Statistieken veiligheidsregio Midden- en West-Brabant

Statistieken veiligheidsregio Midden- en West-Brabant

Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is één van de 25 veiligheidsregio’s in Nederland. Er vallen 24 gemeenten binnen de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant, het gebied telt 640.843 addressen, 526.555 woningen en er wonen 1.171.985 inwoners en 544.436 huishoudens in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.

Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is één van de 25 veiligheidsregio’s in Nederland. Er vallen 24 gemeenten binnen de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant, het gebied telt 640.843 addressen, 526.555 woningen en er wonen 1.171.985 inwoners en 544.436 huishoudens in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.

Aantal inwoners per jaar
De veiligheidsregio Midden- en West-Brabant telt 1.171.985 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant:

JaarAantal inwoners de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant% verschil
20261.171.9850,52%
20251.165.9250,63%
20241.158.6490,71%
20231.150.5161,16%
20221.137.3270,65%
20211.130.0350,31%
20201.126.5140,56%
20191.120.2730,58%
20181.113.8640,65%
20171.106.6570,44%
20161.101.8190,36%
20151.097.8560,29%
20141.094.6510,38%
20131.090.5460,34%
20121.086.8070,38%
20111.082.6600,35%
20101.078.9360,36%
20091.075.0670,4%
20081.070.7480,23%
20071.068.3030,13%
20061.066.9130,23%
20051.064.4840,24%
20041.061.9670,35%
20031.058.3130,38%
20021.054.3060,66%
20011.047.3550,9%
20001.038.0420,89%
19991.028.8791,02%
19981.018.4800,76%
19971.010.8370,33%
19961.007.5220,44%
19951.003.113geen data

Het aantal inwoners in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is met 168.872 inwoners toegenomen van 1.003.113 inwoners in 1995 tot 1.171.985 inwoners in 2026 (dat is een grote toename van 17%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 5.447 inwoners (0,5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers stijgen ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant:

In 1995 waren er 1.003.113 inwoners in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. Het aantal van 1.003.113 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 1.171.985 inwoners. De stijging ten opzichte van 1995 is 168.872 (17%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 6.060 (0,52%). Het aantal van 1.171.985 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant: er zijn 182.582 woningen van het type tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Statistieken veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.

Woningwaarde per jaar
Ontwikkeling van de gemiddelde WOZ woningwaarde in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant% verschil
2025€382.0165,5%
2024€362.1784,02%
2023€348.19114%
2022€305.3588,8%
2021€280.7827,1%
2020€262.0816,7%
2019€245.5387%
2018€229.5533,95%
2017€220.8322,68%
2016€215.062-0,05%
2015€215.180-2,31%
2014€220.278-5,3%
2013€232.535-3,48%
2012€240.921-2,03%
2011€245.923-2,83%
2010€253.0820,28%
2009€252.3782,82%
2008€245.4496%
2007€231.6628,9%
2006€212.640-0,11%
2005€212.87954%
2004€138.2820,32%
2003€137.8460,42%
2002€137.2751,91%
2001€134.70863%
2000€82.868-0,76%
1999€83.5000,45%
1998€83.1240,5%
1997€82.708geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is met €299.308 gegroeid van €82.708 in 1997 tot €382.016 in 2025 (dat is een stijging van 362%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €10.690 (6,5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Woningwaarde
Toelichting op de ontwikkeling van de gemiddelde woningwaarde in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant:

De gemiddelde woningwaarde is gebaseerd op de WOZ-waarde van woningen in deze regio. Hiermee wordt de waardeontwikkeling door de tijd zichtbaar.

Inwoners naar land van herkomst per jaar

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners naar herkomst per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026878.704117.902175.379
2025881.234115.007169.684
2024883.356111.728163.565
2023884.794107.345158.377
2022894.55098.829152.626
2021894.78394.854140.398
2020896.52392.701137.288
2019896.75290.203133.315
2018897.11387.457129.301
2017897.10784.447125.112
2016897.16781.625121.526
2015898.65579.390118.267
2014898.37278.015116.496
2013897.97076.489114.291

In 2026 was de herkomst van inwoners in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 75%, herkomst uit Europese landen: 10% en herkomst uit landen buiten Europa: 15%.

Toelichting Meer migratie
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant: de grafiek toont het aantal inwoners in het meest recente jaar, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland.


HerkomstInwoners
Herkomst Nederland878.704
Herkomst Europa117.902
Herkomst buiten Europa175.379

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorten per 1.000 inwoners per jaar
In 2025 zijn er 8,8 baby's per 1.000 inwoners geboren in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar voor de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.


Onderstaande tabel toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant:

JaarGeboortes per 1.000 inwoners
20258,8
20248,8
20238,8
20228,9
20219,8
20209
20198,9
20189,4
20179,2
20169,6
20159,4
20149,5
20139,4
20129,8
201110
201011
200910
200811
200710
200611
200511
200411
200312
200212
200112
200013
199912
199812
199712
199612
199512

Het aantal geboorten per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting op de geboortecijfers per 1.000 inwoners in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant:

Het geboortecijfer geeft het aantal levend geboren kinderen per 1.000 inwoners per jaar weer.

Sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar
In 2025 zijn er 10 personen per 1.000 inwoners overleden in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar voor de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.


Onderstaande tabel toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant:

JaarSterfgevallen per 1.000 inwoners
202510
202410
202310
202210
202110
202010
20199,1
20189,4
20179
20169,2
20158,9
20148,7
20138,6
20128,5
20118,3
20108,2
20098,1
20088,3
20078,2
20068,4
20058,3
20048,2
20038,5
20028,7
20018,4
20008,7
19998,7
19988,4
19978,3
19968,4
19958,4

Het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting op de sterftecijfers per 1.000 inwoners in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant:

Het sterftecijfer geeft het aantal overledenen per 1.000 inwoners per jaar weer.

Energieverbruik woningen per jaar
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde aardgasverbruik (m³) en elektriciteitsverbruik (kWh) per woning per jaar voor de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde energieverbruik per woning per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant:

JaarGasverbruikElektriciteitsverbruik
20247812.729
20238082.677
20229502.838
20211.2313.023
20201.1252.986
20191.2002.977
20181.2883.073
20171.2833.130
20161.3433.173
20151.3053.232
20141.2013.307
20131.6343.424

Het gemiddelde energieverbruik per woning is gebaseerd op data van het CBS. Het gasverbruik is uitgedrukt in m³ en het elektriciteitsverbruik in kWh.

Toelichting op het energieverbruik van woningen in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant:

Het gemiddeld aardgasverbruik is uitgedrukt in kubieke meter (m³) en het elektriciteitsverbruik in kilowattuur (kWh) per woning per jaar.

Gemeenten in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant
Vergelijk de gemeenten in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant in onderstaande tabel en klik door naar de pagina's per gemeente.
GebiedOppervlakteAdressenDichtheidWoningenWoningwaardeInwonersHuishoudensPersonen in huishoudensPersonenauto’sBedrijfsvestigingen
Baarle-Nassau7.6294.8573843.086€418.0007.2563.2652,24.5611.275
Bergen op Zoom9.31340.0281.92532.056€333.00070.69232.3542,135.4578.775
Breda12.868108.2782.32488.201€419.000190.20492.4972,0156.19130.280
Dongen2.97413.8641.29511.988€377.00027.67312.2292,215.3753.420
Etten-Leur5.59223.9621.76820.354€377.00046.11720.5262,223.6935.630
Geertruidenberg2.96411.9381.15410.147€364.00021.9149.8832,212.1662.765
Gilze en Rijen6.56614.5841.11011.801€388.00028.43711.8152,215.2103.555
Goirle4.33812.2441.23110.735€442.00024.88610.7822,313.2083.260
Hilvarenbeek9.6519.0736007.172€481.00016.3157.0182,39.6262.660
Loon op Zand5.07113.0801.07710.679€405.00024.11110.5722,213.6913.335
Oisterwijk8.14617.83594514.501€515.00033.35614.9332,218.3845.860
Oosterhout7.30933.1871.59326.528€387.00058.72626.7172,233.4197.750
Rucphen6.44811.99969610.307€401.00023.97310.4552,314.2913.345
Steenbergen15.91413.19576010.969€362.00024.59611.2012,214.1483.125
Tilburg12.846128.5162.939107.237€339.000230.746116.5441,9127.76629.310
Waalwijk6.76527.3191.36222.783€377.00051.63524.0442,128.6377.060
Woensdrecht9.19713.03669610.219€367.00022.30110.0792,212.8862.595
Zundert12.12111.89162710.129€458.00023.08810.4182,213.4283.415
Halderberge7.52117.04977213.932€381.00031.48413.8052,218.2794.215
Roosendaal10.71644.5201.76235.981€323.00078.16536.8282,140.6099.950
Moerdijk18.40321.21275717.118€369.00038.46717.1922,223.1195.415
Drimmelen11.94314.85183212.370€416.00028.40212.4762,215.8493.850
Alphen-Chaam9.3525.5893324.619€477.00010.4954.4732,36.6281.830
Altena22.66428.73652723.643€401.00058.94624.3302,432.2488.770

Tabel met de 24 gemeenten in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.

Bovenstaande tabel toont enkele belangrijke kenmerken voor de 24 gemeenten in de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. De kolom ‘Dichtheid’ geeft de omgevingsadressendichtheid per km² weer en is een indicator voor de mate van concentratie van menselijke activiteiten. De kolom ‘Woningwaarde’ toont de gemiddelde WOZ waarde. En de kolom ‘Personen in huishoudens’ toont de gemiddelde grootte van huishoudens. Zie ook de definities van alle onderwerpen.

Lokalisering van gemeenten per veiligheidsregio. Een veiligheidsregio is het gebied waarin brandweer, GHOR, politie en gemeenten samenwerken aan voorbereiding op en bestrijding van crises en rampen.

Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron