Informatie over de Volkswagen Vento in cijfers en grafieken op basis van data van de RDW, de BOVAG en diverse andere dataleveranciers. Met verkoopcijfers en uitgebreide registratiegegevens. Deze pagina wordt maandelijks met de meest recente gegevens bijgewerkt. Laatst bijgewerkt: 1 oktober 2026.
Informatie over de Volkswagen Vento in cijfers en grafieken op basis van data van de RDW, de BOVAG en diverse andere dataleveranciers. Met verkoopcijfers en uitgebreide registratiegegevens. Deze pagina wordt maandelijks met de meest recente gegevens bijgewerkt. Laatst bijgewerkt: 1 oktober 2026.
| Volkswagen Vento | Model gegevens |
|---|---|
| Aantal registraties tenaamgesteld (status 1 oktober 2026) | 333 |
| Aantal registraties geëxporteerd* | 122 |
| Aantal registraties gesloopt* | 174 |
| Aantal registraties totaal* (1992 t/m 2015) | 629 |
| Aantal verkocht (1992 t/m 1997) | 27.064 |
| Jaren eerste toelating* | 1992 t/m 2015 |
| Meest voorkomende carrosserievorm* | Sedan (605 stuks, 96%) |
| Meest voorkomende kleur* | Rood (146 stuks, 23%) |
| Meest voorkomende brandstof* | Benzine (516 stuks, 82%) |
| Gemiddelde catalogusprijs* | €17.051 |
| Gemiddeld vermogen* | 63 kW / 86 PK |
| Gemiddeld gewicht* | 1.081 kg |
Tabel met de belangijkste gegevens voor de Volkswagen Vento op basis van het kentekenregister van de RDW en de verkoopcijfers van de BOVAG en de RAI.
*: De data over registraties zijn gebaseerd zijn op het kentekenregister van de RDW van 1 augustus 2021 tot en met 1 oktober 2026. Registraties van de Volkswagen Vento die voor dat moment uit de database van de RDW zijn uitgeschreven, zijn helaas onbekend. Zie onderstaande toelichting voor een verdere uitleg.
Bron & definitiesBovenstaande grafiek toont de jaarlijkse verkopen van de Volkswagen Vento.
Bovenstaande grafiek toont de verkoopcijfers van de Volkswagen Vento voor de jaren 1992 tot en met 1997. In totaal zijn er in deze periode 27.064 exemplaren van de Volkswagen Vento verkocht. Het gemiddeld aantal verkochte auto's per jaar in deze periode komt daarmee op 4.511 per jaar.
Gebruikte cijfers: nieuwverkopen per merk en model van alle personenauto's in Nederland van de RAI en de BOVAG. De verkoopgegevens zijn het meest recent bijgewerkt op 1 oktober 2026.
Er zijn data van april 1992 tot en met september 1998. Bij keuze voor het filter 'Maanden' worden de gegevens voor de 24 meest recente maanden in de grafiek getoond. En er zijn data voor de jaren 1992 tot en met 2015. En er zijn data voor de decennia 1990-2000 tot en met 2010-2020.
De grafiek toont het aantal auto's van de Volkswagen Vento per registratiemaand, jaar en decennium van de auto's. Het aantal is berekend op basis van de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. De maanden, jaren en decennia zijn gebaseerd op de datums van eerste toelating in het kentekenregister van de RDW. Dit is de datum waarop de auto voor het eerst op kenteken geregistreerd is. Voor geïmporteerde auto's is deze datum van het buitenlandse kenteken overgenomen. Gebruik het filter boven de grafiek om alle bekende registraties weer te geven, of alleen de auto's die nu nog op kenteken geregistreerd zijn, de auto's die geëxporteerd zijn of de auto's die op andere wijzen uit de registratie verdwenen zijn.
Donutgrafiek met de verdeling van het aantal en percentage kleuren zoals bekend voor de personenauto's van de Volkswagen Vento die op 1 oktober 2026 in Nederland voor gebruik op de openbare weg zijn geregistreerd.
Rood is de meest voorkomende kleur van Volkswagen Vento. Er zijn momenteel 146 auto's van de Volkswagen Vento die in het rood rondrijden. Dat is 23% van het totaal.Donutgrafiek met de verdeling van het aantal en percentage soorten brandstof die als energiebron gebruikt worden door de auto's van Volkswagen Vento. Het betreft alle Volkswagen Vento personenauto's die op 1 oktober 2026 een geldig kenteken hebben.
Benzine is de meest voorkomende brandstof waarmee de auto's van Volkswagen Vento rondrijden. Er zijn momenteel 516 auto's van Volkswagen Vento met benzine als energiebron. Dat is 82% van het totaal.Donutgrafiek met de verschijningsvormen van de carrosserie van Volkswagen Vento (gegevens op basis van de personenauto's die op 1 oktober 2026 in de kentekenadministratie van de RDW voorkomen).
De Volkswagen Vento komt in Nederland het vaakst voor als Sedan: Dit is de meest voorkomende carrosserievorm, er zijn 605 auto's van Volkswagen Vento met sedan als type carrosserie (dat is 96%).Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Volkswagen Vento over catalogusprijsklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.
Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Volkswagen Vento over motorvermogensklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.
Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Volkswagen Vento over gewichtsklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.
Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens over de Volkswagen Vento. Er zijn 10 verschillende tabellen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de tabel voor die categorie weer te geven. Er is keuze uit tabellen met het overzicht van de brandstofsoorten, het aantal cilinders, het motorvermogen, de carrosserievormen, de registratiedatums, de autogewichten, kleuren, modellen en de zuinigheidslabels.
| Brandstof | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| Benzine | 516 | 82% |
| Diesel | 66 | 10% |
| Onbekend | 29 | 4,61% |
| Benzine+LPG | 18 | 2,86% |
| Alcohol | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine+CNG | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine+LPG | 0 | 0,0% |
| Alcohol+CNG | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Alcohol+LPG | 0 | 0,0% |
| Benzine+CNG | 0 | 0,0% |
| Benzine+CNG+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Benzine+CNG+LPG | 0 | 0,0% |
| Benzine+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Benzine+Elektriciteit+LPG | 0 | 0,0% |
| Benzine+LNG | 0 | 0,0% |
| Benzine+LNG+LPG | 0 | 0,0% |
| CNG | 0 | 0,0% |
| CNG+LPG | 0 | 0,0% |
| Diesel+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Diesel+LNG | 0 | 0,0% |
| Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Elektriciteit+LPG | 0 | 0,0% |
| Elektriciteit+Waterstof | 0 | 0,0% |
| LNG | 0 | 0,0% |
| LPG | 0 | 0,0% |
| Waterstof | 0 | 0,0% |
| Carrosserie | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| Bestelwagen | 0 | 0% |
| Cabriolet | 0 | 0% |
| Coupé | 1 | 0% |
| Enkeldeksvoertuig | 0 | 0% |
| Hatchback | 0 | 0% |
| MPV | 0 | 0% |
| Multipurpose vehicle (MPV) | 0 | 0% |
| Onbekend | 23 | 4% |
| Pick-uptruck | 0 | 0% |
| Sedan | 605 | 96% |
| Stationwagen | 0 | 0% |
| Truckstationwagon | 0 | 0% |
| Vrachtwagen | 0 | 0% |
| Catalogusprijsklasse | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| <10.000 euro | 0 | 0% |
| 10.000-12.500 euro | 0 | 0% |
| 12.500-15.000 euro | 0 | 0% |
| 15.000-17.500 euro | 1 | 0% |
| 17.500-20.000 euro | 0 | 0% |
| 20.000-22.500 euro | 0 | 0% |
| 22.500-25.000 euro | 0 | 0% |
| 25.000-27.500 euro | 0 | 0% |
| 27.500-30.000 euro | 0 | 0% |
| 30.000-32.500 euro | 0 | 0% |
| 32.500-35.000 euro | 0 | 0% |
| 35.000-40.000 euro | 0 | 0% |
| 40.000-45.000 euro | 0 | 0% |
| 45.000-50.000 euro | 0 | 0% |
| 50.000-75.000 euro | 0 | 0% |
| 75.000-100.000 euro | 0 | 0% |
| 100.000+ euro | 0 | 0% |
| Onbekend | 628 | 100% |
| Aantal cilinders | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| 4 | 614 | 98% |
| 6 | 15 | 2% |
| Jaar | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| 2015 | 1 | 0,16% |
| 1998 | 24 | 3,82% |
| 1997 | 182 | 29% |
| 1996 | 159 | 25% |
| 1995 | 78 | 12% |
| 1994 | 79 | 13% |
| 1993 | 73 | 12% |
| 1992 | 33 | 5,2% |
| Gewicht | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| <600 kilogram | 0 | 0,0% |
| 600-800 kilogram | 0 | 0,0% |
| 800-900 kilogram | 0 | 0,0% |
| 900-1.000 kilogram | 1 | 0,16% |
| 1.000-1.100 kilogram | 452 | 72% |
| 1.100-1.200 kilogram | 163 | 26% |
| 1.200-1.300 kilogram | 12 | 1,91% |
| 1.300-1.400 kilogram | 1 | 0,16% |
| 1.400-1.500 kilogram | 0 | 0,0% |
| 1.500-1.750 kilogram | 0 | 0,0% |
| 1.750-2.000 kilogram | 0 | 0,0% |
| 2.000-2.500 kilogram | 0 | 0,0% |
| 2.500+ kilogram | 0 | 0,0% |
| Kleur | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| Rood | 146 | 23% |
| Groen | 142 | 23% |
| Blauw | 130 | 21% |
| Grijs | 78 | 12% |
| Zwart | 76 | 12% |
| Paars | 35 | 5,6% |
| Wit | 22 | 3,5% |
| Beige | 0 | 0,0% |
| Bruin | 0 | 0,0% |
| Crème | 0 | 0,0% |
| Diversen | 0 | 0,0% |
| Geel | 0 | 0,0% |
| Onbekend | 0 | 0,0% |
| Oranje | 0 | 0,0% |
| Rose | 0 | 0,0% |
| Merk en model | Handelsbenaming | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Vento | VENTO CL 66 KW E2 | 136 | 22% |
| Volkswagen Vento | VENTO CL 55 KW | 77 | 12% |
| Volkswagen Vento | VENTO GL 66 KW E2 | 77 | 12% |
| Volkswagen Vento | VENTO GL 55 KW | 58 | 9,2% |
| Volkswagen Vento | VENTO CL 55 KW E2 | 37 | 5,9% |
| Volkswagen Vento | VENTO | 36 | 5,7% |
| Volkswagen Vento | VENTO GL 66 KW AUT E2 | 24 | 3,82% |
| Volkswagen Vento | VENTO CL 66 KW AUT E2 | 19 | 3,02% |
| Volkswagen Vento | VENTO CL 55 KW AUT E2 | 18 | 2,86% |
| Volkswagen Vento | VENTO CL TDI 66 KW | 18 | 2,86% |
| Volkswagen Vento | VENTO CL 55 KW U9 | 10 | 1,59% |
| Volkswagen Vento | VENTO GL TDI 66 KW | 10 | 1,59% |
| Volkswagen Vento | VENTO CL KAT D 55 KW | 9 | 1,43% |
| Volkswagen Vento | VENTO GL 55 KW E2 | 9 | 1,43% |
| Volkswagen Vento | VENTO GT 85 KW | 8 | 1,27% |
| Volkswagen Vento | VENTO CL 66 KW U9 | 7 | 1,11% |
| Volkswagen Vento | VENTO CL 85 KW | 6 | 0,95% |
| Volkswagen Vento | VENTO GL KAT D 55 KW | 6 | 0,95% |
| Volkswagen Vento | VENTO VR6 128 KW E2 | 6 | 0,95% |
| Volkswagen Vento | VENTO CL DIESEL 47 KW | 5 | 0,79% |
| Volkswagen Vento | VENTO CL KAT DIESEL 47 KW | 5 | 0,79% |
| Volkswagen Vento | VENTO 55 KW E2 | 4 | 0,64% |
| Volkswagen Vento | VENTO GL 66 KW U9 | 4 | 0,64% |
| Volkswagen Vento | VOLKSWAGEN VENTO | 4 | 0,64% |
| Volkswagen Vento | VENTO GL 85 KW | 3 | 0,48% |
| Volkswagen | Overige handelsbenamingen | 33 | 5,2% |
| Vermogensklasse | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| <60 PK | 27 | 4,29% |
| 60-70 PK | 16 | 2,54% |
| 70-80 PK | 197 | 31% |
| 80-90 PK | 119 | 19% |
| 90-100 PK | 224 | 36% |
| 100-110 PK | 6 | 0,95% |
| 110-120 PK | 25 | 3,97% |
| 120-140 PK | 0 | 0,0% |
| 140-160 PK | 0 | 0,0% |
| 160-180 PK | 14 | 2,23% |
| 180-200 PK | 1 | 0,16% |
| 200-250 PK | 0 | 0,0% |
| 250+ PK | 0 | 0,0% |
| Zuinigheidsclassificatie | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| A | 0 | 0% |
| B | 0 | 0% |
| C | 0 | 0% |
| D | 0 | 0% |
| E | 0 | 0% |
| F | 0 | 0% |
| G | 0 | 0% |
| Onbekend | 629 | 100% |
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.