Veiligheidsregio Noord-Holland-Noord is één van de 25 veiligheidsregio’s in Nederland. Er vallen 16 gemeenten binnen de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord, het gebied telt 395.100 addressen, 313.155 woningen en er wonen 687.079 inwoners en 311.394 huishoudens in de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord.
Veiligheidsregio Noord-Holland-Noord is één van de 25 veiligheidsregio’s in Nederland. Er vallen 16 gemeenten binnen de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord, het gebied telt 395.100 addressen, 313.155 woningen en er wonen 687.079 inwoners en 311.394 huishoudens in de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord.
Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord:
| Jaar | Aantal inwoners de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord | % verschil |
|---|---|---|
| 2026 | 687.079 | 0,59% |
| 2025 | 683.050 | 0,52% |
| 2024 | 679.544 | 0,32% |
| 2023 | 677.364 | 1,11% |
| 2022 | 669.947 | 0,58% |
| 2021 | 666.089 | 0,47% |
| 2020 | 662.988 | 0,7% |
| 2019 | 658.386 | 0,44% |
| 2018 | 655.492 | 0,49% |
| 2017 | 652.296 | 0,51% |
| 2016 | 648.987 | 0,29% |
| 2015 | 647.120 | 0,21% |
| 2014 | 645.781 | 0,05% |
| 2013 | 645.482 | 0,0% |
| 2012 | 645.458 | 0,25% |
| 2011 | 643.840 | 0,27% |
| 2010 | 642.110 | 0,45% |
| 2009 | 639.257 | 0,41% |
| 2008 | 636.669 | 0,16% |
| 2007 | 635.622 | 0,04% |
| 2006 | 635.338 | 0,27% |
| 2005 | 633.634 | 0,44% |
| 2004 | 630.854 | 0,56% |
| 2003 | 627.372 | 0,58% |
| 2002 | 623.778 | 0,77% |
| 2001 | 619.010 | 0,91% |
| 2000 | 613.422 | 0,67% |
| 1999 | 609.333 | 0,53% |
| 1998 | 606.120 | 0,61% |
| 1997 | 602.470 | 0,62% |
| 1996 | 598.775 | 0,71% |
| 1995 | 594.569 | geen data |
De bevolking van de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord is met 92.510 inwoners gestegen van 594.569 inwoners in 1995 tot 687.079 inwoners in 2026 (dat is een grote stijging van 16%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1995 tot en met 2026 was 2.984 inwoners (0,47%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers stijgen ieder jaar.
Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd.
In 1995 waren er 594.569 inwoners in de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord. Het aantal van 594.569 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 687.079 inwoners. De stijging ten opzichte van 1995 is 92.510 (16%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 4.029 (0,59%). Het aantal van 687.079 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 1995 tot en met 2026.
Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord.
Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord.
Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord:
| Jaar | Gemiddelde WOZ woningwaarde Veiligheidsregio Noord-Holland-Noord | % verschil |
|---|---|---|
| 2025 | €397.874 | 5,2% |
| 2024 | €378.175 | 4,67% |
| 2023 | €361.285 | 17% |
| 2022 | €309.543 | 10% |
| 2021 | €280.199 | 7,6% |
| 2020 | €260.520 | 8,2% |
| 2019 | €240.694 | 7,9% |
| 2018 | €223.110 | 4,59% |
| 2017 | €213.322 | 2,57% |
| 2016 | €207.982 | 0,55% |
| 2015 | €206.846 | -2,92% |
| 2014 | €213.074 | -5,7% |
| 2013 | €225.899 | -3,77% |
| 2012 | €234.748 | -1,62% |
| 2011 | €238.617 | -1,74% |
| 2010 | €242.835 | 0,59% |
| 2009 | €241.408 | 3,42% |
| 2008 | €233.420 | 6,9% |
| 2007 | €218.318 | 5,5% |
| 2006 | €206.850 | 0,17% |
| 2005 | €206.504 | 53% |
| 2004 | €135.081 | 1,01% |
| 2003 | €133.726 | 0,54% |
| 2002 | €133.010 | 0,59% |
| 2001 | €132.233 | 63% |
| 2000 | €81.330 | 0,14% |
| 1999 | €81.216 | 0,66% |
| 1998 | €80.684 | -0,23% |
| 1997 | €80.868 | geen data |
De gemiddelde WOZ woningwaarde in de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord is met €317.006 gestegen van €80.868 in 1997 tot €397.874 in 2025 (dat is een stijging van 392%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 1997 tot en met 2025 was €11.322 (6,7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.
WoningwaardeDe gemiddelde woningwaarde is gebaseerd op de WOZ-waarde van woningen in deze regio. Hiermee wordt de waardeontwikkeling door de tijd zichtbaar.
Autochtoon of migratieachtergrond in de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa per jaar.
Onderstaande tabel toont het aantal inwoners naar herkomst per jaar op basis van de gecombineerde gemeentedata van het CBS voor de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord:
| Jaar | Herkomst Nederland | Herkomst Europa | Herkomst buiten Europa |
|---|---|---|---|
| 2026 | 544.383 | 53.902 | 88.794 |
| 2025 | 544.993 | 52.123 | 85.934 |
| 2024 | 545.754 | 50.370 | 83.420 |
| 2023 | 547.502 | 49.009 | 80.853 |
| 2022 | 552.811 | 43.948 | 78.348 |
| 2021 | 552.074 | 42.645 | 71.331 |
| 2020 | 551.361 | 41.718 | 69.865 |
| 2019 | 550.763 | 40.137 | 67.434 |
| 2018 | 550.430 | 39.048 | 65.975 |
| 2017 | 549.759 | 38.008 | 64.491 |
| 2016 | 549.617 | 36.797 | 62.518 |
| 2015 | 549.956 | 35.911 | 61.193 |
| 2014 | 550.481 | 35.230 | 59.952 |
| 2013 | 552.402 | 34.113 | 58.830 |
In 2026 was de herkomst van inwoners in de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 79%, herkomst uit Europese landen: 7,8% en herkomst uit landen buiten Europa: 13%.
Toelichting Meer migratieBevolking in de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord: de grafiek toont het aantal inwoners in het meest recente jaar, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland.
| Herkomst | Inwoners |
|---|---|
| Herkomst Nederland | 544.383 |
| Herkomst Europa | 53.902 |
| Herkomst buiten Europa | 88.794 |
De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.
ToelichtingBovenstaande grafiek toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar voor de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord.
Onderstaande tabel toont het aantal geboorten per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord:
| Jaar | Geboortes per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 8,8 |
| 2024 | 8,9 |
| 2023 | 8,7 |
| 2022 | 9,1 |
| 2021 | 9,6 |
| 2020 | 8,8 |
| 2019 | 8,9 |
| 2018 | 9,3 |
| 2017 | 9,3 |
| 2016 | 9,4 |
| 2015 | 9 |
| 2014 | 9,6 |
| 2013 | 9,1 |
| 2012 | 9,8 |
| 2011 | 10 |
| 2010 | 11 |
| 2009 | 10 |
| 2008 | 11 |
| 2007 | 10 |
| 2006 | 11 |
| 2005 | 11 |
| 2004 | 12 |
| 2003 | 12 |
| 2002 | 12 |
| 2001 | 13 |
| 2000 | 13 |
| 1999 | 13 |
| 1998 | 12 |
| 1997 | 12 |
| 1996 | 12 |
| 1995 | 12 |
Het aantal geboorten per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het geboortecijfer geeft het aantal levend geboren kinderen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar voor de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord.
Onderstaande tabel toont het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord:
| Jaar | Sterfgevallen per 1.000 inwoners |
|---|---|
| 2025 | 10 |
| 2024 | 10 |
| 2023 | 10 |
| 2022 | 10 |
| 2021 | 9,9 |
| 2020 | 9,5 |
| 2019 | 8,8 |
| 2018 | 8,8 |
| 2017 | 8,8 |
| 2016 | 9 |
| 2015 | 8,4 |
| 2014 | 8,1 |
| 2013 | 8,2 |
| 2012 | 8 |
| 2011 | 7,9 |
| 2010 | 7,7 |
| 2009 | 7,5 |
| 2008 | 7,7 |
| 2007 | 7,8 |
| 2006 | 7,6 |
| 2005 | 7,8 |
| 2004 | 7,4 |
| 2003 | 7,8 |
| 2002 | 7,9 |
| 2001 | 7,7 |
| 2000 | 7,7 |
| 1999 | 7,6 |
| 1998 | 7,6 |
| 1997 | 7,5 |
| 1996 | 7,4 |
| 1995 | 7,4 |
Het aantal sterfgevallen per 1.000 inwoners is gebaseerd op data van het CBS.
Het sterftecijfer geeft het aantal overledenen per 1.000 inwoners per jaar weer.
Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde aardgasverbruik (m³) en elektriciteitsverbruik (kWh) per woning per jaar voor de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord.
Onderstaande tabel toont het gemiddelde energieverbruik per woning per jaar op basis van de gewogen gemiddelden van gemeentedata van het CBS voor de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord:
| Jaar | Gasverbruik | Elektriciteitsverbruik |
|---|---|---|
| 2024 | 839 | 2.548 |
| 2023 | 874 | 2.488 |
| 2022 | 1.023 | 2.625 |
| 2021 | 1.334 | 2.822 |
| 2020 | 1.182 | 2.771 |
| 2019 | 1.242 | 2.751 |
| 2018 | 1.349 | 2.750 |
| 2017 | 1.318 | 2.836 |
| 2016 | 1.393 | 2.899 |
| 2015 | 1.338 | 2.986 |
| 2014 | 1.273 | 3.066 |
| 2013 | 1.695 | 3.190 |
Het gemiddelde energieverbruik per woning is gebaseerd op data van het CBS. Het gasverbruik is uitgedrukt in m³ en het elektriciteitsverbruik in kWh.
Het gemiddeld aardgasverbruik is uitgedrukt in kubieke meter (m³) en het elektriciteitsverbruik in kilowattuur (kWh) per woning per jaar.
| Gebied | Oppervlakte | Adressen | Dichtheid | Woningen | Woningwaarde | Inwoners | Huishoudens | Personen in huishoudens | Personenauto’s | Bedrijfsvestigingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Alkmaar | 11.735 | 65.719 | 2.404 | 54.739 | €380.000 | 113.196 | 54.740 | 2,04 | 54.457 | 16.925 |
| Bergen (Noord-Holland) | 12.023 | 22.355 | 831 | 15.550 | €612.000 | 29.653 | 14.241 | 2,03 | 16.600 | 5.405 |
| Castricum | 6.040 | 20.294 | 1.374 | 16.672 | €508.000 | 37.077 | 16.379 | 2,2 | 18.492 | 5.315 |
| Enkhuizen | 11.625 | 10.893 | 1.395 | 8.989 | €332.000 | 18.738 | 8.863 | 2,1 | 8.643 | 2.580 |
| Heiloo | 1.901 | 13.510 | 1.395 | 11.293 | €544.000 | 24.613 | 11.147 | 2,16 | 12.230 | 3.525 |
| Den Helder | 17.880 | 36.573 | 1.704 | 28.808 | €261.000 | 56.678 | 27.635 | 1,98 | 27.374 | 5.105 |
| Hoorn | 5.346 | 40.334 | 1.759 | 34.994 | €365.000 | 76.202 | 35.013 | 2,15 | 35.800 | 10.250 |
| Medemblik | 25.756 | 24.530 | 529 | 19.593 | €409.000 | 46.305 | 19.929 | 2,27 | 25.447 | 7.015 |
| Opmeer | 4.194 | 6.418 | 601 | 5.296 | €398.000 | 12.669 | 5.481 | 2,24 | 7.316 | 1.920 |
| Schagen | 18.728 | 30.930 | 780 | 21.822 | €372.000 | 48.778 | 21.916 | 2,17 | 26.888 | 7.175 |
| Texel | 46.316 | 13.983 | 514 | 7.144 | €406.000 | 13.958 | 6.846 | 1,98 | 7.567 | 2.805 |
| Drechterland | 8.059 | 10.442 | 529 | 8.738 | €423.000 | 20.550 | 8.715 | 2,33 | 10.964 | 2.975 |
| Stede Broec | 1.637 | 10.807 | 1.192 | 9.515 | €371.000 | 22.445 | 9.538 | 2,3 | 10.873 | 2.315 |
| Koggenland | 8.408 | 13.237 | 456 | 9.907 | €416.000 | 24.214 | 10.027 | 2,34 | 13.347 | 3.675 |
| Hollands Kroon | 66.220 | 27.967 | 453 | 21.697 | €369.000 | 50.592 | 22.458 | 2,2 | 28.739 | 7.375 |
| Dijk en Waard | 6.702 | 47.108 | 1.492 | 38.398 | €414.000 | 91.411 | 38.466 | 2,32 | 46.988 | 11.300 |
Tabel met de 16 gemeenten in de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord.
Bovenstaande tabel toont enkele belangrijke kenmerken voor de 16 gemeenten in de veiligheidsregio Noord-Holland-Noord. De kolom ‘Dichtheid’ geeft de omgevingsadressendichtheid per km² weer en is een indicator voor de mate van concentratie van menselijke activiteiten. De kolom ‘Woningwaarde’ toont de gemiddelde WOZ waarde. En de kolom ‘Personen in huishoudens’ toont de gemiddelde grootte van huishoudens. Zie ook de definities van alle onderwerpen.
Lokalisering van gemeenten per veiligheidsregio. Een veiligheidsregio is het gebied waarin brandweer, GHOR, politie en gemeenten samenwerken aan voorbereiding op en bestrijding van crises en rampen.
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.