Informatie over de Ford Taunus in cijfers en grafieken op basis van data van de RDW en diverse andere dataleveranciers. Met uitgebreide registratiegegevens. Deze pagina wordt maandelijks met de meest recente gegevens bijgewerkt. Laatst bijgewerkt: 1 oktober 2026.
Informatie over de Ford Taunus in cijfers en grafieken op basis van data van de RDW en diverse andere dataleveranciers. Met uitgebreide registratiegegevens. Deze pagina wordt maandelijks met de meest recente gegevens bijgewerkt. Laatst bijgewerkt: 1 oktober 2026.
| Ford Taunus | Model gegevens |
|---|---|
| Aantal registraties tenaamgesteld (status 1 oktober 2026) | 1.358 |
| Aantal registraties geëxporteerd* | 73 |
| Aantal registraties gesloopt* | 40 |
| Aantal registraties totaal* (1930 t/m 2006) | 1.471 |
| Jaren eerste toelating* | 1930 t/m 2006 |
| Meest voorkomende carrosserievorm* | Onbekend (1.154 stuks, 78%) |
| Meest voorkomende kleur* | Bruin (257 stuks, 17%) |
| Meest voorkomende brandstof* | Benzine (1.287 stuks, 87%) |
| Gemiddeld vermogen* | 11 kW / 15 PK |
| Gemiddeld gewicht* | 996 kg |
| Volgend model | Sierra |
Tabel met de belangijkste gegevens voor de Ford Taunus op basis van het kentekenregister van de RDW en de verkoopcijfers van de BOVAG en de RAI.
De Ford Taunus was een middelgrote familieauto die werd geproduceerd door de Duitse autofabrikant Ford tussen 1939 en 1994. De auto was populair in Europa en werd geproduceerd in verschillende varianten, waaronder berlines, coupés en stationwagons.
*: De data over registraties zijn gebaseerd zijn op het kentekenregister van de RDW van 1 augustus 2021 tot en met 1 oktober 2026. Registraties van de Ford Taunus die voor dat moment uit de database van de RDW zijn uitgeschreven, zijn helaas onbekend. Zie onderstaande toelichting voor een verdere uitleg.
Bron & definitiesEr zijn data van april 1931 tot en met september 1987. Bij keuze voor het filter 'Maanden' worden de gegevens voor de 24 meest recente maanden in de grafiek getoond. En er zijn data voor de jaren 1930 tot en met 2006. De grafiek bevat de gegevens voor de 20 meest recente jaren. En er zijn data voor de decennia 1930-1940 tot en met 2000-2010.
De grafiek toont het aantal auto's van de Ford Taunus per registratiemaand, jaar en decennium van de auto's. Het aantal is berekend op basis van de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. De maanden, jaren en decennia zijn gebaseerd op de datums van eerste toelating in het kentekenregister van de RDW. Dit is de datum waarop de auto voor het eerst op kenteken geregistreerd is. Voor geïmporteerde auto's is deze datum van het buitenlandse kenteken overgenomen. Gebruik het filter boven de grafiek om alle bekende registraties weer te geven, of alleen de auto's die nu nog op kenteken geregistreerd zijn, de auto's die geëxporteerd zijn of de auto's die op andere wijzen uit de registratie verdwenen zijn.
Donutgrafiek met de verdeling van het aantal en percentage kleuren zoals bekend voor de personenauto's van de Ford Taunus die op 1 oktober 2026 in Nederland voor gebruik op de openbare weg zijn geregistreerd.
Bruin is de meest voorkomende kleur van Ford Taunus. Er zijn momenteel 257 auto's van de Ford Taunus die in het bruin rondrijden. Dat is 17% van het totaal.Donutgrafiek met de verdeling van het aantal en percentage soorten brandstof die als energiebron gebruikt worden door de auto's van Ford Taunus. Het betreft alle Ford Taunus personenauto's die op 1 oktober 2026 een geldig kenteken hebben.
Benzine is de meest voorkomende brandstof waarmee de auto's van Ford Taunus rondrijden. Er zijn momenteel 1.287 auto's van Ford Taunus met benzine als energiebron. Dat is 87% van het totaal.Donutgrafiek met de verschijningsvormen van de carrosserie van Ford Taunus (gegevens op basis van de personenauto's die op 1 oktober 2026 in de kentekenadministratie van de RDW voorkomen).
De Ford Taunus komt in Nederland het vaakst voor als Sedan: Dit is de meest voorkomende carrosserievorm, er zijn 201 auto's van Ford Taunus met sedan als type carrosserie (dat is 14%).Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Ford Taunus over motorvermogensklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.
Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Ford Taunus over gewichtsklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.
Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens over de Ford Taunus. Er zijn 10 verschillende tabellen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de tabel voor die categorie weer te geven. Er is keuze uit tabellen met het overzicht van de brandstofsoorten, het aantal cilinders, het motorvermogen, de carrosserievormen, de registratiedatums, de autogewichten, kleuren, modellen en de zuinigheidslabels.
| Brandstof | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| Benzine | 1.287 | 87% |
| Benzine+LPG | 173 | 12% |
| Onbekend | 7 | 0,48% |
| LPG | 3 | 0,2% |
| Diesel | 1 | 0,07% |
| Alcohol | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine+CNG | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine+LPG | 0 | 0,0% |
| Alcohol+CNG | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Alcohol+LPG | 0 | 0,0% |
| Benzine+CNG | 0 | 0,0% |
| Benzine+CNG+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Benzine+CNG+LPG | 0 | 0,0% |
| Benzine+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Benzine+Elektriciteit+LPG | 0 | 0,0% |
| Benzine+LNG | 0 | 0,0% |
| Benzine+LNG+LPG | 0 | 0,0% |
| CNG | 0 | 0,0% |
| CNG+LPG | 0 | 0,0% |
| Diesel+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Diesel+LNG | 0 | 0,0% |
| Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Elektriciteit+LPG | 0 | 0,0% |
| Elektriciteit+Waterstof | 0 | 0,0% |
| LNG | 0 | 0,0% |
| Waterstof | 0 | 0,0% |
| Carrosserie | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| Bestelwagen | 0 | 0,0% |
| Cabriolet | 4 | 0,27% |
| Coupé | 69 | 4,69% |
| Enkeldeksvoertuig | 0 | 0,0% |
| Hatchback | 7 | 0,48% |
| MPV | 0 | 0,0% |
| Multipurpose vehicle (MPV) | 5 | 0,34% |
| Onbekend | 1.154 | 78% |
| Pick-uptruck | 0 | 0,0% |
| Sedan | 201 | 14% |
| Stationwagen | 31 | 2,11% |
| Truckstationwagon | 0 | 0,0% |
| Vrachtwagen | 0 | 0,0% |
| Catalogusprijsklasse | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| <10.000 euro | 0 | 0% |
| 10.000-12.500 euro | 0 | 0% |
| 12.500-15.000 euro | 0 | 0% |
| 15.000-17.500 euro | 0 | 0% |
| 17.500-20.000 euro | 0 | 0% |
| 20.000-22.500 euro | 0 | 0% |
| 22.500-25.000 euro | 0 | 0% |
| 25.000-27.500 euro | 0 | 0% |
| 27.500-30.000 euro | 0 | 0% |
| 30.000-32.500 euro | 0 | 0% |
| 32.500-35.000 euro | 0 | 0% |
| 35.000-40.000 euro | 0 | 0% |
| 40.000-45.000 euro | 0 | 0% |
| 45.000-50.000 euro | 0 | 0% |
| 50.000-75.000 euro | 0 | 0% |
| 75.000-100.000 euro | 0 | 0% |
| 100.000+ euro | 0 | 0% |
| Onbekend | 1.471 | 100% |
| Aantal cilinders | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| 4 | 1.083 | 74% |
| 6 | 387 | 26% |
| 8 | 1 | 0% |
| Jaar | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| 2006 | 1 | 0,07% |
| 1987 | 1 | 0,07% |
| 1984 | 1 | 0,07% |
| 1983 | 2 | 0,14% |
| 1982 | 110 | 7,5% |
| 1981 | 94 | 6,4% |
| 1980 | 77 | 5,2% |
| 1979 | 93 | 6,3% |
| 1978 | 65 | 4,42% |
| 1977 | 68 | 4,62% |
| 1976 | 49 | 3,33% |
| 1975 | 94 | 6,4% |
| 1974 | 66 | 4,49% |
| 1973 | 111 | 7,5% |
| 1972 | 85 | 5,8% |
| 1971 | 98 | 6,7% |
| 1970 | 31 | 2,11% |
| 1969 | 25 | 1,7% |
| 1968 | 24 | 1,63% |
| 1967 | 48 | 3,26% |
| Ouder dan 1967 | 328 | 22% |
| Gewicht | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| <600 kilogram | 0 | 0,0% |
| 600-800 kilogram | 5 | 0,34% |
| 800-900 kilogram | 212 | 14% |
| 900-1.000 kilogram | 621 | 42% |
| 1.000-1.100 kilogram | 506 | 34% |
| 1.100-1.200 kilogram | 114 | 7,7% |
| 1.200-1.300 kilogram | 9 | 0,61% |
| 1.300-1.400 kilogram | 1 | 0,07% |
| 1.400-1.500 kilogram | 0 | 0,0% |
| 1.500-1.750 kilogram | 2 | 0,14% |
| 1.750-2.000 kilogram | 1 | 0,07% |
| 2.000-2.500 kilogram | 0 | 0,0% |
| 2.500+ kilogram | 0 | 0,0% |
| Kleur | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| Bruin | 257 | 17% |
| Groen | 251 | 17% |
| Blauw | 249 | 17% |
| Wit | 190 | 13% |
| Rood | 171 | 12% |
| Grijs | 150 | 10% |
| Beige | 55 | 3,74% |
| Geel | 55 | 3,74% |
| Onbekend | 31 | 2,11% |
| Zwart | 30 | 2,04% |
| Oranje | 25 | 1,7% |
| Diversen | 3 | 0,2% |
| Paars | 3 | 0,2% |
| Crème | 1 | 0,07% |
| Rose | 0 | 0,0% |
| Merk en model | Handelsbenaming | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|---|
| Ford Taunus | TAUNUS 1.6 L | 111 | 7,5% |
| Ford Taunus | TAUNUS 1600 L | 95 | 6,5% |
| Ford Taunus | TAUNUS 1600 | 74 | 5% |
| Ford Taunus | TAUNUS 12 M | 68 | 4,62% |
| Ford Taunus | TAUNUS 17 M SUPER | 52 | 3,54% |
| Ford Taunus | TAUNUS | 45 | 3,06% |
| Ford Taunus | TAUNUS 2000 COUPE | 43 | 2,92% |
| Ford Taunus | TAUNUS 2000 | 33 | 2,24% |
| Ford Taunus | TAUNUS 1600 XL COUPE | 30 | 2,04% |
| Ford Taunus | TAUNUS 20 M | 30 | 2,04% |
| Ford Taunus | TAUNUS 12 M P4 | 29 | 1,97% |
| Ford Taunus | TAUNUS 2000 GXL COUPE | 26 | 1,77% |
| Ford Taunus | TAUNUS 12M P4 | 25 | 1,7% |
| Ford Taunus | TAUNUS 1.6 L AUTOMATIC | 24 | 1,63% |
| Ford Taunus | TAUNUS 12M | 24 | 1,63% |
| Ford Taunus | TAUNUS 1600 L COUPE | 24 | 1,63% |
| Ford Taunus | TAUNUS 1.6 L KOMBI | 23 | 1,56% |
| Ford Taunus | TAUNUS 1300 L | 23 | 1,56% |
| Ford Taunus | TAUNUS 1600 GL | 22 | 1,5% |
| Ford Taunus | TAUNUS 17M | 22 | 1,5% |
| Ford Taunus | TAUNUS TC | 21 | 1,43% |
| Ford Taunus | TAUNUS 2.0 L | 20 | 1,36% |
| Ford Taunus | TAUNUS 12 M P 4 | 19 | 1,29% |
| Ford Taunus | TAUNUS 1300 | 19 | 1,29% |
| Ford Taunus | TAUNUS 17 M | 18 | 1,22% |
| Ford | Overige handelsbenamingen | 551 | 37% |
| Vermogensklasse | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| <60 PK | 1.260 | 86% |
| 60-70 PK | 38 | 2,58% |
| 70-80 PK | 59 | 4,01% |
| 80-90 PK | 23 | 1,56% |
| 90-100 PK | 49 | 3,33% |
| 100-110 PK | 18 | 1,22% |
| 110-120 PK | 12 | 0,82% |
| 120-140 PK | 7 | 0,48% |
| 140-160 PK | 2 | 0,14% |
| 160-180 PK | 0 | 0,0% |
| 180-200 PK | 0 | 0,0% |
| 200-250 PK | 2 | 0,14% |
| 250+ PK | 0 | 0,0% |
| Onbekend | 1 | 0,07% |
| Zuinigheidsclassificatie | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| A | 0 | 0% |
| B | 0 | 0% |
| C | 0 | 0% |
| D | 0 | 0% |
| E | 0 | 0% |
| F | 0 | 0% |
| G | 0 | 0% |
| Onbekend | 1.471 | 100% |
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.