Kerklaan in Haren

Kerklaan in Haren

Bekijk héél véél informatie voor de Kerklaan in duidelijke cijfers en grafieken. Op deze pagina vind je onder andere de adresgegevens van het Kadaster, energielabels van de RVO en diverse statistieken over inwoners, huishoudens, woningen en woningwaarde van het CBS.
Bekijk héél véél informatie voor de Kerklaan in duidelijke cijfers en grafieken. Op deze pagina vind je onder andere de adresgegevens van het Kadaster, energielabels van de RVO en diverse statistieken over inwoners, huishoudens, woningen en woningwaarde van het CBS.
Kaart van de Kerklaan.Bekijk kaart
Over de Kerklaan
Er zijn 5 postcodes die horen bij de 79 adressen van de Kerklaan in Haren.

De Kerklaan in Haren heeft adressen met 5 verschillende postcodes. Deze postcodes lopen van 9751NK tot en met 9751NP. De tabel met adressen op deze pagina toont alle adressen met alle postcodes van Kerklaan in Haren. Deze weg heeft de huisnummerreeks 1 t/m 69. Weg Kerklaan ligt in 2 buurten. Dit zijn de buurten Essen en Haren-Noord. Deze buurten liggen binnen de gemeente Groningen.

Advertentie:

Kerncijfers van de Kerklaan
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de Kerklaan.

Kerklaan in HarenAantalBronJaar data
Postcodes5Kadaster2026
Adressen binnen bebouwde kom79Kadaster2026
Adressen buiten bebouwde kom0Kadaster2026
Adressen met postcode77Kadaster2026
Adressen met woonfunctie67Kadaster2026
Panden74Kadaster2026
Percelen70Kadaster2026
Woningen75CBS2025
Huishoudens165CBS2025
Inwoners275CBS2025

Op deze pagina vind je alle adressen van de Kerklaan en de data over diverse onderwerpen die voor de Kerklaan bekend zijn in grafieken en tabellen. De gebruikte gegevens zijn afkomstig van het Kadaster, de RVO en afgeleid van de postcodedata van het CBS.

Toelichting
Kerklaan: alle adressen
Tabel met alle 79 adressen van de Kerklaan.
StraatnaamHuisnummerPostcodeWoonplaatsGebruiksdoelOppervlakteWoningtypeBouwjaarEnergielabelBebouwde komSoort openbare ruimte
Kerklaan19751NKHaren GnWoonfunctie46 m2Twee-onder-één-kap woning1906DjaWeg
Kerklaan3 - a9751NKHaren GnWoonfunctie62 m2Appartement1906FjaWeg
Kerklaan39751NKHaren GnWoonfunctie52 m2Appartement1906GjaWeg
Kerklaan59751NKHaren GnKantoorfunctie610 m2n.v.t.1925GjaWeg
Kerklaan99751NKHaren GnWoonfunctie183 m2Twee-onder-één-kap woning1935FjaWeg
Kerklaan119751NKHaren GnWoonfunctie187 m2Twee-onder-één-kap woning1935EjaWeg
Kerklaan139751NKHaren GnWoonfunctie186 m2Twee-onder-één-kap woning1933EjaWeg
Kerklaan159751NKHaren GnWoonfunctie186 m2Twee-onder-één-kap woning1933G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan179751NKHaren GnWoonfunctie182 m2Twee-onder-één-kap woning1933G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan199751NKHaren GnWoonfunctie227 m2Twee-onder-één-kap woning1933G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan219751NKHaren GnWoonfunctie231 m2Vrijstaande woning1960F (voorlopig)jaWeg
Kerklaan259751NKHaren GnWoonfunctie126 m2Twee-onder-één-kap woning1960F (voorlopig)jaWeg
Kerklaan279751NKHaren GnWoonfunctie127 m2Twee-onder-één-kap woning1960CjaWeg
Kerklaan299751NKHaren GnWoonfunctie130 m2Twee-onder-één-kap woning1960EjaWeg
Kerklaan319751NKHaren GnWoonfunctie140 m2Twee-onder-één-kap woning1960FjaWeg
Kerklaan339751NKHaren GnWoonfunctie157 m2Twee-onder-één-kap woning1960F (voorlopig)jaWeg
Kerklaan35 - a9751NLHaren GnBijeenkomstfunctie417 m2n.v.t.2015geen datajaWeg
Kerklaan359751NLHaren GnSportfunctie370 m2n.v.t.1968DjaWeg
Kerklaan37 - a9751NLHaren GnWoonfunctie190 m2Vrijstaande woning1970AjaWeg
Kerklaan379751NLHaren GnIndustriefunctie121 m2n.v.t.1992geen datajaWeg
Kerklaan399751NLHaren GnOnderwijsfunctie9.244 m2n.v.t.2015A+++jaWeg
Kerklaan419751NLHaren GnWoonfunctie Winkelfunctie270 m2Vrijstaande woning1925G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan439751NLHaren GnWoonfunctie822 m2Vrijstaande woning2014AjaWeg
Kerklaan459751NLHaren GnWoonfunctie234 m2Twee-onder-één-kap woning1935G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan479751NLHaren GnWoonfunctie148 m2Twee-onder-één-kap woning1935A+jaWeg
Kerklaan499751NLHaren GnWoonfunctie171 m2Twee-onder-één-kap woning1935G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan519751NMHaren GnWoonfunctie166 m2Twee-onder-één-kap woning1935DjaWeg
Kerklaan539751NMHaren GnWoonfunctie188 m2Twee-onder-één-kap woning1935BjaWeg
Kerklaan559751NMHaren GnWoonfunctie168 m2Twee-onder-één-kap woning1935G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan579751NMHaren GnWoonfunctie337 m2Vrijstaande woning1932G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan599751NMHaren GnWoonfunctie206 m2Vrijstaande woning1935GjaWeg
Kerklaan619751NMHaren GnWoonfunctie164 m2Twee-onder-één-kap woning1930G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan63 - a9751NMHaren GnWoonfunctie369 m2Vrijstaande woning2004AjaWeg
Kerklaan639751NMHaren GnWoonfunctie228 m2Twee-onder-één-kap woning1930G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan659751NMHaren GnWoonfunctie197 m2Vrijstaande woning1931DjaWeg
Kerklaan679751NMHaren GnWoonfunctie115 m2Twee-onder-één-kap woning1923EjaWeg
Kerklaan699751NMHaren GnWoonfunctie112 m2Twee-onder-één-kap woning1923DjaWeg
Kerklaan29751NNHaren GnWoonfunctie136 m2Twee-onder-één-kap woning1938G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan49751NNHaren GnWoonfunctie136 m2Twee-onder-één-kap woning1938G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan69751NNHaren GnWoonfunctie172 m2Twee-onder-één-kap woning1935G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan89751NNHaren GnWoonfunctie157 m2Twee-onder-één-kap woning1935FjaWeg
Kerklaan109751NNHaren GnWoonfunctie160 m2Twee-onder-één-kap woning1934GjaWeg
Kerklaan129751NNHaren GnWoonfunctie164 m2Twee-onder-één-kap woning1934G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan149751NNHaren GnWoonfunctie201 m2Twee-onder-één-kap woning1932G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan169751NNHaren GnWoonfunctie173 m2Twee-onder-één-kap woning1932G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan189751NNHaren GnWoonfunctie216 m2Twee-onder-één-kap woning1932FjaWeg
Kerklaan209751NNHaren GnWoonfunctie229 m2Twee-onder-één-kap woning1932FjaWeg
Kerklaan229751NNHaren GnWoonfunctie180 m2Twee-onder-één-kap woning1932G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan249751NNHaren GnWoonfunctie192 m2Twee-onder-één-kap woning1932G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan269751NNHaren GnWoonfunctie257 m2Vrijstaande woning1933AjaWeg
Kerklaan30 - a9751NNHaren GnWoonfunctie Industriefunctie Overige gebruiksfunctie4.200 m2Appartement1970geen datajaWeg
Kerklaan30 - b9751NNHaren GnWoonfunctie Industriefunctie Overige gebruiksfunctie4.200 m2Appartement1970geen datajaWeg
Kerklaan30 - c9751NNHaren GnWoonfunctie4.300 m2Appartement1970geen datajaWeg
Kerklaan30 - d9751NNHaren GnWoonfunctie3.800 m2Appartement1970geen datajaWeg
Kerklaan30 - e9751NNHaren GnWoonfunctie Overige gebruiksfunctie800 m2Appartement1950geen datajaWeg
Kerklaan30 - f9751NNHaren GnWoonfunctie Industriefunctie Overige gebruiksfunctie2.700 m2Appartement1970geen datajaWeg
Kerklaan30 - g9751NNHaren GnWoonfunctie1.000 m2Appartement1970geen datajaWeg
Kerklaan30 - h9751NNHaren GnIndustriefunctie Overige gebruiksfunctie800 m2n.v.t.2011geen datajaWeg
Kerklaan309751NNHaren GnWoonfunctie Industriefunctie Overige gebruiksfunctie800 m2Appartement1950E (voorlopig)jaWeg
Kerklaan349751NNHaren GnBijeenkomstfunctie372 m2n.v.t.1960geen datajaWeg
Kerklaan36 - a9751NNHaren GnKantoorfunctie1.088 m2n.v.t.1983CjaWeg
Kerklaan36 - b9751NNHaren GnIndustriefunctie13 m2n.v.t.1982geen datajaWeg
Kerklaan389751NPHaren GnWoonfunctie177 m2Vrijstaande woning1962F (voorlopig)jaWeg
Kerklaan409751NPHaren GnWoonfunctie162 m2Twee-onder-één-kap woning1962EjaWeg
Kerklaan429751NPHaren GnWoonfunctie208 m2Twee-onder-één-kap woning1962EjaWeg
Kerklaan449751NPHaren GnWoonfunctie138 m2Twee-onder-één-kap woning1962FjaWeg
Kerklaan469751NPHaren GnWoonfunctie151 m2Twee-onder-één-kap woning1962A+++jaWeg
Kerklaan489751NPHaren GnWoonfunctie137 m2Twee-onder-één-kap woning1939G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan509751NPHaren GnWoonfunctie117 m2Twee-onder-één-kap woning1939DjaWeg
Kerklaan529751NPHaren GnWoonfunctie123 m2Twee-onder-één-kap woning1939G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan549751NPHaren GnWoonfunctie140 m2Twee-onder-één-kap woning1939G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan569751NPHaren GnWoonfunctie155 m2Vrijstaande woning1951F (voorlopig)jaWeg
Kerklaan58 - a9751NPHaren GnWoonfunctie239 m2Vrijstaande woning2024A++++jaWeg
Kerklaan58 - b9751NPHaren GnWoonfunctie255 m2Vrijstaande woning2024A+++jaWeg
Kerklaan589751NPHaren GnWoonfunctie227 m2Vrijstaande woning1968BjaWeg
Kerklaan609751NPHaren GnWoonfunctie99 m2Vrijstaande woning1918G (voorlopig)jaWeg
Kerklaan629751NPHaren GnIndustriefunctie56 m2n.v.t.1966geen datajaWeg
Kerklaan10 - G01geen postcodeHaren GnOverige gebruiksfunctie16 m2n.v.t.1934geen datajaWeg
Kerklaan16 - G01geen postcodeHaren GnOverige gebruiksfunctie16 m2n.v.t.1934geen datajaWeg

Bovenstaande tabel toont de 79 adressen van de Kerklaan. Dit zijn alle adressen op basis van de BAG data van het Kadaster van 1 juli 2026.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. Hierin zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd. Per adres wordt het laatst bekende energielabel zoals geregistreerd bij de RVO weergegeven. Voorlopige energielabels zijn indicatief en niet rechtsgeldig; definitieve energielabels hebben een geldigheid van 10 jaar en kunnen inmiddels zijn verlopen. In de Excel-download voor de gemeente Groningen zijn aanvullende gegevens beschikbaar, zoals het berekeningstype en de opnamedatum van het energielabel. De gegevens in deze tabel zijn verzameld op 1 juli 2026. Na deze datum kunnen energielabels en andere kenmerken zijn gewijzigd of opnieuw zijn vastgesteld.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

Adressen Groningen
Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Op kleine schermen: Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).
Inwoners, huishoudens, woningen en woningwaarde
Afgeleide gegevens op basis van de postcodedata van het CBS.
  • Er zijn 275 inwoners geregistreerd in 2025 op de Kerklaan.
  • In 2025 zijn er 165 huishoudens bekend op de adressen van de Kerklaan.
  • Er zijn 75 woningen geregistreerd met een adres met de Kerklaan (gegevens voor het jaar 2025).
  • De gemiddelde WOZ woningwaarde van de huizen aan de Kerklaan was €244.616 in het jaar 2025.

Bovenstaande gegevens zijn bepaald op basis van de data per postcode van het CBS. Deze gegevens zijn op basis van het aantal adressen met woonfunctie in een postcode en het aantal adressen voor die postcode per straat berekend. De data over inwoners, huishoudens en woningwaarde op deze pagina zijn daarom een schatting/modelmatige benadering van de werkelijkheid.

Vrouwen en mannen in de Kerklaan
58% van de inwoners in de Kerklaan staat als vrouw geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar geslacht (klik op de vlakken in de donutgrafiek om de aantallen te zien).

De donutgrafiek toont het geslacht van de bevolking, vrouw of man. Deze informatie komt uit het bevolkingsregister van de gemeenten.

Bevolking naar leeftijd in de Kerklaan
De Kerklaan in Haren telt 85 inwoners in de leeftijdsgroep 15-25 in 2025.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2025 per leeftijdscategorie.

Het aantal inwoners per leeftijdsgroep is bepaald op basis van de postcodedata. De download voor de gemeente Groningen bevat veel meer leeftijdgegevens: Er is een document met het aantal inwoners in de gemeente per levensjaar en met een bevolkingspiramide met een uitsplitsing naar leeftijd en geslacht. Daarnaast bevat het document met postcodedata het aantal inwoners voor iedere 5 jarige leeftijdsgroep van ‘0 tot 5 jaar’ tot en met ‘90 jaar en ouder’ per viercijferige (numerieke) postcode voor alle jaren in de periode van 1998 tot en met 2025.

Soorten woningen
Twee-onder-één-kap woningenen komen het meeste voor in de Kerklaan: er zijn 42 adressen met het woningtype twee-onder-één-kap woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de Kerklaan.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Adressen: gebruiksdoelen
In de Kerklaan zijn er 67 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de Kerklaan.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities

Advertentie:

Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 37 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de Kerklaan.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de Kerklaan. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de Kerklaan zijn Energielabels G (26 adressen) en Energielabels F (12 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de Kerklaan. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 juli 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel Energielabels G komt het meeste voor in de Kerklaan: 26 adressen hebben energielabel Energielabels G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Groningen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in de Kerklaan in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen voor de Kerklaan. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de Kerklaan plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Dodelijke afloop0
Letselschade0
Materiële schade0
Totaal0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen en de geografie van de Kerklaan is bepaald welke ongevallen aan de Kerklaan toegerekend dienen te worden. De data over verkeersongevallen zijn ook beschikbaar op postcode, gemeente, wijk en buurt niveau. Bekijk de verkeersongevallen in de gemeente Groningen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Gebieden
Tabel met de gebieden die de Kerklaan ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode9751NK16
Postcode9751NL10
Postcode9751NM11
Postcode9751NN25
Postcode9751NP15
PostcodeGeen postcode2
Postcode numeriek975177
WoonkernHaren79
WoonplaatsHaren79
BuurtEssen16
BuurtHaren-Noord63
WijkHaren-West en omgeving79
GemeenteGroningen79
ProvincieGroningen79
WaterschapWaterschap Hunze en Aa's79
LandNederland79

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de Kerklaan ‘raken’. Kerklaan ‘raakt’ andere gebieden zoals buurten en woonplaatsen wanneer de geometrieën van Kerklaan en die van de buurten en woonplaatsen elkaar overlappen of snijden. Dit betekent dat er een gedeelde grens is tussen de straat en deze gebieden, waarbij ze op een bepaalde manier met elkaar verbonden zijn. Dit kan gebeuren wanneer Kerklaan door een buurt loopt of de grens van een woonplaats volgt. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald.

Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.
Download alle data voor de gemeente Groningen
Afbeelding van Excel documenten uit de download voor de gemeente Groningen.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download een schat aan informatie voor de gemeente Groningen. Met een Excel document met handige werkbladen met de data over de postcodes in de gemeente Groningen. Daarnaast bevat de download andere documenten met de data over de gemeente, wijken en buurten, alle adressen, verkiezingsuitslagen, gezondheidscijfers, misdaadcijfers en nog veel meer!

Download!
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron