Statistieken postcode 5616GM

Statistieken postcode 5616GM

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 5616 GM. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 5616 GM. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Kaart van postcodegebied 5616GM.Bekijk kaart
Postcodegebied 5616GM in het kort
5616 GM is de postcode van Strijpsestraat in Eindhoven.

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over het postcodegebied 5616 GM. De huisnummers lopen van 89 tot en met 137 - C.

Kerncijfers postcode 5616GM
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor het postcodegebied 5616 GM.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor het postcodegebied 5616 GM. Bekijk de pagina’s voor de andere postcodes binnen het gebied van de numerieke postcode 5616 via de tabel op de pagina van postcodegebied 5616.

Postcode 5616GMAantalBronJaar data
Adressen met postcode71Kadaster2026
Adressen met woonfunctie63Kadaster2026
Panden met adres23Kadaster2026
Percelen met adres21Kadaster2026
Woningvoorraad35CBS2025
Huishoudens35CBS2025
Inwoners70CBS2025

Op deze pagina vind je een kaart van het postcodegebied 5616 GM, de data over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 5616 GM en een overzicht van alle adressen met postcode 5616GM.

Overzicht postcode 5616 Definities
Blijf op de hoogte

Nieuwe cijfers voor postcode 5616GM? Ontvang een e-mail.

Postcode 5616GM op de kaart
Kaart van de omgeving van het postcodegebied 5616 GM.
Afbeelding van het postcodegebied 5616 GM op de kaart.

Bovenstaande afbeelding toont de kaart van het postcodegebied 5616GM. Klik op de kaart om de geografie van de numerieke postcode 5616 te tonen. Tip: bekijk ook de interactieve postcodekaart.

De postcode 5616 GM hoort bij de Strijpsestraat te Eindhoven binnen de gemeente Eindhoven. Deze postcode heeft de huisnummerreeks 89 t/m 137 - C.

Download de postcodedata in handige Excel documenten voor de gemeente Eindhoven of voor heel Nederland.

Vorige postcode Volgende postcode
Over het postcodegebied 5616 GM

Postcode 5616GM ligt binnen het numerieke postcodegebied 5616 in de gemeente Eindhoven. Er zijn 71 adressen en 35 woningen in het postcodegebied 5616 GM. 60% van de woningen in het postcodegebied 5616 GM is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €416.000. Er wonen zeventig inwoners in het postcodegebied 5616 GM. De grootste groep inwoners (36%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Postcode 5616GM telt 35 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen.

De gemiddelde afstand over de weg tot de belangrijkste voorzieningen in het postcodegebied 5616 GM is:

  • Supermarkt: op slechts 0,3 kilometer afstand.
  • Apotheek: relatief dichtbij, op een afstand van 0,2 kilometer.
  • Huisartsenpraktijk: goed bereikbaar, op 0,1 kilometer.
  • Basisschool: op slechts 0,3 kilometer afstand.
  • Middelbare school: relatief dichtbij, op een afstand van 0,8 kilometer.
  • Bibliotheek: op 1,9 kilometer afstand.
  • Café: op slechts 0,0 kilometer afstand.
  • Restaurant: relatief dichtbij, op een afstand van 0,2 kilometer.
  • Treinstation: goed bereikbaar, op 1,9 kilometer.
  • Zwembad: bereikbaar binnen 4,2 kilometer.
Bovenliggende gebieden
Tabel met de gebieden waarbinnen het postcodegebied 5616 GM zich bevindt.
Soort gebiedNaam gebied
WegStrijpsestraat
WoonplaatsEindhoven
BuurtSchouwbroek
WijkOud-Strijp
GemeenteEindhoven
ProvincieNoord-Brabant
LandNederland

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden waarbinnen het postcodegebied 5616 GM zich bevindt. Dit is op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026.

Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.
Wonen in het postcodegebied 5616 GM

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in het postcodegebied 5616 GM.

Kenmerken van de 35 woningen met postcode 5616GM
Er zijn 35 woningen in het postcodegebied 5616GM.
Informatie over de woningen in dit postcodegebied op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ-waarde in postcodegebied 5616 GM was €416.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in het postcodegebied 5616 GM.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 5616 GM:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde postcode 5616GM% verschil
2025€416.00017%
2024€357.0000,0%
2023€357.00016%
2022€307.0005,1%
2021€292.0006,6%
2020€274.00014%
2019€241.0001,26%
2018€238.00029%
2017€185.000-43%
2016€324.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in het postcodegebied 5616 GM is met €92.000 gestegen van €324.000 in 2016 tot €416.000 in 2025 (dat is een toename van 28%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2016 tot en met 2025 was €10.222 (5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Eindhoven.

Toelichting
Eigendom van woningen
In 2025 was 60% van de woningen in het postcodegebied 5616 GM een huurwoning en 40% was een koopwoning.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont de verdeling van woningen naar type eigendom, koop of huur, per jaar tot en met 2025.

Woningen naar eigendom: Informatie over huur- en koopwoningen op basis van de cijfers van het CBS. Dit is gedaan met een koppeling tussen de BAG en het WOZ-register met een aanvulling uit het woningbestand van het Kadaster.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in het postcodegebied 5616 GM: er zijn 49 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in het postcodegebied 5616 GM.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in het postcodegebied 5616 GM

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in het postcodegebied 5616 GM, met cijfers over inwoners, leeftijd, geslacht, herkomst en huishoudens.

Aantal inwoners per jaar
Postcodegebied 5616GM telt 70 inwoners in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 5616 GM.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 5616 GM:

JaarAantal inwoners postcode 5616GM% verschil
2025700,0%
202470-12%
20238014%
2022700,0%
2021700,0%
2020707,7%
2019650,0%
20186530%
20175011%
201645-10%
201550geen data

De bevolking van het postcodegebied 5616 GM is met 20 inwoners gestegen van 50 inwoners in 2015 tot 70 inwoners in 2025 (dat is een groei van 40%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2015 tot en met 2025 was 2 inwoners (4,06%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Eindhoven.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in het postcodegebied 5616 GM:

In 2015 waren er 50 inwoners in het postcodegebied 5616 GM. In 2016 is het aantal gedaald tot 45 inwoners. Dit is een daling van 5 (-10%) ten opzichte van 2015. Het aantal van 45 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2023 is het aantal gestegen tot 80 inwoners. De stijging ten opzichte van 2016 is 35 (78%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2022) is 10 (14%). Het aantal van 80 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2015 tot en met 2025. In 2025 telde het postcodegebied 5616 GM 70 inwoners.

Bevolking naar leeftijd in het postcodegebied 5616 GM
Postcode 5616GM telt 25 inwoners in de leeftijdsgroep 25-45 in 2025.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2025 per leeftijdscategorie.

Het aantal inwoners per leeftijdsgroep is afgerond op vijftallen en wordt alleen getoond bij minimaal vijf inwoners. De download voor de gemeente Eindhoven bevat veel meer leeftijdgegevens: Er is een document met het aantal inwoners in de gemeente per levensjaar en met een bevolkingspiramide met een uitsplitsing naar leeftijd en geslacht. Daarnaast bevat het document met postcodedata het aantal inwoners voor iedere 5 jarige leeftijdsgroep van ‘0 tot 5 jaar’ tot en met ‘90 jaar en ouder’ per viercijferige (numerieke) postcode voor alle jaren in de periode van 1998 tot en met 2026.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in het postcodegebied 5616 GM.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2015 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in het postcodegebied 5616 GM per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 5616 GM:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202542140
202442217
202348168
2022491414
2021491010
20205677
2019461010
20185366
20175000
20164500
20155000

In 2025 was de herkomst van inwoners in het postcodegebied 5616 GM als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 75%, herkomst uit Europese landen: 25% en herkomst uit landen buiten Europa: 0,0% En in 2015 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 100%, herkomst uit Europa: 0,0% en herkomst van buiten Europa: 0,0%.

Toelichting Meer migratie
Vrouwen en mannen in het postcodegebied 5616 GM
50% van de inwoners in het postcodegebied 5616 GM staat als vrouw geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar geslacht (klik op de vlakken in de donutgrafiek om de aantallen te zien).

De donutgrafiek toont het geslacht van de bevolking, vrouw of man. Deze informatie komt uit het bevolkingsregister van de gemeenten.

Gemiddelde huishoudensgrootte
Er wonen gemiddeld 2,2 personen per huishouden in het postcodegebied 5616 GM.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde grootte van huishoudens per gebied. Hierbij zijn de gebieden van laag naar hoog gesorteerd op het gemiddeld aantal personen in een huishouden. De gegevens gelden voor 2025.

De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: 18 postcodegebieden (blauw), 16 postcode5gebieden (roze), 1 numerieke postcode (groen), 1 gemeente (geel), 1 provincie (bruin) en 1 land (oranje). Het postcodegebied 5616 GM wordt in het rood weergegeven.

Soorten huishoudens
In 2025 waren er 35 huishoudens in het postcodegebied 5616 GM. Er waren 15 eenpersoonshuishoudens en 20 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor het postcodegebied 5616 GM. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen, huishoudens eenouder kinderen en huishoudens twee ouders kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Economie en inkomen in het postcodegebied 5616 GM

Bekijk het gemiddelde huishoudinkomen in het postcodegebied 5616 GM en vergelijk dit cijfer via de tabel met alle onderwerpen.

Inkomensdata

Het gemiddelde inkomen per huishouden in het postcodegebied 5616 GM is niet bekend. Het gemiddelde inkomen per huishouden in een postcodegebied is alleen bekend als er minstens 100 huishoudens wonen en als geen enkel huishouden meer dan 30% van het totale inkomen in dat gebied verdient.

Toelichting
Inkomensvergelijking voor postcode 5616 GM
Vergelijking op basis van de meest recente beschikbare inkomensgegevens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de gemeente Eindhoven met maximaal tien postcodegebieden en postcodes die op postcode het dichtst bij postcode 5616 GM liggen. De gemeente is groen, postcodegebied 5616 is oranje als het wordt getoond, de andere numerieke postcodegebieden zijn grijs en de postcodes zijn blauw. Voor het postcodegebied 5616 GM is geen waarde bekend.

Er worden maximaal tien op postcode gesorteerde postcodegebieden en postcodes met een bekend gemiddeld huishoudinkomen getoond, rond postcode 5616 GM.

Voertuigen en verkeer in het postcodegebied 5616 GM

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in het postcodegebied 5616 GM.

Personenauto’s per brandstof per jaar
Aantal personenauto’s op 1 januari van ieder jaar voor de numerieke postcode 5616.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het aantal personenauto’s per brandstof volgens de RDW voor het grotere postcodegebied 5616. Deze gegevens zijn helaas niet per volledige postcode (pc6, postcode met 6 tekens) beschikbaar.

Klik op een brandstof in de legenda om de bijbehorende lijn te verbergen of weer te tonen.

Meer autodata
Verkeersongevallen naar afloop
In 2025 vonden er 2 verkeersongevallen plaats in het postcodegebied 5616 GM.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in het postcodegebied 5616 GM. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in het postcodegebied 5616 GM plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal2
Materiële schade2
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen het postcodegebied 5616 GM vallen. De data over verkeersongevallen zijn ook beschikbaar op gemeente, wijk en buurt niveau. Bekijk de verkeersongevallen in de gemeente Eindhoven.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Onderwijs in het postcodegebied 5616 GM

Bekijk de beschikbare gegevens over kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden en scholen in het postcodegebied 5616 GM. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in postcodegebied 5616GM is 0,3 kilometer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2023-2024.

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor het postcodegebied 5616 GM in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Eindhoven (geel), postcode 5616 (groen), 16 postcode5gebieden (roze) en 18 postcodegebieden (blauw). Postcodegebied 5616 GM wordt in het rood weergegeven.

Adressen en leefomgeving in het postcodegebied 5616 GM

Bekijk de adressen en onderliggende postcodes, gebruiksdoelen, bouwperioden, omgevingsadressendichtheid, de nabijheid van voorzieningen, het energieverbruik en de energielabels in het postcodegebied 5616 GM.

Adressen met postcode 5616GM
Tabel met alle 71 adressen in het postcodegebied 5616 GM.
StraatnaamHuisnummerPostcodeWoonplaatsGebruiksdoelOppervlakteWoningtypeBouwjaarEnergielabelBebouwde komSoort openbare ruimte
Strijpsestraat895616GMEindhovenWoonfunctie200 m2Tussenwoning1929F (voorlopig)jaWeg
Strijpsestraat915616GMEindhovenWoonfunctie92 m2Appartement1929G (voorlopig)jaWeg
Strijpsestraat935616GMEindhovenWoonfunctie114 m2Appartement1929FjaWeg
Strijpsestraat95 - A5616GMEindhovenWoonfunctie28 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat95 - B5616GMEindhovenWoonfunctie28 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat95 - C5616GMEindhovenWoonfunctie25 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat95 - D5616GMEindhovenWoonfunctie26 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat95 - E5616GMEindhovenWoonfunctie26 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat95 - F5616GMEindhovenWoonfunctie30 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat95 - G5616GMEindhovenWoonfunctie25 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat95 - H5616GMEindhovenWoonfunctie25 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat95 - J5616GMEindhovenWoonfunctie25 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat95 - K5616GMEindhovenWoonfunctie28 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat95 - L5616GMEindhovenWoonfunctie28 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat95 - M5616GMEindhovenWoonfunctie29 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat95 - N5616GMEindhovenWoonfunctie30 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat95 - P5616GMEindhovenWoonfunctie25 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat95 - R5616GMEindhovenWoonfunctie25 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat95 - S5616GMEindhovenWoonfunctie25 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat95 - T5616GMEindhovenWoonfunctie25 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat95 - U5616GMEindhovenWoonfunctie25 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat95 - V5616GMEindhovenWoonfunctie29 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat95 - W5616GMEindhovenWoonfunctie42 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat95 - X5616GMEindhovenWoonfunctie33 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat95 - Y5616GMEindhovenWoonfunctie29 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat97 - A5616GMEindhovenWoonfunctie50 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat97 - B5616GMEindhovenWoonfunctie49 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat97 - C5616GMEindhovenWoonfunctie49 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat97 - D5616GMEindhovenWoonfunctie50 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat97 - E5616GMEindhovenWoonfunctie50 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat97 - F5616GMEindhovenWoonfunctie49 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat97 - G5616GMEindhovenWoonfunctie49 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat97 - H5616GMEindhovenWoonfunctie50 m2Appartement2023A+++jaWeg
Strijpsestraat101 - A5616GMEindhovenIndustriefunctie180 m2n.v.t.1930geen datajaWeg
Strijpsestraat1015616GMEindhovenWoonfunctie131 m2Hoekwoning1919GjaWeg
Strijpsestraat1035616GMEindhovenWoonfunctie195 m2Tussenwoning1922F (voorlopig)jaWeg
Strijpsestraat1055616GMEindhovenWoonfunctie129 m2Hoekwoning1930AjaWeg
Strijpsestraat1075616GMEindhovenWoonfunctie210 m2Hoekwoning2004B (voorlopig)jaWeg
Strijpsestraat1095616GMEindhovenWoonfunctie175 m2Tussenwoning2004AjaWeg
Strijpsestraat111 - A5616GMEindhovenWoonfunctie187 m2Hoekwoning2004B (voorlopig)jaWeg
Strijpsestraat1115616GMEindhovenWoonfunctie148 m2Tussenwoning2004AjaWeg
Strijpsestraat1135616GMEindhovenWoonfunctie131 m2Appartement1930CjaWeg
Strijpsestraat1155616GMEindhovenWoonfunctie241 m2Appartement1930CjaWeg
Strijpsestraat1175616GMEindhovenWoonfunctie168 m2Twee-onder-één-kap woning1930G (voorlopig)jaWeg
Strijpsestraat1195616GMEindhovenWoonfunctie176 m2Twee-onder-één-kap woning1930FjaWeg
Strijpsestraat1215616GMEindhovenWoonfunctie206 m2Twee-onder-één-kap woning1930G (voorlopig)jaWeg
Strijpsestraat1235616GMEindhovenWoonfunctie159 m2Twee-onder-één-kap woning1930GjaWeg
Strijpsestraat1255616GMEindhovenWoonfunctie218 m2Twee-onder-één-kap woning1929AjaWeg
Strijpsestraat1275616GMEindhovenKantoorfunctie655 m2n.v.t.1910geen datajaWeg
Strijpsestraat1295616GMEindhovenBijeenkomstfunctie1.785 m2n.v.t.1931geen datajaWeg
Strijpsestraat1315616GMEindhovenWoonfunctie151 m2Vrijstaande woning1918FjaWeg
Strijpsestraat133 - A5616GMEindhovenWoonfunctie43 m2Appartement1920A+jaWeg
Strijpsestraat133 - B5616GMEindhovenWoonfunctie36 m2Appartement1920A++jaWeg
Strijpsestraat133 - C5616GMEindhovenWoonfunctie36 m2Appartement1920A++jaWeg
Strijpsestraat133 - D5616GMEindhovenWoonfunctie24 m2Appartement1920AjaWeg
Strijpsestraat133 - E5616GMEindhovenWoonfunctie68 m2Appartement1920AjaWeg
Strijpsestraat133 - F5616GMEindhovenWoonfunctie46 m2Appartement1920A++++jaWeg
Strijpsestraat133 - G5616GMEindhovenWoonfunctie59 m2Appartement1920A+jaWeg
Strijpsestraat133 - H5616GMEindhovenWoonfunctie58 m2Appartement1920A++++jaWeg
Strijpsestraat133 - J5616GMEindhovenWoonfunctie69 m2Appartement1920A++++jaWeg
Strijpsestraat133 - K5616GMEindhovenWoonfunctie62 m2Appartement1920A++++jaWeg
Strijpsestraat133 - L5616GMEindhovenWoonfunctie57 m2Appartement1920A+jaWeg
Strijpsestraat133 - M5616GMEindhovenWoonfunctie43 m2Appartement1920AjaWeg
Strijpsestraat133 - N5616GMEindhovenWoonfunctie36 m2Appartement1920AjaWeg
Strijpsestraat133 - P5616GMEindhovenWoonfunctie43 m2Appartement1920AjaWeg
Strijpsestraat1335616GMEindhovenWoonfunctie44 m2Appartement1920A+jaWeg
Strijpsestraat135 - A5616GMEindhovenWinkelfunctie418 m2n.v.t.1970geen datajaWeg
Strijpsestraat1355616GMEindhovenWinkelfunctie44 m2n.v.t.1970geen datajaWeg
Strijpsestraat137 - A5616GMEindhovenWinkelfunctie1.498 m2n.v.t.1970geen datajaWeg
Strijpsestraat137 - B5616GMEindhovenWinkelfunctie253 m2n.v.t.1970geen datajaWeg
Strijpsestraat137 - C5616GMEindhovenWinkelfunctie180 m2n.v.t.1970geen datajaWeg

Bovenstaande tabel toont de 71 adressen in het postcodegebied 5616 GM. Dit zijn alle adressen met postcode 5616GM in de BAG data van het Kadaster van 1 juli 2026.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. Hierin zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd. Per adres wordt het laatst bekende energielabel zoals geregistreerd bij de RVO weergegeven. Voorlopige energielabels zijn indicatief en niet rechtsgeldig; definitieve energielabels hebben een geldigheid van 10 jaar en kunnen inmiddels zijn verlopen. In de Excel-download voor de gemeente Eindhoven zijn aanvullende gegevens beschikbaar, zoals het berekeningstype en de opnamedatum van het energielabel. De gegevens in deze tabel zijn gebaseerd op een peildatum van 1 juli 2026, na deze datum kunnen energielabels en andere kenmerken zijn gewijzigd of opnieuw zijn vastgesteld.

Adressen Eindhoven
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel de beschikbare adres- en energielabelgegevens per adres.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Omgevingsadressendichtheid
De omgevingsadressendichtheid in postcodegebied 5616G is 4.197 adressen per km².

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de omgevingsadressendichtheid van het grotere pc5-postcodegebied met die van het numerieke postcodegebied 5616, de gemeente, de provincie en Nederland. De dichtheid is niet per volledige postcode (pc6) beschikbaar. Alleen gebieden met beschikbare cijfers worden getoond.


Onderstaande tabel toont de omgevingsadressendichtheid en het bijbehorende jaar voor de beschikbare vergelijkingsgebieden:

RegioOmgevingsadressendichtheidJaar
Postcodegebied 5616G (pc5)4.1972025
Postcodegebied 56164.2482025
Gemeente Eindhoven2.9422026
Provincie Noord-Brabant1.6022026
Nederland2.0932026

De omgevingsadressendichtheid geeft een beeld van de mate van concentratie van menselijke activiteiten in het postcodegebied 5616 GM ten opzichte van Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Voor het postcodegebied 5616 GM gebruiken we de dichtheid van het grotere pc5-postcodegebied 5616G. Een pc5-postcodegebied omvat alle volledige postcodes met dezelfde eerste vijf tekens: de vier cijfers en de eerste letter. De cijfers gelden dus voor heel 5616G, niet specifiek voor postcode 5616GM.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in het postcodegebied 5616 GM is 0,1 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 5616 GM tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2024.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 5616 GM tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2024:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,1
Supermarkt0,3
Restaurant0,2
Basisonderwijs0,3
Voortgezet onderwijs0,8
Bibliotheek1,9
Treinstation1,9
Bioscoop0,9
Museum1,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Adressen: gebruiksdoelen
In het postcodegebied 5616 GM zijn er 63 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor het postcodegebied 5616 GM.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 11 panden uit de bouwperiode 1925-1950 in het postcodegebied 5616 GM.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor het postcodegebied 5616 GM. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
In 2024 was het gemiddelde jaarlijkse aardgasverbruik per woning in het postcodegebied 5616 GM 880 m³ en de gemiddelde elektriciteitslevering per woning was 2.690 kWh.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde elektriciteitsverbruik en het gemiddelde aardgasverbruik per woning per jaar. De gegevens gelden voor 2024. Het gemiddelde energieverbruik in het postcodegebied 5616 GM wordt vergeleken met dat in het grotere postcodegebied 5616, de gemeente Eindhoven, de provincie Noord-Brabant en Nederland.

De grafiek toont het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik van aardgas in m³. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen in het postcodegebied 5616 GM en de andere gebieden.

Toelichting
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in het postcodegebied 5616 GM zijn A (10 adressen) en A+ (7 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in het postcodegebied 5616 GM. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in het postcodegebied 5616 GM: 10 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Eindhoven bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over het postcodegebied 5616 GM.

Download alle postcodedata
Download de gegevens over meer dan 250 onderwerpen voor alle postcodes in de gemeente Eindhoven als een Excel dataset!
Afbeelding van Excel documenten uit de download voor de gemeente Eindhoven.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download een schat aan informatie voor de gemeente Eindhoven. Met een Excel document met handige werkbladen met de data over de postcodes in de gemeente Eindhoven. Daarnaast bevat de download andere documenten met de data over de gemeente, wijken en buurten, alle adressen, verkiezingsuitslagen, gezondheidscijfers, misdaadcijfers en nog veel meer!

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit de postcodedatasets van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en de gegevens over adressen en gebouwen van het Kadaster. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) en de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW).

Bronnen & definities
Tabel met alle onderwerpen

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 5616 GM.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor het postcodegebied 5616 GM voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bevolking
BevolkingWaardeEenheidJaar
Inwoners70Aantal2025
Mannen35Aantal2025
Vrouwen35Aantal2025
0 tot 15 jaar10Aantal2025
15 tot 25 jaar15Aantal2025
25 tot 45 jaar25Aantal2025
45 tot 65 jaar15Aantal2025
65 jaar of ouder5Aantal2025
% Mannen50%Percentage2025
% Vrouwen50%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2025
% 15 tot 25 jaar21%Percentage2025
% 25 tot 45 jaar36%Percentage2025
% 45 tot 65 jaar21%Percentage2025
% 65 jaar of ouder7,1%Percentage2025
Geboortengeen dataAantalgeen data
Herkomst totaal56Aantal2025
De gegevens in de categorie bevolking betreffende de data over het aantal inwoners naar de positie van de inwoners in huishoudens in het postcodegebied 5616 GM.
Energieverbruik
EnergieverbruikWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.690Gemiddeld in kWh2024
Gemiddeld aardgasverbruik per woning880Gemiddeld per m³2024
Adressen zonder energielabel38Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel9Aantal2026
Adressen met definitief energielabel24Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++2Aantal2026
Energielabels A+7Aantal2026
Energielabels A10Aantal2026
Energielabels B2Aantal2026
Energielabels C2Aantal2026
Energielabels D0Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F3Aantal2026
Energielabels G7Aantal2026
De onderwerpen in de categorie energie geven aan wat het gemiddelde energieverbruik per jaar in het postcodegebied 5616 GM is en hoeveel panden in het postcodegebied 5616 GM welk type energielabel hebben. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A++++ het beste. De data over energieverbruik komt van het CBS, de data over energielabels komt van de RVO.
Huishoudens
HuishoudensWaardeEenheidJaar
Huishoudens35Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens15Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens20Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen10Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen10Aantal2025
Huishoudens eenouder kinderen0Aantal2025
Huishoudens twee ouders kinderen10Aantal2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2025
Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte zijn gehuisvest en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. Naast eenpersoonshuishoudens bestaan er meerpersoonshuishoudens (niet-gehuwde paren, niet-gehuwde paren met kinderen, echtparen, echtparen met kinderen, eenouderhuishoudens en overige huishoudens). De institutionele huishoudens worden hiertoe niet gerekend. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.
Inkomen
InkomenWaardeEenheidJaar
Mediaan huishoudinkomen40-80 midden tot boven middenCategorisch type2018
Inwoners met WW bijstand AO uitkering5Aantal2016
De inkomensdata betreffen geven het besteedbaar inkomen van particuliere huishoudens weer. Dit is het bruto-inkomen verminderd met betaalde inkomensoverdrachten (bijvoorbeeld alimentatie), premies inkomensverzekeringen, premies ziektekostenverzekeringen en belastingen op inkomen en vermogen. De cijfers over het inkomen in een gebied worden weergegeven wanneer in het gebied 100 huishoudens of meer woonachtig zijn. Bovendien mag er geen enkel huishouden zijn die 30 procent of meer van de totale inkomenssom van het gebied heeft.
Migratie
MigratieWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland42Aantal2025
Herkomst buiten Nederland14Aantal2025
Herkomst Europa14Aantal2025
Herkomst buiten Europa0Aantal2025
% Herkomst Nederland75%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland25%Percentage2025
% Herkomst Europa25%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland42Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2025
Geboren in Nederland42Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa14Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2025
Geboren buiten Nederland14Aantal2025
Geboren / herkomst onnauwkeurigheid14Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland75%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland75%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa25%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland25%Percentage2025
Autochtoon49Aantal2021
Westers14Aantal2021
Niet-westers7Aantal2021
% Autochtoon70%Percentage2021
% Westers20%Percentage2021
% Niet-westers10%Percentage2021
De onderwerpen binnen de categorie migratie gaan over de herkomst van personen. Iemands herkomst geeft weer in welk land iemand geboren is of waar diens ouders geboren zijn. De herkomst van personen die in het buitenland zijn geboren wordt bepaald door hun eigen geboorteland. De herkomst van personen die in Nederland geboren zijn, wordt bepaald door het geboorteland van de ouders. Wanneer beide ouders in het buitenland zijn geboren, is het geboorteland van de moeder leidend in het bepalen van de herkomst. De geboortegegevens van de moeder zijn vaker bekend dan die van de vader. Wanneer de moeder in Nederland is geboren of het geboorteland van de moeder onbekend is, dan wordt het geboorteland van de vader gebruikt.
Nabijheid voorzieningen
Nabijheid voorzieningenWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,1Gemiddelde afstand in km2024
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 3 km13Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 5 km31Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpost afstand3,6Gemiddelde afstand in km2023
Apotheek afstand0,2Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuis met poli afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km7Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuis zonder poli afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km5Gemiddeld aantal2024
Supermarkt afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
Supermarkten binnen 1 km3,8Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 3 km33Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 5 km61Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,0Gemiddelde afstand in km2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km8,5Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km91Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km156Gemiddeld aantal2024
Warenhuis afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
Warenhuizen binnen 5 km8Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 10 km12Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 20 km23Gemiddeld aantal2024
Café afstand0,0Gemiddelde afstand in km2024
Cafés binnen 1 km5,4Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 3 km92Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 5 km132Gemiddeld aantal2024
Cafetaria afstand0,2Gemiddelde afstand in km2024
Cafetaria binnen 1 km13Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 3 km146Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 5 km256Gemiddeld aantal2024
Restaurant afstand0,2Gemiddelde afstand in km2024
Restaurants binnen 1 km17Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 3 km209Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 5 km324Gemiddeld aantal2024
Hotel afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
Hotels binnen 5 km23Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 10 km36Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 20 km52Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijf afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 3 km18Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 5 km58Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 3 km24Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 5 km73Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
Basisonderwijs binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 3 km14Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 5 km38Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km16Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km26Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km11Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km20Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km7,5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km16Gemiddeld aantal2024
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,2Gemiddelde afstand in km2024
Treinstation afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
Belangrijk overstapstation afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
Bibliotheek afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
Zwembad afstand4,2Gemiddelde afstand in km2024
Kunstijsbaan afstand3,9Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km7,5Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km13Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand2,3Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
Bioscopen binnen 5 km4,5Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 20 km8Gemiddeld aantal2024
Sauna afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
Zonnebank afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Museum afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km9Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km17Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand5,1Gemiddelde afstand in km2024
Attracties binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 20 km10Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 50 km37Gemiddeld aantal2024
Brandweerkazerne afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Het CBS levert gegevens over de gemiddelde nabijheid van voorzieningen voor het postcodegebied 5616 GM. Deze cijfers gaan over: (1) De bereikbaarheid van voorzieningen: dit is de mate waarin verschillende voorzieningen, zoals scholen, winkels, gezondheidszorginstellingen en openbaar vervoer, binnen een bepaalde afstand van het postcodegebied 5616 GM beschikbaar zijn. (2) Afstand: dit geeft aan hoe ver de bevolking van het postcodegebied 5616 GM gemiddeld moet reizen om toegang te krijgen tot bepaalde voorzieningen. Dit wordt uitgedrukt in kilometers of reistijd. (3) Nabijheidsindicatoren: dit zijn indicatoren die laten zien hoeveel procent van de bevolking in het postcodegebied 5616 GM binnen een bepaalde afstand van voorzieningen woont. Bijvoorbeeld, het percentage mensen dat binnen 1 kilometer van een supermarkt woont. (4) Daarnaast zijn er andere indicatoren zoals de mate van stedelijkheid, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid. Zie de definities van de verschillende dichtheidsmaten.
Omgeving
OmgevingWaardeEenheidJaar
Postcode5616GMNaam2026
Soort regioPostcode6Categorisch type2026
Adressen met postcode71Aantal2026
Adressen met woonfunctie63Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie1Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie5Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie0Aantal2026
Verblijfsobjecten71Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres23Aantal2026
Adressen met pand71Aantal2026
Percelen met adres21Aantal2026
Adressen met perceel71Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom71Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom63Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 17000Aantal2026
Panden met adres 1700 tot 19000Aantal2026
Panden met adres 1900 tot 19255Aantal2026
Panden met adres 1925 tot 195011Aantal2026
Panden met adres 1950 tot 19701Aantal2026
Panden met adres 1970 tot 19800Aantal2026
Panden met adres 1980 tot 19900Aantal2026
Panden met adres 1990 tot 20000Aantal2026
Panden met adres 2000 tot 20104Aantal2026
Panden met adres 2010 tot 20200Aantal2026
Panden met adres 2020 en later2Aantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192519Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195013Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19705Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20104Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later30Aantal2026
Huisnummer start89Adres2026
Huisnummer eind137Adres2026
Soort huisnummers reeksOnevenAdres2026
Aantal openbare ruimtes1Aantal2026
Centrum(159775.06472407604, 383506.46274556883)Adres2025
Postcode45616Naam2026
Postcode55616GNaam2026
GemeentenaamEindhovenNaam2026
ProvincienaamNoord-BrabantNaam2026
GemeentecodeGM0772Code2026
ProvinciecodePV30Code2026
Bovenstaande tabel toont de onderwerpen in de categorie omgeving. Dit zijn de onderwerpen die betrekking hebben op de gebiedsaspecten van het postcodegebied 5616 GM. De gebiedsafbakening van postcodes kan in de tijd wijzigen als gevolg van nieuwbouw, sloop en wijzigingen van gebouwen en openbare ruimtes binnen het gebied van de postcode 5616GM. Een postcodegebied kan bestaan uit enkel even huisnummers, uit alleen oneven huisnummers of uit zowel even als oneven huisnummers. Dit wordt aangegeven met de ‘soort huisnummers reeks’. En een postcodegebied kan in één of meerdere openbare ruimtes voorkomen. Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, stoep of trottoir zijn. Het kan ook gebieden betreffen die tussen gebouwen liggen, zoals binnenplaatsen. Het aantal openbare ruimtes geeft aan of een postcode in slechts één of in meerdere openbare ruimtes voorkomt. Met postcode5 wordt het numerieke deel van de postcode en de eerste letter bedoeld, dit zijn 5 posities. Met postcode4 wordt het numerieke deel van de postcode bedoeld.
Verkeersongevallen
VerkeersongevallenWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal2Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade2Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025
De data over verkeersongevallen komt van Rijkswaterstaat.
Woningen
WoningenWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad35Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€416.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen15Aantal2025
Meergezinswoningen20Aantal2025
Koopwoningen14Aantal2025
Huurwoningen21Aantal2025
Huurwoningen woningcorporatiesgeen dataAantalgeen data
Huurwoningen overige verhuurdersgeen dataAantalgeen data
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond15Aantal2017
Onbewoond20Aantal2017
% Koopwoningen40%Percentage2025
% Huurwoningen60%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporatiesgeen dataPercentagegeen data
% Huurwoningen overige verhuurdersgeen dataPercentagegeen data
% Eigendom onbekend100%Percentage2026
% Eengezinswoningen43%Percentage2025
% Meergezinswoningen57%Percentage2025
% Bewoond43%Percentage2017
% Onbewoond57%Percentage2017
Appartementen49Aantal2026
Tussenwoningen4Aantal2026
Hoekwoningen4Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen5Aantal2026
Vrijstaande woningen1Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen78%Percentage2026
% Tussenwoningen6%Percentage2026
% Hoekwoningen6%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen8%Percentage2026
% Vrijstaande woningen2,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194529Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20054Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 202530Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194546%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20056%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202548%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026
De getoonde cijfers over woningen in het postcodegebied 5616 GM komen van het CBS en zijn aangevuld met extra woningdata van het Kadaster. Het CBS leidt de cijfers over de woningvoorraad af uit de BAG. Het CBS definieert een woning als een verblijfsobject met minimaal een woonfunctie en eventueel één of meer andere gebruiksfuncties. De cijfers zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan in totaal vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document via de download voor de gemeente Eindhoven of de download met alle postcodedata voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron