Volkswagen Kever: registratiegegevens

Volkswagen Kever: registratiegegevens

Informatie over de Volkswagen Kever in cijfers en grafieken op basis van data van de RDW en diverse andere dataleveranciers. Met uitgebreide registratiegegevens. Deze pagina wordt maandelijks met de meest recente gegevens bijgewerkt. Laatst bijgewerkt: 1 oktober 2026.

Informatie over de Volkswagen Kever in cijfers en grafieken op basis van data van de RDW en diverse andere dataleveranciers. Met uitgebreide registratiegegevens. Deze pagina wordt maandelijks met de meest recente gegevens bijgewerkt. Laatst bijgewerkt: 1 oktober 2026.

Belangrijkste gegevens
Overzicht van de kerncijfers voor de Volkswagen Kever.
Volkswagen KeverModel gegevens
Aantal registraties toegelaten (status 1 oktober 2026)14
Aantal registraties tenaamgesteld (status 1 oktober 2026)15.586
Aantal registraties geëxporteerd*1.057
Aantal registraties gesloopt*259
Aantal registraties totaal* (1946 t/m 2017)16.916
Jaren eerste toelating*1946 t/m 2017
Meest voorkomende carrosserievorm*Onbekend (12.463 stuks, 74%)
Meest voorkomende kleur*Blauw (3.026 stuks, 18%)
Meest voorkomende brandstof*Benzine (16.524 stuks, 98%)
Gemiddelde catalogusprijs*€27.848
Gemiddeld vermogen*5 kW / 7 PK
Gemiddeld gewicht*812 kg
Volgend modelBeetle

Tabel met de belangijkste gegevens voor de Volkswagen Kever op basis van het kentekenregister van de RDW en de verkoopcijfers van de BOVAG en de RAI.

*: De data over registraties zijn gebaseerd zijn op het kentekenregister van de RDW van 1 augustus 2021 tot en met 1 oktober 2026. Registraties van de Volkswagen Kever die voor dat moment uit de database van de RDW zijn uitgeschreven, zijn helaas onbekend. Zie onderstaande toelichting voor een verdere uitleg.

Bron & definities
Toelichting bij de kerncijfers voor de Volkswagen Kever:

Historische data over geregistreerde voertuigen:
De database van de RDW toont altijd een momentopname. Dit betekent dat registraties van auto's die niet meer op kenteken staan niet in de data voorkomen. Voor AlleCijfers zijn alle registraties sinds 1 augustus 2021 bewaard. We beschikken helaas echter niet over oudere data (de RDW kan deze niet leveren en navraag bij andere partijen heeft niets opgeleverd, hulp hierbij wordt zeer gewaardeerd!). Dit betekent dat auto's die voor 1 augustus 2021 uit de data zijn verdwenen niet bij AlleCijfers bekend zijn. De gegevens voor de Volkswagen Kever zullen incompleet zijn, aangezien de eerst bekende registratie van de Volkswagen Kever van 30 juni 1946 is. Het werkelijke aantal registraties van de Volkswagen Kever zal daarom hoger liggen dan het getoonde aantal. En hoe langer de registraties van de Volkswagen Kever geleden zijn, hoe groter het verschil zal zijn.
RDW kentekenregistratie:
De gegevens in deze tabel en op diverse andere plaatsen op deze pagina komen uit de kentekenregistratie van de RDW (de Rijksdienst voor het Wegverkeer). Deze dataset bevat voor ieder actief gekentekend voertuig in Nederland een registratie. De mutaties in de RDW data worden maandelijks verwerkt. Zie deze beschrijving voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn verwerkt.
Handelsnaam, merk en model:
Het merk en model van de auto zijn afgeleid van het merk en de handelsnaam in de RDW data. De benamingen en andere gegevens zijn met name voor oudere registraties vaak zeer divers en bevatten fouten. Hierdoor kunnen kleine verschillen bestaan tussen de hier gepresenteerde cijfers en de werkelijke autogegevens. Het aantal verschillende modellen kan in werkelijkheid hoger zijn dan hier in de tabel wordt getoond. Weinig voorkomende en modellen die lang geleden zijn gevoerd worden in enkele gevallen als 1 model tot de ‘overige modellen’ gerekend. Ontbreekt een bepaald model of klopt er iets niet? Neem contact op, wellicht kan dit in de dataverwerking worden aangepast.
Jaren eerste toelating:
De jaren eerste toelating zijn gebaseerd op de vroegste en laatste datum eerste toelating in het register. Dit is de datum waarop de auto voor het eerst op kenteken geregistreerd is. Dit kan ook een buitenlands kenteken zijn.
Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Volkswagen Kever.

Registraties Volkswagen Kever naar datum van eerste toelating
Registraties van de Volkswagen Kever per maand, jaar en decennium.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Er zijn data van april 1947 tot en met september 2017. Bij keuze voor het filter 'Maanden' worden de gegevens voor de 24 meest recente maanden in de grafiek getoond. En er zijn data voor de jaren 1946 tot en met 2017. De grafiek bevat de gegevens voor de 20 meest recente jaren. En er zijn data voor de decennia 1940-1950 tot en met 2010-2020.

De grafiek toont het aantal auto's van de Volkswagen Kever per registratiemaand, jaar en decennium van de auto's. Het aantal is berekend op basis van de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. De maanden, jaren en decennia zijn gebaseerd op de datums van eerste toelating in het kentekenregister van de RDW. Dit is de datum waarop de auto voor het eerst op kenteken geregistreerd is. Voor geïmporteerde auto's is deze datum van het buitenlandse kenteken overgenomen. Gebruik het filter boven de grafiek om alle bekende registraties weer te geven, of alleen de auto's die nu nog op kenteken geregistreerd zijn, de auto's die geëxporteerd zijn of de auto's die op andere wijzen uit de registratie verdwenen zijn.

Voorkomende kleuren
Blauw is de meest voorkomende kleur: 3.026 registraties (18%).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Donutgrafiek met de verdeling van het aantal en percentage kleuren zoals bekend voor de personenauto's van de Volkswagen Kever die op 1 oktober 2026 in Nederland voor gebruik op de openbare weg zijn geregistreerd.

Blauw is de meest voorkomende kleur van Volkswagen Kever. Er zijn momenteel 3.026 auto's van de Volkswagen Kever die in het blauw rondrijden. Dat is 18% van het totaal.
Gebruikte brandstof
Benzine is de meest voorkomende brandstof: 16.524 registraties (98%).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Donutgrafiek met de verdeling van het aantal en percentage soorten brandstof die als energiebron gebruikt worden door de auto's van Volkswagen Kever. Het betreft alle Volkswagen Kever personenauto's die op 1 oktober 2026 een geldig kenteken hebben.

Benzine is de meest voorkomende brandstof waarmee de auto's van Volkswagen Kever rondrijden. Er zijn momenteel 16.524 auto's van Volkswagen Kever met benzine als energiebron. Dat is 98% van het totaal.
Voorkomende carrosserievormen
Sedan is de meest voorkomende carrosserievorm: 1.907 registraties (11%).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Donutgrafiek met de verschijningsvormen van de carrosserie van Volkswagen Kever (gegevens op basis van de personenauto's die op 1 oktober 2026 in de kentekenadministratie van de RDW voorkomen).

De Volkswagen Kever komt in Nederland het vaakst voor als Sedan: Dit is de meest voorkomende carrosserievorm, er zijn 1.907 auto's van Volkswagen Kever met sedan als type carrosserie (dat is 11%).
Catalogusprijs Volkswagen Kever
De klasse <10.000 euro komt het vaakst voor: 3 registraties (0%).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Volkswagen Kever over catalogusprijsklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.

Motorvermogen Volkswagen Kever
De klasse <60 PK komt het vaakst voor: 16.715 registraties (99%).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Volkswagen Kever over motorvermogensklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.

Gewicht Volkswagen Kever
De klasse 600-800 kilogram komt het vaakst voor: 8.819 registraties (52%).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Volkswagen Kever over gewichtsklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.

Tabel met alle gegevens voor de Volkswagen Kever

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens over de Volkswagen Kever. Er zijn 10 verschillende tabellen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de tabel voor die categorie weer te geven. Er is keuze uit tabellen met het overzicht van de brandstofsoorten, het aantal cilinders, het motorvermogen, de carrosserievormen, de registratiedatums, de autogewichten, kleuren, modellen en de zuinigheidslabels.

Brandstoffen
BrandstofAantal RDWPercentage
Benzine16.52498%
Benzine+LPG2441,44%
Onbekend1140,67%
Elektriciteit160,09%
LPG100,06%
Diesel70,04%
Alcohol10,01%
Alcohol+Benzine00,0%
Alcohol+Benzine+CNG00,0%
Alcohol+Benzine+Elektriciteit00,0%
Alcohol+Benzine+LPG00,0%
Alcohol+CNG00,0%
Alcohol+Elektriciteit00,0%
Alcohol+LPG00,0%
Benzine+CNG00,0%
Benzine+CNG+Elektriciteit00,0%
Benzine+CNG+LPG00,0%
Benzine+Elektriciteit00,0%
Benzine+Elektriciteit+LPG00,0%
Benzine+LNG00,0%
Benzine+LNG+LPG00,0%
CNG00,0%
CNG+LPG00,0%
Diesel+Elektriciteit00,0%
Diesel+LNG00,0%
Elektriciteit+LPG00,0%
Elektriciteit+Waterstof00,0%
LNG00,0%
Waterstof00,0%
Bovenstaande tabel toont de verschillende soorten brandstof waarop de auto's van de Volkswagen Kever rijden. Deze gegevens over het type gebruikte brandstof zijn gebaseerd op de RDW data van 1 oktober 2026. Elektriciteit is eigenlijk geen brandstof maar een energiebron. Om in dezelfde structuur aan te kunnen geven dat een voertuig voorzien is van een elektromotor is er voor gekozen om in dat geval elektriciteit als brandstof te vermelden.
Carrosserieën
CarrosserieAantal RDWPercentage
Bestelwagen00,0%
Cabriolet1.89911%
Coupé1320,78%
Enkeldeksvoertuig00,0%
Hatchback4892,89%
MPV00,0%
Multipurpose vehicle (MPV)00,0%
Onbekend12.46374%
Pick-uptruck10,01%
Sedan1.90711%
Stationwagen250,15%
Truckstationwagon00,0%
Vrachtwagen00,0%
Met welk type carrosserie komt de Volkswagen Kever het vaakst voor? Bovenstaande tabel toont per carrosserie hoeveel auto's van de Volkswagen Kever er zijn geteld in de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. De gebruikte types carrosserieën zijn gebaseerd op de Europese standaard aanduidingingen voor het carrosserietype van een voertuig. Deze wordt vastgesteld tijdens de goedkeuring van een voertuig.
Catalogusprijs
CatalogusprijsklasseAantal RDWPercentage
<10.000 euro30,02%
10.000-12.500 euro00,0%
12.500-15.000 euro00,0%
15.000-17.500 euro00,0%
17.500-20.000 euro00,0%
20.000-22.500 euro00,0%
22.500-25.000 euro00,0%
25.000-27.500 euro00,0%
27.500-30.000 euro10,01%
30.000-32.500 euro00,0%
32.500-35.000 euro10,01%
35.000-40.000 euro00,0%
40.000-45.000 euro10,01%
45.000-50.000 euro00,0%
50.000-75.000 euro20,01%
75.000-100.000 euro00,0%
100.000+ euro00,0%
Onbekend16.908100%
Bovenstaande tabel toont hoeveel auto’s van de Volkswagen Kever er per catalogusprijsklasse voorkomen in de RDW data van 1 oktober 2026. Voertuigen zonder bekende catalogusprijs staan in de categorie 'Onbekend'. De catalogusprijs is gebaseerd op informatie van de importeur en is als volgt berekend: netto-catalogusprijs, verhoogd met de BTW en de BPM. BPM staat voor Belasting Personenauto’s en Motorrijwielen. Dit is een belasting die eenmalig moet worden betaald door degene die als eerste een personenauto op zijn of haar naam laat registreren. Het registreren van de catalogusprijs is wettelijk verplicht voor voertuigen die vanaf 1 juli 2005 voor het eerst op naam gezet worden.
Cilinders
Aantal cilindersAantal RDWPercentage
Geen (niet van toepassing)100,06%
110,01%
220,01%
416.888100%
520,01%
640,02%
Onbekend90,05%
Met hoeveel cilinders komt de Volkswagen Kever het meest voor? Bovenstaande tabel toont per aantal cilinders hoeveel auto's van de Volkswagen Kever er zijn geteld in de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. Het aantal cilinders toont van hoeveel cilinders de motor van ieder voertuig is voorzien. Bij zogenaamde wankelmotoren en bij elektrische motoren is dit gegeven niet gevuld. De cilinderinhoud (hier nog niet vermeld, deze wordt binnenkort als aparte tabel toegevoegd) is het totale volume van de verbrandingsruimte van de verbrandingsmotor van het voertuig, uitgedrukt in cm³.
Datums
JaarAantal RDWPercentage
201710,01%
201610,01%
201520,01%
201110,01%
200610,01%
200520,01%
200450,03%
200360,04%
200230,02%
200130,02%
200070,04%
199940,02%
199860,04%
1997250,15%
1996230,14%
1995160,09%
199340,02%
199210,01%
198720,01%
1986200,12%
Ouder dan 198616.78399%
Bovenstaande tabel toont het aantal auto's per jaar van de Volkswagen Kever. De tabel toont de 20 nieuwste jaren van nieuw naar oud. De laatste rij bevat alle auto’s van voor 1986. De aantallen zijn bepaald op basis van de 'Datum eerste toelating' in de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. De datum eerste toelating is de datum waarop de auto voor het eerst op kenteken geregistreerd is. Dit kan ook een buitenlands kenteken zijn. Deze datum is altijd gelijk aan- of vroeger dan- de 'datum eerste afgifte Nederland' die ook in de RDW data bekend is en hier niet getoond wordt. De 'datum eerste afgifte Nederland' is de datum waarop de auto voor het eerst in Nederland op kenteken geregistreerd is. Alle detaildata kunnen als Excel-bestand worden opgevraagd. Dit is de datum die aangeeft wanneer het voertuig voor het eerst is geregistreerd (waar ook ter wereld).
Gewicht
GewichtAantal RDWPercentage
<600 kilogram1650,98%
600-800 kilogram8.81952%
800-900 kilogram5.80434%
900-1.000 kilogram2.04412%
1.000-1.100 kilogram220,13%
1.100-1.200 kilogram260,15%
1.200-1.300 kilogram240,14%
1.300-1.400 kilogram60,04%
1.400-1.500 kilogram40,02%
1.500-1.750 kilogram20,01%
1.750-2.000 kilogram00,0%
2.000-2.500 kilogram00,0%
2.500+ kilogram00,0%
Bovenstaande tabel toont hoeveel auto's van de Volkswagen Kever er per gewichtsklasse voorkomen. Hiertoe is de eigenschap 'massa ledig voertuig' uit de RDW data van 1 oktober 2026 gebruikt. De massa per voertuig is eerst tot een gewichtsklasse gecategoriseerd. Hierbij zijn de gewichtsklassen zo gekozen dat deze over alle voertuigen heen ongeveer even groot zijn. Vervolgens is voor de Volkswagen Kever geteld hoeveel auto's er per klasse voorkomen. De massa van leeg voertuig is de massa van een voertuig, uitgedrukt in kilogram, zonder passagiers en lading.
Kleuren
KleurAantal RDWPercentage
Blauw3.02618%
Rood2.86117%
Wit2.67916%
Groen2.14913%
Geel1.3708,1%
Grijs1.2547,4%
Beige1.1096,6%
Zwart8925,3%
Oranje7874,65%
Onbekend2981,76%
Bruin2771,64%
Paars1691,0%
Rose210,12%
Crème140,08%
Diversen100,06%
Welke kleur van de Volkswagen Kever komt het vaakst voor? Bovenstaande tabel toont per kleur hoeveel auto's van de Volkswagen Kever er zijn geteld op basis van de eigenschap 'eerste kleur' in de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. Met de ‘eerste kleur’ van de auto's registreert de RDW alleen hoofdkleuren. Lichtblauw en donkerblauw vallen bijvoorbeeld allebei onder ‘blauw’ als kleuraanduiding.
Modellen
Merk en modelHandelsbenamingAantal RDWPercentage
Volkswagen Kever1130212.82517%
Volkswagen Kever1110112.38814%
Volkswagen Kever1200 KEVER1.2027,1%
Volkswagen Kever1511318074,77%
Volkswagen Kever1350218064,76%
Volkswagen Kever116113,61%
Volkswagen Kever1350315753,4%
Volkswagen Kever1131214632,74%
Volkswagen Kever1133832,26%
Volkswagen KeverKEVER3271,93%
Volkswagen Kever1521313231,91%
Volkswagen Kever1111113181,88%
Volkswagen Kever152921,73%
Volkswagen Kever1130312621,55%
Volkswagen Kever12002481,47%
Volkswagen Kever1200L2301,36%
Volkswagen KeverVW 1/11 DE LUXE2231,32%
Volkswagen Kever13001901,12%
Volkswagen Kever1303 CABRIOLET1751,03%
Volkswagen Kever1110211630,96%
Volkswagen Kever1170211480,87%
Volkswagen Kever1111410,83%
Volkswagen Kever113M0871360,8%
Volkswagen Kever13031320,78%
Volkswagen Kever1/111300,77%
VolkswagenOverige handelsbenamingen3.41820%
Bovenstaande tabel toont de 25 meest voorkomende handelsbenamingen van de Volkswagen Kever. In totaal zijn 574 verschillende handelsbenamingen beschikbaar. De handelsbenamingen zijn geteld op basis van de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. Neem contact op om alle detaildata als Excel-bestand op te vragen. De handelsnaam is de benaming van het voertuig zoals de fabrikant deze heeft opgegeven. De handelsbenaming kan afwijken van de aanduiding die op het voertuig te vinden is. Met name voor oudere auto's kunnen er benamingen en schrijfwijzen voorkomen die soms lastig tot het juiste model te herleiden zijn.
Vermogen
VermogensklasseAantal RDWPercentage
<60 PK16.71599%
60-70 PK880,52%
70-80 PK220,13%
80-90 PK100,06%
90-100 PK140,08%
100-110 PK250,15%
110-120 PK80,05%
120-140 PK150,09%
140-160 PK70,04%
160-180 PK30,02%
180-200 PK10,01%
200-250 PK20,01%
250+ PK10,01%
Onbekend50,03%
Bovenstaande tabel toont hoeveel auto’s van de Volkswagen Kever er per motorvermogensklasse voorkomen in de RDW data van 1 oktober 2026. Voertuigen zonder bekend motorvermogen staan in de categorie 'Onbekend'.
Zuinigheidslabels
ZuinigheidsclassificatieAantal RDWPercentage
A00%
B00%
C00%
D00%
E00%
F00%
G00%
Onbekend16.916100%
Bovenstaande tabel toont hoeveel auto's van de Volkswagen Kever er per zuinigheidslabel in de RDW data van 1 oktober 2026 voorkomen.
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron