Informatie over de Ford S-MAX in cijfers en grafieken op basis van data van de RDW, de BOVAG en diverse andere dataleveranciers. Met verkoopcijfers en uitgebreide registratiegegevens. Deze pagina wordt maandelijks met de meest recente gegevens bijgewerkt. Laatst bijgewerkt: 1 oktober 2026.
Informatie over de Ford S-MAX in cijfers en grafieken op basis van data van de RDW, de BOVAG en diverse andere dataleveranciers. Met verkoopcijfers en uitgebreide registratiegegevens. Deze pagina wordt maandelijks met de meest recente gegevens bijgewerkt. Laatst bijgewerkt: 1 oktober 2026.
| Ford S-MAX | Model gegevens |
|---|---|
| Aantal registraties toegelaten (status 1 oktober 2026) | 9 |
| Aantal registraties tenaamgesteld (status 1 oktober 2026) | 6.577 |
| Aantal registraties geëxporteerd* | 3.289 |
| Aantal registraties gesloopt* | 349 |
| Aantal registraties totaal* (2006 t/m 2024) | 10.224 |
| Aantal verkocht (2006 t/m 2023) | 12.137 |
| Jaren eerste toelating* | 2006 t/m 2024 |
| Meest voorkomende carrosserievorm* | Multipurpose vehicle (MPV) (7.419 stuks, 73%) |
| Meest voorkomende kleur* | Grijs (4.668 stuks, 46%) |
| Meest voorkomende brandstof* | Benzine (7.697 stuks, 75%) |
| Gemiddelde catalogusprijs* | €46.236 |
| Gemiddeld vermogen* | 123 kW / 167 PK |
| Gemiddeld gewicht* | 1.563 kg |
Tabel met de belangijkste gegevens voor de Ford S-MAX op basis van het kentekenregister van de RDW en de verkoopcijfers van de BOVAG en de RAI.
*: De data over registraties zijn gebaseerd zijn op het kentekenregister van de RDW van 1 augustus 2021 tot en met 1 oktober 2026. Registraties van de Ford S-MAX die voor dat moment uit de database van de RDW zijn uitgeschreven, zijn helaas onbekend. Zie onderstaande toelichting voor een verdere uitleg.
Bron & definitiesBovenstaande grafiek toont het aantal verkochte auto's van de Ford S-MAX. Gebruik het filter boven de grafiek om de autoverkopen voor de Ford S-MAX per maand of per jaar weer te geven.
De tabel toont de aantallen verkochte personenauto's per maand en per jaar van de Ford S-MAX: De tabel toont de 12 recentste maanden en de 10 recentste jaren. Alle detaildata kunnen als Excel-bestand worden opgevraagd.
| Periode | Aantal verkocht Ford S-MAX |
|---|---|
| 2023 | 2 |
| 2022 | 3 |
| 2021 | 0 |
| 2020 | 1 |
| 2019 | 4 |
| 2018 | 108 |
| 2017 | 283 |
| 2016 | 382 |
| 2015 | 232 |
| 2014 | 326 |
| september 2023 | 2 |
| augustus 2023 | 0 |
| juli 2023 | 0 |
| juni 2023 | 0 |
| juni 2022 | 0 |
| mei 2022 | 2 |
| april 2022 | 1 |
| maart 2022 | 0 |
| februari 2022 | 0 |
| januari 2022 | 0 |
| november 2020 | 0 |
| oktober 2020 | 1 |
Bij weergave van maanden toont de grafiek de gegevens voor de periode van 2006 tot en met 2023. Het gemiddeld aantal verkochte auto's van de Ford S-MAX in deze periode is 0 per maand. In totaal zijn er in deze periode 12.137 exemplaren van de Ford S-MAX verkocht. Het gemiddeld aantal verkochte auto's per jaar in deze periode komt daarmee op 674 per jaar.
Gebruikte cijfers: maandelijkse nieuwverkopen per merk en model van alle personenauto's in Nederland van de RAI en de BOVAG. De data worden maandelijks met de meest actuele cijfers bijgewerkt. De verkoopgegevens zijn het meest recent bijgewerkt op 1 oktober 2026.
Er zijn data van april 2006 tot en met september 2023. Bij keuze voor het filter 'Maanden' worden de gegevens voor de 24 meest recente maanden in de grafiek getoond. En er zijn data voor de jaren 2006 tot en met 2024. En er zijn data voor de decennia 2000-2010 tot en met 2020-2030.
De grafiek toont het aantal auto's van de Ford S-MAX per registratiemaand, jaar en decennium van de auto's. Het aantal is berekend op basis van de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. De maanden, jaren en decennia zijn gebaseerd op de datums van eerste toelating in het kentekenregister van de RDW. Dit is de datum waarop de auto voor het eerst op kenteken geregistreerd is. Voor geïmporteerde auto's is deze datum van het buitenlandse kenteken overgenomen. Gebruik het filter boven de grafiek om alle bekende registraties weer te geven, of alleen de auto's die nu nog op kenteken geregistreerd zijn, de auto's die geëxporteerd zijn of de auto's die op andere wijzen uit de registratie verdwenen zijn.
Donutgrafiek met de verdeling van het aantal en percentage kleuren zoals bekend voor de personenauto's van de Ford S-MAX die op 1 oktober 2026 in Nederland voor gebruik op de openbare weg zijn geregistreerd.
Grijs is de meest voorkomende kleur van Ford S-MAX. Er zijn momenteel 4.668 auto's van de Ford S-MAX die in het grijs rondrijden. Dat is 46% van het totaal.Donutgrafiek met de verdeling van het aantal en percentage soorten brandstof die als energiebron gebruikt worden door de auto's van Ford S-MAX. Het betreft alle Ford S-MAX personenauto's die op 1 oktober 2026 een geldig kenteken hebben.
Benzine is de meest voorkomende brandstof waarmee de auto's van Ford S-MAX rondrijden. Er zijn momenteel 7.697 auto's van Ford S-MAX met benzine als energiebron. Dat is 75% van het totaal.Donutgrafiek met de verschijningsvormen van de carrosserie van Ford S-MAX (gegevens op basis van de personenauto's die op 1 oktober 2026 in de kentekenadministratie van de RDW voorkomen).
De Ford S-MAX komt in Nederland het vaakst voor als Multipurpose vehicle (MPV): Dit is de meest voorkomende carrosserievorm, er zijn 7.419 auto's van Ford S-MAX met multipurpose vehicle (mpv) als type carrosserie (dat is 73%).Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Ford S-MAX over catalogusprijsklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.
Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Ford S-MAX over motorvermogensklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.
Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Ford S-MAX over gewichtsklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.
Donutgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Ford S-MAX over zuinigheidslabels op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.
Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens over de Ford S-MAX. Er zijn 10 verschillende tabellen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de tabel voor die categorie weer te geven. Er is keuze uit tabellen met het overzicht van de brandstofsoorten, het aantal cilinders, het motorvermogen, de carrosserievormen, de registratiedatums, de autogewichten, kleuren, modellen en de zuinigheidslabels.
| Brandstof | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| Benzine | 7.697 | 75% |
| Diesel | 2.069 | 20% |
| Onbekend | 208 | 2,03% |
| Benzine+Elektriciteit | 202 | 1,98% |
| Benzine+LPG | 25 | 0,24% |
| Alcohol+Benzine | 22 | 0,22% |
| Alcohol | 1 | 0,01% |
| Alcohol+Benzine+CNG | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine+LPG | 0 | 0,0% |
| Alcohol+CNG | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Alcohol+LPG | 0 | 0,0% |
| Benzine+CNG | 0 | 0,0% |
| Benzine+CNG+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Benzine+CNG+LPG | 0 | 0,0% |
| Benzine+Elektriciteit+LPG | 0 | 0,0% |
| Benzine+LNG | 0 | 0,0% |
| Benzine+LNG+LPG | 0 | 0,0% |
| CNG | 0 | 0,0% |
| CNG+LPG | 0 | 0,0% |
| Diesel+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Diesel+LNG | 0 | 0,0% |
| Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Elektriciteit+LPG | 0 | 0,0% |
| Elektriciteit+Waterstof | 0 | 0,0% |
| LNG | 0 | 0,0% |
| LPG | 0 | 0,0% |
| Waterstof | 0 | 0,0% |
| Carrosserie | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| Bestelwagen | 0 | 0,0% |
| Cabriolet | 0 | 0,0% |
| Coupé | 0 | 0,0% |
| Enkeldeksvoertuig | 0 | 0,0% |
| Hatchback | 2 | 0,02% |
| MPV | 425 | 4,16% |
| Multipurpose vehicle (MPV) | 7.419 | 73% |
| Onbekend | 276 | 2,7% |
| Pick-uptruck | 0 | 0,0% |
| Sedan | 1 | 0,01% |
| Stationwagen | 2.101 | 21% |
| Truckstationwagon | 0 | 0,0% |
| Vrachtwagen | 0 | 0,0% |
| Catalogusprijsklasse | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| <10.000 euro | 3 | 0,03% |
| 10.000-12.500 euro | 0 | 0,0% |
| 12.500-15.000 euro | 0 | 0,0% |
| 15.000-17.500 euro | 37 | 0,36% |
| 17.500-20.000 euro | 2 | 0,02% |
| 20.000-22.500 euro | 20 | 0,2% |
| 22.500-25.000 euro | 5 | 0,05% |
| 25.000-27.500 euro | 40 | 0,39% |
| 27.500-30.000 euro | 38 | 0,37% |
| 30.000-32.500 euro | 120 | 1,17% |
| 32.500-35.000 euro | 214 | 2,09% |
| 35.000-40.000 euro | 1.209 | 12% |
| 40.000-45.000 euro | 1.742 | 17% |
| 45.000-50.000 euro | 1.424 | 14% |
| 50.000-75.000 euro | 2.238 | 22% |
| 75.000-100.000 euro | 13 | 0,13% |
| 100.000+ euro | 2 | 0,02% |
| Onbekend | 3.117 | 30% |
| Aantal cilinders | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| 4 | 9.285 | 91% |
| 5 | 939 | 9% |
| Jaar | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| 2024 | 1 | 0,01% |
| 2023 | 64 | 0,63% |
| 2022 | 68 | 0,67% |
| 2021 | 77 | 0,75% |
| 2020 | 34 | 0,33% |
| 2019 | 153 | 1,5% |
| 2018 | 371 | 3,63% |
| 2017 | 495 | 4,84% |
| 2016 | 641 | 6,3% |
| 2015 | 358 | 3,5% |
| 2014 | 501 | 4,9% |
| 2013 | 552 | 5,4% |
| 2012 | 916 | 9% |
| 2011 | 1.166 | 11% |
| 2010 | 1.057 | 10% |
| 2009 | 742 | 7,3% |
| 2008 | 1.054 | 10% |
| 2007 | 1.342 | 13% |
| 2006 | 632 | 6,2% |
| Gewicht | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| <600 kilogram | 0 | 0,0% |
| 600-800 kilogram | 0 | 0,0% |
| 800-900 kilogram | 0 | 0,0% |
| 900-1.000 kilogram | 0 | 0,0% |
| 1.000-1.100 kilogram | 0 | 0,0% |
| 1.100-1.200 kilogram | 0 | 0,0% |
| 1.200-1.300 kilogram | 0 | 0,0% |
| 1.300-1.400 kilogram | 0 | 0,0% |
| 1.400-1.500 kilogram | 95 | 0,93% |
| 1.500-1.750 kilogram | 9.862 | 96% |
| 1.750-2.000 kilogram | 264 | 2,58% |
| 2.000-2.500 kilogram | 3 | 0,03% |
| 2.500+ kilogram | 0 | 0,0% |
| Kleur | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| Grijs | 4.668 | 46% |
| Zwart | 3.212 | 31% |
| Blauw | 751 | 7,3% |
| Wit | 655 | 6,4% |
| Bruin | 384 | 3,76% |
| Groen | 249 | 2,44% |
| Rood | 225 | 2,2% |
| Geel | 57 | 0,56% |
| Paars | 19 | 0,19% |
| Oranje | 3 | 0,03% |
| Diversen | 1 | 0,01% |
| Beige | 0 | 0,0% |
| Crème | 0 | 0,0% |
| Onbekend | 0 | 0,0% |
| Rose | 0 | 0,0% |
| Merk en model | Handelsbenaming | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|---|
| Ford S-MAX | S-MAX | 10.180 | 100% |
| Ford S-MAX | S MAX | 15 | 0,15% |
| Ford S-MAX | FORD S-MAX | 12 | 0,12% |
| Ford S-MAX | S-MAX 2.0I | 4 | 0,04% |
| Ford S-MAX | S-MAX 2.0 SCTI | 2 | 0,02% |
| Ford S-MAX | S-Max | 2 | 0,02% |
| Ford S-MAX | S-MAX 2 5 | 1 | 0,01% |
| Ford S-MAX | S-MAX 2.0 AUT | 1 | 0,01% |
| Ford S-MAX | S-MAX 2.0 AUT. | 1 | 0,01% |
| Ford S-MAX | S-MAX 2.0 TDCI | 1 | 0,01% |
| Ford S-MAX | S-MAX 2.0 TDCI AUT | 1 | 0,01% |
| Ford S-MAX | S-MAX 2.0 TDCI AUT. | 1 | 0,01% |
| Ford S-MAX | S-MAX 2.0TDCI | 1 | 0,01% |
| Ford S-MAX | S-MAX 2.2TDCI | 1 | 0,01% |
| Ford S-MAX | S-MAX 2.3I | 1 | 0,01% |
| Vermogensklasse | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| <60 PK | 205 | 2,01% |
| 60-70 PK | 0 | 0,0% |
| 70-80 PK | 0 | 0,0% |
| 80-90 PK | 0 | 0,0% |
| 90-100 PK | 0 | 0,0% |
| 100-110 PK | 0 | 0,0% |
| 110-120 PK | 272 | 2,66% |
| 120-140 PK | 564 | 5,5% |
| 140-160 PK | 5.868 | 57% |
| 160-180 PK | 490 | 4,79% |
| 180-200 PK | 230 | 2,25% |
| 200-250 PK | 2.309 | 23% |
| 250+ PK | 227 | 2,22% |
| Onbekend | 59 | 0,58% |
| Zuinigheidsclassificatie | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| A | 308 | 3,01% |
| B | 3.840 | 38% |
| C | 3.007 | 29% |
| D | 1.633 | 16% |
| E | 158 | 1,55% |
| F | 1 | 0,01% |
| G | 4 | 0,04% |
| Onbekend | 1.273 | 12% |
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.