Informatie over de Opel Manta in cijfers en grafieken op basis van data van de RDW, de BOVAG en diverse andere dataleveranciers. Met verkoopcijfers en uitgebreide registratiegegevens. Deze pagina wordt maandelijks met de meest recente gegevens bijgewerkt. Laatst bijgewerkt: 1 oktober 2026.
Informatie over de Opel Manta in cijfers en grafieken op basis van data van de RDW, de BOVAG en diverse andere dataleveranciers. Met verkoopcijfers en uitgebreide registratiegegevens. Deze pagina wordt maandelijks met de meest recente gegevens bijgewerkt. Laatst bijgewerkt: 1 oktober 2026.
| Opel Manta | Model gegevens |
|---|---|
| Aantal registraties toegelaten (status 1 oktober 2026) | 1 |
| Aantal registraties tenaamgesteld (status 1 oktober 2026) | 2.745 |
| Aantal registraties geëxporteerd* | 100 |
| Aantal registraties gesloopt* | 45 |
| Aantal registraties totaal* (1940 t/m 1990) | 2.891 |
| Aantal verkocht (1983 t/m 1987) | 3.832 |
| Jaren eerste toelating* | 1940 t/m 1990 |
| Meest voorkomende carrosserievorm* | Onbekend (2.481 stuks, 86%) |
| Meest voorkomende kleur* | Rood (445 stuks, 15%) |
| Meest voorkomende brandstof* | Benzine (2.524 stuks, 87%) |
| Gemiddeld vermogen* | 10 kW / 14 PK |
| Gemiddeld gewicht* | 979 kg |
Tabel met de belangijkste gegevens voor de Opel Manta op basis van het kentekenregister van de RDW en de verkoopcijfers van de BOVAG en de RAI.
*: De data over registraties zijn gebaseerd zijn op het kentekenregister van de RDW van 1 augustus 2021 tot en met 1 oktober 2026. Registraties van de Opel Manta die voor dat moment uit de database van de RDW zijn uitgeschreven, zijn helaas onbekend. Zie onderstaande toelichting voor een verdere uitleg.
Bron & definitiesBovenstaande grafiek toont de jaarlijkse verkopen van de Opel Manta.
Bovenstaande grafiek toont de verkoopcijfers van de Opel Manta voor de jaren 1983 tot en met 1987. In totaal zijn er in deze periode 3.832 exemplaren van de Opel Manta verkocht. Het gemiddeld aantal verkochte auto's per jaar in deze periode komt daarmee op 766 per jaar.
Gebruikte cijfers: nieuwverkopen per merk en model van alle personenauto's in Nederland van de RAI en de BOVAG. De verkoopgegevens zijn het meest recent bijgewerkt op 1 oktober 2026.
Er zijn data van april 1971 tot en met september 1990. Bij keuze voor het filter 'Maanden' worden de gegevens voor de 24 meest recente maanden in de grafiek getoond. En er zijn data voor de jaren 1940 tot en met 1990. De grafiek bevat de gegevens voor de 20 meest recente jaren. En er zijn data voor de decennia 1940-1950 tot en met 1990-2000.
De grafiek toont het aantal auto's van de Opel Manta per registratiemaand, jaar en decennium van de auto's. Het aantal is berekend op basis van de RDW voertuiggegevens van 1 oktober 2026. De maanden, jaren en decennia zijn gebaseerd op de datums van eerste toelating in het kentekenregister van de RDW. Dit is de datum waarop de auto voor het eerst op kenteken geregistreerd is. Voor geïmporteerde auto's is deze datum van het buitenlandse kenteken overgenomen. Gebruik het filter boven de grafiek om alle bekende registraties weer te geven, of alleen de auto's die nu nog op kenteken geregistreerd zijn, de auto's die geëxporteerd zijn of de auto's die op andere wijzen uit de registratie verdwenen zijn.
Donutgrafiek met de verdeling van het aantal en percentage kleuren zoals bekend voor de personenauto's van de Opel Manta die op 1 oktober 2026 in Nederland voor gebruik op de openbare weg zijn geregistreerd.
Rood is de meest voorkomende kleur van Opel Manta. Er zijn momenteel 445 auto's van de Opel Manta die in het rood rondrijden. Dat is 15% van het totaal.Donutgrafiek met de verdeling van het aantal en percentage soorten brandstof die als energiebron gebruikt worden door de auto's van Opel Manta. Het betreft alle Opel Manta personenauto's die op 1 oktober 2026 een geldig kenteken hebben.
Benzine is de meest voorkomende brandstof waarmee de auto's van Opel Manta rondrijden. Er zijn momenteel 2.524 auto's van Opel Manta met benzine als energiebron. Dat is 87% van het totaal.Donutgrafiek met de verschijningsvormen van de carrosserie van Opel Manta (gegevens op basis van de personenauto's die op 1 oktober 2026 in de kentekenadministratie van de RDW voorkomen).
De Opel Manta komt in Nederland het vaakst voor als Coupé: Dit is de meest voorkomende carrosserievorm, er zijn 291 auto's van Opel Manta met coupé als type carrosserie (dat is 10%).Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Opel Manta over motorvermogensklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.
Horizontale staafgrafiek met de verdeling van de auto’s van de Opel Manta over gewichtsklassen op basis van de RDW data van 1 oktober 2026.
Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens over de Opel Manta. Er zijn 10 verschillende tabellen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de tabel voor die categorie weer te geven. Er is keuze uit tabellen met het overzicht van de brandstofsoorten, het aantal cilinders, het motorvermogen, de carrosserievormen, de registratiedatums, de autogewichten, kleuren, modellen en de zuinigheidslabels.
| Brandstof | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| Benzine | 2.524 | 87% |
| Benzine+LPG | 339 | 12% |
| Onbekend | 15 | 0,52% |
| LPG | 11 | 0,38% |
| Diesel | 2 | 0,07% |
| Alcohol | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine+CNG | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Benzine+LPG | 0 | 0,0% |
| Alcohol+CNG | 0 | 0,0% |
| Alcohol+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Alcohol+LPG | 0 | 0,0% |
| Benzine+CNG | 0 | 0,0% |
| Benzine+CNG+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Benzine+CNG+LPG | 0 | 0,0% |
| Benzine+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Benzine+Elektriciteit+LPG | 0 | 0,0% |
| Benzine+LNG | 0 | 0,0% |
| Benzine+LNG+LPG | 0 | 0,0% |
| CNG | 0 | 0,0% |
| CNG+LPG | 0 | 0,0% |
| Diesel+Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Diesel+LNG | 0 | 0,0% |
| Elektriciteit | 0 | 0,0% |
| Elektriciteit+LPG | 0 | 0,0% |
| Elektriciteit+Waterstof | 0 | 0,0% |
| LNG | 0 | 0,0% |
| Waterstof | 0 | 0,0% |
| Carrosserie | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| Bestelwagen | 0 | 0,0% |
| Cabriolet | 18 | 0,62% |
| Coupé | 291 | 10% |
| Enkeldeksvoertuig | 0 | 0,0% |
| Hatchback | 11 | 0,38% |
| MPV | 0 | 0,0% |
| Multipurpose vehicle (MPV) | 0 | 0,0% |
| Onbekend | 2.481 | 86% |
| Pick-uptruck | 0 | 0,0% |
| Sedan | 90 | 3,11% |
| Stationwagen | 0 | 0,0% |
| Truckstationwagon | 0 | 0,0% |
| Vrachtwagen | 0 | 0,0% |
| Catalogusprijsklasse | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| <10.000 euro | 0 | 0% |
| 10.000-12.500 euro | 0 | 0% |
| 12.500-15.000 euro | 0 | 0% |
| 15.000-17.500 euro | 0 | 0% |
| 17.500-20.000 euro | 0 | 0% |
| 20.000-22.500 euro | 0 | 0% |
| 22.500-25.000 euro | 0 | 0% |
| 25.000-27.500 euro | 0 | 0% |
| 27.500-30.000 euro | 0 | 0% |
| 30.000-32.500 euro | 0 | 0% |
| 32.500-35.000 euro | 0 | 0% |
| 35.000-40.000 euro | 0 | 0% |
| 40.000-45.000 euro | 0 | 0% |
| 45.000-50.000 euro | 0 | 0% |
| 50.000-75.000 euro | 0 | 0% |
| 75.000-100.000 euro | 0 | 0% |
| 100.000+ euro | 0 | 0% |
| Onbekend | 2.891 | 100% |
| Aantal cilinders | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| 4 | 2.768 | 96% |
| 6 | 121 | 4% |
| 8 | 2 | 0% |
| Jaar | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| 1990 | 13 | 0,45% |
| 1989 | 74 | 2,56% |
| 1988 | 57 | 1,97% |
| 1987 | 90 | 3,11% |
| 1986 | 128 | 4,43% |
| 1985 | 98 | 3,39% |
| 1984 | 140 | 4,84% |
| 1983 | 114 | 3,94% |
| 1982 | 55 | 1,9% |
| 1981 | 52 | 1,8% |
| 1980 | 85 | 2,94% |
| 1979 | 166 | 5,7% |
| 1978 | 132 | 4,57% |
| 1977 | 169 | 5,8% |
| 1976 | 195 | 6,7% |
| 1975 | 229 | 7,9% |
| 1974 | 155 | 5,4% |
| 1973 | 317 | 11% |
| 1972 | 353 | 12% |
| 1971 | 233 | 8,1% |
| Ouder dan 1971 | 36 | 1,25% |
| Gewicht | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| <600 kilogram | 0 | 0,0% |
| 600-800 kilogram | 1 | 0,03% |
| 800-900 kilogram | 50 | 1,73% |
| 900-1.000 kilogram | 1.895 | 66% |
| 1.000-1.100 kilogram | 886 | 31% |
| 1.100-1.200 kilogram | 52 | 1,8% |
| 1.200-1.300 kilogram | 6 | 0,21% |
| 1.300-1.400 kilogram | 1 | 0,03% |
| 1.400-1.500 kilogram | 0 | 0,0% |
| 1.500-1.750 kilogram | 0 | 0,0% |
| 1.750-2.000 kilogram | 0 | 0,0% |
| 2.000-2.500 kilogram | 0 | 0,0% |
| 2.500+ kilogram | 0 | 0,0% |
| Kleur | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| Rood | 445 | 15% |
| Blauw | 430 | 15% |
| Grijs | 372 | 13% |
| Geel | 345 | 12% |
| Wit | 339 | 12% |
| Groen | 261 | 9% |
| Bruin | 250 | 8,6% |
| Oranje | 210 | 7,3% |
| Beige | 99 | 3,42% |
| Zwart | 82 | 2,84% |
| Onbekend | 33 | 1,14% |
| Paars | 22 | 0,76% |
| Diversen | 3 | 0,1% |
| Crème | 0 | 0,0% |
| Rose | 0 | 0,0% |
| Merk en model | Handelsbenaming | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|---|
| Opel Manta | MANTA | 1.175 | 41% |
| Opel Manta | MANTA GSI | 256 | 8,9% |
| Opel Manta | MANTA AUTOMATIC | 152 | 5,3% |
| Opel Manta | MANTA 20 GTE | 141 | 4,88% |
| Opel Manta | MANTA 1 8 S | 124 | 4,29% |
| Opel Manta | MANTA 19 S | 123 | 4,25% |
| Opel Manta | MANTA 19 | 95 | 3,29% |
| Opel Manta | MANTA 16S | 93 | 3,22% |
| Opel Manta | MANTA 2.0 S | 85 | 2,94% |
| Opel Manta | MANTA 200 | 62 | 2,14% |
| Opel Manta | MANTA 16 N | 55 | 1,9% |
| Opel Manta | MANTA 1900 GT/E | 36 | 1,25% |
| Opel Manta | MANTA HATCHBACK 20 S | 35 | 1,21% |
| Opel Manta | MANTA GT/E | 33 | 1,14% |
| Opel Manta | MANTA HATCHBACK 1.9 N | 31 | 1,07% |
| Opel Manta | MANTA HATCHBACK 2.0 GT/E | 29 | 1,0% |
| Opel Manta | MANTA 20 E | 27 | 0,93% |
| Opel Manta | MANTA 19 S AUTOMATIC | 23 | 0,8% |
| Opel Manta | MANTA HATCHBACK 1 8 S | 21 | 0,73% |
| Opel Manta | MANTA 2.0 N | 18 | 0,62% |
| Opel Manta | MANTA HATCHBACK GSI | 17 | 0,59% |
| Opel Manta | MANTA 2.0 S AUTOMATIC | 14 | 0,48% |
| Opel Manta | MANTA HATCHBACK 2.0 N | 14 | 0,48% |
| Opel Manta | MANTA 1.2 | 13 | 0,45% |
| Opel Manta | OPEL MANTA | 13 | 0,45% |
| Opel | Overige handelsbenamingen | 206 | 7,1% |
| Vermogensklasse | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| <60 PK | 2.553 | 88% |
| 60-70 PK | 18 | 0,62% |
| 70-80 PK | 27 | 0,93% |
| 80-90 PK | 39 | 1,35% |
| 90-100 PK | 15 | 0,52% |
| 100-110 PK | 61 | 2,11% |
| 110-120 PK | 28 | 0,97% |
| 120-140 PK | 80 | 2,77% |
| 140-160 PK | 22 | 0,76% |
| 160-180 PK | 19 | 0,66% |
| 180-200 PK | 12 | 0,42% |
| 200-250 PK | 14 | 0,48% |
| 250+ PK | 3 | 0,1% |
| Zuinigheidsclassificatie | Aantal RDW | Percentage |
|---|---|---|
| A | 0 | 0% |
| B | 0 | 0% |
| C | 0 | 0% |
| D | 0 | 0% |
| E | 0 | 0% |
| F | 0 | 0% |
| G | 0 | 0% |
| Onbekend | 2.891 | 100% |
AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.
Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.
Doneer en help meeOntvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.
InschrijvenVoeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.
Deel deze pagina
Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.