Verkiezingsuitslagen voor de provincie Gelderland

Verkiezingsuitslagen voor de provincie Gelderland

Wat zijn de politieke voorkeuren in de provincie Gelderland? Bekijk hier de uitslagen van de verkiezingen van 1946 tot en met 2026. Met gegevens over de opkomst, de stemmen en de zetelsverdeling voor heel veel soorten verkiezingen.
Wat zijn de politieke voorkeuren in de provincie Gelderland? Bekijk hier de uitslagen van de verkiezingen van 1946 tot en met 2026. Met gegevens over de opkomst, de stemmen en de zetelsverdeling voor heel veel soorten verkiezingen.
Uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026 voor de provincie Gelderland

De voorlopige uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026 voor de provincie Gelderland wordt hieronder weergegeven: 👇

Advertentie:

Uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026 voor de provincie Gelderland
Opkomst: 59,0%

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de uitslag van de verkiezingen voor de gemeenteraad van woensdag 18 maart 2026 voor de provincie Gelderland. Gebruik de knoppen 👇om het percentage of het aantal stemmen per partij te tonen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de gemeenteraad van woensdag 18 maart 2026 voor de provincie Gelderland:

PartijPercentage stemmen provincie GelderlandAantal stemmen provincie Gelderland
Lokale partijen34%349.609
GroenLinks/PvdA15%157.619
CDA11%113.936
VVD11%113.891
D668,4%85.962
SGP5,4%55.546
CU3,7%38.292
FvD3,6%36.291
PvdD1,7%17.333
SP1,5%15.323
CUSGP0,9%8.833
BBB0,9%8.826
Volt0,6%6.390
DENK0,3%3.132
50PLUS0,3%3.572
PVV0,2%1.852
NSC0,0%153

De getoonde uitslagen zijn voorlopig en zijn gebaseerd op de eerste ronde tellingen door gemeenten. Deze data zijn door het ANP gepubliceerd. De gegevens worden bijgewerkt zodra er nieuwe uitslagen bekend zijn.

Opkomst bij de verkiezingen in de provincie Gelderland
Bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 2026 was de opkomst in de provincie Gelderland 59,0%.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de opkomst voor de in de provincie Gelderland gehouden verkiezingen in de periode van 1970 tot en met 2026.

De opkomst geeft aan hoeveel % van de kiesgerechtigen heeft gestemd. Tot 1970 kenden we in Nederland een opkomstplicht bij de verkiezingen. Om te mogen stemmen bij de verkiezingen moet iemand 18 jaar of ouder zijn, in de gemeente wonen, en niet zijn uitgesloten van het kiesrecht. Zie de beschrijving van de wettelijke basis van het kiesrecht door de Kiesraad.

Vergelijk opkomst
Gemeenteraadsverkiezingen, stemmen per jaar
Uitslag provincie Gelderland in stemmen, periode 1946 tot en met 2022.

Hoeveel stemmen kregen de politieke partijen bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van de stemmers in de provincie Gelderland? Onderstaande grafiek toont de 12 grootste partijen voor alle Gemeenteraadsverkiezingen van 1946 tot en met 2022 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont alle partijen voor de meest recente verkiezingen van 16 maart 2022.


Aantal stemmen per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Percentage stemmen per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage stemmen per partij voor de Gemeenteraadsverkiezingen in de provincie Gelderland. De gegevens zijn beschikbaar van 1946 tot en met 2022. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 16 maart 2022 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om het stembedrag bij eerder gehouden verkiezingen te tonen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de gemeenteraad met het aantal en percentage stemmen per partij dat in de provincie Gelderland bij de meest recente Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 is gegeven:

PartijAantal stemmenPercentage stemmen
Lokale partijen292.89331%
CDA108.24112%
VVD101.48011%
GroenLinks82.1968,8%
D6676.9278,3%
PvdA68.6777,4%
SGP47.4005,1%
CU46.8095%
SP23.7672,56%
PvdD19.6682,11%
CU SGP9.9361,07%
BBB9.2831,0%
FvD9.2100,99%
D66 GroenLinks PvdA7.8770,85%
GL-PvdA5.9230,64%
DENK4.5450,49%
D66 PvdA4.0430,43%
Volt3.0400,33%
50PLUS2.8390,31%
BVNL1.7880,19%
PVV1.6830,18%
D66 GroenLinks1.2300,13%
Piraten6340,07%

Stemmen per partij bij de Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 in de provincie Gelderland.

Winnende partij bij de Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 in de provincie Gelderland: Lokale partijen met 292.893 stemmen.

Gebruikte afkortingen en samenvoegingen:

Onderstaande tabel toont de volledige namen bij de afkortingen van politieke partijen die op deze pagina worden gebruikt:

Opmerking: op de pagina's per gemeente worden de lokale partijen onder hun eigen naam gepresenteerd. Op de pagina voor Nederland en de pagina's per provincie zijn de lokale partijen samengenomen onder de noemer ‘Lokale partijen’. Er is sprake van een lokale partij als:

  • een partij aan de gemeenteraadsverkiezingen deelneemt, en
  • in de naam van de partij niet de naam van een partij op landelijk of provinciaal niveau voorkomt, en
  • de partij organisatorisch niet is verbonden met een landelijke of provinciale partij, en
  • de partij niet ook in andere gemeenten deelneemt aan de gemeenteraadsverkiezingen.
Partijnaam afgekortPartijnaam volledig
ABPNAlgemene Bejaarden Partij Nederland
AOVAlgemeen Ouderen Verbond
ARPAnti Revolutionaire Partij
AWPAlgemene Waterschapspartij
AWP en LRRAWP en LRR niet politiek, wel lokaal
BBBBoer Burger Beweging
Blanco LijstLijst Nr 7 Blanco Lijst
BVNLBelang van Nederland (BVNL)
CDCentrum Democraten
CDAChristen Democratisch Appèl
CHUChristelijk-Historische Unie
CPCentrum Partij
CP86Centrumpartij '86
CPNCommunistische Partij van Nederland
CUChristen Unie
CU SGPChristenUnie / SGP
D66Democraten 66
DFPDe feestpartij
DPKDemocratisch Politiek Keerpunt
DRPPDe Republikeinse Politieke Partij
DS70Democratisch Socialisten '70
Duurzaam NLDuurzaam Nederland
EVPEvangelische Volkspartij
EVPNEuropees Verkiezers Platform Nederland
FDEWForum Duurzaam Effectief Waterschap
FNPFryske Nasjonale Partij
FvDForum voor Democratie
GL-PvdAGroenLinks - Partij van de Arbeid
GPVGereformeerd Politiek Verbond
KNPKatholieke Nationale Partij
KVPKatholieke Volkspartij
LEFLEF - Voor de Nieuwe Generatie
LNLeefbaar Nederland
LPLibertarische Partij
LPFLijst Pim Fortuyn
MDDMeer Directe Democratie
MenSPartij voor Mens en Spirit
MPMiddenstands Partij
NCPNNieuwe Communistische Partij
NL PLANNLPLAN
NMPNederlandse Middenstands Partij
NSCNieuw Sociaal Contract
NVUNederlandse Volks Unie
NWPNatuurwetpartij
OPAOuderen Politiek Actief
PCGProtestants Christelijke Groep
PiratenPiratenpartij - De Groenen
PLANNederland met een PLAN
PPRPolitieke Partij Radikalen
PSCCPartij Sociaal Cultureel Centrum
PSPPacifistisch-Socialistische Partij
PSP92Pacifistisch Socialistische Partij '92
PUURWaterschapspartij PUUR
PvdAPartij van de Arbeid
PvdDPartij voor de Dieren
PvdTPartij van de Toekomst
PvdVPartij van de Vrijheid
PVVPartij voor de Vrijheid
PVZPartij voor Zeeland
RKPNRooms Katholieke Partij Nederland
RPFReformatorische Politieke Federatie
SAMENSamen voor Nederland
SGPStaatkundig Gereformeerde Partij
SPSocialistische Partij
SplinterSplinter
TrotsTrots op Nederland
U-BuntuU-Buntu Connected Front
VCNVCN: partij van communisten in Nederland
VIPVooruitstrevende Integratie Partij
VNLVoorNederland
VoltVolt Nederland
VSPVerenigde Senioren Partij
VVDVolkspartij voor Vrijheid en Democratie
Vrede voor DierenVREVDIER
Vrij VerbondVRIJVER
EllectELLECT

Tabel met afkortingen en volledige namen van de politieke partijen waarover op deze pagina data worden gepubliceerd

Gemeenteraadsverkiezingen, zetels per jaar
Uitslag provincie Gelderland in zetels, periode 2006 tot en met 2022.

Zetelverdeling bij de verkiezingen voor de gemeenteraad in de provincie Gelderland: Onderstaande grafiek toont de zetels per partij voor alle Gemeenteraadsverkiezingen van 2006 tot en met 2022 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont de zetels per partij voor de meest recente verkiezingen van 16 maart 2022.


Aantal zetels per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Percentage zetels per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage zetels per partij voor de Gemeenteraadsverkiezingen in de provincie Gelderland. De gegevens zijn beschikbaar van 2006 tot en met 2022. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 16 maart 2022 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om het stembedrag bij eerder gehouden verkiezingen te tonen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de gemeenteraad met het aantal en percentage zetels per partij dat in de provincie Gelderland bij de meest recente Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 is gegeven:

PartijAantal zetelsPercentage zetels
Lokale partijen41835%
CDA16213%
VVD13611%
GroenLinks968%
D66917,5%
PvdA847%
SGP615,1%
CU554,56%
SP211,74%
CU SGP141,16%
D66 GroenLinks PvdA131,08%
PvdD131,08%
BBB120,99%
GL-PvdA120,99%
FvD60,5%
D66 PvdA40,33%
D66 GroenLinks20,17%
DENK20,17%
Volt20,17%
50PLUS10,08%
BVNL10,08%
PVV10,08%
Piraten00,0%

Zetels per partij bij de Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 in de provincie Gelderland.

Winnende partij bij de Gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 in de provincie Gelderland: Lokale partijen met 418 zetels.

Provinciale Staten verkiezingen, stemmen per jaar
Uitslag provincie Gelderland in stemmen, periode 1946 tot en met 2023.

Hoeveel stemmen kregen de politieke partijen bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten van de stemmers in de provincie Gelderland? Onderstaande grafiek toont de 12 grootste partijen voor alle Provinciale Staten verkiezingen van 1946 tot en met 2023 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont alle partijen voor de meest recente verkiezingen van 15 maart 2023.


Aantal stemmen per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Percentage stemmen per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage stemmen per partij voor de Provinciale Staten verkiezingen in de provincie Gelderland. De gegevens zijn beschikbaar van 1946 tot en met 2023. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 15 maart 2023 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om de gegevens voor eerder gehouden verkiezingen te tonen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de Provinciale Staten met het aantal en percentage stemmen per partij dat in de provincie Gelderland bij de meest recente Provinciale Staten verkiezingen van 15 maart 2023 is gegeven:

PartijAantal stemmenPercentage stemmen
BBB244.55324%
VVD103.45410%
PvdA92.4178,9%
GroenLinks84.3238,1%
CDA72.7037%
CU57.3555,5%
D6654.9435,3%
SGP52.4205,1%
PvdD46.5024,49%
PVV42.5784,11%
Volt38.3713,7%
JA2136.4023,51%
SP36.0903,48%
FvD26.4472,55%
50PLUS20.0781,94%
Lokale Partijen Gelderland16.5121,59%
BVNL6.8120,66%
ONS Gelderland4.6800,45%

Stemmen per partij bij de Provinciale Staten verkiezingen van 15 maart 2023 in de provincie Gelderland.

Best scorende partij bij de Provinciale Staten verkiezingen van 15 maart 2023 in de provincie Gelderland: BBB met 244.553 stemmen.

Provinciale Staten verkiezingen, zetels per jaar
Uitslag provincie Gelderland in zetels, periode 1991 tot en met 2023.

Zetelverdeling bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten in de provincie Gelderland: Onderstaande grafiek toont de zetels per partij voor alle Provinciale Staten verkiezingen van 1991 tot en met 2023 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont de zetels per partij voor de meest recente verkiezingen van 15 maart 2023.


Aantal zetels per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Percentage zetels per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage zetels per partij voor de Provinciale Staten verkiezingen in de provincie Gelderland. De gegevens zijn beschikbaar van 1991 tot en met 2023. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 15 maart 2023 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om het stembedrag bij eerder gehouden verkiezingen te tonen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de Provinciale Staten met het aantal en percentage zetels per partij dat in de provincie Gelderland bij de meest recente Provinciale Staten verkiezingen van 15 maart 2023 is gegeven:

PartijAantal zetelsPercentage zetels
BBB1425%
VVD611%
GroenLinks59,1%
PvdA59,1%
CDA47,3%
CU35,5%
D6635,5%
SGP35,5%
JA2123,64%
PVV23,64%
PvdD23,64%
SP23,64%
Volt23,64%
50PLUS11,82%
FvD11,82%

Zetels per partij bij de Provinciale Staten verkiezingen van 15 maart 2023 in de provincie Gelderland.

Grootste partij bij de Provinciale Staten verkiezingen van 15 maart 2023 in de provincie Gelderland: BBB met 14 zetels.

Advertentie:

Tweede Kamer verkiezingen, stemmen per jaar
Uitslag provincie Gelderland in stemmen, periode 1946 tot en met 2025.

Hoeveel stemmen kregen de politieke partijen bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer van de stemmers in de provincie Gelderland? Onderstaande grafiek toont de 12 grootste partijen voor alle Tweede Kamer verkiezingen van 1946 tot en met 2025 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont alle partijen voor de meest recente verkiezingen van 29 oktober 2025.


Aantal stemmen per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Percentage stemmen per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage stemmen per partij voor de Tweede Kamer verkiezingen in de provincie Gelderland. De gegevens zijn beschikbaar van 1946 tot en met 2025. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 29 oktober 2025 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om het stembedrag bij eerder gehouden verkiezingen te tonen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de Tweede Kamer met het aantal en percentage stemmen per partij dat in de provincie Gelderland bij de meest recente Tweede Kamer verkiezingen van 29 oktober 2025 is gegeven:

PartijAantal stemmenPercentage stemmen
D66222.09716%
PVV216.96816%
VVD189.88014%
CDA175.10913%
GL-PvdA169.70312%
JA2178.7445,8%
FvD61.1054,47%
SGP60.6104,43%
BBB43.1463,15%
CU35.6642,61%
PvdD25.9881,9%
SP23.0861,69%
DENK19.1641,4%
50PLUS17.4271,27%
Volt14.2661,04%
NSC5.1480,38%
BIJ13.0610,22%
BVNL2.1840,16%
Vrede voor Dieren2.0260,15%
Piraten1.2610,09%
LP9990,07%
FNP3840,03%
Vrij Verbond1940,01%
Ellect240,0%

Stemmen per partij bij de Tweede Kamer verkiezingen van 29 oktober 2025 in de provincie Gelderland.

Grootste partij bij de Tweede Kamer verkiezingen van 29 oktober 2025 in de provincie Gelderland: D66 met 222.097 stemmen.

Uitslag Tweede Kamer verkiezingen 2025, provincie Gelderland
Opkomst: 81,5%

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de uitslag van de verkiezingen voor de Tweede Kamer van 2025 voor de provincie Gelderland. Gebruik de knoppen onder de grafiek om het percentage stemmen of het aantal zetels per partij te tonen:


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor de Tweede Kamer van 29 oktober 2025 voor de provincie Gelderland:

PartijPercentage stemmenAantal stemmenZetels Tweede Kamer (landelijk)
D6616%222.09726
PVV16%216.96826
VVD14%189.88022
CDA13%175.10918
GL-PvdA12%169.70320
JA215,8%78.7449
FvD4,5%61.1057
SGP4,4%60.6103
BBB3,2%43.1464
CU2,6%35.6643
PvdD1,9%25.9883
SP1,7%23.0863
DENK1,4%19.1643
50PLUS1,3%17.4272
Volt1,0%14.2661
NSC0,4%5.1480
BIJ10,2%3.0610
BVNL0,2%2.1840
LP0,1%9990
Piraten0,1%1.2610
Vrede voor Dieren0,1%2.0260
Ellect0,0%240
FNP0,0%3840
Vrij Verbond0,0%1940

De getoonde uitslagen zijn gebaseerd op de data van de KiesRaad. Bekijk ook de vergelijking van de uitslag tussen provincies en gemeenten voor de Tweede Kamer verkiezingen van 2025. Of bekijk de meest recente peilingen voor de verkiezingen.

Meer verkiezingen
Video van de uitslagen
Bekijk het verloop van het percentage stemmen per partij voor de provincie Gelderland over de jaren 1946-2025 in deze korte youtube video:

Video-animatie: verkiezingen voor de Tweede Kamer, uitslagen in de periode 1946-2025 voor de provincie Gelderland.

Welke politieke partijen zijn in de provincie Gelderland het populairst? Bekijk hier de verkiezingsuitslagen voor de provincie Gelderland van de Tweede Kamer verkiezingen in de periode van 1946 tot en met 2025. Met cijfers en grafieken over 25 verkiezingen samengevoegd tot 1 video-animatie!

Europees Parlementsverkiezingen, stemmen per jaar
Uitslag provincie Gelderland in stemmen, periode 1979 tot en met 2024.

Hoeveel stemmen kregen de politieke partijen bij de verkiezingen voor het Europees Parlement van de stemmers in de provincie Gelderland? Onderstaande grafiek toont de 12 grootste partijen voor alle Europees Parlementsverkiezingen van 1979 tot en met 2024 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont alle partijen voor de meest recente verkiezingen van 6 juni 2024.


Aantal stemmen per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Percentage stemmen per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage stemmen per partij voor de Europees Parlementsverkiezingen in de provincie Gelderland. De gegevens zijn beschikbaar van 1979 tot en met 2024. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 6 juni 2024 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om de data voor eerder gehouden verkiezingen te tonen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor het Europees Parlement met het aantal en percentage stemmen per partij dat in de provincie Gelderland bij de meest recente Europees Parlementsverkiezingen van 6 juni 2024 is gegeven:

PartijAantal stemmenPercentage stemmen
GL-PvdA171.44321%
PVV131.77716%
VVD85.83210%
CDA82.7639,9%
D6661.8997,4%
SGP57.3126,9%
BBB56.4596,8%
Volt38.0004,55%
PvdD33.1683,97%
CU31.8003,8%
NSC31.5723,78%
FvD18.3502,2%
SP16.5151,98%
50PLUS6.1400,73%
JA214.6490,56%
BVNL2.7880,33%
Piraten2.5450,3%
MDD1.4550,17%
NL PLAN8880,11%
van de Regio6240,07%

Stemmen per partij bij de Europees Parlementsverkiezingen van 6 juni 2024 in de provincie Gelderland.

Best scorende partij bij de Europees Parlementsverkiezingen van 6 juni 2024 in de provincie Gelderland: GL-PvdA met 171.443 stemmen.

Waterschapsverkiezingen, stemmen per jaar
Uitslag provincie Gelderland in stemmen, periode 2015 tot en met 2023.

Hoeveel stemmen kregen de politieke partijen bij de verkiezingen voor het waterschap van de stemmers in de provincie Gelderland? Onderstaande grafiek toont de 12 grootste partijen voor alle Waterschapsverkiezingen van 2015 tot en met 2023 (gebruik het filter boven de grafiek om een verkiezingsdatum te kiezen). De tabel toont alle partijen voor de meest recente verkiezingen van 15 maart 2023.


Aantal stemmen per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Percentage stemmen per partij:

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

De twee bovenstaande grafieken tonen het aantal en percentage stemmen per partij voor de Waterschapsverkiezingen in de provincie Gelderland. De gegevens zijn beschikbaar van 2015 tot en met 2023. Standaard worden de uitslagen van de verkiezingen van 15 maart 2023 getoond. Gebruik het datumfilter boven de grafieken om het stembedrag bij eerder gehouden verkiezingen te tonen.


Onderstaande tabel toont de uitslag van de verkiezingen voor het waterschap met het aantal en percentage stemmen per partij dat in de provincie Gelderland bij de meest recente Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 is gegeven:

PartijAantal stemmenPercentage stemmen
BBB242.06724%
Water Natuurlijk156.85515%
PvdA110.10011%
CDA94.9269,3%
VVD89.1548,8%
SGP57.3165,6%
PvdD54.6125,4%
AWP50.2734,94%
CU46.9134,61%
50PLUS29.1202,86%
Vrienden van de Berkel22.0962,17%
Lokaal Waterbeheer18.0341,77%
BVNL14.3441,41%
OndernemendWater12.4451,22%
JA2111.4891,13%
Water Lokaal3.8730,38%
Ondernemend Water3.8420,38%
Ouderenpartij10,0%

Stemmen per partij bij de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 in de provincie Gelderland.

Winnende partij bij de Waterschapsverkiezingen van 15 maart 2023 in de provincie Gelderland: BBB met 242.067 stemmen.

2.261 stembureaus

Er zijn 2.261 stembureaus in de provincie Gelderland, waarvoor gegevens bekend zijn. Bekijk de uitslagen en de locatiedata op de pagina's per stembureau.

Advertentie:

Tabel met de stemmen per partij per soort verkiezingen in de provincie Gelderland
Onderstaande tabel toont de gegevens per politieke partij voor de meest recente verkiezingen voor elke soort verkiezingen.
PartijTweede Kamer 2025Europees Parlement 2024Provinciale Staten 2023Waterschap 2023Gemeenteraad 2022
D66222.09761.89954.943076.927
PVV216.968131.77742.57801.683
VVD189.88085.832103.45489.154101.480
CDA175.10982.76372.70394.926108.241
GL-PvdA169.703171.443005.923
JA2178.7444.64936.40211.4890
FvD61.10518.35026.44709.210
SGP60.61057.31252.42057.31647.400
BBB43.14656.459244.553242.0679.283
CU35.66431.80057.35546.91346.809
PvdD25.98833.16846.50254.61219.668
SP23.08616.51536.090023.767
DENK19.1640004.545
50PLUS17.4276.14020.07829.1202.839
Volt14.26638.00038.37103.040
NSC5.14831.572000
BIJ13.0610000
BVNL2.1842.7886.81214.3441.788
Vrede voor Dieren2.0260000
Piraten1.2612.54500634
LP9990000
FNP3840000
Vrij Verbond1940000
Ellect240000
MDD01.455000
NL PLAN0888000
van de Regio0624000
PvdA0092.417110.10068.677
GroenLinks0084.323082.196
Lokale Partijen Gelderland0016.51200
ONS Gelderland004.68000
Water Natuurlijk000156.8550
AWP00050.2730
Vrienden van de Berkel00022.0960
Lokaal Waterbeheer00018.0340
OndernemendWater00012.4450
Water Lokaal0003.8730
Ondernemend Water0003.8420
Ouderenpartij00010
Lokale partijen0000292.893
CU SGP00009.936
D66 GroenLinks PvdA00007.877
D66 PvdA00004.043
D66 GroenLinks00001.230

Bovenstaande tabel toont het aantal stemmen dat in de provincie Gelderland op de verschilllende politieke partijen uitgebracht. Hierbij wordt de uitslag voor de meest recente verkiezingen van ieder type getoond. De data in deze tabel worden zo snel mogelijk na iedere verkiezingsuitslag bijgewerkt.

Klik op de naam van een politieke partij om de pagina voor die partij te openen.

Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Op kleine schermen: Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).
Gebruikte bronnen en definities

De informatie op deze pagina is samengesteld op basis van cijfers die door de Kiesraad, OpenState en het CBS zijn gepubliceerd. Zie deze bronbeschrijving met de bronvermeldingen en definities van de gebruikte data.

Bekijk ook de informatie over meer dan 250 andere onderwerpen voor de provincie Gelderland. En AlleCijfers heeft ook een YouTube kanaal met video-animaties over de verkiezingen.

Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken, maar niet kosteloos. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen — hoe klein ook, we stellen het enorm op prijs.

Interessant? Blijf op de hoogte!

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Inspireer anderen en deel deze pagina:
Deel deze pagina: