Volkswagen California: verkoopcijfers en registratiegegevens

Volkswagen California: verkoopcijfers en registratiegegevens

Informatie over de Volkswagen California in cijfers en grafieken op basis van data van de RDW, de BOVAG en diverse andere dataleveranciers. Met verkoopcijfers en uitgebreide registratiegegevens. Deze pagina wordt maandelijks met de meest recente gegevens bijgewerkt. Laatst bijgewerkt: 1 oktober 2026.

Informatie over de Volkswagen California in cijfers en grafieken op basis van data van de RDW, de BOVAG en diverse andere dataleveranciers. Met verkoopcijfers en uitgebreide registratiegegevens. Deze pagina wordt maandelijks met de meest recente gegevens bijgewerkt. Laatst bijgewerkt: 1 oktober 2026.

Belangrijkste gegevens
Overzicht van de kerncijfers voor de Volkswagen California.
Volkswagen CaliforniaModel gegevens
Aantal registraties aangemeld (status 1 oktober 2026)2
Aantal registraties tenaamgesteld (status 1 oktober 2026)548
Aantal registraties geëxporteerd*9
Aantal registraties gesloopt*136
Aantal registraties totaal* (1994 t/m 2026)695
Aantal verkocht (2003 t/m 2026)1.960
Jaren eerste toelating*1994 t/m 2026
Meest voorkomende carrosserievorm*Multipurpose vehicle (MPV) (570 stuks, 82%)
Meest voorkomende kleur*Grijs (292 stuks, 42%)
Meest voorkomende brandstof*Benzine+Elektriciteit (394 stuks, 57%)
Gemiddelde catalogusprijs*€94.426
Gemiddeld vermogen*114 kW / 156 PK
Gemiddeld gewicht*2.423 kg

Tabel met de belangijkste gegevens voor de Volkswagen California op basis van het kentekenregister van de RDW en de verkoopcijfers van de BOVAG en de RAI.

*: De data over registraties zijn gebaseerd zijn op het kentekenregister van de RDW van 1 augustus 2021 tot en met 1 oktober 2026. Registraties van de Volkswagen California die voor dat moment uit de database van de RDW zijn uitgeschreven, zijn helaas onbekend. Zie onderstaande toelichting voor een verdere uitleg.

Bron & definities
Toelichting bij de kerncijfers voor de Volkswagen California:

Historische data over geregistreerde voertuigen:
De database van de RDW toont altijd een momentopname. Dit betekent dat registraties van auto's die niet meer op kenteken staan niet in de data voorkomen. Voor AlleCijfers zijn alle registraties sinds 1 augustus 2021 bewaard. We beschikken helaas echter niet over oudere data (de RDW kan deze niet leveren en navraag bij andere partijen heeft niets opgeleverd, hulp hierbij wordt zeer gewaardeerd!). Dit betekent dat auto's die voor 1 augustus 2021 uit de data zijn verdwenen niet bij AlleCijfers bekend zijn. De gegevens voor de Volkswagen California zullen incompleet zijn, aangezien de eerst bekende registratie van de Volkswagen California van 31 mei 1994 is. Het werkelijke aantal registraties van de Volkswagen California zal daarom hoger liggen dan het getoonde aantal. En hoe langer de registraties van de Volkswagen California geleden zijn, hoe groter het verschil zal zijn.
Verschil tussen aantal verkopen en aantal registraties:
Geïmporteerde auto's (nieuw of tweedehands) worden wel bij de RDW geregistreerd en niet in de verkoopcijfers van de de RAI meegenomen. En de RDW registreert voertuigen zodra ze op kenteken worden gezet, terwijl de RAI dataset voertuigen kan bevatten voor verkopen die nog niet op kenteken zijn gezet.
RDW kentekenregistratie:
De gegevens in deze tabel en op diverse andere plaatsen op deze pagina komen uit de kentekenregistratie van de RDW (de Rijksdienst voor het Wegverkeer). Deze dataset bevat voor ieder actief gekentekend voertuig in Nederland een registratie. De mutaties in de RDW data worden maandelijks verwerkt. Zie deze beschrijving voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn verwerkt.
Handelsnaam, merk en model:
Het merk en model van de auto zijn afgeleid van het merk en de handelsnaam in de RDW data. De benamingen en andere gegevens zijn met name voor oudere registraties vaak zeer divers en bevatten fouten. Hierdoor kunnen kleine verschillen bestaan tussen de hier gepresenteerde cijfers en de werkelijke autogegevens. Het aantal verschillende modellen kan in werkelijkheid hoger zijn dan hier in de tabel wordt getoond. Weinig voorkomende en modellen die lang geleden zijn gevoerd worden in enkele gevallen als 1 model tot de ‘overige modellen’ gerekend. Ontbreekt een bepaald model of klopt er iets niet? Neem contact op, wellicht kan dit in de dataverwerking worden aangepast.
Jaren eerste toelating:
De jaren eerste toelating zijn gebaseerd op de vroegste en laatste datum eerste toelating in het register. Dit is de datum waarop de auto voor het eerst op kenteken geregistreerd is. Dit kan ook een buitenlands kenteken zijn.
Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Volkswagen California.

Verkopen Volkswagen California
Verkoopcijfers van de Volkswagen California per maand of jaar.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verkochte auto's van de Volkswagen California. Gebruik het filter boven de grafiek om de autoverkopen voor de Volkswagen California per maand of per jaar weer te geven.


De tabel toont de aantallen verkochte personenauto's per maand en per jaar van de Volkswagen California: De tabel toont de 12 recentste maanden en de 10 recentste jaren. Alle detaildata kunnen als Excel-bestand worden opgevraagd.

PeriodeAantal verkocht Volkswagen California
202699
2025187
202457
202358
202295
2021187
202078
201992
201882
201789
september 20263
augustus 20264
juli 202616
juni 202617
mei 202613
april 202620
maart 20267
februari 202614
januari 20265
december 202515
november 202526
oktober 202521

Bij weergave van maanden toont de grafiek de gegevens voor de periode van 2003 tot en met 2026. Het gemiddeld aantal verkochte auto's van de Volkswagen California in deze periode is 9 per maand. In totaal zijn er in deze periode 1.960 exemplaren van de Volkswagen California verkocht. Het gemiddeld aantal verkochte auto's per jaar in deze periode komt daarmee op 82 per jaar.

Gebruikte cijfers: maandelijkse nieuwverkopen per merk en model van alle personenauto's in Nederland van de RAI en de BOVAG. De data worden maandelijks met de meest actuele cijfers bijgewerkt. De verkoopgegevens zijn het meest recent bijgewerkt op 1 oktober 2026.

Registraties Volkswagen California naar datum van eerste toelating
Registraties van de Volkswagen California per maand, jaar en decennium.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Er zijn data van april 1995 tot en met september 2026. Bij keuze voor het filter 'Maanden' worden de gegevens voor de 24 meest recente maanden in de grafiek getoond. En er zijn data voor de jaren 1994 tot en met 2026. De grafiek bevat de gegevens voor de 20 meest recente jaren. En er zijn data voor de decennia 1990-2000 tot en met 2020-2030.

De grafiek toont het aantal auto's van de Volkswagen California per registratiemaand, jaar en decennium van de auto's. Het aantal is berekend op basis van de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. De maanden, jaren en decennia zijn gebaseerd op de datums van eerste toelating in het kentekenregister van de RDW. Dit is de datum waarop de auto voor het eerst op kenteken geregistreerd is. Voor geïmporteerde auto's is deze datum van het buitenlandse kenteken overgenomen. Gebruik het filter boven de grafiek om alle bekende registraties weer te geven, of alleen de auto's die nu nog op kenteken geregistreerd zijn, de auto's die geëxporteerd zijn of de auto's die op andere wijzen uit de registratie verdwenen zijn.

Voorkomende kleuren
Grijs is de meest voorkomende kleur: 292 registraties (42%).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Donutgrafiek met de verdeling van het aantal en percentage kleuren zoals bekend voor de personenauto's van de Volkswagen California die op 1 oktober 2026 in Nederland voor gebruik op de openbare weg zijn geregistreerd.

Grijs is de meest voorkomende kleur van Volkswagen California. Er zijn momenteel 292 auto's van de Volkswagen California die in het grijs rondrijden. Dat is 42% van het totaal.
Gebruikte brandstof
Benzine+Elektriciteit is de meest voorkomende brandstof: 394 registraties (57%).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Donutgrafiek met de verdeling van het aantal en percentage soorten brandstof die als energiebron gebruikt worden door de auto's van Volkswagen California. Het betreft alle Volkswagen California personenauto's die op 1 oktober 2026 een geldig kenteken hebben.

Benzine+Elektriciteit is de meest voorkomende brandstof waarmee de auto's van Volkswagen California rondrijden. Er zijn momenteel 394 auto's van Volkswagen California met benzine+elektriciteit als energiebron. Dat is 57% van het totaal.
Voorkomende carrosserievormen
Multipurpose vehicle (MPV) is de meest voorkomende carrosserievorm: 570 registraties (82%).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Donutgrafiek met de verschijningsvormen van de carrosserie van Volkswagen California (gegevens op basis van de personenauto's die op 1 oktober 2026 in de kentekenadministratie van de RDW voorkomen).

De Volkswagen California komt in Nederland het vaakst voor als Multipurpose vehicle (MPV): Dit is de meest voorkomende carrosserievorm, er zijn 570 auto's van Volkswagen California met multipurpose vehicle (mpv) als type carrosserie (dat is 82%).
Catalogusprijs Volkswagen California
De klasse 100.000+ euro komt het vaakst voor: 261 registraties (38%).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Volkswagen California over catalogusprijsklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.

Motorvermogen Volkswagen California
De klasse 160-180 PK komt het vaakst voor: 427 registraties (61%).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Volkswagen California over motorvermogensklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.

Gewicht Volkswagen California
De klasse 2.000-2.500 kilogram komt het vaakst voor: 534 registraties (77%).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Volkswagen California over gewichtsklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.

Zuinigheidslabels Volkswagen California
Label A komt het vaakst voor: 136 registraties (20%).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Donutgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Volkswagen California over zuinigheidslabels op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.

Tabel met alle gegevens voor de Volkswagen California

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens over de Volkswagen California. Er zijn 10 verschillende tabellen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de tabel voor die categorie weer te geven. Er is keuze uit tabellen met het overzicht van de brandstofsoorten, het aantal cilinders, het motorvermogen, de carrosserievormen, de registratiedatums, de autogewichten, kleuren, modellen en de zuinigheidslabels.

Brandstoffen
BrandstofAantal RDWPercentage
Benzine+Elektriciteit39457%
Diesel29542%
Benzine30,43%
Onbekend20,29%
Benzine+LPG10,14%
Alcohol00,0%
Alcohol+Benzine00,0%
Alcohol+Benzine+CNG00,0%
Alcohol+Benzine+Elektriciteit00,0%
Alcohol+Benzine+LPG00,0%
Alcohol+CNG00,0%
Alcohol+Elektriciteit00,0%
Alcohol+LPG00,0%
Benzine+CNG00,0%
Benzine+CNG+Elektriciteit00,0%
Benzine+CNG+LPG00,0%
Benzine+Elektriciteit+LPG00,0%
Benzine+LNG00,0%
Benzine+LNG+LPG00,0%
CNG00,0%
CNG+LPG00,0%
Diesel+Elektriciteit00,0%
Diesel+LNG00,0%
Elektriciteit00,0%
Elektriciteit+LPG00,0%
Elektriciteit+Waterstof00,0%
LNG00,0%
LPG00,0%
Waterstof00,0%
Bovenstaande tabel toont de verschillende soorten brandstof waarop de auto's van de Volkswagen California rijden. Deze gegevens over het type gebruikte brandstof zijn gebaseerd op de RDW data van 1 oktober 2026. Elektriciteit is eigenlijk geen brandstof maar een energiebron. Om in dezelfde structuur aan te kunnen geven dat een voertuig voorzien is van een elektromotor is er voor gekozen om in dat geval elektriciteit als brandstof te vermelden.
Carrosserieën
CarrosserieAantal RDWPercentage
Bestelwagen00,0%
Cabriolet00,0%
Coupé00,0%
Enkeldeksvoertuig00,0%
Hatchback00,0%
MPV40,58%
Multipurpose vehicle (MPV)57082%
Onbekend334,75%
Pick-uptruck00,0%
Sedan00,0%
Stationwagen8813%
Truckstationwagon00,0%
Vrachtwagen00,0%
Met welk type carrosserie komt de Volkswagen California het vaakst voor? Bovenstaande tabel toont per carrosserie hoeveel auto's van de Volkswagen California er zijn geteld in de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. De gebruikte types carrosserieën zijn gebaseerd op de Europese standaard aanduidingingen voor het carrosserietype van een voertuig. Deze wordt vastgesteld tijdens de goedkeuring van een voertuig.
Catalogusprijs
CatalogusprijsklasseAantal RDWPercentage
<10.000 euro00,0%
10.000-12.500 euro00,0%
12.500-15.000 euro00,0%
15.000-17.500 euro00,0%
17.500-20.000 euro00,0%
20.000-22.500 euro00,0%
22.500-25.000 euro00,0%
25.000-27.500 euro00,0%
27.500-30.000 euro00,0%
30.000-32.500 euro00,0%
32.500-35.000 euro00,0%
35.000-40.000 euro10,14%
40.000-45.000 euro10,14%
45.000-50.000 euro50,72%
50.000-75.000 euro10916%
75.000-100.000 euro9514%
100.000+ euro26138%
Onbekend22332%
Bovenstaande tabel toont hoeveel auto’s van de Volkswagen California er per catalogusprijsklasse voorkomen in de RDW data van 1 oktober 2026. Voertuigen zonder bekende catalogusprijs staan in de categorie 'Onbekend'. De catalogusprijs is gebaseerd op informatie van de importeur en is als volgt berekend: netto-catalogusprijs, verhoogd met de BTW en de BPM. BPM staat voor Belasting Personenauto’s en Motorrijwielen. Dit is een belasting die eenmalig moet worden betaald door degene die als eerste een personenauto op zijn of haar naam laat registreren. Het registreren van de catalogusprijs is wettelijk verplicht voor voertuigen die vanaf 1 juli 2005 voor het eerst op naam gezet worden.
Cilinders
Aantal cilindersAantal RDWPercentage
446066%
523534%
Met hoeveel cilinders komt de Volkswagen California het meest voor? Bovenstaande tabel toont per aantal cilinders hoeveel auto's van de Volkswagen California er zijn geteld in de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. Het aantal cilinders toont van hoeveel cilinders de motor van ieder voertuig is voorzien. Bij zogenaamde wankelmotoren en bij elektrische motoren is dit gegeven niet gevuld. De cilinderinhoud (hier nog niet vermeld, deze wordt binnenkort als aparte tabel toegevoegd) is het totale volume van de verbrandingsruimte van de verbrandingsmotor van het voertuig, uitgedrukt in cm³.
Datums
JaarAantal RDWPercentage
202613219%
202526538%
202430,43%
202330,43%
202110,14%
202030,43%
201950,72%
201860,86%
201791,29%
201650,72%
201571,01%
201491,29%
201330,43%
201220,29%
201120,29%
2009172,45%
2008466,6%
200710415%
2006649,2%
200530,43%
Ouder dan 200560,86%
Bovenstaande tabel toont het aantal auto's per jaar van de Volkswagen California. De tabel toont de 20 nieuwste jaren van nieuw naar oud. De laatste rij bevat alle auto’s van voor 2005. De aantallen zijn bepaald op basis van de 'Datum eerste toelating' in de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. De datum eerste toelating is de datum waarop de auto voor het eerst op kenteken geregistreerd is. Dit kan ook een buitenlands kenteken zijn. Deze datum is altijd gelijk aan- of vroeger dan- de 'datum eerste afgifte Nederland' die ook in de RDW data bekend is en hier niet getoond wordt. De 'datum eerste afgifte Nederland' is de datum waarop de auto voor het eerst in Nederland op kenteken geregistreerd is. Alle detaildata kunnen als Excel-bestand worden opgevraagd. Dit is de datum die aangeeft wanneer het voertuig voor het eerst is geregistreerd (waar ook ter wereld).
Gewicht
GewichtAantal RDWPercentage
<600 kilogram00%
600-800 kilogram00%
800-900 kilogram00%
900-1.000 kilogram00%
1.000-1.100 kilogram00%
1.100-1.200 kilogram00%
1.200-1.300 kilogram00%
1.300-1.400 kilogram00%
1.400-1.500 kilogram00%
1.500-1.750 kilogram00%
1.750-2.000 kilogram41%
2.000-2.500 kilogram53477%
2.500+ kilogram15723%
Bovenstaande tabel toont hoeveel auto's van de Volkswagen California er per gewichtsklasse voorkomen. Hiertoe is de eigenschap 'massa ledig voertuig' uit de RDW data van 1 oktober 2026 gebruikt. De massa per voertuig is eerst tot een gewichtsklasse gecategoriseerd. Hierbij zijn de gewichtsklassen zo gekozen dat deze over alle voertuigen heen ongeveer even groot zijn. Vervolgens is voor de Volkswagen California geteld hoeveel auto's er per klasse voorkomen. De massa van leeg voertuig is de massa van een voertuig, uitgedrukt in kilogram, zonder passagiers en lading.
Kleuren
KleurAantal RDWPercentage
Grijs29242%
Wit14521%
Blauw9514%
Groen527,5%
Rood314,46%
Zwart263,74%
Oranje213,02%
Bruin121,73%
Beige81,15%
Geel71,01%
Paars50,72%
Diversen10,14%
Crème00,0%
Onbekend00,0%
Rose00,0%
Welke kleur van de Volkswagen California komt het vaakst voor? Bovenstaande tabel toont per kleur hoeveel auto's van de Volkswagen California er zijn geteld op basis van de eigenschap 'eerste kleur' in de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. Met de ‘eerste kleur’ van de auto's registreert de RDW alleen hoofdkleuren. Lichtblauw en donkerblauw vallen bijvoorbeeld allebei onder ‘blauw’ als kleuraanduiding.
Modellen
Merk en modelHandelsbenamingAantal RDWPercentage
Volkswagen CaliforniaCALIFORNIA67397%
Volkswagen CaliforniaCALIFORNIA BEACH172,45%
Volkswagen CaliforniaCalifornia40,58%
Volkswagen CaliforniaCalifornia 6.110,14%
Bovenstaande tabel toont alle handelsbenamingen van de Volkswagen California. In totaal zijn 4 verschillende handelsbenamingen beschikbaar. De handelsbenamingen zijn geteld op basis van de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. Neem contact op om alle detaildata als Excel-bestand op te vragen. De handelsnaam is de benaming van het voertuig zoals de fabrikant deze heeft opgegeven. De handelsbenaming kan afwijken van de aanduiding die op het voertuig te vinden is. Met name voor oudere auto's kunnen er benamingen en schrijfwijzen voorkomen die soms lastig tot het juiste model te herleiden zijn.
Vermogen
VermogensklasseAantal RDWPercentage
<60 PK00,0%
60-70 PK314,46%
70-80 PK202,88%
80-90 PK20,29%
90-100 PK40,58%
100-110 PK10,14%
110-120 PK30,43%
120-140 PK16524%
140-160 PK71,01%
160-180 PK42761%
180-200 PK50,72%
200-250 PK121,73%
250+ PK00,0%
Onbekend182,59%
Bovenstaande tabel toont hoeveel auto’s van de Volkswagen California er per motorvermogensklasse voorkomen in de RDW data van 1 oktober 2026. Voertuigen zonder bekend motorvermogen staan in de categorie 'Onbekend'.
Zuinigheidslabels
ZuinigheidsclassificatieAantal RDWPercentage
A13620%
B00,0%
C00,0%
D20,29%
E12518%
F547,8%
G578,2%
Onbekend32146%
Bovenstaande tabel toont hoeveel auto's van de Volkswagen California er per zuinigheidslabel in de RDW data van 1 oktober 2026 voorkomen.
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron