Ford Sierra: verkoopcijfers en registratiegegevens

Ford Sierra: verkoopcijfers en registratiegegevens

Informatie over de Ford Sierra in cijfers en grafieken op basis van data van de RDW, de BOVAG en diverse andere dataleveranciers. Met verkoopcijfers en uitgebreide registratiegegevens. Deze pagina wordt maandelijks met de meest recente gegevens bijgewerkt. Laatst bijgewerkt: 1 oktober 2026.

Informatie over de Ford Sierra in cijfers en grafieken op basis van data van de RDW, de BOVAG en diverse andere dataleveranciers. Met verkoopcijfers en uitgebreide registratiegegevens. Deze pagina wordt maandelijks met de meest recente gegevens bijgewerkt. Laatst bijgewerkt: 1 oktober 2026.

Belangrijkste gegevens
Overzicht van de kerncijfers voor de Ford Sierra.
Ford SierraModel gegevens
Aantal registraties tenaamgesteld (status 1 oktober 2026)1.987
Aantal registraties geëxporteerd*94
Aantal registraties gesloopt*97
Aantal registraties totaal* (1982 t/m 1996)2.178
Aantal verkocht (1983 t/m 1994)148.868
Jaren eerste toelating*1982 t/m 1996
Meest voorkomende carrosserievorm*Hatchback (955 stuks, 44%)
Meest voorkomende kleur*Grijs (650 stuks, 30%)
Meest voorkomende brandstof*Benzine (1.747 stuks, 80%)
Gemiddeld vermogen*74 kW / 101 PK
Gemiddeld gewicht*1.119 kg
Vorig modelTaunus
Volgend modelMondeo

Tabel met de belangijkste gegevens voor de Ford Sierra op basis van het kentekenregister van de RDW en de verkoopcijfers van de BOVAG en de RAI.

*: De data over registraties zijn gebaseerd zijn op het kentekenregister van de RDW van 1 augustus 2021 tot en met 1 oktober 2026. Registraties van de Ford Sierra die voor dat moment uit de database van de RDW zijn uitgeschreven, zijn helaas onbekend. Zie onderstaande toelichting voor een verdere uitleg.

Bron & definities
Toelichting bij de kerncijfers voor de Ford Sierra:

Historische data over geregistreerde voertuigen:
De database van de RDW toont altijd een momentopname. Dit betekent dat registraties van auto's die niet meer op kenteken staan niet in de data voorkomen. Voor AlleCijfers zijn alle registraties sinds 1 augustus 2021 bewaard. We beschikken helaas echter niet over oudere data (de RDW kan deze niet leveren en navraag bij andere partijen heeft niets opgeleverd, hulp hierbij wordt zeer gewaardeerd!). Dit betekent dat auto's die voor 1 augustus 2021 uit de data zijn verdwenen niet bij AlleCijfers bekend zijn. De gegevens voor de Ford Sierra zullen incompleet zijn, aangezien de eerst bekende registratie van de Ford Sierra van 30 juni 1982 is. Het werkelijke aantal registraties van de Ford Sierra zal daarom hoger liggen dan het getoonde aantal. En hoe langer de registraties van de Ford Sierra geleden zijn, hoe groter het verschil zal zijn.
Verschil tussen aantal verkopen en aantal registraties:
Geïmporteerde auto's (nieuw of tweedehands) worden wel bij de RDW geregistreerd en niet in de verkoopcijfers van de de RAI meegenomen. En de RDW registreert voertuigen zodra ze op kenteken worden gezet, terwijl de RAI dataset voertuigen kan bevatten voor verkopen die nog niet op kenteken zijn gezet.
RDW kentekenregistratie:
De gegevens in deze tabel en op diverse andere plaatsen op deze pagina komen uit de kentekenregistratie van de RDW (de Rijksdienst voor het Wegverkeer). Deze dataset bevat voor ieder actief gekentekend voertuig in Nederland een registratie. De mutaties in de RDW data worden maandelijks verwerkt. Zie deze beschrijving voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn verwerkt.
Handelsnaam, merk en model:
Het merk en model van de auto zijn afgeleid van het merk en de handelsnaam in de RDW data. De benamingen en andere gegevens zijn met name voor oudere registraties vaak zeer divers en bevatten fouten. Hierdoor kunnen kleine verschillen bestaan tussen de hier gepresenteerde cijfers en de werkelijke autogegevens. Het aantal verschillende modellen kan in werkelijkheid hoger zijn dan hier in de tabel wordt getoond. Weinig voorkomende en modellen die lang geleden zijn gevoerd worden in enkele gevallen als 1 model tot de ‘overige modellen’ gerekend. Ontbreekt een bepaald model of klopt er iets niet? Neem contact op, wellicht kan dit in de dataverwerking worden aangepast.
Jaren eerste toelating:
De jaren eerste toelating zijn gebaseerd op de vroegste en laatste datum eerste toelating in het register. Dit is de datum waarop de auto voor het eerst op kenteken geregistreerd is. Dit kan ook een buitenlands kenteken zijn.
Verkopen Ford Sierra
Verkoopcijfers van de Ford Sierra per jaar.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de jaarlijkse verkopen van de Ford Sierra.

Bovenstaande grafiek toont de verkoopcijfers van de Ford Sierra voor de jaren 1983 tot en met 1994. In totaal zijn er in deze periode 148.868 exemplaren van de Ford Sierra verkocht. Het gemiddeld aantal verkochte auto's per jaar in deze periode komt daarmee op 12.406 per jaar.

Gebruikte cijfers: nieuwverkopen per merk en model van alle personenauto's in Nederland van de RAI en de BOVAG. De verkoopgegevens zijn het meest recent bijgewerkt op 1 oktober 2026.

Registraties Ford Sierra naar datum van eerste toelating
Registraties van de Ford Sierra per maand, jaar en decennium.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Er zijn data van april 1983 tot en met september 1993. Bij keuze voor het filter 'Maanden' worden de gegevens voor de 24 meest recente maanden in de grafiek getoond. En er zijn data voor de jaren 1982 tot en met 1996.

De grafiek toont het aantal auto's van de Ford Sierra per registratiemaand, jaar en decennium van de auto's. Het aantal is berekend op basis van de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. De maanden, jaren en decennia zijn gebaseerd op de datums van eerste toelating in het kentekenregister van de RDW. Dit is de datum waarop de auto voor het eerst op kenteken geregistreerd is. Voor geïmporteerde auto's is deze datum van het buitenlandse kenteken overgenomen. Gebruik het filter boven de grafiek om alle bekende registraties weer te geven, of alleen de auto's die nu nog op kenteken geregistreerd zijn, de auto's die geëxporteerd zijn of de auto's die op andere wijzen uit de registratie verdwenen zijn.

Voorkomende kleuren
Grijs is de meest voorkomende kleur: 650 registraties (30%).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Donutgrafiek met de verdeling van het aantal en percentage kleuren zoals bekend voor de personenauto's van de Ford Sierra die op 1 oktober 2026 in Nederland voor gebruik op de openbare weg zijn geregistreerd.

Grijs is de meest voorkomende kleur van Ford Sierra. Er zijn momenteel 650 auto's van de Ford Sierra die in het grijs rondrijden. Dat is 30% van het totaal.
Gebruikte brandstof
Benzine is de meest voorkomende brandstof: 1.747 registraties (80%).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Donutgrafiek met de verdeling van het aantal en percentage soorten brandstof die als energiebron gebruikt worden door de auto's van Ford Sierra. Het betreft alle Ford Sierra personenauto's die op 1 oktober 2026 een geldig kenteken hebben.

Benzine is de meest voorkomende brandstof waarmee de auto's van Ford Sierra rondrijden. Er zijn momenteel 1.747 auto's van Ford Sierra met benzine als energiebron. Dat is 80% van het totaal.
Voorkomende carrosserievormen
Hatchback is de meest voorkomende carrosserievorm: 955 registraties (44%).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Donutgrafiek met de verschijningsvormen van de carrosserie van Ford Sierra (gegevens op basis van de personenauto's die op 1 oktober 2026 in de kentekenadministratie van de RDW voorkomen).

De Ford Sierra komt in Nederland het vaakst voor als Hatchback: Dit is de meest voorkomende carrosserievorm, er zijn 955 auto's van Ford Sierra met hatchback als type carrosserie (dat is 44%).
Motorvermogen Ford Sierra
De klasse 120-140 PK komt het vaakst voor: 428 registraties (20%).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Ford Sierra over motorvermogensklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.

Gewicht Ford Sierra
De klasse 1.100-1.200 kilogram komt het vaakst voor: 984 registraties (45%).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Ford Sierra over gewichtsklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.

Tabel met alle gegevens voor de Ford Sierra

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens over de Ford Sierra. Er zijn 10 verschillende tabellen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de tabel voor die categorie weer te geven. Er is keuze uit tabellen met het overzicht van de brandstofsoorten, het aantal cilinders, het motorvermogen, de carrosserievormen, de registratiedatums, de autogewichten, kleuren, modellen en de zuinigheidslabels.

Brandstoffen
BrandstofAantal RDWPercentage
Benzine1.74780%
Diesel22110%
Benzine+LPG1959%
Onbekend150,69%
Alcohol00,0%
Alcohol+Benzine00,0%
Alcohol+Benzine+CNG00,0%
Alcohol+Benzine+Elektriciteit00,0%
Alcohol+Benzine+LPG00,0%
Alcohol+CNG00,0%
Alcohol+Elektriciteit00,0%
Alcohol+LPG00,0%
Benzine+CNG00,0%
Benzine+CNG+Elektriciteit00,0%
Benzine+CNG+LPG00,0%
Benzine+Elektriciteit00,0%
Benzine+Elektriciteit+LPG00,0%
Benzine+LNG00,0%
Benzine+LNG+LPG00,0%
CNG00,0%
CNG+LPG00,0%
Diesel+Elektriciteit00,0%
Diesel+LNG00,0%
Elektriciteit00,0%
Elektriciteit+LPG00,0%
Elektriciteit+Waterstof00,0%
LNG00,0%
LPG00,0%
Waterstof00,0%
Bovenstaande tabel toont de verschillende soorten brandstof waarop de auto's van de Ford Sierra rijden. Deze gegevens over het type gebruikte brandstof zijn gebaseerd op de RDW data van 1 oktober 2026. Elektriciteit is eigenlijk geen brandstof maar een energiebron. Om in dezelfde structuur aan te kunnen geven dat een voertuig voorzien is van een elektromotor is er voor gekozen om in dat geval elektriciteit als brandstof te vermelden.
Carrosserieën
CarrosserieAantal RDWPercentage
Bestelwagen00,0%
Cabriolet00,0%
Coupé90,41%
Enkeldeksvoertuig00,0%
Hatchback95544%
MPV00,0%
Multipurpose vehicle (MPV)00,0%
Onbekend23611%
Pick-uptruck00,0%
Sedan83939%
Stationwagen1396,4%
Truckstationwagon00,0%
Vrachtwagen00,0%
Met welk type carrosserie komt de Ford Sierra het vaakst voor? Bovenstaande tabel toont per carrosserie hoeveel auto's van de Ford Sierra er zijn geteld in de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. De gebruikte types carrosserieën zijn gebaseerd op de Europese standaard aanduidingingen voor het carrosserietype van een voertuig. Deze wordt vastgesteld tijdens de goedkeuring van een voertuig.
Catalogusprijs
CatalogusprijsklasseAantal RDWPercentage
<10.000 euro00%
10.000-12.500 euro00%
12.500-15.000 euro00%
15.000-17.500 euro00%
17.500-20.000 euro00%
20.000-22.500 euro00%
22.500-25.000 euro00%
25.000-27.500 euro00%
27.500-30.000 euro00%
30.000-32.500 euro00%
32.500-35.000 euro00%
35.000-40.000 euro00%
40.000-45.000 euro00%
45.000-50.000 euro00%
50.000-75.000 euro00%
75.000-100.000 euro00%
100.000+ euro00%
Onbekend2.178100%
Bovenstaande tabel toont hoeveel auto’s van de Ford Sierra er per catalogusprijsklasse voorkomen in de RDW data van 1 oktober 2026. Voertuigen zonder bekende catalogusprijs staan in de categorie 'Onbekend'. De catalogusprijs is gebaseerd op informatie van de importeur en is als volgt berekend: netto-catalogusprijs, verhoogd met de BTW en de BPM. BPM staat voor Belasting Personenauto’s en Motorrijwielen. Dit is een belasting die eenmalig moet worden betaald door degene die als eerste een personenauto op zijn of haar naam laat registreren. Het registreren van de catalogusprijs is wettelijk verplicht voor voertuigen die vanaf 1 juli 2005 voor het eerst op naam gezet worden.
Cilinders
Aantal cilindersAantal RDWPercentage
41.94989%
622810%
810%
Met hoeveel cilinders komt de Ford Sierra het meest voor? Bovenstaande tabel toont per aantal cilinders hoeveel auto's van de Ford Sierra er zijn geteld in de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. Het aantal cilinders toont van hoeveel cilinders de motor van ieder voertuig is voorzien. Bij zogenaamde wankelmotoren en bij elektrische motoren is dit gegeven niet gevuld. De cilinderinhoud (hier nog niet vermeld, deze wordt binnenkort als aparte tabel toegevoegd) is het totale volume van de verbrandingsruimte van de verbrandingsmotor van het voertuig, uitgedrukt in cm³.
Datums
JaarAantal RDWPercentage
199610,05%
1993833,81%
19922019,2%
199122310%
199022010%
198922210%
198821710%
198722911%
198623911%
19851727,9%
19841557,1%
19831969%
1982200,92%
Bovenstaande tabel toont het aantal auto's per jaar van de Ford Sierra. De aantallen zijn bepaald op basis van de 'Datum eerste toelating' in de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. De datum eerste toelating is de datum waarop de auto voor het eerst op kenteken geregistreerd is. Dit kan ook een buitenlands kenteken zijn. Deze datum is altijd gelijk aan- of vroeger dan- de 'datum eerste afgifte Nederland' die ook in de RDW data bekend is en hier niet getoond wordt. De 'datum eerste afgifte Nederland' is de datum waarop de auto voor het eerst in Nederland op kenteken geregistreerd is. Alle detaildata kunnen als Excel-bestand worden opgevraagd. Dit is de datum die aangeeft wanneer het voertuig voor het eerst is geregistreerd (waar ook ter wereld).
Gewicht
GewichtAantal RDWPercentage
<600 kilogram00,0%
600-800 kilogram00,0%
800-900 kilogram20,09%
900-1.000 kilogram1155,3%
1.000-1.100 kilogram80337%
1.100-1.200 kilogram98445%
1.200-1.300 kilogram2069,5%
1.300-1.400 kilogram663,03%
1.400-1.500 kilogram20,09%
1.500-1.750 kilogram00,0%
1.750-2.000 kilogram00,0%
2.000-2.500 kilogram00,0%
2.500+ kilogram00,0%
Bovenstaande tabel toont hoeveel auto's van de Ford Sierra er per gewichtsklasse voorkomen. Hiertoe is de eigenschap 'massa ledig voertuig' uit de RDW data van 1 oktober 2026 gebruikt. De massa per voertuig is eerst tot een gewichtsklasse gecategoriseerd. Hierbij zijn de gewichtsklassen zo gekozen dat deze over alle voertuigen heen ongeveer even groot zijn. Vervolgens is voor de Ford Sierra geteld hoeveel auto's er per klasse voorkomen. De massa van leeg voertuig is de massa van een voertuig, uitgedrukt in kilogram, zonder passagiers en lading.
Kleuren
KleurAantal RDWPercentage
Grijs65030%
Wit43620%
Blauw36817%
Rood21710%
Bruin2079,5%
Zwart1697,8%
Groen1034,73%
Beige140,64%
Geel110,51%
Paars20,09%
Oranje10,05%
Crème00,0%
Diversen00,0%
Onbekend00,0%
Rose00,0%
Welke kleur van de Ford Sierra komt het vaakst voor? Bovenstaande tabel toont per kleur hoeveel auto's van de Ford Sierra er zijn geteld op basis van de eigenschap 'eerste kleur' in de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. Met de ‘eerste kleur’ van de auto's registreert de RDW alleen hoofdkleuren. Lichtblauw en donkerblauw vallen bijvoorbeeld allebei onder ‘blauw’ als kleuraanduiding.
Modellen
Merk en modelHandelsbenamingAantal RDWPercentage
Ford SierraSIERRA 2.0I CL U923311%
Ford SierraSIERRA 2.0 CL K61356,2%
Ford SierraSIERRA 1.6 EM LASER1195,5%
Ford SierraSIERRA 1.6 CL K61034,73%
Ford SierraSIERRA XR 4I944,32%
Ford SierraSIERRA COSWORTH873,99%
Ford SierraSIERRA 2.0I GL U9773,54%
Ford SierraSIERRA 2.0 LASER703,21%
Ford SierraSIERRA 2.0 GL683,12%
Ford SierraSIERRA663,03%
Ford SierraSIERRA RS COSWORTH642,94%
Ford SierraSIERRA 2.3D CL592,71%
Ford SierraSIERRA 2.0I CLX U9472,16%
Ford SierraSIERRA 1.6 CL462,11%
Ford SierraSIERRA 1.6I CL U9431,97%
Ford SierraSIERRA 1.8 LASER T391,79%
Ford SierraSIERRA 1.6 L381,74%
Ford SierraSIERRA 2.0 CL311,42%
Ford SierraFORD SIERRA301,38%
Ford SierraSIERRA 1.8TD CLT301,38%
Ford SierraSIERRA COSWORTH U9291,33%
Ford SierraSIERRA 2.0I CL AUTM. U9281,29%
Ford SierraSIERRA 2.3 D LASER261,19%
Ford SierraSIERRA 1.8 CL K6221,01%
Ford SierraSIERRA 2.3D CL KOMBI221,01%
FordOverige handelsbenamingen57226%
Bovenstaande tabel toont de 25 meest voorkomende handelsbenamingen van de Ford Sierra. In totaal zijn 179 verschillende handelsbenamingen beschikbaar. De handelsbenamingen zijn geteld op basis van de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. Neem contact op om alle detaildata als Excel-bestand op te vragen. De handelsnaam is de benaming van het voertuig zoals de fabrikant deze heeft opgegeven. De handelsbenaming kan afwijken van de aanduiding die op het voertuig te vinden is. Met name voor oudere auto's kunnen er benamingen en schrijfwijzen voorkomen die soms lastig tot het juiste model te herleiden zijn.
Vermogen
VermogensklasseAantal RDWPercentage
<60 PK23611%
60-70 PK1466,7%
70-80 PK35216%
80-90 PK431,97%
90-100 PK36317%
100-110 PK1647,5%
110-120 PK954,36%
120-140 PK42820%
140-160 PK1537%
160-180 PK00,0%
180-200 PK763,49%
200-250 PK1175,4%
250+ PK40,18%
Onbekend10,05%
Bovenstaande tabel toont hoeveel auto’s van de Ford Sierra er per motorvermogensklasse voorkomen in de RDW data van 1 oktober 2026. Voertuigen zonder bekend motorvermogen staan in de categorie 'Onbekend'.
Zuinigheidslabels
ZuinigheidsclassificatieAantal RDWPercentage
A00%
B00%
C00%
D00%
E00%
F00%
G00%
Onbekend2.178100%
Bovenstaande tabel toont hoeveel auto's van de Ford Sierra er per zuinigheidslabel in de RDW data van 1 oktober 2026 voorkomen.
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron