 |
| 2021 | 9,4 |
| 2020 | 10 |
| 2019 | 8,5 |
| 2018 | 9 |
| 2017 | 8,9 |
| 2016 | 8,9 |
| 2015 | 8,6 |
| 2014 | 7,8 |
| 2013 | 8,6 |
| 2012 | 8,7 |
| 2011 | 8,5 |
| 2010 | 8,5 |
| 2009 | 8,5 |
| 2008 | 9 |
| 2007 | 9 |
| 2006 | 9,1 |
| 2005 | 9,1 |
| 2004 | 9,1 |
| 2003 | 9,7 |
| 2002 | 9,7 |
| 2001 | 9,6 |
| 2000 | 9,6 |
| 1999 | 9,6 |
| 1998 | 9,7 |
| 1997 | 9,6 |
| 1996 | 9,6 |
| 1995 | 9,5 |
Het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het sterftecijfer geeft het aantal overledenen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde aardgasverbruik (m³) en elektriciteitsverbruik (kWh) per woning per jaar voor de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond.
Onderstaande tabel toont het gemiddelde energieverbruik per woning per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond:
| Jaar | Gasverbruik | Elektriciteitsverbruik |
|---|---|---|
| 2024 | 656 | 2.336 |
| 2023 | 675 | 2.298 |
| 2022 | 770 | 2.451 |
| 2021 | 1.001 | 2.610 |
| 2020 | 886 | 2.555 |
| 2019 | 924 | 2.536 |
| 2018 | 987 | 2.609 |
| 2017 | 979 | 2.663 |
| 2016 | 1.015 | 2.699 |
| 2015 | 978 | 2.731 |
| 2014 | 934 | 2.778 |
| 2013 | 1.225 | 2.862 |
Het gemiddelde energieverbruik per woning is gebaseerd op data van het CBS. Het gasverbruik is uitgedrukt in m³ en het elektriciteitsverbruik in kWh.
Het gemiddeld aardgasverbruik is uitgedrukt in kubieke meter (m³) en het elektriciteitsverbruik in kilowattuur (kWh) per woning per jaar.
| Gebied | Oppervlakte | Adressen | Dichtheid | Woningen | Woningwaarde | Inwoners | Huishoudens | Personen in huishoudens | Personenauto’s | Bedrijfsvestigingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Barendrecht | 2.173 | 23.744 | 1.723 | 19.676 | €447.000 | 48.701 | 19.719 | 2,44 | 24.348 | 6.955 |
| Capelle aan den IJssel | 1.540 | 36.800 | 2.332 | 31.893 | €362.000 | 69.698 | 32.486 | 2,09 | 30.798 | 9.450 |
| Krimpen aan den IJssel | 895 | 14.860 | 2.002 | 12.730 | €386.000 | 29.864 | 12.667 | 2,31 | 14.185 | 3.180 |
| Maassluis | 1.012 | 19.651 | 2.106 | 16.664 | €345.000 | 37.125 | 16.262 | 2,22 | 16.829 | 4.205 |
| Ridderkerk | 2.526 | 26.831 | 1.759 | 21.966 | €346.000 | 48.084 | 21.483 | 2,2 | 24.356 | 6.080 |
| Rotterdam | 32.414 | 389.333 | 4.161 | 328.408 | €342.000 | 673.804 | 342.340 | 1,93 | 250.214 | 110.815 |
| Schiedam | 1.986 | 44.012 | 3.412 | 38.420 | €314.000 | 81.931 | 39.168 | 2,07 | 33.383 | 11.770 |
| Albrandswaard | 2.376 | 12.121 | 1.058 | 10.797 | €456.000 | 26.559 | 10.744 | 2,42 | 13.352 | 3.490 |
| Vlaardingen | 2.669 | 42.788 | 2.841 | 37.117 | €303.000 | 77.480 | 36.592 | 2,08 | 33.759 | 9.035 |
| Lansingerland | 5.639 | 31.347 | 1.391 | 25.791 | €505.000 | 66.633 | 25.852 | 2,53 | 33.222 | 10.335 |
| Goeree-Overflakkee | 42.235 | 36.688 | 652 | 22.997 | €371.000 | 52.798 | 22.429 | 2,28 | 29.336 | 6.950 |
| Nissewaard | 8.379 | 46.581 | 2.097 | 40.514 | €308.000 | 89.112 | 40.096 | 2,18 | 43.903 | 8.755 |
| Voorne aan Zee | 18.983 | 40.561 | 1.187 | 33.926 | €396.000 | 75.012 | 33.948 | 2,17 | 41.877 | 8.915 |
Tabel met de 13 gemeenten in de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond.
Bovenstaande tabel toont enkele belangrijke kenmerken voor de 13 gemeenten in de veilig thuis regio Rotterdam-Rijnmond. De kolom ‘Dichtheid’ geeft de omgevingsadressendichtheid per km² weer en is een indicator voor de mate van concentratie van menselijke activiteiten. De kolom ‘Woningwaarde’ toont de gemiddelde WOZ waarde. En de kolom ‘Personen in huishoudens’ toont de gemiddelde grootte van huishoudens. Zie ook de definities van alle onderwerpen.
Lokalisering van gemeenten per Veilig Thuis-regio. Dit niveau ondersteunt regionale samenwerking en monitoring rond huiselijk geweld en kindermishandeling.
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.