Statistieken postcode 6461KB

Statistieken postcode 6461KB

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 6461 KB. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 6461 KB. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Kaart van postcodegebied 6461KB.Bekijk kaart
Postcodegebied 6461KB in het kort
6461 KB is de postcode van 2 straten in Kerkrade.

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over het postcodegebied 6461 KB. De postcode 6461KB hoort bij Eurode-Park en Nieuwstraat.

Kerncijfers postcode 6461KB
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor het postcodegebied 6461 KB.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor het postcodegebied 6461 KB. Bekijk de pagina’s voor de andere postcodes binnen het gebied van de numerieke postcode 6461 via de tabel op de pagina van postcodegebied 6461.

Postcode 6461KBAantalBronJaar data
Adressen met postcode40Kadaster2026
Adressen met woonfunctie37Kadaster2026
Panden met adres25Kadaster2026
Percelen met adres25Kadaster2026
Woningvoorraad35CBS2025
Huishoudens45CBS2025
Inwoners80CBS2025

Op deze pagina vind je een kaart van het postcodegebied 6461 KB, de data over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 6461 KB en een overzicht van alle adressen met postcode 6461KB.

Overzicht postcode 6461 Definities
Blijf op de hoogte

Nieuwe cijfers voor postcode 6461KB? Ontvang een e-mail.

Postcode 6461KB op de kaart
Kaart van de omgeving van het postcodegebied 6461 KB.
Afbeelding van het postcodegebied 6461 KB op de kaart.

Bovenstaande afbeelding toont de kaart van het postcodegebied 6461KB. Klik op de kaart om de geografie van de numerieke postcode 6461 te tonen. Tip: bekijk ook de interactieve postcodekaart.

De postcode 6461 KB hoort bij de straten Eurode-Park en Nieuwstraat te Kerkrade binnen de gemeente Kerkrade.

Download de postcodedata in handige Excel documenten voor de gemeente Kerkrade of voor heel Nederland.

Vorige postcode Volgende postcode
Over het postcodegebied 6461 KB

Postcode 6461KB ligt binnen het numerieke postcodegebied 6461 in de gemeente Kerkrade. Er zijn veertig adressen en 35 woningen in het postcodegebied 6461 KB. 60% van de woningen in het postcodegebied 6461 KB is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €176.000. Er wonen tachtig inwoners in het postcodegebied 6461 KB, met een aanzienlijk deel (38%) in de leeftijdsgroep van 25 tot 45 jaar. Postcode 6461KB telt 45 huishoudens van gemiddeld 1,8 personen.

De gemiddelde afstand over de weg tot de belangrijkste voorzieningen in het postcodegebied 6461 KB is:

  • Supermarkt: bereikbaar binnen 0,8 kilometer.
  • Apotheek: in 0,9 kilometer te bereiken.
  • Huisartsenpraktijk: op 0,9 kilometer afstand.
  • Basisschool: bereikbaar binnen 1,1 kilometer.
  • Middelbare school: relatief dichtbij, op een afstand van 0,6 kilometer.
  • Bibliotheek: op 1,5 kilometer afstand.
  • Café: op slechts 0,7 kilometer afstand.
  • Restaurant: in 0,6 kilometer te bereiken.
  • Treinstation: goed bereikbaar, op 1,9 kilometer.
  • Zwembad: relatief ver weg, op 7,6 kilometer afstand.
Bovenliggende gebieden
Tabel met de gebieden waarbinnen het postcodegebied 6461 KB zich bevindt.
Soort gebiedNaam gebied
WegEurode-Park
WegNieuwstraat
WoonplaatsKerkrade
BuurtHolz
WijkKerkrade-Oost
GemeenteKerkrade
ProvincieLimburg
LandNederland

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden waarbinnen het postcodegebied 6461 KB zich bevindt. Dit is op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026.

Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.
Wonen in het postcodegebied 6461 KB

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in het postcodegebied 6461 KB.

Kenmerken van de 35 woningen met postcode 6461KB
Er zijn 35 woningen in het postcodegebied 6461KB.
Informatie over de woningen in dit postcodegebied op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ-waarde in postcodegebied 6461 KB was €176.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in het postcodegebied 6461 KB.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 6461 KB:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde postcode 6461KB% verschil
2025€176.0007,3%
2024€164.000-1,2%
2023€166.00014%
2022€146.0002,82%
2021€142.0004,41%
2020€136.00011%
2019€122.0007%
2018€114.0000,88%
2017€113.0005,6%
2016€107.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in het postcodegebied 6461 KB is met €69.000 gestegen van €107.000 in 2016 tot €176.000 in 2025 (dat is een toename van 64%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2016 tot en met 2025 was €7.667 (5,8%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Kerkrade.

Toelichting
Eigendom van woningen
In 2025 was 60% van de woningen in het postcodegebied 6461 KB een huurwoning en 40% was een koopwoning.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont de verdeling van woningen naar type eigendom, koop of huur, per jaar tot en met 2025.

Woningen naar eigendom: Informatie over huur- en koopwoningen op basis van de cijfers van het CBS. Dit is gedaan met een koppeling tussen de BAG en het WOZ-register met een aanvulling uit het woningbestand van het Kadaster.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in het postcodegebied 6461 KB: er zijn 18 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in het postcodegebied 6461 KB.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in het postcodegebied 6461 KB

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in het postcodegebied 6461 KB, met cijfers over inwoners, leeftijd, geslacht, herkomst en huishoudens.

Aantal inwoners per jaar
Postcodegebied 6461KB telt 80 inwoners in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 6461 KB.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 6461 KB:

JaarAantal inwoners postcode 6461KB% verschil
20258014%
2024700,0%
2023700,0%
202270-6,7%
202175-6,2%
2020806,7%
201975-6,2%
2018806,7%
2017750,0%
2016757,1%
201570geen data

De bevolking van het postcodegebied 6461 KB is met 10 personen gestegen van 70 personen in 2015 tot 80 personen in 2025 (dat is een groei van 14%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2015 tot en met 2025 was 1 persoon (1,56%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Kerkrade.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in het postcodegebied 6461 KB:

In 2015 waren er 70 inwoners in het postcodegebied 6461 KB. Het aantal van 70 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2018 is het aantal gestegen tot 80 personen. De stijging ten opzichte van 2015 is 10 (14%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2017) is 5 (6,7%). Het aantal van 80 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2015 tot en met 2025. In 2020 was het aantal ook op het hoogste punt van 80 personen. In 2022 is het aantal gedaald tot 70 personen. Dit is een daling van 10 (-12%) ten opzichte van 2020, ten opzichte van het vorige jaar (2021) is het verschil -5 (-6,7%). Het aantal inwoners blijft 70 tot en met 2024. In 2025 is het aantal gestegen tot 80 personen. De stijging ten opzichte van 2024 is 10 (14%).

Bevolking naar leeftijd in het postcodegebied 6461 KB
Postcode 6461KB telt 30 inwoners in de leeftijdsgroep 25-45 in 2025.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2025 per leeftijdscategorie.

Het aantal inwoners per leeftijdsgroep is afgerond op vijftallen en wordt alleen getoond bij minimaal vijf inwoners. De download voor de gemeente Kerkrade bevat veel meer leeftijdgegevens: Er is een document met het aantal inwoners in de gemeente per levensjaar en met een bevolkingspiramide met een uitsplitsing naar leeftijd en geslacht. Daarnaast bevat het document met postcodedata het aantal inwoners voor iedere 5 jarige leeftijdsgroep van ‘0 tot 5 jaar’ tot en met ‘90 jaar en ouder’ per viercijferige (numerieke) postcode voor alle jaren in de periode van 1998 tot en met 2026.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in het postcodegebied 6461 KB.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2015 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in het postcodegebied 6461 KB per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 6461 KB:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202532328
2024282814
2023282814
2022352114
2021372315
2020481913
2019451812
2018561410
201753139
201653139
2015421711

In 2025 was de herkomst van inwoners in het postcodegebied 6461 KB als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 44%, herkomst uit Europese landen: 44% en herkomst uit landen buiten Europa: 11% En in 2015 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 60%, herkomst uit Europa: 24% en herkomst van buiten Europa: 16%.

Toelichting Meer migratie
Vrouwen en mannen in het postcodegebied 6461 KB
62% van de inwoners in het postcodegebied 6461 KB staat als man geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar geslacht (klik op de vlakken in de donutgrafiek om de aantallen te zien).

De donutgrafiek toont het geslacht van de bevolking, vrouw of man. Deze informatie komt uit het bevolkingsregister van de gemeenten.

Gemiddelde huishoudensgrootte
Er wonen gemiddeld 1,8 personen per huishouden in het postcodegebied 6461 KB.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde grootte van huishoudens per gebied. Hierbij zijn de gebieden van laag naar hoog gesorteerd op het gemiddeld aantal personen in een huishouden. De gegevens gelden voor 2025.

De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: 1 postcodegebied (blauw), 17 postcode5gebieden (roze), 1 numerieke postcode (groen), 1 gemeente (geel), 1 provincie (bruin) en 1 land (oranje). Het postcodegebied 6461 KB wordt in het rood weergegeven.

Soorten huishoudens
In 2025 waren er 45 huishoudens in het postcodegebied 6461 KB. Er waren 25 eenpersoonshuishoudens en 20 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor het postcodegebied 6461 KB. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen, huishoudens eenouder kinderen en huishoudens twee ouders kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Economie en inkomen in het postcodegebied 6461 KB

Bekijk het gemiddelde huishoudinkomen in het postcodegebied 6461 KB en vergelijk dit cijfer via de tabel met alle onderwerpen.

Inkomensdata

Het gemiddelde inkomen per huishouden in het postcodegebied 6461 KB is niet bekend. Het gemiddelde inkomen per huishouden in een postcodegebied is alleen bekend als er minstens 100 huishoudens wonen en als geen enkel huishouden meer dan 30% van het totale inkomen in dat gebied verdient.

Toelichting
Inkomensvergelijking voor postcode 6461 KB
Vergelijking op basis van de meest recente beschikbare inkomensgegevens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de gemeente Kerkrade met maximaal tien postcodegebieden en postcodes die op postcode het dichtst bij postcode 6461 KB liggen. De gemeente is groen, postcodegebied 6461 is oranje als het wordt getoond, de andere numerieke postcodegebieden zijn grijs en de postcodes zijn blauw. Voor het postcodegebied 6461 KB is geen waarde bekend.

Er worden maximaal tien op postcode gesorteerde postcodegebieden en postcodes met een bekend gemiddeld huishoudinkomen getoond, rond postcode 6461 KB.

Voertuigen en verkeer in het postcodegebied 6461 KB

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in het postcodegebied 6461 KB.

Personenauto’s per brandstof per jaar
Aantal personenauto’s op 1 januari van ieder jaar voor de numerieke postcode 6461.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het aantal personenauto’s per brandstof volgens de RDW voor het grotere postcodegebied 6461. Deze gegevens zijn helaas niet per volledige postcode (pc6, postcode met 6 tekens) beschikbaar.

Klik op een brandstof in de legenda om de bijbehorende lijn te verbergen of weer te tonen.

Meer autodata
Verkeersongevallen naar afloop
Er was één verkeersongeval in 2025 in het postcodegebied 6461 KB in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in het postcodegebied 6461 KB. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in het postcodegebied 6461 KB plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal1
Materiële schade1
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen het postcodegebied 6461 KB vallen. De data over verkeersongevallen zijn ook beschikbaar op gemeente, wijk en buurt niveau. Bekijk de verkeersongevallen in de gemeente Kerkrade.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Onderwijs in het postcodegebied 6461 KB

Bekijk de beschikbare gegevens over kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden en scholen in het postcodegebied 6461 KB. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in postcodegebied 6461KB is 1,1 kilometer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2024.

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor het postcodegebied 6461 KB in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Limburg (bruin), gemeente Kerkrade (geel), postcode 6461 (groen), 17 postcode5gebieden (roze) en Postcode6 (blauw). Postcodegebied 6461 KB wordt in het rood weergegeven.

Adressen en leefomgeving in het postcodegebied 6461 KB

Bekijk de adressen en onderliggende postcodes, gebruiksdoelen, bouwperioden, omgevingsadressendichtheid, de nabijheid van voorzieningen, het energieverbruik en de energielabels in het postcodegebied 6461 KB.

Adressen met postcode 6461KB
Tabel met alle 40 adressen in het postcodegebied 6461 KB.
StraatnaamHuisnummerPostcodeWoonplaatsGebruiksdoelOppervlakteWoningtypeBouwjaarEnergielabelBebouwde komSoort openbare ruimte
Eurode-Park16461KBKerkradeKantoorfunctie5.043 m2n.v.t.2001AneeWeg
Nieuwstraat151 - A6461KBKerkradeWoonfunctie38 m2Appartement1991EjaWeg
Nieuwstraat151 - B6461KBKerkradeWoonfunctie33 m2Appartement1991DjaWeg
Nieuwstraat151 - C6461KBKerkradeWoonfunctie57 m2Appartement1991DjaWeg
Nieuwstraat1516461KBKerkradeWoonfunctie126 m2Appartement1991DjaWeg
Nieuwstraat1566461KBKerkradeWinkelfunctie221 m2n.v.t.1930geen datajaWeg
Nieuwstraat157 - A6461KBKerkradeWoonfunctie68 m2Appartement1905GjaWeg
Nieuwstraat157 - B6461KBKerkradeWoonfunctie50 m2Appartement1905EjaWeg
Nieuwstraat1576461KBKerkradeWoonfunctie87 m2Appartement1905EjaWeg
Nieuwstraat1596461KBKerkradeWoonfunctie243 m2Hoekwoning1940G (voorlopig)jaWeg
Nieuwstraat1606461KBKerkradeWoonfunctie279 m2Tussenwoning1914DjaWeg
Nieuwstraat1616461KBKerkradeWoonfunctie311 m2Tussenwoning1914EjaWeg
Nieuwstraat1626461KBKerkradeWoonfunctie285 m2Tussenwoning1930EjaWeg
Nieuwstraat1636461KBKerkradeWoonfunctie312 m2Tussenwoning1914F (voorlopig)jaWeg
Nieuwstraat1646461KBKerkradeWoonfunctie302 m2Tussenwoning1930F (voorlopig)jaWeg
Nieuwstraat165 - A6461KBKerkradeWoonfunctie383 m2Tussenwoning1929G (voorlopig)jaWeg
Nieuwstraat1656461KBKerkradeIndustriefunctie520 m2n.v.t.1929geen datajaWeg
Nieuwstraat1666461KBKerkradeWoonfunctie241 m2Tussenwoning1905F (voorlopig)jaWeg
Nieuwstraat1676461KBKerkradeWoonfunctie280 m2Tussenwoning1905F (voorlopig)jaWeg
Nieuwstraat1686461KBKerkradeWoonfunctie247 m2Tussenwoning1914F (voorlopig)jaWeg
Nieuwstraat1696461KBKerkradeWoonfunctie238 m2Tussenwoning1914EjaWeg
Nieuwstraat1706461KBKerkradeWoonfunctie224 m2Tussenwoning1935F (voorlopig)jaWeg
Nieuwstraat1716461KBKerkradeWoonfunctie229 m2Hoekwoning1935G (voorlopig)jaWeg
Nieuwstraat173 - A6461KBKerkradeWoonfunctie133 m2Tussenwoning1997B (voorlopig)jaWeg
Nieuwstraat1736461KBKerkradeWoonfunctie157 m2Hoekwoning1989B (voorlopig)jaWeg
Nieuwstraat174 - A6461KBKerkradeWoonfunctie70 m2Appartement1997CjaWeg
Nieuwstraat174 - B6461KBKerkradeWoonfunctie70 m2Appartement1997CjaWeg
Nieuwstraat1746461KBKerkradeWoonfunctie70 m2Appartement1997CjaWeg
Nieuwstraat175 - A6461KBKerkradeWoonfunctie69 m2Appartement1997CjaWeg
Nieuwstraat175 - B6461KBKerkradeWoonfunctie69 m2Appartement1997CjaWeg
Nieuwstraat1756461KBKerkradeWoonfunctie69 m2Appartement1997CjaWeg
Nieuwstraat1776461KBKerkradeWoonfunctie258 m2Hoekwoning2000AjaWeg
Nieuwstraat1786461KBKerkradeWoonfunctie200 m2Tussenwoning1925EjaWeg
Nieuwstraat1796461KBKerkradeWoonfunctie169 m2Tussenwoning1925F (voorlopig)jaWeg
Nieuwstraat1806461KBKerkradeWoonfunctie231 m2Tussenwoning1921G (voorlopig)jaWeg
Nieuwstraat181 - A6461KBKerkradeWoonfunctie98 m2Appartement1925DjaWeg
Nieuwstraat181 - B6461KBKerkradeWoonfunctie89 m2Appartement1925DjaWeg
Nieuwstraat181 - C6461KBKerkradeWoonfunctie55 m2Appartement1925DjaWeg
Nieuwstraat181 - D6461KBKerkradeWoonfunctie35 m2Appartement1925DjaWeg
Nieuwstraat1816461KBKerkradeWoonfunctie34 m2Appartement1925DjaWeg

Bovenstaande tabel toont de 40 adressen in het postcodegebied 6461 KB. Dit zijn alle adressen met postcode 6461KB in de BAG data van het Kadaster van 1 juli 2026.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. Hierin zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd. Per adres wordt het laatst bekende energielabel zoals geregistreerd bij de RVO weergegeven. Voorlopige energielabels zijn indicatief en niet rechtsgeldig; definitieve energielabels hebben een geldigheid van 10 jaar en kunnen inmiddels zijn verlopen. In de Excel-download voor de gemeente Kerkrade zijn aanvullende gegevens beschikbaar, zoals het berekeningstype en de opnamedatum van het energielabel. De gegevens in deze tabel zijn gebaseerd op een peildatum van 1 juli 2026, na deze datum kunnen energielabels en andere kenmerken zijn gewijzigd of opnieuw zijn vastgesteld.

Adressen Kerkrade
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel de beschikbare adres- en energielabelgegevens per adres.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Omgevingsadressendichtheid
De omgevingsadressendichtheid in postcodegebied 6461K is 1.535 adressen per km².

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de omgevingsadressendichtheid van het grotere pc5-postcodegebied met die van het numerieke postcodegebied 6461, de gemeente, de provincie en Nederland. De dichtheid is niet per volledige postcode (pc6) beschikbaar. Alleen gebieden met beschikbare cijfers worden getoond.


Onderstaande tabel toont de omgevingsadressendichtheid en het bijbehorende jaar voor de beschikbare vergelijkingsgebieden:

RegioOmgevingsadressendichtheidJaar
Postcodegebied 6461K (pc5)1.5352025
Postcodegebied 64612.4512025
Gemeente Kerkrade1.7382026
Provincie Limburg1.3092026
Nederland2.0932026

De omgevingsadressendichtheid geeft een beeld van de mate van concentratie van menselijke activiteiten in het postcodegebied 6461 KB ten opzichte van Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Voor het postcodegebied 6461 KB gebruiken we de dichtheid van het grotere pc5-postcodegebied 6461K. Een pc5-postcodegebied omvat alle volledige postcodes met dezelfde eerste vijf tekens: de vier cijfers en de eerste letter. De cijfers gelden dus voor heel 6461K, niet specifiek voor postcode 6461KB.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in het postcodegebied 6461 KB is 0,9 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 6461 KB tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2024.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 6461 KB tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2024:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,9
Supermarkt0,8
Restaurant0,6
Basisonderwijs1,1
Voortgezet onderwijs0,6
Bibliotheek1,5
Treinstation1,9
Bioscoop6,8
Museum1,8

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Adressen: gebruiksdoelen
In het postcodegebied 6461 KB zijn er 37 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor het postcodegebied 6461 KB.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 12 panden uit de bouwperiode 1900-1925 in het postcodegebied 6461 KB.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor het postcodegebied 6461 KB. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
In 2024 was het gemiddelde jaarlijkse aardgasverbruik per woning in het postcodegebied 6461 KB 1.190 m³ en de gemiddelde elektriciteitslevering per woning was 2.920 kWh.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde elektriciteitsverbruik en het gemiddelde aardgasverbruik per woning per jaar. De gegevens gelden voor 2024. Het gemiddelde energieverbruik in het postcodegebied 6461 KB wordt vergeleken met dat in het grotere postcodegebied 6461, de gemeente Kerkrade, de provincie Limburg en Nederland.

De grafiek toont het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik van aardgas in m³. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen in het postcodegebied 6461 KB en de andere gebieden.

Toelichting
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in het postcodegebied 6461 KB zijn D (9 adressen) en F (8 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in het postcodegebied 6461 KB. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel D komt het meeste voor in het postcodegebied 6461 KB: 9 adressen hebben energielabel D. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Kerkrade bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over het postcodegebied 6461 KB.

Download alle postcodedata
Download de gegevens over meer dan 250 onderwerpen voor alle postcodes in de gemeente Kerkrade als een Excel dataset!
Afbeelding van Excel documenten uit de download voor de gemeente Kerkrade.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download een schat aan informatie voor de gemeente Kerkrade. Met een Excel document met handige werkbladen met de data over de postcodes in de gemeente Kerkrade. Daarnaast bevat de download andere documenten met de data over de gemeente, wijken en buurten, alle adressen, verkiezingsuitslagen, gezondheidscijfers, misdaadcijfers en nog veel meer!

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit de postcodedatasets van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en de gegevens over adressen en gebouwen van het Kadaster. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) en de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW).

Bronnen & definities
Tabel met alle onderwerpen

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 6461 KB.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor het postcodegebied 6461 KB voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bevolking
BevolkingWaardeEenheidJaar
Inwoners80Aantal2025
Mannen50Aantal2025
Vrouwen30Aantal2025
0 tot 15 jaar15Aantal2025
15 tot 25 jaar5Aantal2025
25 tot 45 jaar30Aantal2025
45 tot 65 jaar20Aantal2025
65 jaar of ouder10Aantal2025
% Mannen62%Percentage2025
% Vrouwen38%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar19%Percentage2025
% 15 tot 25 jaar6,2%Percentage2025
% 25 tot 45 jaar38%Percentage2025
% 45 tot 65 jaar25%Percentage2025
% 65 jaar of ouder12%Percentage2025
Geboortengeen dataAantalgeen data
Herkomst totaal72Aantal2025
De gegevens in de categorie bevolking betreffende de data over het aantal inwoners naar de positie van de inwoners in huishoudens in het postcodegebied 6461 KB.
Energieverbruik
EnergieverbruikWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.920Gemiddeld in kWh2024
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.190Gemiddeld per m³2024
Adressen zonder energielabel2Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel14Aantal2026
Adressen met definitief energielabel24Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A2Aantal2026
Energielabels B2Aantal2026
Energielabels C6Aantal2026
Energielabels D9Aantal2026
Energielabels E6Aantal2026
Energielabels F8Aantal2026
Energielabels G5Aantal2026
De onderwerpen in de categorie energie geven aan wat het gemiddelde energieverbruik per jaar in het postcodegebied 6461 KB is en hoeveel panden in het postcodegebied 6461 KB welk type energielabel hebben. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A++++ het beste. De data over energieverbruik komt van het CBS, de data over energielabels komt van de RVO.
Huishoudens
HuishoudensWaardeEenheidJaar
Huishoudens45Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens25Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens20Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen15Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen5Aantal2025
Huishoudens eenouder kinderen0Aantal2025
Huishoudens twee ouders kinderen5Aantal2025
Gemiddelde huishoudensgrootte1,8Gemiddeld aantal2025
Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte zijn gehuisvest en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. Naast eenpersoonshuishoudens bestaan er meerpersoonshuishoudens (niet-gehuwde paren, niet-gehuwde paren met kinderen, echtparen, echtparen met kinderen, eenouderhuishoudens en overige huishoudens). De institutionele huishoudens worden hiertoe niet gerekend. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.
Inkomen
InkomenWaardeEenheidJaar
Mediaan huishoudinkomen00-40 laag tot onder middenCategorisch type2018
Inwoners met WW bijstand AO uitkering10Aantal2025
De inkomensdata betreffen geven het besteedbaar inkomen van particuliere huishoudens weer. Dit is het bruto-inkomen verminderd met betaalde inkomensoverdrachten (bijvoorbeeld alimentatie), premies inkomensverzekeringen, premies ziektekostenverzekeringen en belastingen op inkomen en vermogen. De cijfers over het inkomen in een gebied worden weergegeven wanneer in het gebied 100 huishoudens of meer woonachtig zijn. Bovendien mag er geen enkel huishouden zijn die 30 procent of meer van de totale inkomenssom van het gebied heeft.
Migratie
MigratieWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland32Aantal2025
Herkomst buiten Nederland40Aantal2025
Herkomst Europa32Aantal2025
Herkomst buiten Europa8Aantal2025
% Herkomst Nederland44%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland56%Percentage2025
% Herkomst Europa44%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa11%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland32Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa8Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland8Aantal2025
Geboren in Nederland40Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa32Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2025
Geboren buiten Nederland32Aantal2025
Geboren / herkomst onnauwkeurigheid8Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland44%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland11%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa11%Percentage2025
% Geboren in Nederland56%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa44%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland44%Percentage2025
Autochtoon38Aantal2021
Westers30Aantal2021
Niet-westers8Aantal2021
% Autochtoon50%Percentage2021
% Westers40%Percentage2021
% Niet-westers10%Percentage2021
De onderwerpen binnen de categorie migratie gaan over de herkomst van personen. Iemands herkomst geeft weer in welk land iemand geboren is of waar diens ouders geboren zijn. De herkomst van personen die in het buitenland zijn geboren wordt bepaald door hun eigen geboorteland. De herkomst van personen die in Nederland geboren zijn, wordt bepaald door het geboorteland van de ouders. Wanneer beide ouders in het buitenland zijn geboren, is het geboorteland van de moeder leidend in het bepalen van de herkomst. De geboortegegevens van de moeder zijn vaker bekend dan die van de vader. Wanneer de moeder in Nederland is geboren of het geboorteland van de moeder onbekend is, dan wordt het geboorteland van de vader gebruikt.
Nabijheid voorzieningen
Nabijheid voorzieningenWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 3 km5Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 5 km8Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpost afstand8,9Gemiddelde afstand in km2023
Apotheek afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuis met poli afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuis zonder poli afstand8,9Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2024
Supermarkt afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Supermarkten binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 3 km5Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 5 km10Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km19Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km39Gemiddeld aantal2024
Warenhuis afstand1,6Gemiddelde afstand in km2024
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 10 km2,7Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 20 km8,4Gemiddeld aantal2024
Café afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Cafés binnen 1 km2,5Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 3 km16Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 5 km31Gemiddeld aantal2024
Cafetaria afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
Cafetaria binnen 1 km4,5Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 3 km22Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 5 km40Gemiddeld aantal2024
Restaurant afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Restaurants binnen 1 km3,3Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 3 km27Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 5 km39Gemiddeld aantal2024
Hotel afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
Hotels binnen 5 km5Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 20 km80Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijf afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 3 km5Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 5 km10Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 3 km5Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 5 km9Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 3 km5Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 5 km10Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km9Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,7Gemiddelde afstand in km2024
Treinstation afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
Belangrijk overstapstation afstand10Gemiddelde afstand in km2024
Bibliotheek afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
Zwembad afstand7,6Gemiddelde afstand in km2024
Kunstijsbaan afstand25Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand9,6Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand6,8Gemiddelde afstand in km2024
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2024
Sauna afstand22Gemiddelde afstand in km2024
Zonnebank afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Museum afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km7Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,4Gemiddelde afstand in km2024
Attracties binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 20 km9Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 50 km15Gemiddeld aantal2024
Brandweerkazerne afstand2,3Gemiddelde afstand in km2024
Het CBS levert gegevens over de gemiddelde nabijheid van voorzieningen voor het postcodegebied 6461 KB. Deze cijfers gaan over: (1) De bereikbaarheid van voorzieningen: dit is de mate waarin verschillende voorzieningen, zoals scholen, winkels, gezondheidszorginstellingen en openbaar vervoer, binnen een bepaalde afstand van het postcodegebied 6461 KB beschikbaar zijn. (2) Afstand: dit geeft aan hoe ver de bevolking van het postcodegebied 6461 KB gemiddeld moet reizen om toegang te krijgen tot bepaalde voorzieningen. Dit wordt uitgedrukt in kilometers of reistijd. (3) Nabijheidsindicatoren: dit zijn indicatoren die laten zien hoeveel procent van de bevolking in het postcodegebied 6461 KB binnen een bepaalde afstand van voorzieningen woont. Bijvoorbeeld, het percentage mensen dat binnen 1 kilometer van een supermarkt woont. (4) Daarnaast zijn er andere indicatoren zoals de mate van stedelijkheid, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid. Zie de definities van de verschillende dichtheidsmaten.
Omgeving
OmgevingWaardeEenheidJaar
Postcode6461KBNaam2026
Soort regioPostcode6Categorisch type2026
Adressen met postcode40Aantal2026
Adressen met woonfunctie37Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie1Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie1Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie0Aantal2026
Verblijfsobjecten40Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres25Aantal2026
Adressen met pand40Aantal2026
Percelen met adres25Aantal2026
Adressen met perceel40Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom39Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom1Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom37Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 17000Aantal2026
Panden met adres 1700 tot 19000Aantal2026
Panden met adres 1900 tot 192512Aantal2026
Panden met adres 1925 tot 19507Aantal2026
Panden met adres 1950 tot 19700Aantal2026
Panden met adres 1970 tot 19800Aantal2026
Panden met adres 1980 tot 19901Aantal2026
Panden met adres 1990 tot 20004Aantal2026
Panden met adres 2000 tot 20101Aantal2026
Panden met adres 2010 tot 20200Aantal2026
Panden met adres 2020 en later0Aantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192518Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19508Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19901Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200012Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20101Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Huisnummer start1Adres2026
Huisnummer eind181Adres2026
Soort huisnummers reeksGemengdAdres2026
Aantal openbare ruimtes2Aantal2026
Centrum(203751.89365783444, 319521.87667785876)Adres2025
Postcode46461Naam2026
Postcode56461KNaam2026
GemeentenaamKerkradeNaam2026
ProvincienaamLimburgNaam2026
GemeentecodeGM0928Code2026
ProvinciecodePV31Code2026
Bovenstaande tabel toont de onderwerpen in de categorie omgeving. Dit zijn de onderwerpen die betrekking hebben op de gebiedsaspecten van het postcodegebied 6461 KB. De gebiedsafbakening van postcodes kan in de tijd wijzigen als gevolg van nieuwbouw, sloop en wijzigingen van gebouwen en openbare ruimtes binnen het gebied van de postcode 6461KB. Een postcodegebied kan bestaan uit enkel even huisnummers, uit alleen oneven huisnummers of uit zowel even als oneven huisnummers. Dit wordt aangegeven met de ‘soort huisnummers reeks’. En een postcodegebied kan in één of meerdere openbare ruimtes voorkomen. Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, stoep of trottoir zijn. Het kan ook gebieden betreffen die tussen gebouwen liggen, zoals binnenplaatsen. Het aantal openbare ruimtes geeft aan of een postcode in slechts één of in meerdere openbare ruimtes voorkomt. Met postcode5 wordt het numerieke deel van de postcode en de eerste letter bedoeld, dit zijn 5 posities. Met postcode4 wordt het numerieke deel van de postcode bedoeld.
Verkeersongevallen
VerkeersongevallenWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal1Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025
De data over verkeersongevallen komt van Rijkswaterstaat.
Woningen
WoningenWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad35Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€176.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€150.000 tot €200.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen15Aantal2025
Meergezinswoningen20Aantal2025
Koopwoningen14Aantal2025
Huurwoningen21Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties5Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders16Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond30Aantal2022
Onbewoond5Aantal2022
% Koopwoningen40%Percentage2025
% Huurwoningen60%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties14%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders46%Percentage2025
% Eigendom onbekend100%Percentage2026
% Eengezinswoningen43%Percentage2025
% Meergezinswoningen57%Percentage2025
% Bewoond86%Percentage2022
% Onbewoond14%Percentage2022
Appartementen18Aantal2026
Tussenwoningen15Aantal2026
Hoekwoningen4Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen0Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen49%Percentage2026
% Tussenwoningen41%Percentage2026
% Hoekwoningen11%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194524Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19955Aantal2026
Woningen 1995 tot 20058Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194565%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199514%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200522%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026
De getoonde cijfers over woningen in het postcodegebied 6461 KB komen van het CBS en zijn aangevuld met extra woningdata van het Kadaster. Het CBS leidt de cijfers over de woningvoorraad af uit de BAG. Het CBS definieert een woning als een verblijfsobject met minimaal een woonfunctie en eventueel één of meer andere gebruiksfuncties. De cijfers zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan in totaal vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document via de download voor de gemeente Kerkrade of de download met alle postcodedata voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron