Informatie over de Seat Cordoba in cijfers en grafieken op basis van data van de RDW, de BOVAG en diverse andere dataleveranciers. Met verkoopcijfers en uitgebreide registratiegegevens. Deze pagina wordt maandelijks met de meest recente gegevens bijgewerkt. Laatst bijgewerkt: 1 oktober 2026.
Informatie over de Seat Cordoba in cijfers en grafieken op basis van data van de RDW, de BOVAG en diverse andere dataleveranciers. Met verkoopcijfers en uitgebreide registratiegegevens. Deze pagina wordt maandelijks met de meest recente gegevens bijgewerkt. Laatst bijgewerkt: 1 oktober 2026.
| Seat Cordoba | Model gegevens |
|---|---|
| Aantal registraties tenaamgesteld (status 1 oktober 2026) | 1.461 |
| Aantal registraties geëxporteerd* | 540 |
| Aantal registraties gesloopt* | 2.459 |
| Aantal registraties totaal* (1994 t/m 2009) | 4.460 |
| Aantal verkocht (1994 t/m 2009) | 33.610 |
| Jaren eerste toelating* | 1994 t/m 2009 |
| Meest voorkomende carrosserievorm* | Sedan (3.420 stuks, 77%) |
| Meest voorkomende kleur* | Grijs (1.673 stuks, 38%) |
| Meest voorkomende brandstof* | Benzine (3.953 stuks, 89%) |
| Gemiddelde catalogusprijs* | €15.254 |
| Gemiddeld vermogen* | 59 kW / 80 PK |
| Gemiddeld gewicht* | 1.046 kg |
Tabel met de belangijkste gegevens voor de Seat Cordoba op basis van het kentekenregister van de RDW en de verkoopcijfers van de BOVAG en de RAI.
*: De data over registraties zijn gebaseerd zijn op het kentekenregister van de RDW van 1 augustus 2021 tot en met 1 oktober 2026. Registraties van de Seat Cordoba die voor dat moment uit de database van de RDW zijn uitgeschreven, zijn helaas onbekend. Zie onderstaande toelichting voor een verdere uitleg.
Bron & definitiesOntvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Seat Cordoba.
Bovenstaande grafiek toont de jaarlijkse verkopen van de Seat Cordoba.
Bovenstaande grafiek toont de verkoopcijfers van de Seat Cordoba voor de jaren 1994 tot en met 2009. In totaal zijn er in deze periode 33.610 exemplaren van de Seat Cordoba verkocht. Het gemiddeld aantal verkochte auto's per jaar in deze periode komt daarmee op 2.101 per jaar.
Gebruikte cijfers: nieuwverkopen per merk en model van alle personenauto's in Nederland van de RAI en de BOVAG. De verkoopgegevens zijn het meest recent bijgewerkt op 1 oktober 2026.
Er zijn data van april 1994 tot en met september 2009. Bij keuze voor het filter 'Maanden' worden de gegevens voor de 24 meest recente maanden in de grafiek getoond. En er zijn data voor de jaren 1994 tot en met 2009.
De grafiek toont het aantal auto's van de Seat Cordoba per registratiemaand, jaar en decennium van de auto's. Het aantal is berekend op basis van de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. De maanden, jaren en decennia zijn gebaseerd op de datums van eerste toelating in het kentekenregister van de RDW. Dit is de datum waarop de auto voor het eerst op kenteken geregistreerd is. Voor geïmporteerde auto's is deze datum van het buitenlandse kenteken overgenomen. Gebruik het filter boven de grafiek om alle bekende registraties weer te geven, of alleen de auto's die nu nog op kenteken geregistreerd zijn, de auto's die geëxporteerd zijn of de auto's die op andere wijzen uit de registratie verdwenen zijn.
Donutgrafiek met de verdeling van het aantal en percentage kleuren zoals bekend voor de personenauto's van de Seat Cordoba die op 1 oktober 2026 in Nederland voor gebruik op de openbare weg zijn geregistreerd.
Grijs is de meest voorkomende kleur van Seat Cordoba. Er zijn momenteel 1.673 auto's van de Seat Cordoba die in het grijs rondrijden. Dat is 38% van het totaal.Donutgrafiek met de verdeling van het aantal en percentage soorten brandstof die als energiebron gebruikt worden door de auto's van Seat Cordoba. Het betreft alle Seat Cordoba personenauto's die op 1 oktober 2026 een geldig kenteken hebben.
Benzine is de meest voorkomende brandstof waarmee de auto's van Seat Cordoba rondrijden. Er zijn momenteel 3.953 auto's van Seat Cordoba met benzine als energiebron. Dat is 89% van het totaal.Donutgrafiek met de verschijningsvormen van de carrosserie van Seat Cordoba (gegevens op basis van de personenauto's die op 1 oktober 2026 in de kentekenadministratie van de RDW voorkomen).
De Seat Cordoba komt in Nederland het vaakst voor als Sedan: Dit is de meest voorkomende carrosserievorm, er zijn 3.420 auto's van Seat Cordoba met sedan als type carrosserie (dat is 77%).Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Seat Cordoba over catalogusprijsklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.
Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Seat Cordoba over motorvermogensklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.
Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Seat Cordoba over gewichtsklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.
Donutgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Seat Cordoba over zuinigheidslabels op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.
Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens over de Seat Cordoba. Er zijn 10 verschillende tabellen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de tabel voor die categorie weer te geven. Er is keuze uit tabellen met het overzicht van de brandstofsoorten, het aantal cilinders, het motorvermogen, de carrosserievormen, de registratiedatums, de autogewichten, kleuren, modellen en de zuinigheidslabels.
| Brandstof | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| Benzine | 3.953 | 89% |
| Diesel | 211 | 4,73% |
| Onbekend | 198 | 4,44% |
| Benzine+LPG | 98 | 2,2% |
| Alcohol | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine+CNG | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine+LPG | 0 | 0,0% |
| Alcohol+CNG | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Alcohol+LPG | 0 | 0,0% |
| Benzine+CNG | 0 | 0,0% |
| Benzine+CNG+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Benzine+CNG+LPG | 0 | 0,0% |
| Benzine+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Benzine+Elektriciteit+LPG | 0 | 0,0% |
| Benzine+LNG | 0 | 0,0% |
| Benzine+LNG+LPG | 0 | 0,0% |
| CNG | 0 | 0,0% |
| CNG+LPG | 0 | 0,0% |
| Diesel+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Diesel+LNG | 0 | 0,0% |
| Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Elektriciteit+LPG | 0 | 0,0% |
| Elektriciteit+Waterstof | 0 | 0,0% |
| LNG | 0 | 0,0% |
| LPG | 0 | 0,0% |
| Waterstof | 0 | 0,0% |
| Carrosserie | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| Bestelwagen | 0 | 0,0% |
| Cabriolet | 0 | 0,0% |
| Coupé | 0 | 0,0% |
| Enkeldeksvoertuig | 0 | 0,0% |
| Hatchback | 48 | 1,08% |
| MPV | 0 | 0,0% |
| Multipurpose vehicle (MPV) | 0 | 0,0% |
| Onbekend | 185 | 4,15% |
| Pick-uptruck | 0 | 0,0% |
| Sedan | 3.420 | 77% |
| Stationwagen | 807 | 18% |
| Truckstationwagon | 0 | 0,0% |
| Vrachtwagen | 0 | 0,0% |
| Catalogusprijsklasse | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| <10.000 euro | 0 | 0,0% |
| 10.000-12.500 euro | 3 | 0,07% |
| 12.500-15.000 euro | 101 | 2,26% |
| 15.000-17.500 euro | 172 | 3,86% |
| 17.500-20.000 euro | 5 | 0,11% |
| 20.000-22.500 euro | 1 | 0,02% |
| 22.500-25.000 euro | 0 | 0,0% |
| 25.000-27.500 euro | 0 | 0,0% |
| 27.500-30.000 euro | 0 | 0,0% |
| 30.000-32.500 euro | 0 | 0,0% |
| 32.500-35.000 euro | 0 | 0,0% |
| 35.000-40.000 euro | 0 | 0,0% |
| 40.000-45.000 euro | 0 | 0,0% |
| 45.000-50.000 euro | 0 | 0,0% |
| 50.000-75.000 euro | 0 | 0,0% |
| 75.000-100.000 euro | 0 | 0,0% |
| 100.000+ euro | 0 | 0,0% |
| Onbekend | 4.178 | 94% |
| Aantal cilinders | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| 3 | 32 | 1% |
| 4 | 4.427 | 99% |
| 6 | 1 | 0% |
| Jaar | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| 2009 | 94 | 2,11% |
| 2008 | 202 | 4,53% |
| 2007 | 246 | 5,5% |
| 2006 | 308 | 6,9% |
| 2005 | 414 | 9,3% |
| 2004 | 617 | 14% |
| 2003 | 736 | 17% |
| 2002 | 429 | 9,6% |
| 2001 | 324 | 7,3% |
| 2000 | 415 | 9,3% |
| 1999 | 289 | 6,5% |
| 1998 | 192 | 4,3% |
| 1997 | 67 | 1,5% |
| 1996 | 65 | 1,46% |
| 1995 | 36 | 0,81% |
| 1994 | 26 | 0,58% |
| Gewicht | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| <600 kilogram | 0 | 0,0% |
| 600-800 kilogram | 0 | 0,0% |
| 800-900 kilogram | 1 | 0,02% |
| 900-1.000 kilogram | 491 | 11% |
| 1.000-1.100 kilogram | 3.610 | 81% |
| 1.100-1.200 kilogram | 329 | 7,4% |
| 1.200-1.300 kilogram | 28 | 0,63% |
| 1.300-1.400 kilogram | 1 | 0,02% |
| 1.400-1.500 kilogram | 0 | 0,0% |
| 1.500-1.750 kilogram | 0 | 0,0% |
| 1.750-2.000 kilogram | 0 | 0,0% |
| 2.000-2.500 kilogram | 0 | 0,0% |
| 2.500+ kilogram | 0 | 0,0% |
| Kleur | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| Grijs | 1.673 | 38% |
| Blauw | 1.226 | 27% |
| Zwart | 787 | 18% |
| Groen | 386 | 8,7% |
| Rood | 339 | 7,6% |
| Geel | 24 | 0,54% |
| Wit | 21 | 0,47% |
| Paars | 3 | 0,07% |
| Beige | 1 | 0,02% |
| Bruin | 0 | 0,0% |
| Crème | 0 | 0,0% |
| Diversen | 0 | 0,0% |
| Onbekend | 0 | 0,0% |
| Oranje | 0 | 0,0% |
| Rose | 0 | 0,0% |
| Merk en model | Handelsbenaming | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|---|
| Seat Cordoba | CORDOBA | 3.486 | 78% |
| Seat Cordoba | CORDOBA-VARIO | 835 | 19% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.6 GLX | 25 | 0,56% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.6 S | 16 | 0,36% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.6 CLX | 13 | 0,29% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.4 CLX E2 | 11 | 0,25% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.6. CLX E2 | 11 | 0,25% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.4 CLX | 10 | 0,22% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.6. GLX E2 | 10 | 0,22% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.4 | 5 | 0,11% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.6 SX | 4 | 0,09% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.4 COMFORT | 3 | 0,07% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.6 LATINO | 3 | 0,07% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.8 GLX | 3 | 0,07% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.8 GLX AUT. | 3 | 0,07% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.4 16V | 2 | 0,04% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.4 S | 2 | 0,04% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.9 GLX DIESEL | 2 | 0,04% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.9. CLX DIESEL | 2 | 0,04% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 2.0 GT | 2 | 0,04% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.4 4P | 1 | 0,02% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.4 4P 5V | 1 | 0,02% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.6 | 1 | 0,02% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.6 CL | 1 | 0,02% |
| Seat Cordoba | CORDOBA 1.8 GTI 16V | 1 | 0,02% |
| Seat | Overige handelsbenamingen | 7 | 0,16% |
| Vermogensklasse | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| <60 PK | 372 | 8,3% |
| 60-70 PK | 139 | 3,12% |
| 70-80 PK | 2.649 | 59% |
| 80-90 PK | 170 | 3,81% |
| 90-100 PK | 720 | 16% |
| 100-110 PK | 109 | 2,44% |
| 110-120 PK | 193 | 4,33% |
| 120-140 PK | 24 | 0,54% |
| 140-160 PK | 77 | 1,73% |
| 160-180 PK | 1 | 0,02% |
| 180-200 PK | 1 | 0,02% |
| 200-250 PK | 0 | 0,0% |
| 250+ PK | 0 | 0,0% |
| Onbekend | 5 | 0,11% |
| Zuinigheidsclassificatie | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| A | 0 | 0,0% |
| B | 444 | 10% |
| C | 2.371 | 53% |
| D | 237 | 5,3% |
| E | 91 | 2,04% |
| F | 0 | 0,0% |
| G | 0 | 0,0% |
| Onbekend | 1.317 | 30% |
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.