Statistieken postcode 2871DM

Statistieken postcode 2871DM

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 2871 DM. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor postcodegebied 2871 DM. Bekijk de data over de bevolking, woningen, voertuigen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke tabellen, grafieken en uitleg bij de onderwerpen.

Kaart van postcodegebied 2871DM.Bekijk kaart
Postcodegebied 2871DM in het kort
2871 DM is de postcode van Koestraat in Schoonhoven.

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over het postcodegebied 2871 DM. De huisnummers lopen van 1 - a tot en met 45.

Kerncijfers postcode 2871DM
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor het postcodegebied 2871 DM.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor het postcodegebied 2871 DM. Bekijk de pagina’s voor de andere postcodes binnen het gebied van de numerieke postcode 2871 via de tabel op de pagina van postcodegebied 2871.

Postcode 2871DMAantalBronJaar data
Adressen met postcode30Kadaster2026
Adressen met woonfunctie30Kadaster2026
Panden met adres19Kadaster2026
Percelen met adres21Kadaster2026
Woningvoorraad30CBS2025
Huishoudens30CBS2025
Inwoners55CBS2025

Op deze pagina vind je een kaart van het postcodegebied 2871 DM, de data over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 2871 DM en een overzicht van alle adressen met postcode 2871DM.

Overzicht postcode 2871 Definities
Blijf op de hoogte

Nieuwe cijfers voor postcode 2871DM? Ontvang een e-mail.

Postcode 2871DM op de kaart
Kaart van de omgeving van het postcodegebied 2871 DM.
Afbeelding van het postcodegebied 2871 DM op de kaart.

Bovenstaande afbeelding toont de kaart van het postcodegebied 2871DM. Klik op de kaart om de geografie van de numerieke postcode 2871 te tonen. Tip: bekijk ook de interactieve postcodekaart.

De postcode 2871 DM hoort bij de Koestraat te Schoonhoven binnen de gemeente Krimpenerwaard. Deze postcode heeft de huisnummerreeks 1 - a t/m 45.

Download de postcodedata in handige Excel documenten voor de gemeente Krimpenerwaard of voor heel Nederland.

Vorige postcode Volgende postcode
Over het postcodegebied 2871 DM

Postcode 2871DM ligt binnen het numerieke postcodegebied 2871 in de gemeente Krimpenerwaard. Er zijn dertig adressen en dertig woningen in het postcodegebied 2871 DM. 70% van de woningen in het postcodegebied 2871 DM is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €333.000. Er wonen 55 inwoners in het postcodegebied 2871 DM. De grootste groep inwoners (36%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Postcode 2871DM telt dertig huishoudens van gemiddeld 1,7 personen.

De gemiddelde afstand over de weg tot de belangrijkste voorzieningen in het postcodegebied 2871 DM is:

  • Supermarkt: op slechts 0,4 kilometer afstand.
  • Apotheek: relatief dichtbij, op een afstand van 0,4 kilometer.
  • Huisartsenpraktijk: goed bereikbaar, op 0,6 kilometer.
  • Basisschool: op slechts 0,5 kilometer afstand.
  • Middelbare school: relatief dichtbij, op een afstand van 1,2 kilometer.
  • Bibliotheek: goed bereikbaar, op 0,6 kilometer.
  • Café: op slechts 0,2 kilometer afstand.
  • Restaurant: relatief dichtbij, op een afstand van 0,1 kilometer.
  • Treinstation: relatief ver weg, op 13,2 kilometer afstand.
  • Zwembad: relatief ver weg, op 5,7 kilometer afstand.
Bovenliggende gebieden
Tabel met de gebieden waarbinnen het postcodegebied 2871 DM zich bevindt.
Soort gebiedNaam gebied
WegKoestraat
WoonplaatsSchoonhoven
BuurtSchoonhoven-Oude Stad
WijkSchoonhoven
GemeenteKrimpenerwaard
ProvincieZuid-Holland
LandNederland

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden waarbinnen het postcodegebied 2871 DM zich bevindt. Dit is op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026.

Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.
Wonen in het postcodegebied 2871 DM

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in het postcodegebied 2871 DM.

Kenmerken van de 30 woningen met postcode 2871DM
Er zijn 30 woningen in het postcodegebied 2871DM.
Informatie over de woningen in dit postcodegebied op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ-waarde in postcodegebied 2871 DM was €333.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in het postcodegebied 2871 DM.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 2871 DM:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde postcode 2871DM% verschil
2025€333.0004,72%
2024€318.0003,25%
2023€308.00020%
2022€256.00017%
2021€218.00010%
2020€198.0007,6%
2019€184.0007,6%
2018€171.0003,01%
2017€166.000-1,19%
2016€168.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in het postcodegebied 2871 DM is met €165.000 gegroeid van €168.000 in 2016 tot €333.000 in 2025 (dat is een groei van 98%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2016 tot en met 2025 was €18.333 (8,1%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Krimpenerwaard.

Toelichting
Eigendom van woningen
In 2025 was 30% van de woningen in het postcodegebied 2871 DM een huurwoning en 70% was een koopwoning.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont de verdeling van woningen naar type eigendom, koop of huur, per jaar tot en met 2025.

Woningen naar eigendom: Informatie over huur- en koopwoningen op basis van de cijfers van het CBS. Dit is gedaan met een koppeling tussen de BAG en het WOZ-register met een aanvulling uit het woningbestand van het Kadaster.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in het postcodegebied 2871 DM: er zijn 15 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in het postcodegebied 2871 DM.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in het postcodegebied 2871 DM

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in het postcodegebied 2871 DM, met cijfers over inwoners, leeftijd, geslacht, herkomst en huishoudens.

Aantal inwoners per jaar
Postcodegebied 2871DM telt 55 inwoners in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 2871 DM.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 2871 DM:

JaarAantal inwoners postcode 2871DM% verschil
20255510%
2024500,0%
2023500,0%
20225011%
2021450,0%
20204512%
201940-11%
20184512%
201740-11%
2016450,0%
201545geen data

Het aantal inwoners in het postcodegebied 2871 DM is met 10 inwoners toegenomen van 45 inwoners in 2015 tot 55 inwoners in 2025 (dat is een groei van 22%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2015 tot en met 2025 was 1 inwoner (2,39%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Krimpenerwaard.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in het postcodegebied 2871 DM:

In 2015 waren er 45 inwoners in het postcodegebied 2871 DM. In 2017 is het aantal gedaald tot 40 inwoners. Dit is een daling van 5 (-11%) ten opzichte van 2015, ten opzichte van het vorige jaar (2016) is het verschil -5 (-11%). Het aantal van 40 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2019 was het aantal ook op het laagste punt van 40 inwoners. In 2025 is het aantal gestegen tot 55 inwoners. De stijging ten opzichte van 2019 is 15 (38%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2024) is 5 (10%). Het aantal van 55 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2015 tot en met 2025.

Bevolking naar leeftijd in het postcodegebied 2871 DM
Postcode 2871DM telt 20 inwoners in de leeftijdsgroep 25-45 in 2025.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2025 per leeftijdscategorie.

Het aantal inwoners per leeftijdsgroep is afgerond op vijftallen en wordt alleen getoond bij minimaal vijf inwoners. De download voor de gemeente Krimpenerwaard bevat veel meer leeftijdgegevens: Er is een document met het aantal inwoners in de gemeente per levensjaar en met een bevolkingspiramide met een uitsplitsing naar leeftijd en geslacht. Daarnaast bevat het document met postcodedata het aantal inwoners voor iedere 5 jarige leeftijdsgroep van ‘0 tot 5 jaar’ tot en met ‘90 jaar en ouder’ per viercijferige (numerieke) postcode voor alle jaren in de periode van 1998 tot en met 2026.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in het postcodegebied 2871 DM.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2015 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in het postcodegebied 2871 DM per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor het postcodegebied 2871 DM:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20255000
20244500
20234500
20224500
20214500
20204500
20194000
20184500
20174000
20164500
20154500

In 2025 was de herkomst van inwoners in het postcodegebied 2871 DM als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 100%, herkomst uit Europese landen: 0,0% en herkomst uit landen buiten Europa: 0,0% En in 2015 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 100%, herkomst uit Europa: 0,0% en herkomst van buiten Europa: 0,0%.

Toelichting Meer migratie
Vrouwen en mannen in het postcodegebied 2871 DM
55% van de inwoners in het postcodegebied 2871 DM staat als man geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar geslacht (klik op de vlakken in de donutgrafiek om de aantallen te zien).

De donutgrafiek toont het geslacht van de bevolking, vrouw of man. Deze informatie komt uit het bevolkingsregister van de gemeenten.

Gemiddelde huishoudensgrootte
Er wonen gemiddeld 1,7 personen per huishouden in het postcodegebied 2871 DM.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde grootte van huishoudens per gebied. Hierbij zijn de gebieden van laag naar hoog gesorteerd op het gemiddeld aantal personen in een huishouden. De gegevens gelden voor 2025.

De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: 17 postcodegebieden (blauw), 20 postcode5gebieden (roze), 1 numerieke postcode (groen), 1 gemeente (geel), 1 provincie (bruin) en 1 land (oranje). Het postcodegebied 2871 DM wordt in het rood weergegeven.

Soorten huishoudens
In 2025 waren er 30 huishoudens in het postcodegebied 2871 DM. Er waren 15 eenpersoonshuishoudens en 10 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor het postcodegebied 2871 DM. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens en meerpersoonshuishoudens. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Economie en inkomen in het postcodegebied 2871 DM

Bekijk het gemiddelde huishoudinkomen in het postcodegebied 2871 DM en vergelijk dit cijfer via de tabel met alle onderwerpen.

Inkomensdata

Het gemiddelde inkomen per huishouden in het postcodegebied 2871 DM is niet bekend. Het gemiddelde inkomen per huishouden in een postcodegebied is alleen bekend als er minstens 100 huishoudens wonen en als geen enkel huishouden meer dan 30% van het totale inkomen in dat gebied verdient.

Toelichting
Inkomensvergelijking voor postcode 2871 DM
Vergelijking op basis van de meest recente beschikbare inkomensgegevens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de gemeente Krimpenerwaard met maximaal tien postcodegebieden en postcodes die op postcode het dichtst bij postcode 2871 DM liggen. De gemeente is groen, postcodegebied 2871 is oranje als het wordt getoond, de andere numerieke postcodegebieden zijn grijs en de postcodes zijn blauw. Voor het postcodegebied 2871 DM is geen waarde bekend.

Er worden maximaal tien op postcode gesorteerde postcodegebieden en postcodes met een bekend gemiddeld huishoudinkomen getoond, rond postcode 2871 DM.

Voertuigen en verkeer in het postcodegebied 2871 DM

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in het postcodegebied 2871 DM.

Personenauto’s per brandstof per jaar
Aantal personenauto’s op 1 januari van ieder jaar voor de numerieke postcode 2871.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het aantal personenauto’s per brandstof volgens de RDW voor het grotere postcodegebied 2871. Deze gegevens zijn helaas niet per volledige postcode (pc6, postcode met 6 tekens) beschikbaar.

Klik op een brandstof in de legenda om de bijbehorende lijn te verbergen of weer te tonen.

Meer autodata
Verkeersongevallen naar afloop

Er zijn voor het postcodegebied 2871 DM geen verkeersongevallen bekend. De dataset met verkeersongevallen is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen het postcodegebied 2871 DM vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Onderwijs in het postcodegebied 2871 DM

Bekijk de beschikbare gegevens over kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden en scholen in het postcodegebied 2871 DM. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in postcodegebied 2871DM is 0,5 kilometer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2023-2024.

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor het postcodegebied 2871 DM in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Krimpenerwaard (geel), postcode 2871 (groen), 20 postcode5gebieden (roze) en 18 postcodegebieden (blauw). Postcodegebied 2871 DM wordt in het rood weergegeven.

Adressen en leefomgeving in het postcodegebied 2871 DM

Bekijk de adressen en onderliggende postcodes, gebruiksdoelen, bouwperioden, omgevingsadressendichtheid, de nabijheid van voorzieningen, het energieverbruik en de energielabels in het postcodegebied 2871 DM.

Adressen met postcode 2871DM
Tabel met alle 30 adressen in het postcodegebied 2871 DM.
StraatnaamHuisnummerPostcodeWoonplaatsGebruiksdoelOppervlakteWoningtypeBouwjaarEnergielabelBebouwde komSoort openbare ruimte
Koestraat1 - a2871DMSchoonhovenWoonfunctie49 m2Appartement1984CjaWeg
Koestraat1 - b2871DMSchoonhovenWoonfunctie81 m2Appartement1984geen datajaWeg
Koestraat1 - c2871DMSchoonhovenWoonfunctie50 m2Appartement1984geen datajaWeg
Koestraat1 - d2871DMSchoonhovenWoonfunctie85 m2Appartement1984geen datajaWeg
Koestraat1 - 0012871DMSchoonhovenWoonfunctie234 m2Hoekwoning2010geen datajaWeg
Koestraat1 - 0022871DMSchoonhovenWoonfunctie241 m2Tussenwoning1919AjaWeg
Koestraat1 - 0032871DMSchoonhovenWoonfunctie105 m2Appartement1919G (voorlopig)jaWeg
Koestraat1 - 0042871DMSchoonhovenWoonfunctie114 m2Appartement1919G (voorlopig)jaWeg
Koestraat1 - 0052871DMSchoonhovenWoonfunctie93 m2Appartement1919G (voorlopig)jaWeg
Koestraat3 - a2871DMSchoonhovenWoonfunctie50 m2Appartement1984BjaWeg
Koestraat3 - b2871DMSchoonhovenWoonfunctie58 m2Appartement1984BjaWeg
Koestraat3 - c2871DMSchoonhovenWoonfunctie77 m2Appartement1984BjaWeg
Koestraat3 - d2871DMSchoonhovenWoonfunctie109 m2Appartement1984geen datajaWeg
Koestraat92871DMSchoonhovenWoonfunctie73 m2Twee-onder-één-kap woning1988C (voorlopig)jaWeg
Koestraat112871DMSchoonhovenWoonfunctie73 m2Twee-onder-één-kap woning1890geen datajaWeg
Koestraat152871DMSchoonhovenWoonfunctie65 m2Tussenwoning1939FjaWeg
Koestraat172871DMSchoonhovenWoonfunctie259 m2Hoekwoning1900DjaWeg
Koestraat192871DMSchoonhovenWoonfunctie87 m2Hoekwoning1955F (voorlopig)jaWeg
Koestraat212871DMSchoonhovenWoonfunctie86 m2Tussenwoning1900CjaWeg
Koestraat232871DMSchoonhovenWoonfunctie140 m2Tussenwoning2007AjaWeg
Koestraat272871DMSchoonhovenWoonfunctie115 m2Hoekwoning2006AjaWeg
Koestraat29 - a2871DMSchoonhovenWoonfunctie141 m2Tussenwoning1999BjaWeg
Koestraat292871DMSchoonhovenWoonfunctie125 m2Hoekwoning1999B (voorlopig)jaWeg
Koestraat312871DMSchoonhovenWoonfunctie53 m2Appartement1920DjaWeg
Koestraat332871DMSchoonhovenWoonfunctie55 m2Appartement1920DjaWeg
Koestraat352871DMSchoonhovenWoonfunctie132 m2Appartement1995B (voorlopig)jaWeg
Koestraat372871DMSchoonhovenWoonfunctie173 m2Appartement1995AjaWeg
Koestraat392871DMSchoonhovenWoonfunctie225 m2Tussenwoninggeen dataG (voorlopig)jaWeg
Koestraat432871DMSchoonhovenWoonfunctie245 m2Tussenwoning1898F (voorlopig)jaWeg
Koestraat452871DMSchoonhovenWoonfunctie74 m2Hoekwoning1972D (voorlopig)jaWeg

Bovenstaande tabel toont de 30 adressen in het postcodegebied 2871 DM. Dit zijn alle adressen met postcode 2871DM in de BAG data van het Kadaster van 1 juli 2026.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. Hierin zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd. Per adres wordt het laatst bekende energielabel zoals geregistreerd bij de RVO weergegeven. Voorlopige energielabels zijn indicatief en niet rechtsgeldig; definitieve energielabels hebben een geldigheid van 10 jaar en kunnen inmiddels zijn verlopen. In de Excel-download voor de gemeente Krimpenerwaard zijn aanvullende gegevens beschikbaar, zoals het berekeningstype en de opnamedatum van het energielabel. De gegevens in deze tabel zijn gebaseerd op een peildatum van 1 juli 2026, na deze datum kunnen energielabels en andere kenmerken zijn gewijzigd of opnieuw zijn vastgesteld.

Adressen Krimpenerwaard
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel de beschikbare adres- en energielabelgegevens per adres.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Omgevingsadressendichtheid
De omgevingsadressendichtheid in postcodegebied 2871D is 1.429 adressen per km².

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek vergelijkt de omgevingsadressendichtheid van het grotere pc5-postcodegebied met die van het numerieke postcodegebied 2871, de gemeente, de provincie en Nederland. De dichtheid is niet per volledige postcode (pc6) beschikbaar. Alleen gebieden met beschikbare cijfers worden getoond.


Onderstaande tabel toont de omgevingsadressendichtheid en het bijbehorende jaar voor de beschikbare vergelijkingsgebieden:

RegioOmgevingsadressendichtheidJaar
Postcodegebied 2871D (pc5)1.4292025
Postcodegebied 28711.2292025
Gemeente Krimpenerwaard8112026
Provincie Zuid-Holland2.8782026
Nederland2.0932026

De omgevingsadressendichtheid geeft een beeld van de mate van concentratie van menselijke activiteiten in het postcodegebied 2871 DM ten opzichte van Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Voor het postcodegebied 2871 DM gebruiken we de dichtheid van het grotere pc5-postcodegebied 2871D. Een pc5-postcodegebied omvat alle volledige postcodes met dezelfde eerste vijf tekens: de vier cijfers en de eerste letter. De cijfers gelden dus voor heel 2871D, niet specifiek voor postcode 2871DM.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in het postcodegebied 2871 DM is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 2871 DM tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2024.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in het postcodegebied 2871 DM tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2024:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,6
Supermarkt0,4
Restaurant0,1
Basisonderwijs0,5
Voortgezet onderwijs1,2
Bibliotheek0,6
Treinstation13,2
Bioscoop15,0
Museum0,3

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Adressen: gebruiksdoelen
In het postcodegebied 2871 DM zijn er 30 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor het postcodegebied 2871 DM.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 4 panden uit de bouwperiode 1700-1900 in het postcodegebied 2871 DM.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor het postcodegebied 2871 DM. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
In 2024 was het gemiddelde jaarlijkse aardgasverbruik per woning in het postcodegebied 2871 DM 840 m³ en de gemiddelde elektriciteitslevering per woning was 2.050 kWh.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddelde elektriciteitsverbruik en het gemiddelde aardgasverbruik per woning per jaar. De gegevens gelden voor 2024. Het gemiddelde energieverbruik in het postcodegebied 2871 DM wordt vergeleken met dat in het grotere postcodegebied 2871, de gemeente Krimpenerwaard, de provincie Zuid-Holland en Nederland.

De grafiek toont het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik van aardgas in m³. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen in het postcodegebied 2871 DM en de andere gebieden.

Toelichting
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in het postcodegebied 2871 DM zijn B (5 adressen) en A (4 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in het postcodegebied 2871 DM. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel B komt het meeste voor in het postcodegebied 2871 DM: 5 adressen hebben energielabel B. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Krimpenerwaard bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over het postcodegebied 2871 DM.

Download alle postcodedata
Download de gegevens over meer dan 250 onderwerpen voor alle postcodes in de gemeente Krimpenerwaard als een Excel dataset!
Afbeelding van Excel documenten uit de download voor de gemeente Krimpenerwaard.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download een schat aan informatie voor de gemeente Krimpenerwaard. Met een Excel document met handige werkbladen met de data over de postcodes in de gemeente Krimpenerwaard. Daarnaast bevat de download andere documenten met de data over de gemeente, wijken en buurten, alle adressen, verkiezingsuitslagen, gezondheidscijfers, misdaadcijfers en nog veel meer!

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit de postcodedatasets van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en de gegevens over adressen en gebouwen van het Kadaster. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) en de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW).

Bronnen & definities
Tabel met alle onderwerpen

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor het postcodegebied 2871 DM.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor het postcodegebied 2871 DM voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bevolking
BevolkingWaardeEenheidJaar
Inwoners55Aantal2025
Mannen30Aantal2025
Vrouwen25Aantal2025
0 tot 15 jaar5Aantal2025
15 tot 25 jaar5Aantal2025
25 tot 45 jaar20Aantal2025
45 tot 65 jaar10Aantal2025
65 jaar of ouder10Aantal2025
% Mannen55%Percentage2025
% Vrouwen45%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar9,1%Percentage2025
% 15 tot 25 jaar9,1%Percentage2025
% 25 tot 45 jaar36%Percentage2025
% 45 tot 65 jaar18%Percentage2025
% 65 jaar of ouder18%Percentage2025
Geboortengeen dataAantalgeen data
Herkomst totaal50Aantal2025
De gegevens in de categorie bevolking betreffende de data over het aantal inwoners naar de positie van de inwoners in huishoudens in het postcodegebied 2871 DM.
Energieverbruik
EnergieverbruikWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.050Gemiddeld in kWh2024
Gemiddeld aardgasverbruik per woning840Gemiddeld per m³2024
Adressen zonder energielabel6Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel10Aantal2026
Adressen met definitief energielabel14Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A4Aantal2026
Energielabels B5Aantal2026
Energielabels C4Aantal2026
Energielabels D4Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F3Aantal2026
Energielabels G4Aantal2026
De onderwerpen in de categorie energie geven aan wat het gemiddelde energieverbruik per jaar in het postcodegebied 2871 DM is en hoeveel panden in het postcodegebied 2871 DM welk type energielabel hebben. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A++++ het beste. De data over energieverbruik komt van het CBS, de data over energielabels komt van de RVO.
Huishoudens
HuishoudensWaardeEenheidJaar
Huishoudens30Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens15Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens10Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen10Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen0Aantal2025
Huishoudens eenouder kinderengeen dataAantalgeen data
Huishoudens twee ouders kinderengeen dataAantalgeen data
Gemiddelde huishoudensgrootte1,7Gemiddeld aantal2025
Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte zijn gehuisvest en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. Naast eenpersoonshuishoudens bestaan er meerpersoonshuishoudens (niet-gehuwde paren, niet-gehuwde paren met kinderen, echtparen, echtparen met kinderen, eenouderhuishoudens en overige huishoudens). De institutionele huishoudens worden hiertoe niet gerekend. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.
Inkomen
InkomenWaardeEenheidJaar
Mediaan huishoudinkomen40-80 midden tot boven middenCategorisch type2018
Inwoners met WW bijstand AO uitkering5Aantal2022
De inkomensdata betreffen geven het besteedbaar inkomen van particuliere huishoudens weer. Dit is het bruto-inkomen verminderd met betaalde inkomensoverdrachten (bijvoorbeeld alimentatie), premies inkomensverzekeringen, premies ziektekostenverzekeringen en belastingen op inkomen en vermogen. De cijfers over het inkomen in een gebied worden weergegeven wanneer in het gebied 100 huishoudens of meer woonachtig zijn. Bovendien mag er geen enkel huishouden zijn die 30 procent of meer van de totale inkomenssom van het gebied heeft.
Migratie
MigratieWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland50Aantal2025
Herkomst buiten Nederland0Aantal2025
Herkomst Europa0Aantal2025
Herkomst buiten Europa0Aantal2025
% Herkomst Nederland100%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2025
% Herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland50Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2025
Geboren in Nederland50Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2025
Geboren buiten Nederland0Aantal2025
Geboren / herkomst onnauwkeurigheid6Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland100%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland100%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland0,0%Percentage2025
Autochtoon45Aantal2021
Westers0Aantal2021
Niet-westers0Aantal2021
% Autochtoon100%Percentage2021
% Westers0,0%Percentage2021
% Niet-westers0,0%Percentage2021
De onderwerpen binnen de categorie migratie gaan over de herkomst van personen. Iemands herkomst geeft weer in welk land iemand geboren is of waar diens ouders geboren zijn. De herkomst van personen die in het buitenland zijn geboren wordt bepaald door hun eigen geboorteland. De herkomst van personen die in Nederland geboren zijn, wordt bepaald door het geboorteland van de ouders. Wanneer beide ouders in het buitenland zijn geboren, is het geboorteland van de moeder leidend in het bepalen van de herkomst. De geboortegegevens van de moeder zijn vaker bekend dan die van de vader. Wanneer de moeder in Nederland is geboren of het geboorteland van de moeder onbekend is, dan wordt het geboorteland van de vader gebruikt.
Nabijheid voorzieningen
Nabijheid voorzieningenWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpost afstand16Gemiddelde afstand in km2023
Apotheek afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuis met poli afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km6Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuis zonder poli afstand16Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2024
Supermarkt afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Supermarkten binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 3 km5Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 5 km7Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km15Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km21Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km24Gemiddeld aantal2024
Warenhuis afstand0,1Gemiddelde afstand in km2024
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 20 km8,6Gemiddeld aantal2024
Café afstand0,2Gemiddelde afstand in km2024
Cafés binnen 1 km7Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 3 km7Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 5 km10Gemiddeld aantal2024
Cafetaria afstand0,1Gemiddelde afstand in km2024
Cafetaria binnen 1 km8Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 3 km10Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 5 km12Gemiddeld aantal2024
Restaurant afstand0,1Gemiddelde afstand in km2024
Restaurants binnen 1 km10Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 3 km14Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 5 km19Gemiddeld aantal2024
Hotel afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Hotels binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 20 km19Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijf afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 3 km10Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 5 km14Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 3 km7Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 5 km11Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
Basisonderwijs binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 3 km7Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 5 km12Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
Treinstation afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Belangrijk overstapstation afstand15Gemiddelde afstand in km2024
Bibliotheek afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Zwembad afstand5,7Gemiddelde afstand in km2024
Kunstijsbaan afstand25Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten afstand15Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km6Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand15Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand15Gemiddelde afstand in km2024
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2024
Sauna afstand7,8Gemiddelde afstand in km2024
Zonnebank afstand16Gemiddelde afstand in km2024
Museum afstand0,3Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km10Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand16Gemiddelde afstand in km2024
Attracties binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 50 km63Gemiddeld aantal2024
Brandweerkazerne afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Het CBS levert gegevens over de gemiddelde nabijheid van voorzieningen voor het postcodegebied 2871 DM. Deze cijfers gaan over: (1) De bereikbaarheid van voorzieningen: dit is de mate waarin verschillende voorzieningen, zoals scholen, winkels, gezondheidszorginstellingen en openbaar vervoer, binnen een bepaalde afstand van het postcodegebied 2871 DM beschikbaar zijn. (2) Afstand: dit geeft aan hoe ver de bevolking van het postcodegebied 2871 DM gemiddeld moet reizen om toegang te krijgen tot bepaalde voorzieningen. Dit wordt uitgedrukt in kilometers of reistijd. (3) Nabijheidsindicatoren: dit zijn indicatoren die laten zien hoeveel procent van de bevolking in het postcodegebied 2871 DM binnen een bepaalde afstand van voorzieningen woont. Bijvoorbeeld, het percentage mensen dat binnen 1 kilometer van een supermarkt woont. (4) Daarnaast zijn er andere indicatoren zoals de mate van stedelijkheid, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid. Zie de definities van de verschillende dichtheidsmaten.
Omgeving
OmgevingWaardeEenheidJaar
Postcode2871DMNaam2026
Soort regioPostcode6Categorisch type2026
Adressen met postcode30Aantal2026
Adressen met woonfunctie30Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie0Aantal2026
Verblijfsobjecten30Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres19Aantal2026
Adressen met pand29Aantal2026
Percelen met adres21Aantal2026
Adressen met perceel30Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom30Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom30Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 17000Aantal2026
Panden met adres 1700 tot 19004Aantal2026
Panden met adres 1900 tot 19253Aantal2026
Panden met adres 1925 tot 19501Aantal2026
Panden met adres 1950 tot 19701Aantal2026
Panden met adres 1970 tot 19801Aantal2026
Panden met adres 1980 tot 19903Aantal2026
Panden met adres 1990 tot 20003Aantal2026
Panden met adres 2000 tot 20103Aantal2026
Panden met adres 2010 tot 20200Aantal2026
Panden met adres 2020 en later0Aantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19004Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19256Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19501Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19801Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19909Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20004Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20103Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Huisnummer start1Adres2026
Huisnummer eind45Adres2026
Soort huisnummers reeksOnevenAdres2026
Aantal openbare ruimtes1Aantal2026
Centrum(118133.81951523425, 439725.754033869)Adres2025
Postcode42871Naam2026
Postcode52871DNaam2026
GemeentenaamKrimpenerwaardNaam2026
ProvincienaamZuid-HollandNaam2026
GemeentecodeGM1931Code2026
ProvinciecodePV28Code2026
Bovenstaande tabel toont de onderwerpen in de categorie omgeving. Dit zijn de onderwerpen die betrekking hebben op de gebiedsaspecten van het postcodegebied 2871 DM. De gebiedsafbakening van postcodes kan in de tijd wijzigen als gevolg van nieuwbouw, sloop en wijzigingen van gebouwen en openbare ruimtes binnen het gebied van de postcode 2871DM. Een postcodegebied kan bestaan uit enkel even huisnummers, uit alleen oneven huisnummers of uit zowel even als oneven huisnummers. Dit wordt aangegeven met de ‘soort huisnummers reeks’. En een postcodegebied kan in één of meerdere openbare ruimtes voorkomen. Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, stoep of trottoir zijn. Het kan ook gebieden betreffen die tussen gebouwen liggen, zoals binnenplaatsen. Het aantal openbare ruimtes geeft aan of een postcode in slechts één of in meerdere openbare ruimtes voorkomt. Met postcode5 wordt het numerieke deel van de postcode en de eerste letter bedoeld, dit zijn 5 posities. Met postcode4 wordt het numerieke deel van de postcode bedoeld.
Verkeersongevallen
VerkeersongevallenWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025
De data over verkeersongevallen komt van Rijkswaterstaat.
Woningen
WoningenWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad30Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€333.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen10Aantal2025
Meergezinswoningen20Aantal2025
Koopwoningen21Aantal2025
Huurwoningen9Aantal2025
Huurwoningen woningcorporatiesgeen dataAantalgeen data
Huurwoningen overige verhuurdersgeen dataAantalgeen data
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond25Aantal2017
Onbewoond5Aantal2017
% Koopwoningen70%Percentage2025
% Huurwoningen30%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporatiesgeen dataPercentagegeen data
% Huurwoningen overige verhuurdersgeen dataPercentagegeen data
% Eigendom onbekend100%Percentage2026
% Eengezinswoningen33%Percentage2025
% Meergezinswoningen67%Percentage2025
% Bewoond83%Percentage2017
% Onbewoond17%Percentage2017
Appartementen15Aantal2026
Tussenwoningen7Aantal2026
Hoekwoningen6Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen2Aantal2026
Vrijstaande woningen0Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen50%Percentage2026
% Tussenwoningen23%Percentage2026
% Hoekwoningen20%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen7%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194511Aantal2026
Woningen 1945 tot 19651Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751Aantal2026
Woningen 1975 tot 19858Aantal2026
Woningen 1985 tot 19951Aantal2026
Woningen 1995 tot 20054Aantal2026
Woningen 2005 tot 20153Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 194537%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19653,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19753,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198527%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19953,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200513%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201510%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend3,0%Percentage2026
De getoonde cijfers over woningen in het postcodegebied 2871 DM komen van het CBS en zijn aangevuld met extra woningdata van het Kadaster. Het CBS leidt de cijfers over de woningvoorraad af uit de BAG. Het CBS definieert een woning als een verblijfsobject met minimaal een woonfunctie en eventueel één of meer andere gebruiksfuncties. De cijfers zijn afgerond op vijftallen. Percentages zijn afgerond op tientallen procenten. Bij minder dan in totaal vijf huishoudens worden er geen gegevens weergegeven.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document via de download voor de gemeente Krimpenerwaard of de download met alle postcodedata voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron