Veilig thuis regio Zeeland is één van de 25 veilig thuis-regio’s in Nederland. Er vallen 13 gemeenten binnen de veilig thuis regio Zeeland, het gebied telt 258.613 addressen, 193.454 woningen en er wonen 394.538 inwoners en 184.346 huishoudens in de veilig thuis regio Zeeland.
Veilig thuis regio Zeeland is één van de 25 veilig thuis-regio’s in Nederland. Er vallen 13 gemeenten binnen de veilig thuis regio Zeeland, het gebied telt 258.613 addressen, 193.454 woningen en er wonen 394.538 inwoners en 184.346 huishoudens in de veilig thuis regio Zeeland.
Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de veilig thuis regio Zeeland.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de veilig thuis regio Zeeland:
| Jaar | Aantal inwoners de veilig thuis regio Zeeland | % verschil |
|---|---|---|
| 2026 | 394.538 | 0,4% |
| 2025 | 392.969 | 0,34% |
| 2024 | 391.634 | 0,13% |
| 2023 | 391.124 | 1,13% |
| 2022 | 386.767 | 0,35% |
| 2021 | 385.400 | 0,5% |
| 2020 | 383.488 | 0,12% |
| 2019 | 383.032 | 0,19% |
| 2018 | 382.304 | 0,19% |
| 2017 | 381.568 | 0,08% |
| 2016 | 381.252 | 0,14% |
| 2015 | 380.726 | 0,03% |
| 2014 | 380.621 | -0,12% |
| 2013 | 381.077 | -0,09% |
| 2012 | 381.407 | -0,03% |
| 2011 | 381.530 | 0,03% |
| 2010 | 381.409 | 0,11% |
| 2009 | 380.984 | 0,1% |
| 2008 | 380.585 | 0,02% |
| 2007 | 380.497 | 0,08% |
| 2006 | 380.186 | 0,05% |
| 2005 | 379.978 | 0,25% |
| 2004 | 379.028 | 0,18% |
| 2003 | 378.348 | 0,3% |
| 2002 | 377.235 | 0,62% |
| 2001 | 374.920 | 0,82% |
| 2000 | 371.866 | 0,35% |
| 1999 | 370.571 | 0,17% |
| 1998 | 369.949 | 0,41% |
| 1997 | 368.426 | 0,29% |
| 1996 | 367.354 | 0,41% |
| 1995 | 365.846 | geen data |
De bevolking van de veilig thuis regio Zeeland is met 28.692 inwoners toegenomen van 365.846 inwoners in 1995 tot 394.538 inwoners in 2026 (dat is een groei van 7,8%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 926 inwoners (0,24%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.
Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd.
In 1995 telde de veilig thuis regio Zeeland 365.846 inwoners. Het aantal van 365.846 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 394.538 inwoners. De stijging ten opzichte van 1995 is 28.692 (7,8%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 1.569 (0,4%). Het aantal van 394.538 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.
Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de veilig thuis regio Zeeland.
Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Statistieken veilig thuis regio Zeeland.
Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de veilig thuis regio Zeeland.
Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de veilig thuis regio Zeeland:
| Jaar | Gemiddelde WOZ woningwaarde Veilig thuis regio Zeeland | % verschil |
|---|---|---|
| 2025 | €319.096 | 5,1% |
| 2024 | €303.629 | 7,9% |
| 2023 | €281.515 | 13% |
| 2022 | €248.492 | 8,8% |
| 2021 | €228.292 | 6,3% |
| 2020 | €214.676 | 4,66% |
| 2019 | €205.116 | 5,5% |
| 2018 | €194.465 | 2,32% |
| 2017 | €190.058 | 2,18% |
| 2016 | €186.009 | 0,31% |
| 2015 | €185.431 | -1,46% |
| 2014 | €188.170 | -3,09% |
| 2013 | €194.166 | -2,04% |
| 2012 | €198.217 | -0,12% |
| 2011 | €198.456 | -1,15% |
| 2010 | €200.763 | 0,38% |
| 2009 | €200.005 | 2,85% |
| 2008 | €194.456 | 7,2% |
| 2007 | €181.452 | 14% |
| 2006 | €159.718 | 0,5% |
| 2005 | €158.925 | 55% |
| 2004 | €102.747 | 0,83% |
| 2003 | €101.899 | 0,02% |
| 2002 | €101.876 | 0,66% |
| 2001 | €101.206 | 40% |
| 2000 | €72.098 | 0,27% |
| 1999 | €71.902 | 0,78% |
| 1998 | €71.343 | 0,31% |
| 1997 | €71.120 | geen data |
De gemiddelde WOZ woningwaarde in de veilig thuis regio Zeeland is met €247.976 toegenomen van €71.120 in 1997 tot €319.096 in 2025 (dat is een groei van 349%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €8.856 (6,1%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.
WoningwaardeDe gemiddelde woningwaarde is gebaseerd op de WOZ-waarde van woningen in deze regio. Hiermee wordt de waardeontwikkeling door de tijd zichtbaar.
Autochtoon of migratieachtergrond in de veilig thuis regio Zeeland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa per jaar.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners naar herkomst per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de veilig thuis regio Zeeland:
| Jaar | Herkomst Nederland | Herkomst Europa | Herkomst buiten Europa |
|---|---|---|---|
| 2026 | 300.484 | 52.677 | 41.377 |
| 2025 | 301.254 | 52.118 | 39.597 |
| 2024 | 302.546 | 51.168 | 37.920 |
| 2023 | 304.598 | 49.935 | 36.591 |
| 2022 | 310.324 | 46.463 | 35.028 |
| 2021 | 311.021 | 42.806 | 31.573 |
| 2020 | 310.962 | 41.752 | 30.774 |
| 2019 | 312.095 | 40.914 | 30.023 |
| 2018 | 313.142 | 39.837 | 29.325 |
| 2017 | 314.259 | 38.807 | 28.502 |
| 2016 | 315.661 | 37.785 | 27.806 |
| 2015 | 316.723 | 36.905 | 27.098 |
| 2014 | 318.531 | 35.782 | 26.297 |
| 2013 | 319.750 | 35.248 | 26.072 |
In 2026 was de herkomst van inwoners in de veilig thuis regio Zeeland als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 76%, herkomst uit Europese landen: 13% en herkomst uit landen buiten Europa: 10%.
Toelichting Meer migratieBevolking in de veilig thuis regio Zeeland: de grafiek toont het aantal inwoners in het meest recente jaar, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland.
| Herkomst | Inwoners |
|---|---|
| Herkomst Nederland | 300.484 |
| Herkomst Europa | 52.677 |
| Herkomst buiten Europa | 41.377 |
De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.
ToelichtingBovenstaande grafiek toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar voor de veilig thuis regio Zeeland.
Onderstaande tabel toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de veilig thuis regio Zeeland:
| Jaar | Geboortes per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 8,6 |
| 2024 | 8,6 |
| 2023 | 8,7 |
| 2022 | 8,8 |
| 2021 | 9,3 |
| 2020 | 8,8 |
| 2019 | 8,9 |
| 2018 | 8,8 |
| 2017 | 9,1 |
| 2016 | 9,1 |
| 2015 | 9,4 |
| 2014 | 9,3 |
| 2013 | 9,3 |
| 2012 | 9,5 |
| 2011 | 9,7 |
| 2010 | 9,7 |
| 2009 | 9,9 |
| 2008 | 10 |
| 2007 | 9,8 |
| 2006 | 10 |
| 2005 | 11 |
| 2004 | 11 |
| 2003 | 11 |
| 2002 | 11 |
| 2001 | 11 |
| 2000 | 12 |
| 1999 | 11 |
| 1998 | 12 |
| 1997 | 12 |
| 1996 | 12 |
| 1995 | 12 |
Het aantal geboorten per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het geboortecijfer geeft het aantal levend geboren kinderen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar voor de veilig thuis regio Zeeland.
Onderstaande tabel toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de veilig thuis regio Zeeland:
| Jaar | Sterfgevallen per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 11 |
| 2024 | 11 |
| 2023 | 11 |
| 2022 | 11 |
| 2021 | 12 |
| 2020 | 11 |
| 2019 | 10 |
| 2018 | 11 |
| 2017 | 10 |
| 2016 | 10 |
| 2015 | 10 |
| 2014 | 9,4 |
| 2013 | 10 |
| 2012 | 9,8 |
| 2011 | 9,5 |
| 2010 | 9,8 |
| 2009 | 9,4 |
| 2008 | 9,5 |
| 2007 | 9,4 |
| 2006 | 9,6 |
| 2005 | 9,7 |
| 2004 | 9,7 |
| 2003 | 9,7 |
| 2002 | 10 |
| 2001 | 10 |
| 2000 | 10 |
| 1999 | 10 |
| 1998 | 10 |
| 1997 | 9,6 |
| 1996 | 9,9 |
| 1995 | 9,5 |
Het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het sterftecijfer geeft het aantal overledenen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde aardgasverbruik (m³) en elektriciteitsverbruik (kWh) per woning per jaar voor de veilig thuis regio Zeeland.
Onderstaande tabel toont het gemiddelde energieverbruik per woning per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de veilig thuis regio Zeeland:
| Jaar | Gasverbruik | Elektriciteitsverbruik |
|---|---|---|
| 2024 | 864 | 2.515 |
| 2023 | 890 | 2.448 |
| 2022 | 1.043 | 2.559 |
| 2021 | 1.332 | 2.709 |
| 2020 | 1.174 | 2.542 |
| 2019 | 1.221 | 2.516 |
| 2018 | 1.311 | 2.598 |
| 2017 | 1.279 | 2.670 |
| 2016 | 1.360 | 2.733 |
| 2015 | 1.329 | 2.799 |
| 2014 | 1.250 | 2.849 |
| 2013 | 1.669 | 2.992 |
Het gemiddelde energieverbruik per woning is gebaseerd op data van het CBS. Het gasverbruik is uitgedrukt in m³ en het elektriciteitsverbruik in kWh.
Het gemiddeld aardgasverbruik is uitgedrukt in kubieke meter (m³) en het elektriciteitsverbruik in kilowattuur (kWh) per woning per jaar.
| Gebied | Oppervlakte | Adressen | Dichtheid | Woningen | Woningwaarde | Inwoners | Huishoudens | Personen in huishoudens | Personenauto’s | Bedrijfsvestigingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Borsele | 19.452 | 12.408 | 330 | 10.120 | €338.000 | 23.186 | 10.036 | 2,3 | 13.813 | 3.225 |
| Goes | 10.192 | 24.263 | 1.408 | 19.353 | €338.000 | 40.387 | 18.990 | 2,1 | 22.824 | 5.770 |
| Hulst | 25.182 | 16.370 | 516 | 13.719 | €308.000 | 27.376 | 12.971 | 2,1 | 16.699 | 3.145 |
| Kapelle | 4.963 | 7.208 | 687 | 5.546 | €370.000 | 13.186 | 5.612 | 2,3 | 7.321 | 1.785 |
| Middelburg | 5.304 | 30.879 | 1.813 | 24.857 | €306.000 | 50.439 | 24.197 | 2,0 | 24.013 | 6.175 |
| Reimerswaal | 24.242 | 11.939 | 518 | 9.466 | €309.000 | 23.388 | 9.554 | 2,4 | 12.297 | 3.080 |
| Terneuzen | 31.776 | 34.335 | 897 | 27.865 | €256.000 | 55.955 | 26.938 | 2,0 | 31.968 | 5.830 |
| Tholen | 25.400 | 15.174 | 506 | 11.414 | €301.000 | 27.031 | 11.204 | 2,4 | 14.787 | 3.520 |
| Veere | 20.655 | 18.519 | 360 | 11.163 | €445.000 | 22.037 | 9.866 | 2,2 | 12.456 | 3.705 |
| Vlissingen | 34.484 | 29.119 | 2.052 | 23.996 | €259.000 | 45.878 | 23.298 | 1,9 | 22.504 | 4.730 |
| Schouwen-Duiveland | 48.821 | 25.979 | 497 | 16.929 | €408.000 | 34.409 | 16.099 | 2,1 | 20.108 | 5.620 |
| Noord-Beveland | 12.158 | 7.901 | 261 | 4.868 | €323.000 | 8.067 | 4.031 | 2,0 | 5.038 | 1.360 |
| Sluis | 30.716 | 24.519 | 468 | 14.158 | €334.000 | 23.199 | 11.550 | 2,0 | 13.798 | 3.650 |
Tabel met de 13 gemeenten in de veilig thuis regio Zeeland.
Bovenstaande tabel toont enkele belangrijke kenmerken voor de 13 gemeenten in de veilig thuis regio Zeeland. De kolom ‘Dichtheid’ geeft de omgevingsadressendichtheid per km² weer en is een indicator voor de mate van concentratie van menselijke activiteiten. De kolom ‘Woningwaarde’ toont de gemiddelde WOZ waarde. En de kolom ‘Personen in huishoudens’ toont de gemiddelde grootte van huishoudens. Zie ook de definities van alle onderwerpen.
Lokalisering van gemeenten per Veilig Thuis-regio. Dit niveau ondersteunt regionale samenwerking en monitoring rond huiselijk geweld en kindermishandeling.
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.