Migratie, herkomstlanden, geboortelanden gemeente Westervoort

Migratie, herkomstlanden, geboortelanden gemeente Westervoort

Wat zijn de herkomstlanden en geboortelanden van de inwoners in de gemeente Westervoort? Bekijk hier de cijfers over de migratieachtergrond van inwoners in de gemeente Westervoort, met gegevens over de jaren 2022 tot en met 2026.
Wat zijn de herkomstlanden en geboortelanden van de inwoners in de gemeente Westervoort? Bekijk hier de cijfers over de migratieachtergrond van inwoners in de gemeente Westervoort, met gegevens over de jaren 2022 tot en met 2026.
Aantal inwoners met een migratieachtergrond de gemeente Westervoort
Indonesië is met 423 inwoners in de gemeente Westervoort in 2026 het land met de meeste inwoners van buiten Nederland.
HerkomstlandPersoon geboren buiten NederlandPersoon geboren in NederlandTotaal
Afghanistan6834102
Aruba14923
Australië41115
België202646
Bosnië-Herzegovina221840
Brazilië141731
Bulgarije538
Canada7815
China291342
Colombia16622
Curaçao375188
Duitsland83292375
Egypte7310
Eritrea17219
Ethiopië10515
Filippijnen151025
Frankrijk151732
Ghana123
Griekenland123
Hongarije10616
India12416
Indonesië130293423
Irak12248170
Iran401858
Italië122739
Kaapverdië112
Marokko5173124
Nederland011.79811.798
Nigeria246
Oekraïne82991
Pakistan431457
Polen602383
Portugal426
Roemenië16824
Rusland20929
Servië10313
Somalië151025
Spanje81422
Suriname58109167
Syrië20162263
Thailand111021
Turkije131250381
Verenigd Koninkrijk231336
Verenigde Staten van Amerika221335
Vietnam181533
Zuid-Afrika121022

Bovenstaande tabel toont het aantal inwoners per herkomstland in 2026 naar geboorteland voor de gemeente Westervoort:

Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Op kleine schermen: Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).

Advertentie:

Aantal inwoners naar herkomstland en geboorteland in de gemeente Westervoort
Gebruik de filters boven de grafiek om de gegevens per herkomstland of geboorteland weer te geven.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners met een migratieachtergrond in de gemeente Westervoort per jaar. Gebruik de filters boven de grafiek om de bevolking per per land van herkomst en per geboorteland te tonen.

Gegevens van het CBS over de migratieachtergrond van inwoners in de gemeente Westervoort voor de periode 2022-2026.

Aantal inwoners met een migratieachtergrond naar werelddeel in de gemeente Westervoort
Azië is met 1.713 inwoners in de gemeente Westervoort in 2026 het werelddeel met de meeste inwoners van buiten Europa.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per werelddeel in 2026 naar geboorteland voor de gemeente Westervoort.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per werelddeel in 2026 naar geboorteland voor de gemeente Westervoort:

HerkomstPersoon geboren buiten NederlandPersoon geboren in NederlandTotaal
Afrika162148310
Amerika202238440
Azië8928211.713
Europa44512.32812.773
Oceanië61117

Gegevens van het CBS over de migratieachtergrond van inwoners in de gemeente Westervoort voor het jaar 2026.

Aantal inwoners per nationaliteit in de gemeente Westervoort
Europees is met 14.950 inwoners in de gemeente Westervoort in 2026 de grootste niet-Nederlandse nationaliteit.
Nationaliteit2026202520242023202220212020201920182017201620152014
Europees14.95014.88514.86814.85814.70314.74514.69514.69614.78214.76514.82214.82814.939
Europese Unie14.84414.77414.75414.76014.67114.70914.68214.67814.76814.75314.80314.80914.919
Nederlands14.66514.59814.58414.58014.50914.56814.53514.53314.62014.61014.68014.69214.802
Totaal niet-Nederlandse nationaliteit588607567534435446436411395381321300336
Buiten-Europa285309274245225250254210188173130112128
Europa (exclusief Nederlands)285287284278194177160163162155142136137
Azië21824521318817119420116715213910591103
Europese Unie (exclusief Nederlands)179176170180162141147145148143123117117
Azië (exclusief Indonesisch en Turks)15918816514112614816212211295645052
Midden- en Oost-Europese nat. in de EU87879092807153495446321918
Oekraïens74778171456541332
Syrisch645950435182896563482360
Pools5248525961503932312715108
Turks52514239383932363337333343
Afrika3739373939424034302517913
Amerika3025241815131396881112
Afrika (exclusief Marokkaans)302827333537353026221259
Burger van Bondsrepubliek Duitsland30313234282726252830252831
GIPS-Nationaliteiten in de EU28252124251519192020192326
Amerika en Oceanië (exclusief Surinaams)2725231715141296981212
Iraaks25322417821355799
Brits19151618202323212123242120
Staatloos / onbekend1811911161922384553495271
Chinees1719222118181712109555
Italiaans12131311127778781010
Spaans12767758978779
Jemenitisch111160000000000
Iraans1025161714119200001
Belgisch1010891312111277776
Hongaars10775445564334
Oostenrijks10999555544465
Amerikaans10887865555655
Roemeens10965131143212
Zuid-Afrikaans7944400100004
Afghaans712149344310000
Marokkaans711106455443544
Indiaas7665437200000
Indonesisch7668777977888
Bulgaars5667544555520
Colombiaans5440000000001
Braziliaans5643422101144
Frans5556544765564
Kroatisch5533111111000
Vietnamees48910756411232
Russisch4434444978121114
Filippijns4222225534200
Egyptisch4115554000000
Iers4412233344555
Surinaams3011001000000
Portugees3222222221011
Eritrees2368141924241912600
Zweeds2211121110000
Lets2231020221100
Pakistaans221491415182222162127
Japans2333322211111
Litouws2232111122211
Somalisch1110000000000
Tsjechisch1766650001201
Canadees1111000000000
Grieks1304412134456
Zuid-Koreaans0020000000000
Slowaaks0122000121001
Oceanië0000010001010
Nigeriaans0001040112110
Thais0111112221523
Ghanees0000000000000

Bovenstaande tabel toont het aantal inwoners per nationaliteit per jaar voor de gemeente Westervoort:

Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Op kleine schermen: Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).

Advertentie:

Aantal inwoners per nationaliteit in de gemeente Westervoort
Gebruik het filter boven de grafiek om een nationaliteit te kiezen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per nationaliteit in de gemeente Westervoort per jaar. Gebruik het filter boven de grafiek om een nationaliteit te kiezen.

Gegevens van het CBS over de nationaliteit van inwoners in de gemeente Westervoort voor de periode 2014-2026.

Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron