Informatie over Opel in cijfers en grafieken op basis van data van de RDW, de BOVAG en diverse andere dataleveranciers. Met verkoopcijfers en uitgebreide registratiegegevens. Deze pagina wordt maandelijks met de meest recente gegevens bijgewerkt. Laatst bijgewerkt: 1 oktober 2026.
Informatie over Opel in cijfers en grafieken op basis van data van de RDW, de BOVAG en diverse andere dataleveranciers. Met verkoopcijfers en uitgebreide registratiegegevens. Deze pagina wordt maandelijks met de meest recente gegevens bijgewerkt. Laatst bijgewerkt: 1 oktober 2026.
| Opel | Merk gegevens |
|---|---|
| Aantal registraties aangemeld (status 1 oktober 2026) | 230 |
| Aantal registraties toegelaten (status 1 oktober 2026) | 418 |
| Aantal registraties tenaamgesteld (status 1 oktober 2026) | 610.581 |
| Aantal registraties geëxporteerd* | 108.666 |
| Aantal registraties gesloopt* | 114.492 |
| Aantal registraties totaal* (1910 t/m 2026) | 834.387 |
| Aantal verkocht (1983 t/m 2026) | 2.140.999 |
| Aantal modellen* | 46 |
| Jaren eerste toelating* | 1910 t/m 2026 |
| Meest voorkomende carrosserievorm* | Multipurpose vehicle (MPV) (318.054 stuks, 38%) |
| Meest voorkomende kleur* | Grijs (330.292 stuks, 40%) |
| Meest voorkomende brandstof* | Benzine (711.026 stuks, 85%) |
| Gemiddelde catalogusprijs* | €25.629 |
| Gemiddeld vermogen* | 74 kW / 101 PK |
| Gemiddeld gewicht* | 1.166 kg |
Tabel met de belangijkste gegevens voor Opel op basis van het kentekenregister van de RDW en de verkoopcijfers van de BOVAG en de RAI.
Opel is een Duits automerk dat werd opgericht in 1862 door Adam Opel als een fabriek voor naaimachines. In 1899 begon Opel met de productie van auto's en in 1929 werd het merk overgenomen door General Motors (GM). In 2017 werd Opel verkocht aan de PSA Group (Peugeot Citroën), en in 2021 fuseerde PSA met Fiat Chrysler om Stellantis te vormen, waardoor Opel nu een onderdeel is van deze grote automobielgroep. Opels worden in het Verenigd Koninkrijk als Vauxhall verkocht.
*: De data over registraties zijn gebaseerd zijn op het kentekenregister van de RDW van 1 augustus 2021 tot en met 1 oktober 2026. Registraties van Opel die voor dat moment uit de database van de RDW zijn uitgeschreven, zijn helaas onbekend. Zie onderstaande toelichting voor een verdere uitleg.
Bron & definitiesGrafiek met het aantal verkochte personenauto's van Opel per maand of per jaar (totaal voor alle modellen). Gebruik het filter boven de grafiek om de autoverkopen voor Opel per maand of per jaar weer te geven.
Tabel met de aantallen verkochte personenauto's per maand en per jaar van Opel (totaal voor alle modellen): De tabel toont de 12 recentste maanden en de 10 recentste jaren. Alle detaildata kunnen als Excel-bestand worden opgevraagd.
| Periode | Aantal verkocht Opel |
|---|---|
| 2026 | 7.593 |
| 2025 | 10.340 |
| 2024 | 8.324 |
| 2023 | 14.027 |
| 2022 | 13.516 |
| 2021 | 15.361 |
| 2020 | 20.377 |
| 2019 | 32.302 |
| 2018 | 36.223 |
| 2017 | 34.872 |
| september 2026 | 723 |
| augustus 2026 | 674 |
| juli 2026 | 874 |
| juni 2026 | 1.125 |
| mei 2026 | 850 |
| april 2026 | 828 |
| maart 2026 | 840 |
| februari 2026 | 836 |
| januari 2026 | 843 |
| december 2025 | 1.101 |
| november 2025 | 815 |
| oktober 2025 | 977 |
Bij weergave van maanden toont de grafiek de gegevens voor de periode van 1983 tot en met 2026. Het gemiddeld aantal verkochte auto's van Opel in deze periode is 1.105 per maand. In totaal zijn er in deze periode 2.140.999 personenauto's van Opel verkocht. Het gemiddeld aantal verkochte auto's per jaar in deze periode komt daarmee op 48.659 per jaar.
Gebruikte cijfers: maandelijkse nieuwverkopen per merk en model van alle personenauto's in Nederland van de RAI en de BOVAG. De data worden maandelijks met de meest actuele cijfers bijgewerkt. De verkoopgegevens zijn het meest recent bijgewerkt op 1 oktober 2026.
Er zijn data van april 1925 tot en met september 2026. Bij keuze voor het filter 'Maanden' worden de gegevens voor de 24 meest recente maanden in de grafiek getoond. En er zijn data voor de jaren 1910 tot en met 2026. De grafiek bevat de gegevens voor de 20 meest recente jaren. En er zijn data voor de decennia 1910-1920 tot en met 2020-2030.
De grafiek toont het aantal auto's van Opel per registratiemaand, jaar en decennium van de auto's. Het aantal is berekend op basis van de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. De maanden, jaren en decennia zijn gebaseerd op de datums van eerste toelating in het kentekenregister van de RDW. Dit is de datum waarop de auto voor het eerst op kenteken geregistreerd is. Voor geïmporteerde auto's is deze datum van het buitenlandse kenteken overgenomen. Gebruik het filter boven de grafiek om alle bekende registraties weer te geven, of alleen de auto's die nu nog op kenteken geregistreerd zijn, de auto's die geëxporteerd zijn of de auto's die op andere wijzen uit de registratie verdwenen zijn.
Grafiek met het overzicht van het aantal auto's met een actieve kenteken-registratie in de voertuigen database van de RDW voor de top 15 modellen van Opel.
De grafiek toont de top 15 modellen van Opel. Hierbij is de top 15 bepaald op basis van (1) het jaar waarin een model het meest recent verkocht is en (2) het aantal auto’s per model dat in de RDW voertuigenadministratie op basis van de handelsnaam van de auto is herkend. Bekijk ook de tabel met alle 45 modellen van Opel.
Donutgrafiek met de verdeling van het aantal en percentage kleuren zoals bekend voor de personenauto's van Opel die op 1 oktober 2026 in Nederland voor gebruik op de openbare weg zijn geregistreerd.
Grijs is de meest voorkomende kleur van Opel. Er zijn momenteel 330.292 auto's van Opel die in het grijs rondrijden. Dat is 40% van het totaal.Donutgrafiek met de verdeling van het aantal en percentage soorten brandstof die als energiebron gebruikt worden door de auto's van Opel. Het betreft alle Opel personenauto's die op 1 oktober 2026 een geldig kenteken hebben.
Benzine is de meest voorkomende brandstof waarmee de auto's van Opel rondrijden. Er zijn momenteel 711.026 auto's van Opel met benzine als energiebron. Dat is 85% van het totaal.Donutgrafiek met de verschijningsvormen van de carrosserie van Opel (gegevens op basis van de personenauto's die op 1 oktober 2026 in de kentekenadministratie van de RDW voorkomen).
Opel komt in Nederland het vaakst voor als Multipurpose vehicle (MPV): Dit is de meest voorkomende carrosserievorm, er zijn 318.054 auto's van Opel met multipurpose vehicle (mpv) als type carrosserie (dat is 38%).Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van Opel over catalogusprijsklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.
Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van Opel over motorvermogensklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.
Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van Opel over gewichtsklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.
Donutgrafiek met de verdeling van de auto’s van Opel over zuinigheidslabels op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.
Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens over Opel. Er zijn 10 verschillende tabellen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de tabel voor die categorie weer te geven. Er is keuze uit tabellen met het overzicht van de brandstofsoorten, het aantal cilinders, het motorvermogen, de carrosserievormen, de registratiedatums, de autogewichten, kleuren, modellen en de zuinigheidslabels.
| Brandstof | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| Benzine | 711.026 | 85% |
| Diesel | 49.610 | 5,9% |
| Elektriciteit | 27.182 | 3,26% |
| Benzine+Elektriciteit | 20.274 | 2,43% |
| Onbekend | 15.381 | 1,84% |
| Benzine+LPG | 10.610 | 1,27% |
| CNG | 161 | 0,02% |
| LPG | 87 | 0,01% |
| Benzine+CNG | 39 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine | 12 | 0,0% |
| Benzine+Elektriciteit+LPG | 4 | 0,0% |
| Alcohol | 1 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine+CNG | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine+LPG | 0 | 0,0% |
| Alcohol+CNG | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Alcohol+LPG | 0 | 0,0% |
| Benzine+CNG+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Benzine+CNG+LPG | 0 | 0,0% |
| Benzine+LNG | 0 | 0,0% |
| Benzine+LNG+LPG | 0 | 0,0% |
| CNG+LPG | 0 | 0,0% |
| Diesel+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Diesel+LNG | 0 | 0,0% |
| Elektriciteit+LPG | 0 | 0,0% |
| Elektriciteit+Waterstof | 0 | 0,0% |
| LNG | 0 | 0,0% |
| Waterstof | 0 | 0,0% |
| Carrosserie | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| Bestelwagen | 1 | 0,0% |
| Cabriolet | 8.433 | 1,01% |
| Coupé | 10.076 | 1,21% |
| Enkeldeksvoertuig | 0 | 0,0% |
| Hatchback | 299.541 | 36% |
| MPV | 14.949 | 1,79% |
| Multipurpose vehicle (MPV) | 318.054 | 38% |
| Onbekend | 29.000 | 3,48% |
| Pick-uptruck | 0 | 0,0% |
| Sedan | 18.205 | 2,18% |
| Stationwagen | 136.128 | 16% |
| Truckstationwagon | 0 | 0,0% |
| Vrachtwagen | 0 | 0,0% |
| Catalogusprijsklasse | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| <10.000 euro | 826 | 0,1% |
| 10.000-12.500 euro | 16.432 | 1,97% |
| 12.500-15.000 euro | 53.469 | 6,4% |
| 15.000-17.500 euro | 68.600 | 8,2% |
| 17.500-20.000 euro | 59.752 | 7,2% |
| 20.000-22.500 euro | 48.702 | 5,8% |
| 22.500-25.000 euro | 54.129 | 6,5% |
| 25.000-27.500 euro | 60.879 | 7,3% |
| 27.500-30.000 euro | 58.713 | 7% |
| 30.000-32.500 euro | 42.422 | 5,1% |
| 32.500-35.000 euro | 39.340 | 4,71% |
| 35.000-40.000 euro | 50.711 | 6,1% |
| 40.000-45.000 euro | 21.111 | 2,53% |
| 45.000-50.000 euro | 11.927 | 1,43% |
| 50.000-75.000 euro | 7.562 | 0,91% |
| 75.000-100.000 euro | 269 | 0,03% |
| 100.000+ euro | 192 | 0,02% |
| Onbekend | 239.351 | 29% |
| Aantal cilinders | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| Geen (niet van toepassing) | 54 | 0,01% |
| 1 | 1 | 0,0% |
| 2 | 2 | 0,0% |
| 3 | 212.646 | 25% |
| 4 | 588.987 | 71% |
| 5 | 2 | 0,0% |
| 6 | 5.419 | 0,65% |
| 8 | 98 | 0,01% |
| 12 | 1 | 0,0% |
| Onbekend | 27.177 | 3,26% |
| Jaar | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| 2026 | 7.733 | 0,93% |
| 2025 | 12.145 | 1,46% |
| 2024 | 12.240 | 1,47% |
| 2023 | 18.765 | 2,25% |
| 2022 | 20.302 | 2,43% |
| 2021 | 23.445 | 2,81% |
| 2020 | 26.559 | 3,18% |
| 2019 | 39.352 | 4,72% |
| 2018 | 44.434 | 5,3% |
| 2017 | 43.002 | 5,2% |
| 2016 | 39.766 | 4,77% |
| 2015 | 29.889 | 3,58% |
| 2014 | 27.124 | 3,25% |
| 2013 | 25.614 | 3,07% |
| 2012 | 35.408 | 4,24% |
| 2011 | 42.318 | 5,1% |
| 2010 | 36.825 | 4,41% |
| 2009 | 26.956 | 3,23% |
| 2008 | 35.502 | 4,25% |
| 2007 | 38.040 | 4,56% |
| Ouder dan 2007 | 248.968 | 30% |
| Gewicht | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| <600 kilogram | 3 | 0,0% |
| 600-800 kilogram | 4.828 | 0,58% |
| 800-900 kilogram | 63.454 | 7,6% |
| 900-1.000 kilogram | 122.100 | 15% |
| 1.000-1.100 kilogram | 188.856 | 23% |
| 1.100-1.200 kilogram | 113.808 | 14% |
| 1.200-1.300 kilogram | 169.759 | 20% |
| 1.300-1.400 kilogram | 54.384 | 6,5% |
| 1.400-1.500 kilogram | 62.575 | 7,5% |
| 1.500-1.750 kilogram | 46.671 | 5,6% |
| 1.750-2.000 kilogram | 4.972 | 0,6% |
| 2.000-2.500 kilogram | 2.713 | 0,33% |
| 2.500+ kilogram | 264 | 0,03% |
| Kleur | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| Grijs | 330.292 | 40% |
| Zwart | 178.636 | 21% |
| Blauw | 125.698 | 15% |
| Wit | 82.466 | 9,9% |
| Rood | 41.663 | 4,99% |
| Groen | 29.012 | 3,48% |
| Bruin | 24.316 | 2,91% |
| Geel | 7.265 | 0,87% |
| Beige | 6.282 | 0,75% |
| Oranje | 5.819 | 0,7% |
| Paars | 2.642 | 0,32% |
| Onbekend | 197 | 0,02% |
| Crème | 57 | 0,01% |
| Diversen | 33 | 0,0% |
| Rose | 9 | 0,0% |
| Vermogensklasse | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| <60 PK | 36.987 | 4,43% |
| 60-70 PK | 39.201 | 4,7% |
| 70-80 PK | 147.672 | 18% |
| 80-90 PK | 74.377 | 8,9% |
| 90-100 PK | 166.583 | 20% |
| 100-110 PK | 77.205 | 9,3% |
| 110-120 PK | 72.340 | 8,7% |
| 120-140 PK | 130.725 | 16% |
| 140-160 PK | 60.557 | 7,3% |
| 160-180 PK | 14.004 | 1,68% |
| 180-200 PK | 7.509 | 0,9% |
| 200-250 PK | 5.474 | 0,66% |
| 250+ PK | 1.299 | 0,16% |
| Onbekend | 454 | 0,05% |
| Zuinigheidsclassificatie | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| A | 91.998 | 11% |
| B | 223.871 | 27% |
| C | 189.875 | 23% |
| D | 82.797 | 9,9% |
| E | 27.900 | 3,34% |
| F | 5.280 | 0,63% |
| G | 1.825 | 0,22% |
| Onbekend | 210.841 | 25% |
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.